Predčasná puberta u 2 ročnej. Máte s tým skúsenosti?

carmenuca
3. mar 2010

Ahojte, nemate nahodou niekto skusenosti s predcasnou pubertou? Moja mala bude mat len 2 rocky, a uz asi 10 mesiacov pozorujeme ze ma zdurene prska. Boli sme u dr. a najprv vraj ci to nieje z kuracieho masa, tak sme ho prestali papat a ziadne zlepsenie. Dr. nas poslal na gynu-tam bolo vsetko v poriadku, ziadny nalez.Tak som na int. nasla ze by to mohla byt predcasna puberta, ale nepodarilo sa mi zistit kde a ako sa to da vysetrit. ☹

strapco13
3. mar 2010

carmenuca--a kojis este?..ako dlho uz neje kuracie maso?
skoc s malou k detskej endokrinologicke

carmenuca
autor
3. mar 2010

uz nekojim (kojila som len 5 mesiacov), a kuracinu uz nepapame asi 7-8 mesiacov

jaaty
4. mar 2010

Carmenuca, ono to nie je len kuracím mäskom, ale stravou ako takou.
Písala som to už v inej téme: Keď sme začali s príkrmmy, lekárka nám doporučila buď bio potraviny alebo bio výživy. Ako dôvod- mala veľa prípadov detí so zdurenými prsiami- robili im hormonálne vyšetrenia (myslím endokrinológ) Mäso (a nielen kuracie) i zelenina sú plné rastových hormónov, aby rýchlejšie vyrástli do požadovanej veľkosti 😠, a tie sa dostávajú do detského telíčka a spôsobujú neplechu 😠
Preto sme minim. do 1 roku jedli výučne Hipp-ky, neskôr už len občas 1-2x týždenne.
Moja rada- začni malej variť z bio potravín -aspoň mäso, zeleninu a ovocie. Malo by sa to postupne z tela vyplaviť. Prípadne žiadaj hormonálne vyšetrenie. Držím palce 😉

carmenuca
autor
4. mar 2010

vdaka, skusim BIO. Aj ked my zijeme na dedine a tak 70% potravin mame vlastne. to len na zaciatku som malej kupovala kuracie prsia 😖 a teraz uz kupujem len obcas nejaku zeleninu a ovocie pre spestrenie. No skusim to s BIO 😅 , mozno pomoze. Hovorila som s dr. a urobil nam aj sono bruska, ze vraj vsetko OK a budeme dalej sledovat. No uvidime

makalka165
22. dec 2012

@carmenuca ahojky, chcela by som sa opítať, či ste sa už vyliečili, pretože v stredu sme boli na kontrolu na endokrinologii, v lete jej robili odbery, pretože mala tiež zdurené prso a diagnózu má predčasnú pubertu, tak by ma zaujímalo ako ste sa s tým popasovali vy 🙂 papá skoro všetko, snažím sa používať čo najviac bio ale v dnešných obchodoch neverím ničomu 😒 vďaka za odpoveď a pekné sviatky prajeme 🙂

carmenuca
autor
23. dec 2012

My sme tiez boli na testoch ked mala mala 3,5 roka no povedali ze ma vsetko v norme, tak sme to uz neriesili, po polroku asi ked mala 4 r. tak sa aj prsko splaslo, nie uplne ale je mensie nez predtym. Mame prist na dalsiu kontrolu len ked sa nieco zmeni, takze len vizualne kontrolujem, a samozrejme stale davam pozor na jedlo inak sme OK. Drzim vam palceky, rychle uzdravenie a krasne sviatky