Koľko by malo vážiť ročné dievčatko?

jankac1986
9. mar 2011

Mile mamicky,napiste mi vase nazory co myslite..moja dcera bude mat o mesiac rok a vazi nieco do 8kil,DR a vsetci znamy ma stresuju ze je to uz malo a mala by vazit viac..je to podla vas malo?ako vazia vase dievcatka?

dada71
9. mar 2011

ahoj,keď sa mi dcérka narodila,mala 2760 gramov,v 1.roku mala 8 kg,bola malilinká oproti druhým bábätkám.teraz je z nej prváčka váži okolo 18 kg,zapadne medzi spolužiakov,je menšia a chudšia,ale nejako to medzi deťmi nevidno.myslím si,že tých 8 kg na pestovanie úplne stačí.

meza
9. mar 2011

ahoj,pokial je mala zdravucka a vsetko je tak ako ma byt,tak sa vobec nestresuj,kazde dietatko je ine,aj moja mala je malinka a kazdy mi to hovori 😠 ,ma 20 mesiacov 85 cm a 11kg ale ziva a zdrava to je dolezite 😀

exupery
9. mar 2011

No moja mala rok zaciatkom februara a ma cez 11kg,a malinka je do vysky,nosi vekost 80nohavice....kazde babo je ine,nestresuj sa.

monnikka
9. mar 2011

Ahoj. deti by mali vazit v jedom roku trojnasobok svojej porodnej vahy..

iron
9. mar 2011

Moja mala presne 8,5 kila a nic divne na tom nevidim. Jednoducho je drobucka. Moja druha mala v piatich mesiacoch sedem. Takze je to indi vindi podla dietatka.
Ked sa narodili mali obe 3,5 kg 🙂 🙂

jja
9. mar 2011

bud rada, ze ma iba tolko 🙂 ...moja mala presne v roku 14 kg. a 86 cm...takze si vies porovnat co nosim ja..ale presne ako pisu baby...kazde babo je ine...

murinka
9. mar 2011

my sme mali pri narodeni 3250g a 49cm a v roku mala 8,5kg 😉

lucinka4
9. mar 2011

nam doktorka povedala na rocnej prehliadke,ze podla tabuliek ma dieta vazit cca 9 kil, nasa mala 9800g a doki povedala,ze je to uplne v poriadku..my sme smiali,ze ma nadvahu 😀 😝 vobec sa nenechaj stresovat,proste je mala chudsia,my sme boli riadny macko od malicka lebo malej chutilo moje mliecko 😀

miskinadamko
9. mar 2011

tieto otazky by mali na MK zakazat, je to stale dokola o tom istom kolko by malo vazit ked ma pol roka rok atd. uz konecne pochopte ze kazde dieta je ine niekto vazi menej niekto viac ak by bolo dieta enormne podvyzivene alebo neprimerane obezne tak vas na to upozorni pediatricka ale myslim ze tieto extremy vidi aj slepy a nie to este vlastna matka, a vsetko medzi tým je v norme a normalne

veronikapp
9. mar 2011

tak isto...v roku 8 kíl. Už bude mať 2 roky a má necelých 10 😖 zje všetko, čo nezje ju, proste je taká drobnejšia, hlavne že zdravá 😉

kinsi
9. mar 2011

V percentilových grafoch je 50ty percentil dievčatka v 12.mesiaci váha 9,6kg a výška 75cm.
Ak má tvoja 10 mes. a 3t. tak sa pri váhe 7,9kg nachádza na osmom percentile (8% rovnako starých dievčatiek je nižších ako ona, 92% vyšších).

stvura
10. mar 2011

neboj, moja tiez patri do tych 8 percent ako ti pisala kinsi....je to do velkej miery geneticke, moj maly mi vazil presne v roku 8.8kg (narodil sa ako 2950g) a to bol chlapcek...dievcatko mam tiez utlucke a malicke, takze cakam ze bude vazit menej

ivett1
10. mar 2011

@jankac1986 ahoj...pozri aj sem, su tu grafy 🙂 http://www.rodiciaaja.sk/?page=telesnyvyvoj.html

bmonika
10. mar 2011

my keď sme sa narodili, tak sme mali 3,70 kg a v roku neakých 9,30 kg, 🙂 teraz máme 21 mesiacov a neakých 11,5 kg.

evickapooh
10. mar 2011

leuska vazila ked mala 1 rok 9,3 kg 8 kg nie je tak strasne nestresuj ale treba sledovat hmotnostnu krivku ci pribera

olifcek
10. mar 2011

my sme v roku vazili 9550g 😉

jaaty
10. mar 2011

Jankac1986, vôbec nestresuj, 8 kg na ročné dieťa je úplne OK.
Naša Hanka mala pri narodení 4190 gr a v roku necelých 9 kg. Vôbec nebola drobná ani chudá, naopak bola motoricky veľmi šikovná, bola absolútne zdravá. Našťastie lekárka vôbec nemala problém s tým, že priberá cca 400- 500 gr za mesiac. Reči o ztrojnásobení váhy ma dostávali do vývrtky. To by mala mať v roku viac takmer 13 kg!!!!!!
Ona mala však 12,5 v dvoch rokoch a v troch necelých 14. .. a kuk do albumu, že vôbec nepôsobí chudo alebo drobne.
Podotýkam, že je absolútne zdravá, nikdy z nej nebol a nebude veľký jedák (pri kojení papala presne 3 minúty!!, sladké neje vôbec a to bude mať čochvíľa 4 roky, pretože jej nechutí.
Takže moja rada- pokiaľje malá zdravá, motoricky i rozumovo adekvátne svojmu veku, nestresuj. Myslím, že malé deti samé vedia, čo je pre ne dobré. To len mi im pokazíme starvovacie návyka a chceme mať z nich detičky s "faldíkami" 😉 😉 😉

renab
10. mar 2011

Moja dcérka v roku 7 kg, v štyroch 12 kg, v siedmich 15 kg ............. v dvadsiatich 54 kg. (dohnala to na normálnu váhu) Nestresuj sa, tvoja dcérka má ešte kopu času byť tučná a následne z toho nešťastná. Podľa môjho názoru je lepšie, keď je dieťa chudé ako obézne.