Môže si mesačné dieťa mýliť deň s nocou?

monikax12
11. jan 2012

ahojte mamičky,chcem sa opýtať môže si mesačné bábätko pomýliť deň z nocou? pretože cez deň mi pekne spinká a ako náhle ide ôsma hodina maličký mi len tak tak zaspí...čo mám robiť aby mi v noci spinkal? Počula som že sa mám cez deň s ním rozprávať aby nezaspal,ale on cez den ako keby mal svoj svet, zaspí a nič ho nezaujíma,.Ďakujem

lienka434
11. jan 2012

@monikax12 ahoj urcite si moze,je to presne ako pises.ake stare mas dietatko?

monikax12
autor
11. jan 2012

@lienka434 ma mesiac

tea333
11. jan 2012

@monikax12 je to malinke babatko a spanok potrebuje stale. cim lepsie bude spat cez den, tym lepsie aj v noci. je este prilis male, aby v noci spalo a cez den menej. mozes mu vytvorit rezim tym, ze ho budes v tom istom case kupkat, budete sa dojcit, ulozite sa . v pritmi, potichucky, aby babo vedelo, ze sa ide spinkat. a v noci prilozit na dojcenie, ale nezazinat svetlo. babo si zvykne, ze v noci sa spinka. samozrejme, po nejakom case, nie hned. inak take malinke babo nevydrzi viac nez hodinku a nieco hore. nikdy mu nebran v spanku, prave naopak, nech spinka vela, kolko chce a kedy chce, len vecer robte rutinne to iste pred spanim. po case sa to nastavi. hlavne trpezlivost. tym ze vytvoris rezim, pomozes babatku vediet, ci je den alebo noc.

tea333
11. jan 2012

@monikax12 hlavne, babatko sa ma ulozit skor, ako je uplne unavene, inak nezaspi. ak neviem zaspat vecer, mozno je uz prilis unavene a ma prilis vela vzruchov.kludne kup aj 17.30, babo nesmie byt pri kupkani unavene, a uspavaj aj 18.00. ako to babu vyhovuje

lenka_da
11. jan 2012

@monikax12 Tiez sa priklanam k nazoru, ze netreba branit spanku (ja viem, mas to tazke) ale z vlastnej skusenosti viem, ze prilis unavene babo potom moze mat problem ukludnit sa a zaspinkat. Inak velmi dobra rada @tea333

monikax12
autor
11. jan 2012

@tea333 dakujem pekne 🙂

lienka434
12. jan 2012

@monikax12 ja som chcela este napisat,ze viem ze niektore mamicky robia tak ze svoje dieta zabavaju,cez den mu poriadne nedaju spat,robia proste vsetko co treba-mysliim tym nechodia po špičkach doma ked dietta spi a potom vecer maju pohodu lebo dieta zaspinka.Ale spanok je urcite teraz dolezity pre rast a vyvyn,ono sa to casom da do kopy.teraz si spominam ako sme aj my mavali asi 2-3tyzdne problem pri uspavani a zaspati a v noci obrovske place ale preslo to samo od seba🙂

tea333
12. jan 2012

@lienka434 no to je od tych bab sebecke 😒 nedat dietatu spat je to najhorsie...

annaopialova
12. jan 2012

ahoj urcite to ma prehodene den z nocou

anieli_1
12. jan 2012

@monikax12 ahoj dieta nevie ze kedy je noc a kedy den a treba ho to naucit............nemyslim tym ze ho treba budit alebo tak ale cez den normalne fungovat urcite ked spinka nekricat ale televizor a podobne kludne mozes a ked sa ide spinkat okupkat prezliect do pyzamka napapat vsetko stisit zhasnut a uspat nasho alexa sme museli na rukach nosit alebo v autosedacke hojdat ale malu dam len do postielky a spinka takze ako je naucene.........ma pretoceny rezim ale to sa spravi 😉

karmelka77
12. jan 2012

my sme to robili tak ze cez den spinkal vacsinu dna, ale vzdy kazde tri hodiny som ho budila na jedlo...dala mlieko a isiel spat znovu, kazdy vecer sme ho v rovnakom case kupali, hned dostal mliecko a isiel spat..v noci sme ho uz nebudili iba ked sa sam zobudil dostal papat...casom si na to tak zvykol, ze velmi skoro mi prespal celu noc a cez den sa sam budil na jedlo v stanovenych casoch...doteraz fungujeme tak ze kazdy vecer kupeme, tak si na to zvykol ze bez toho by asi ani spat nesiel, rovnaky ritual uz skoro dva roky a funguje to krasne...ako baby pisu ked ho aj ulozis na nocny spanok o19.00 napr. je to ok, niektore deti spavaju aj od 18.00, zbytocne to natahovat na 20.00, sam si to urci casom🙂) drzim palce

bamb27
12. jan 2012

@monikax12 si myslim ze mesacne dieta este nevie ze existuje den a noc,,, ale pomocou tvojho pristupu moze casom na to prist,, nechaj ho spinkat kolko potrebuje, ked sa cez den zobudi rozpravaj na neho, ukazuj mu byt, hracky,,, spravte si vecerny ritualik s kupkanim, alebo proste nieco co mu do buducna da najavo ze zacina ta kludnejsia cast dna a vecer uz na neho netreba hovorit, staci mat pritmie, len na nevyhnutne ukony,,, casom pochopi,, este je male, spi ako mu vyhovuje,,, pomalicky nenasilne ho otocis 😉

ivett1
12. jan 2012

@monikax12 ahoj, no ja mám dve detičky, ale ani pri jednom som v tak útlom veku (1 mesiac) ešte neriešila deň a noc 🙂 ..."večerné kúpkanie" sme absolvovali aj poobede o tretej ....a teraz s odstupom, keď to porovnávam, tak sa mi zdá, že stále len spinkali a papali a spinkali a papkali...a tak dookola...jasné, že cez deň som mala ja deň-teda išla telka, rozprávali sme sa nahlas, chodili sme na prechádzky (ale moji obaja sú letní...) a robila som bežné činnosti (napr. aj dospávala noc... 😀 ) a v noci som zase mala noc - ale ....keď boli hore, tak boli hore, vôbec som to nesilila...možno nesprávny prístup, ale časom sa to utriaslo 🙂 😵 ...inak, tiež ma to pri prvom dieťatku "zaujímalo" a zháňala som rôzne rady, čo a ako😉