Problémy s cikaním trojročného syna

slivka1975
27. jan 2014

mám problem s trojročnym synom, nechce si držať pri cikaní sám penis, ako ho to mám naučiť, kedze čoskoro ide do školky ?

luba28
27. jan 2014

@slivka1975 povedz mm,aby mu to ukazal,.....

k_a_j_k_a
27. jan 2014

@slivka1975 ja by som ho posadila 🙂

slivka1975
autor
27. jan 2014

no lenže syn cika posediačky

slivka1975
autor
27. jan 2014

tušim taky problem máme iba my

zita19
27. jan 2014

@luba28 To ako chces poslat tvojho manzela aby mu @slivka1975 povedala, aby to jej synovi ukazal?
Akoze uvazujte dievcata pri pouzivani konikovskych skratiek. MM, je Moj Manzel (ale aj materske mlieko) ked sa jedna o slivkineho manzela, vhadna formulacia by bola: povedz manzelovi (ocinkovi), nech ...

cicimotinka
27. jan 2014

@slivka1975 my sme mali ten problém... počkaj do leta... a nech ciká vonku postojačky (po sediačky si ho nepotrebuje držať)... náš najskôr vrešťal, že si ho nechytí, potom vrešťal, že má ocikané tepláky... potom pochopil súvislosť... nech ciká aj tak postojačky a nedrží si ho, nech vidí, kam to tečie... deti musia chápať následok-príčinu... potom si to dá v hlavičke dokopy...

moonglow
27. jan 2014

@slivka1975 moj syn cikal po sediacky do 4,5 roka ... potom sam prirodzene presiel do stoja ... nechapem, preco by nemohol v skolke sediet na WC? a vobec to nevnimam ako problem

snopkulka
27. jan 2014

@slivka1975 po sediačky, veď o nič nejde, časom sa naučí, v škôlke obkuká od kamarátov 😉

pastelka17
27. jan 2014

Ja tiez nevidim dovod,preco by nemal cikat posediacky. My fungujeme takto od necelych 2 rokov a syn sa vzdy pekne utrie,umyje ruky. Nestresuj ho takymito zbytocnostami. Vobec to nie je problem. Ked to bude chapat a vidiet v skolke ako cikaju ost.chalani,sam sa to nauci 😉

ja_nka
27. jan 2014

@slivka1975 ako pisu dievcata - v pohode po sediacky ho nechaj cikat...ucim v skolke a mame tiez chlapcov, ktori cikaju po sediacky..nie je to ziadny problem...pride to prirodzene....Bolo by vhodne pouvazovat aj nad tym, preco si ho nechce chytit...Moj brat ked bol maly, tak si ho nechcel chytit, lebo mal utkvelu predstavu, ze si zaspini ruky, hoci sa neocika (ako decko bol neskutocne haklivy na spinu) 😀 Ale vyrastol z toho 🙂

zita19
27. jan 2014

Nas syn cikal postojacky velmi skoro a bez pomoci, lebo sa potreboval vyrovnat mojim pubertalnym brachacom. Horsie bolo, ked sa nasa dcera rozhodla curat postojacky ako jej velky brat 😀 😀 😀 Ale pomerne skoro dosla na to, ze "tudy ceste nevede" 😉

siska53
27. jan 2014

@slivka1975 my mu ho stale,pri cikani drzime. 5tyzdnov chodil,do skolky a tam,cikal sam. Dokonca sa vedel aj,obliect.
oni ked su odkazani sami na,seba,robia zazraky. 🙂)
ja by som,si hlavu nerobila. Bud si sadne alebi si ho pri cikani tam,podrzi sam,lebo ina,moznost nebude.

luba28
28. jan 2014

@zita19 ked som to odoslala tak som na to prisla,.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale mazat sa neda,...

zita19
28. jan 2014

@luba28 konikus dementikus... Aj mna obcas chyti a potom zasnem 😀 😀 😀

babula01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz