Kakanie 2,5 ročného syna

vendra88
10. apr 2016

Zdravím môj syn je zlatunký všetko v pohode, ale vždy sa mi pokaka, keď ide spať v postielke. Ide ma s toho poraziť, lebo už nenosí plienku a pred spaním mi sedí aj 1,5 hod. na šerbli a stále do kola ho prosím, aby sa vykakal. Samozrejme to neurobí a keď ho dám spať, tak do 10 min. je pokakaný. Má niekto takúto divnú skúsenosť? Ako ste to potom riešili. Ďakujem za odpovede a nápady.

pribinak
10. apr 2016

prestan s tym na nejaky cas, alebo ho daj kakat, ked sa vyspi a tesi sa von

zuzanadringus
10. apr 2016

Na vecer by som mu dala plienku a vysvetlila mu, ze ju ma len kym sa nevykaka. Sama vies, ze to je jeho rezim - vecerne postelove kakanie. Moj ma tiez 2 a pol, no plienku mu na noc davam len pre istotu.

aliosa_pn
10. apr 2016

na kakanie treba dávať bacha, radšej bez stresu a s plienkou, kým mu to nedozreje aj v hlavičke. Nemôže sedieť 1,5 hodiny na šerbliku. V postieľke sa potom uvoľní, už to nie stres a bum. A aj z toho bude v strese. Ešte je malý, potom môže mať veľké problémy neskôr v škôlke. Netlačiť na pílu v tomto prípade.

vendra88
autor
10. apr 2016

@aliosa_pn on nieje v strese keď sedí na šerbli, on kuká v pohodičke rozprávky ja ho tam nenutim sedieť.

@pribinak nemôžem ho dať kakať ked sa vyspí, keď už ma po 🙂

zuzka38
10. apr 2016

@vendra88 a sedi na nocniku 1.5 hod lebo xce alebo preto ze ho prosis?

vendra88
autor
10. apr 2016

@zuzka38 Keď mu poviem poď pozrieme si rozprávočku a ty sa skúsiš vykakať, tak mi odpovie hej. Ja idem variť, alebo upratovať a on sedí a kuká rozpravku a občas mu poviem, ale Adamko skús sa vykakať a on povie hej.

pribinak
10. apr 2016

@vendra88 podla mna to robi schválne betar maly

vendra88
autor
10. apr 2016

@pribinak 🙂 Veď ja viem, ale už ma to nebaví

pribinak
10. apr 2016

@vendra88 tak to skus tyzden/dva tak, ze ho das kakat po spánku

vendra88
autor
10. apr 2016

@pribinak ale to už má vždy po

majinka273
10. apr 2016

ja som mala problem tiez so synom, nechcel kakat aj 4 dni, nic ho neprinutilo, ked to nanho prislo, radsej behal lietal po byte, aby ho to preslo, za nic na svete sa nechcel vykakat, ani na nocnik, ani do plienky.....uzili sme si placu, prosikania....a potom jeden den si sadol a kakal, dozrel....nesilit, ponuknut ci nechce do plienky, nestrasit s kakanim, ono to pride....ja vzdy hovorim - nic netrava do 18stky.... drzim prsty!

moni244
10. apr 2016

@vendra88 aky ma zmysel posadit dieta na nocnik, pustit rozpravku 1,5 hodiny a nechat tam sediet, kym ti si porobis, dieta ma mat spojeny nocnik s cikanim/kakanim, nie pozeranim rozpravky. Posadit, nechat 5 minut bez rozpravky, nevykaka sa, ok, das plienku a ide spat

vendra88
autor
10. apr 2016

@moni244 to nieje, že malého si odstrčím na nočník kým ja si porobím, to mal byť pre neho kľud a nie stres, že teraz musíš. Preto nie teraz sa vykakaj máš na to 5 min. inak ti dám plienku a basta. Každá sme asi iná ja som chcela radu nie výčitky, že si dieťa niekde odstrčujem.

aliosa_pn
10. apr 2016

kamoška mala v škôlke chlapčeka už vyše 3-ročného a pokakal sa každý deň počas spánku. Tiež registrujem, že chlapci mávajú častejšie problémy s vylučovaním - buď držia, alebo sa pokakajú. 2,5 je malý, to musí dozrieť mozog. Niečo od neho chcete, a on to nespraví. Kakať by mal vtedy, keď sám pochopí, že jemu treba kakať, nie keď ho posadite na nočník. V postieľke sa proste uvoľní a ide to. Rada znie, nechať to dozrieť.

zuzka38
10. apr 2016

Odporucam neriesit nepytat sa ho, posadit vtedy ked vidis ze kakat xce..nebavit sa o tom, on vie co to znamena..naozaj nema zmysel ak tam sedi 1,5 hod....

maxiva
10. apr 2016

moj tiez ani za svet nechce kakat do serblika.sice nechtiac sa mu to podarilo 😉 ale väcsinou sa niekde schova tam sa vykaka a potom pride a smrad s nim 😀 😉

nicolle21
10. apr 2016

U nas podobne.. Odplienkovani sme po uroven cikania a kakanie drzi, do ati nepusti, ale bude aj cely den drzat, inde ako do plienky sa nevykaka.. A tak mu ju davam, ja som proti nasilnostiam a proti zadrziavaniu stolice.. Podla mna ked sedi 1,5hod na serbli a aj tak sa vykaka, azked z neho zlezie, tak zadrziava, dajho tam na 15min a ked sa nevykaka, ponukni mu plienku.. Naco sa budete stresovat obaja

renkita
10. apr 2016

A neskusala si ho dat na wc? Zrejme ked sedi na serbliku a pozera tv tak sa s tym zabavi a nesustredi sa na to co ma robit

misel0806
10. apr 2016

Netreba nanho tlacit on sa to nauci.. Syn mal to iste na pokial sedel na nocniku nic ked tam aj hodinu sedel akonahle som dala plienku bolo nalozene ako keby nato cakal.. A vedel ze mu tu plienku dam.. Neviem nejak sami potom naucil pekne do nocnika kakat aj sam.. Napadlo ma ze ked sa prvi krat do nocnika vykakal osobne v rucke mi to doniesol do kuchyne ukazat skoro som padla z noh.. Syn mal taku radost s toho a pokazde ked sa sam vykakal si zatlieskal. Veru tak😁