Môže ísť do škôlky dieťa, ktoré nemá ešte tri roky?

lia09
18. nov 2011

ahojte moja mala bude mat tri roky az nabuduci rok v decembri a chcela by som ju dat uz v septembri.Viem ze to zavisi v prvom rade natom,ci je bez plienky a ci sa oblieka a tak.Mna by skor zaujimalo,kedy ste dali vy vase deti narodene v decembri.Moja mala je hrozne placha ale nechem to velmi predlzovat,skolka nas aj tak neminie tak nech si cim skor zvykne.Trocha sa ale bojim aby to prenu nebolo moc skoro a na adaptacny proces ju v ziadnom pripade nechcem davat.

lenka03
4. mar 2012

@maminka11 velmi plne, bratislavsky kraj ...... chapem ze kapacitu postielok nenavysia ale spon na poldna keby sa dalo ... hlavybol riadny lebo platit celu ciastku sukromnej nie je ziadna slava ...

lenka03
4. mar 2012

@luciamk Ak plne obsadia apacitu skolky v septembri tak je len mala pravdepodobnost ze sa pocas roka uvolni miesto ... v bratislavskom kraji sanca takmer nulova ...

luciamk
4. mar 2012

My bývame v malej obci cca 1000 obyvateľov, no tak neviem, zajtra idem na obecný úrad, hádam budem múdrejšia...

luciamk
5. mar 2012

Ahojte babule, tak som sa bola dnes spýtať. Zápis je 15.3. mám ho doniesť a nie je problém s nástupom aj počas školského roka. Najlepšie je prísť toho 15. a dohodnúť sa priamo s pani riaditeľkou. Tak uvidíme čo nám povedia na zápise...

lenka03
5. mar 2012

jej to znie ako pozitivne toto 🙂 drzim palce 🙂

skeblicka77
5. mar 2012

ahojte, no my sme boli na zapise v piatok a maly ide v septembri do skolky, v july bude mat este len 2 roky...zavisi to asi aj od toho, kolko deti maju prihlasenych...u nas otvaraju taku jaslovu triedu...

luciamk
6. mar 2012

Ja sa len trochu bojím toho odúčania od plienok, Samko úplne neznáša nočník, nechce ho ani vidieť, už sme kúpili aj také mini sedadlo na WC, lebo tam za nami stále chodí, že možno tam by mu to išlo ľahšie, ale nič, už len čakám na leto a pliekny jednoducho pôjdu preč!

luciamk
15. mar 2012

Ahojte, práve sme sa vrátili zo zápisu. Samka by zobrali až 1.3.2013, keď bude mať 3 roky, Nesie mať plienky, mal by sám jesť príborom, sám sa obliekať, podmienky sú, že obaja rodičia aj dieťa musí mať trvalí pobyt obci a matka je zamestnaná, teda po materskej pôjde do roboty, treba doniesť potvrdenie z roboty... no tak neviem, chcela som si nájsť inú robotu, keď mi skončí materská... ale máme na to ešte rok času... 😀 😀 😀

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
157misicka
12. sep 2012

@luciamk juj no ja tiez si budem hladat novu robotku na zapis idem v marci a maly do skolky o rok v septembri..ako si to uorbila s tym zamestnanim?bo celkom tomu nerozumiem..maly ma 19 mesiacov uz nechodi okrem spanku vobec v plienke..aj ovlada vsetko takze ak bude miesto tak ratam s tym ze ho vezmu..len nechapem to s tou robotou....prosim rady 🙂

luciamk
15. sep 2012

@157misicka Ahojček, každá škôlka si môže dať vlastné podmienky na prijatie dieťatka. V našej obci je podmienka, že matka musí nastúpiť do roboty, lebo je veľmi málo miest. Malého mi síce od marca oficiálne nezobrali do škôlky, ale ak budú mať miesto a ja budem zamestnaná tak by mi ho zobrali. Lenže jasom predtým pracovala v BA a denne som dochádzala, busom je to hodina a tak ďaleko som nechcela byť od malého, lenže ak v marci nebudú mať pre neho miesto v škôlke, tak aj tak nemôžem ísť do roboty, kam ho dám? Manžel chvala bohu pracuje a starký sú ďaleko... neviem čo spravím, je to začarovaný kruh a nikto Ti nezaručí čo bude o pol roka....

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciamk
15. sep 2012

@fatima1972 aj nad tým som uvažovala, ale v BA nemám šancu, na štátnu škôlku sú poradovníky... tá robota, čo som mala nie je pre maminu s rodinou, bola som tam od ráno do noci a na telefóne 24hodín, bol to stres a adrenalín, vtedy mi to nevadilo, ale teraz si to neviem predstaviť a ani nechcem odsúvať rodinu. Preto si asi budem hľadať niečo bližšie, alebo zostanem ešte rok doma, mm mi povedal, že nech sa nikam neponáhľam, tak uvidím... malý je našťastie zdravý, takže predĺžená rodičovská neprichádza do úvahy a ak sa nevrátim do roboty, tak budem asi nezamestnaná.... žiadna sláva

barcelona94901
25. okt 2012

@lia09 áno,náš tak nastupil ,inak by ho nezobrali ,bola v školke tlačenka
mal 2,5,roka podobne ako píšeš ,že máš decembrové,náš januar ..musel ísť skorej ..viem,že v ten rok sa dalších asi 18detí už nedostalo a z roka na rok ten počet neprijatých pribudal a na sukromnu sme veru nemali zvyšný plat..

lia09
autor
26. okt 2012

@barcelona94901 no my uz od septembra chodime do skolky 😀

martina054
20. júl 2015

Dobry vecer mamicky chceme dat maleho do skolky ale ma este len dva rocky ale plienky uz nenosime davno a to len preto rozmyslame lebo chceme sa niekde prestahovat ako to je s tou skolkou dakujem

meryjane182
2. feb 2016

Ahojte maminy, chcela by som sa spytat.Mam dcerku, ktora bude mat v aprili 2 roky, no premyslame aj s priatelom o skolke aby som aj ja mohla nastupit do prace.Mala chodi sama, nosi este plienku, no trosku horsie je to s rozpravanim. Bolo by vhodne ju tam dat, ake su kriteria, ktore musi dieta splnat pri prijati do skolky?dakujem,,,