Ľudové piesne pre chlapčeka

27. feb 2022

Ženy poraďte prosím, synček ma 4m a chcem mu púšťať alebo zacat spievať nejaké pekné detské ľudové pesničky, kľudne aj také starodávne alebo úplne staré, ja z detstva poznám len zopar- pod horou pod horou, na tej Detve, oči oči čierne oči a pod, čo sa mi veľmi pre neho nehodí.. poznáte niečo také alebo ešte lepšie, existuje buď nejaký kanál na YT alebo nejaký autor alebo niečo kde mu také viem pustiť? Hľadala som ale nič, všade len buď rovno Spievankovo čo nechcem, alebo opilecke ľudové pesničky 😃

xiaomi_
27. feb 2022

este pockaj aspon dva roky

marzuz89
27. feb 2022

Nas tiez radsej spieva Cerveny kachel, biela pec, miesto Fiha Tralala a podobnych pre mna akoze umelcov, pustam z mobilu na pocuvanie Slovenske detske pesnicky, ale ovela viac si to spolu spievame, v aute, aj len tak doma. Myslim ze 4m ale hlavne potrebuje kontakt s tebou formou priameho "rozhovoru", nech vnima tvoju mimiku artikulaciu, ton hlasu, usmev, jednoduche vety, opakuj po nom zvuky, ktore vydava on. Na pesnicky je este velmi skoro, moze byt z toho akurat tak pretazeny a prestimulovany 🤗

janka_266
27. feb 2022

Ja môjmu spievam kukulienka, Anička dušička, pod horou pod horou, sup sem sup tam, mám ja hrušku, sedemdesiat sukien mala, tancuj tancuj vykrucaj, padá rosicka, a vlastne ktorúkoľvek ľudovku, ktorá mi napadne 😃

jarnajar
27. feb 2022

Určite spievaj, u nás bol v tomto veku u oboch najväčší hit Medveďku daj labku a potom Jedna druhej riekla a Sedemdesiat sukien 🙂 Púšťanie hudby nie je nutné, ak si ty ochotná spievať. Ale spev už prakticky od narodenia rozvíja rytmus, reč, upokojuje.

marianarem
27. feb 2022

Ja si myslim, ze nie je skoro na pesnicky, ja som mojmu bezne a vela spievala uz aj v tomto veku, mal to rad. Z detskych co tu este neodzneli ma doteraz rad Zenilo sa motovidlo. Z inych bol odjakziva hit Na kralovej holi, to bol vzdy vysmiaty. Aj Macejko je dobry a A ja taka dzivecka, tam je to "cingi lingi bom" 🙂 Co sa tyka pretazenia, tak to som nikdy nemala pocit, ze z obycajneho spevu bol pretazeny. Ak som k tomu aj hrala na gitare, tak to ano, to bol uz po par pesnickach v takom utlom veku, hoci sa mu to pacilo. A ked bol unaveny, tak som mu spievala pomale, to mal tiez rad, ukludnovalo ho to.

katkamatka7
27. feb 2022

Daj si do YT Slovenské detské pesničky. Nájde Ti aj tie, čo poznáš aj ďalšie. Malému som púšťala od mala a aj sa naučila slová.

denda007
27. feb 2022

Moje obľúbené z detstva čo mi spievala starká boli... Liki