Psychické zmeny u 18 mesačného dieťaťa

brinkley
24. okt 2014

Ahojte,moja 18 mesacna dcera posledne 4 dni strasne meni nalady.Strasne sa rozhneva,az do neppricetnosti,najprv ma zacne bit,potom ma hladka a tuli sa,ma strasny plac,az sa zavzdusnuje,potom to prejde.Aj v noci zacala zle spavat,plakava,musim ju upokojovat.Aj teraz ju nieco rozhnevalo,tak skrieka,hneva sa,bije ma a nechce sa ani pestovat na rukach.Najprv som na to isla tak,ze si to nevsimam,nepomohlo,potom som sa jej zacala prihovarat a hladkat ju,odsotila ma a este viac skriekala,potom som ju nasilo zobrala na ruky a ukludnovala ju,trocha sa utisila,tak som si s nou lahla,ale to sa jej nepacilo,tak sa zacala sponovat na posteli a nervacit.To ma uz nastvalo a dala som jej na zadok a odisla.Hned dosla za mnou uz bez placu a zacala sa tulit a uz bola kludna.Teraz mi sedela na nohach kludna a uz sa hraje.Mam este sest rocnu dcerku a pamatam si ze aj ona mala taketo zmeny v istom veku a aj nocne mory nejaky cas mala,ale nie v takomto rozsahu.Stretli ste sa s takym niecim?Ako ste postupovali?Je to normalne?Musime tym prejst a casom sa to upravi?Dakujem za kazdu radu

oladuna
24. okt 2014

@brinkley to sa casom upravi ale vlastne ona chce tvoju pozornost.skus ju zamestnat ked to na nu ide a ono ju to prejde casom.zelam vela stastia.mna to este len caka 😀

deniss_megan
24. okt 2014

@brinkley urcite je to normalne, kazdy dieta ma iny vyvoj vzdoru a intenzitu, najlepsia je ignoracia v pripade ze place lebo nieco chce a ty nastojis na tom ze nie, stoj si zatym,aby s vami netocila, postupne pride na to, co smie a co nie a prestane vystrajat, my sme to zazili kopec revu aj teraz, nepopust...moj maly vydrzi kricat minutu a potom ako by utalo ticho a hra sa dalej🙂

miushka13
24. okt 2014

@brinkley. ked ta odstrkuje alebo nieco podobne tak sa s nou rozpravaj ako s dospelym povedz jej ze ta to boli a ze sa to mamke nerobi. moj syn bol tiez taky no teda este aj je bude mat dva a pol roka a sem tam ma tiez vykyvy. ale pytam sa ho co mu je preco place preco ma bije atd. a ked uz s nim niesu rady co sa u nas tiez stava pevne ho chytim lahnem si s nim a poviem mu ze mamicka je pri nom ze stale bude a ze ho lubi najviac na svete... mozno len potrebuje viac pozornosti, viac tulenia bozkania 🙂 prides nato . pevne nervy a drzim prsty 🙂

brinkley
autor
29. okt 2014

Dakujem za rady,uz sa to upravilo.Dosla na to,ze jej to nepomoze,este pisti ale uz nema taku vydrz a nie su to take hystericke vylevy.Tak snad uz z toho pomaly vyrasta. 🙂