Od 3,5 ročného dievčatka nemôžem skoro na krok odísť

koran
8. júl 2015

Ahojte. Asi dva mesiace mi dcérka robí to, že sa od nej nemôžem SKORO ani na krok pohnúť, pár metrov idem preč, už začne plakať a mamááá kam ideš??? mrzí ma to ale nedá sa pri nej nič urobiť 😒 asi fakt blbá otázka, ale neviete mi niečo poradiť? viem, že to tak malo veľa mamičiek a rodinných príslušníkov atd. ona to samozrejme robí, len keď je s ňou jeden človek. keď sú dvaja tak je to samozrejme oukej. ďakujem žienky 😉 Zuzana

sense
8. júl 2015

Treba jej zakazdym vysvetlit mamka ide tam a tam a sa vrati...myslim ze 3.5 rocne dieta taketo veci uz chape...ale moze to byt aj len faza nejaka ale aj truc.

lilimoni
8. júl 2015

@koran skus jej vzdy, ked budes chciet niekam ist jej povedat kam ides a preco ides 🙂 ona to pochopi, ze nejdes od nej utiect 🙂

erickatt
8. júl 2015

Chodila do skolky?

zvonkohra
8. júl 2015

@koran toto bude len niejake obdobie...zazila som to u mojej dcery ako u 3r....trvalo to niejaky cas a aj si zvykla....zial ked jej budes stale ustupovat,zvykne si...ona troska poplace a bude dobre.....u nas som to robila tak ze babka ju zabavila a ja som sa rychlo vytratila,musela som to spravit tak,lebo ked som jej povedala ze dakde idem,visela namne

moni
8. júl 2015

@koran Zuzi, neviem poradit. u nas su tiez taketo obdobia, nezostane sam v miestnosti, nezahra sa sam. ale verim ze to prejde - aj u vas, aj u nas

bonaqa2013
8. júl 2015

je to len vývoj, po čase to prejde....Tiež sme si s tým prešli. Trvalo to asi tak 2-3 mesiace.

timea7
8. júl 2015

@koran ak som to dobre pochopila, dcérka nemá problém len s tým, keď by si odišla napr. do obchodu a ona ostala s otcom, babkou, ale vyžaduje si tvoju neustálu pozornosť, keď píšeš, že nemôžeš pri nej nič urobiť. Je prirodzené, že dieťa chce byť čo najčastejšie v prítomnosti matky, ale ty si asi mala na mysli to, že sa nevydrží napr. pohrať pár minút na koberci, kým vyložíš v kuchyni umývačku, alebo povešiaš na balkón prádlo. To mi už trochu zaváňa vydieraním, v jej veku už veľmi dobre chápe, že mama nemôže byť neustále meter od nej, že má aj určité povinnosti. Škoda, že si neopísala konkrétnu situáciu, lepšie by sme ti dokázali poradiť. Ak chce byť stále s tebou, keď niečo robíš, tak ju zamestnaj - nech ti podáva štipce na prádlo, pomáha vyložiť riad z umývačky, utiera s tebou prach, pomáha pri varení, deti to robia veľmi radi. Ak si vynucuje, aby si ju mala na kolenách, alebo sedela s ňou na koberci a hrala sa a ty potrebuješ napr. povysávať v inej izbe, tak jej popredu povedz, čo ideš robiť a kde a spýtaj sa jej, či ťa počká vo dverách tej izby, ktorú ideš vysávať, alebo sa bude hrať. Nedaj sa vydierať jej plačom, nech si kľudne poplače. Ona len skúša, kam až môže zájsť a či sa bude všetko riadiť podľa nej. Vždy jej ale oznám-idem na WC, umyť si ruky, napiť sa do kuchyne, o chvíľu sa vrátim,ona to zrejme potrebuje počuť, ale jej plač si nevšímaj. Inak kopu zla dokáže urobiť aj niekedy nevinná poznámka 😖 😖 😖 😖 😖 raz som ju začula v škôlke od babky - skoro ma vystrelo - keď neprestaneš, mama ťa tu nechá a už si po teba nepríde....citlivé dieťa si ju môže pamätať veľmi, veľmi dlho, dúfam, že sa u vás nič také nevyskytlo.

koran
autor
8. júl 2015

@erickatt nechodila. chcem ju dať, ale musím násť takú, kde ju vezmú, bo ju neočkujem. očkujem homeopaticky... 😉

timea7
8. júl 2015

@koran vydrží bez teba, keď ju chceš dať do škôlky? Bola pár hodín bez teba, napr. v prítomnosti babky, tety....ak áno a plače len keď si s ňou ty, tak ťa vydiera.

