Máte skúsenosti s jasľami Anjelik v Bratislave?

29. dec 2019

Maminky máte skúsenosti so súkromnými jasličkami Anjelik na Jozefskej v Starom Meste? Uvažujem, že tam dám synčeka, ale zaujímali by ma reálne skúsenosti mamičiek, ktorých tam detičky chodia, resp.chodili, či sa venujú naozaj detičkám poctivo, či ste boli spokojné. Chcem vybrať jasle pre malého (1 rok) kde sa aj budú venovať dieťaťu, keď už ich budem platiť. Ďakujem za vaše postrehy.

mogaa
29. dec 2019

No žiadne jasle nie sú jeden na jedného....Jedna opatrovateľka/učiteľka má na starosti 4-6detí, takže taká je aj starostlivosť....u nás je škôlka/jasle a berú tam deti od 20mesiacov-3roky...tam je to už super, lebo deti sú ako-samostatné, dokážu sa sami zahrať a chodia s nimi denne von za každého počasia na prechádzky.....ono záleží aká je skladba detí v tých jasliach ak má jedna učiteľka na starosť 2ročné deti, jedno 8mesačné a dve dvojročné - tak najviac sa bude venovať tým mladším kde hrozí pád alebo že na seba niečo stiahnu, ale musí sa venovať aj tým dvojročným.....a je to vidieť....naša je v škôlke najmladšia (bude mať dva roky) ale akonáhle niektoré dieťa začne plakať je jedno či má 2roky alebo 3 - učiteľka si ho berie na ruky a tíši ho, smola ak tých detí plače viac...

autor
29. dec 2019

@mogaa Mne sa hlavne jedná o to, aby sa dieťaťku venovali, aby moje dieťa napredovalo, naučilo sa tam čo najviac. V tomto smere ma to zaujíma, či sa venujú veľa deťom, učia ich. Máš skúsenosti s tým?

lula313
29. dec 2019

Keď máš takuto prioritu, tak si skôr nájdi sukromnu opatrovateľku, ktorá bude mat max dve deti. Ono nie je realne sa venovat veľa detom. Skôr je to len o tom, že davaju pozor, aby sa im nič nestalo a deti sa ucia hlavne odpozorovanim od ostatných. Poznala som jednu pani doktorku, ktorá si zaplatila študentku, ktorá lektoruje aj play wisely. Mali program, viedla ju na plavanie, na kruzky a to dieťa bolo na svoj vek brutálne schopne(jednak určite bolo dedične inteligentne po matke, ale aj motoricky vyspelé a v 1,5 roku už hovorilo jednoduche vety a malo prekvapivo širokú slovnú zásobu). Keď som bola v Eurovei, tak tam došli učiteľky z jasiel z Panorámy. Vypustili deti a cely čas cumel do mobilu, takze netreba naozaj cakat od jasiel zazraky

mogaa
29. dec 2019

napredovať bude určite, nebude stagnovať len preto že je v jasliach...naozaj záleží aké bude vekové rozpätie detí v jasliach a koľko detí bude na jednu učiteľku...naša skoro 2-ročná v tej škôlke pekne napreduje, ale ako som spomínala, patrí tam k najmladším - takže veľa vecí odpozeráva od ostatných detí - napr.začala jesť len sama(aj polievku), odpozerala pitie z pohára, začala viac opakovať slová(viac menej okrem pár slov rozprávala len svojou hatlaninkou) a to je celé....robia tam s nimi veľa aktivít - kreslenie, lepenie obrázkov - a akože niečo robí ona , ale určite to nerobí ona lebo viem že ju také veci nebavia....ak kreslia, tak pár s každou farbičkou počarbe a berie ďaľšiu, takže nemám nejaké ilúzie že tam "kreslí" alebo robí podobné aktivity, ale tie staršie deti 2,5-3roky to tam teda už sami robia....ale napr.jeden chlapček mal narodeniny tak deti urobili okolo neho kruh a držali sa za ruky a chodili okolo neho, učiteľky asi aj gratulovali a keď som pre ňu prišla tak začala okolo mňa behať kolečká😉nastúpia v novembri bola tam 2dni a chorá, po ATB ako nastúpila tak ďaľiš 3dni a chorá, čiže v novembri celkovo len 5dní a v decembri opäť len 5dní - a teda platí sa za celý mesiac....u nich v škôlke si ich podelia podľa veku na skupinky a každá má nejakých 5-6detí v skupinke zhruba v rovnakom veku a s nimi robí aktivity čo zvládajú.....popravde pri ročnom dieťati nebudú robiť nič , skôr sa s nimi len hrať.....ráno ich nakŕmia,doobeda hranie, na obed tiež kým ich všetky nakrmia a dajú spať...naozaj záleží aké vekové rozpätie tých detí je tam- ak tam budú skôr staršie deti vedia s nimi chodiť aj von, ak tam bude veľa maličkých tak s nimi ani nemajú ako ísť von.....u nás boli ešte jedny jasle, tam sa platilo od dní, a tam bol mix detí , ale tam to bolo naozaj skôr opatrovanie - dať pozor aby sa dieťaťu nič nestalo a bolo napapané...v našej robia denne aktivity a chodia denne von na prechádzky cez celé mesto, napr.pred vianocami boli pozrieť kapre(nádrže s kaprami kde sa predávali), zdobili "spolu"stromček, sponzor daroval škôlke hračky - takže každý mohol rozbaliť nejaký darček, učiteľka dala dieťaťu vystrihnutý stromček a ono akože lepilo s jej pomocou ozdoby na ten stromček.....ale hovorím berú tam deti len od 20mesiacov aby deti určité aktvity zvládali - napr.v lete išli cez mesto a jedno dieťa mali v kočíku ale ostatné išli pekne sami.....tie 2,5-3ročné deti už veľa vecí vedia a tie mladšie sa učia od nich, ale ročné dieťa asi ešte veľa opakovať nebude, ono robí skôr čo chce ono🙂čiže len nejaké hranie sa sám s niečím, je rado že vie chodiť a stále objavuje svet - tam je to naozaj o tom dávať na neho pozor, tam mu učiteľka nebude ukazovať čo je v knižke alebo ho učiť napodobňovať zvieratká, lebo ho nemá na starosť len jedného....