Máte aj vy doma malého bitkára?

katkaninka
19. sep 2012

Ahojte, moj malý má 15 mesiacov. Casto sa nam vonku stava, ked sa hra s detmi a niekto mu zoberie hracku, hned ho zacne tahat za vlasy alebo za tricko. Stavalo sa Vam to? Ako ste reagovali?

nikak23
19. sep 2012

ano mame, po porade s nasou specialnou pedaggickou robim nasledovne: bezprostredne po "utoku" venujem pozornost obeti, na par sekund a potom zoberiem naseho maleho nabok ( uz je kludny a je mu to luto, lebo som sa nevenovala jemu) takze este tam, kde vidi tu "obet" tak mu vysveltim, ze sa to nesmie a ak sa to zopakuje, ideme domov, ak sa to nahodou zopakuje, tak postup s venovanim sa obeti je ten isty a rozdiel je v tom, ze ideme domov. Teraz sme sa vsak my stali obetou utoku a skoncilo to zlomeninou klucnej kosti, takze mame ubolene chlapciatko....ale kazde dieta je individualne, ale toto u nas celkom funguje. Je tam vsak dolezita spolupraca aj s maminou obete, ci dovoli aby ste objali, chytili jej dieta....

meryr
19. sep 2012

mame az dvoch. jeden ma rok a pol a druhy 4a pol, snazim sa to riesit podobne ako pse nikak23, ten mladsi sa to naucil od starsieho, a najhorsie je ze to praktizuje uz aj na mne,este ani nerozprava, ale ked mu nieco vezmem co nemoze tak hned schytam..no a som hotova..tak veru uz len poviem ze toto sa nerobi alebo mu aj vratim ---so starsim idem nanho aj psychologicky,taktizujem a tiez sa snazim mu to pripominat,ked odo mna nieco chce..hoci s odstupom casu..Lenze mna by teda zaujimalo, ako sa mam spravat ak pridem pre maleho do skolky a deti ma ,,jednohlasne,,privitaju ze ,, teta a xxx sa bije,, takze co potom?? privitam aj IP..pretoze to riesim dost casto a uz sto krat som sa chcela radit aj s odbornikmi 😔

acikaa
19. sep 2012

ja ma doma dvoch bitkarov ale musim priznat ze moja mala velka slecna sa bije viac ako syn 😖 ten uz chape ze byt sa nesmie aj ked to robi schvalne ale ta mala sa bije za vsetko.Nikto ju nesmie pohladkat,nesmie jej nikto vziat hracku alebo zakricat na nu!!! A ak zbije mna tak jej to tak trochu vratim aby vedela ze to nesmie.A ked sa nebije,tak vyplazuje jazyk 😖 Iste ze na nu pokricim a upozurnim ju ale nepomaha to ☹

rora
19. sep 2012

moja ma o tyzden este len rok ale teda cim dalej tym castejsie u nej pozorujem ze sa takto zacina spravat, ked jej dam pusu - slahne mi po tvari a zvreskne, ked ju obuvam - skriabe ma po rukach a kope, ked ju obliekam odstrkuje ma, vezmem jej hracku a chcem jej dat najest - taku mi uvali ze az, ked ju prebalujem tak sa ma s nohou snazi kopnut hocikam kam dociahne 😔 u nas zatial pouzivam len mierne zvyseny hlas a slovo "NONO" lebo uz vie co to znamena, ale tak desim sa kam to aj tak bude pokracovat....