sasa1983
8. júl 2015

@koran paneboze! Ockujem homeopaticky, nevidiacu isiel do kina. Parada!

koran
autor
8. júl 2015

@timea7 nie, nič také sa u nás nikdy nevyskytlo... ono je to tak, že ked sa napr. predvčerom kúpala na trávičke v bazénku, tak som sa len takých cca 8 metrov išla kuk k bránke, či nekdo došel, mala ma furt na očách, porád začala plakat, že mamííí kam ideš? alebo včera plakala ked som sa šla osprchovať a zamkla som sa v kúpelni. predtým dva dni sa v pohode hrala s mojím priateľom, s ktorým si veľmi rozumie. včera nie. asi mala nejaký zlý deň... neviem. ale to prejde. ani pri kúpaní, keď boja včera v sprche, som nemohla ani vystrčiť čumák z kúpelne, musela ma furt videť. odišla som bo mi písala mamka z dovči, pak šla za mnú a chuďato šmykla sa a spadla na chrbet ☹ ale nič sa jej nestalo naštestí... dekuju vám všetkým za reakcie!!! hlavne mi to pomohlo s tým vysvetlením popredu, že kam idem, to som predtým nerobilo, ma to nenapadlo. všetkým vám prajem pekný deň 😉

erickatt
8. júl 2015

@timea7 presne na toto som myslela. Hlupa nevinna poznamka dokaze narobit zlo. Syn tak pocul u babky ,( ucitelka v skolke, )jedno decko si na plavani zo skolky hlavu rozbilo. Tak strasne revaval ze ho na to plavanie nebrali. Az dost neskoro mi povedal a co keby sa smyknem a rozbijem si hlavu

timea7
8. júl 2015

@koran dcérka potrebuje pocit istoty, deti majú obdobia, keď ho potrebujú viac, vždy jej popredu povedz kde ideš a kedy sa vrátiš a je to vyriešené. Ak je v sprche, tak neodchádzaj, pár minút počká čokolvek.

sense
8. júl 2015

@koran nuz ked sa moja kupe al. sprchuje to nikdy neodchadzam z kupelne, a aj u nas je plac ked sa zamykam tak sa nezamykam a poviem idem sa osprchovat al. na zachod a hned pridem...a je pokoj ked pocuje klucik v zamku tak plac ze Mama ale ked nezamknem tak tam nejde a pohra sa v klude...takze myslim ze ked je male dieta v kupelni tak babka urcite pocka chvilu, lebo si moze ublizit omnoho via ako len udriet chrbat....

timea7
8. júl 2015

@erickatt a to som ešte nespomenula, že som raz šla po ulici a mamina sa tam naťahovala s dieťaťom, o čo išlo, netuším, len ma zarazila jej reakcia - počkaj, až pôjdeš do škôlky! Tam ťa zbijú s palicou.....zrejme mamička taká jednoduchšia, ale ja som nedokázala prejsť okolo so zatvorenými ústami, tak som sa jej spýtala, že to kde je taká škôlka, lebo ja som ešte o takej nepočula. Iba na mňa zagánila....no mohla ma aj niekam poslať, že čo sa montujem do toho, do čoho ma nič. V podstate by mala pravdu. Ale mohlo túto vetu počuť iné dieťa a spracovať ju v svojej hlavičke po svojom.

erickatt
8. júl 2015

@timea7 ved to. Treba si davat pozor na taketo aj ked sa to vzdy neda.

natalym
8. júl 2015

@timea7 Minule som zazrela mamičku s asi ročným dieťaťom, čo si cupkalo hore dole v obchode za ruku okolo vchodových dverí, čakali na niekoho a povedala mu, že: ,, Počkaj ide pán, čo si slepá. ,, Tak keď sa takto niekto rozpráva so svojím deckom tak palec hore. Pardón.

timea7
8. júl 2015

@erickatt samozrejme, že sa to vždy nedá, človeku môže vykĺznuť z úst všeličo.lenže oba tieto prípady,ktoré som spomenula, nebolo vykĺznutie, ale boli vyslovené so zámerom dieťa postrašiť. Niektoré sa tomu zasmeje, niektoré ešte aj povie, že to nie je pravda, ale sú deti citlivé, čo aj dej rozprávky berú vážne a nie takéto slová.

babulka1978
8. júl 2015

Aj moja to robila....vzdy jej vysvetlim, ze idem tam a tam....to iste teraz robim pri synovi.....