Váha 7 mesačného bábätka

dena567
2. feb 2014

Ahojte kocky chcem sa opytat malinka bude mat teraz 19.2 osem mesiacikov....jej vaha je 6 kg aj cosi,ale je dost dlha...viete aj mi dost spapa ale strasne pomalicky mi pribera...mate aj vy niektora tak drobnucke babatko?viete aj sa mi malicka dost napapa ale strasne pomalicky nam pribera...boli sme aj na gastre vsetko ma oki...len sa bojim ze ked tak pomalicky pribera co ked bude mat do roka ledva tych osem??dakujem za kazdu odpoved snad sa tu niekdo najde aj s takou skusenostou ako je to u mojej malickej

dena567
autor
2. feb 2014

Nasa je aj dost Doha ma skoro 80 cm.a veru tiez nema byt po mom silna a vraj aj ja som bola taka drobnejsia.uz si s toho tazku hlavu robit nebudem.hlavne ze je zdravucka.

brigus198754
2. feb 2014

moj ma 7 mesiacov a vazi 9,6 kg a ma 78 cm 🙂

sunshineka
2. feb 2014

kazde babatko je ine a toto porovnavanie je hrozne.aj suseda mala take utle babo a dodnes ma utlu postavu a je zdrava a v poriadku.

hasidlovka
2. feb 2014

Naša mala 3930g,teraz ma tri a pol mesiaca a váži 7,5kg ale má byť po kom,aj tie dve predošlé už dospelé deti boli takí jedáci. 😀

evuliceeek
3. feb 2014

@katie555 máš úplnú pravdu

bosoriak
3. feb 2014

@dena567 moja starsia dcera bola taka malinka. Nastastie mam normalneho lekara, ktory berie do uvahy aj ostatne ukazovatele, nielen vahu. Videl dieta cule, pohyblive, aktivne a videl, ze matka ma 150 cm a 53 kil, takze dieta nema byt po kom velike. Ked si obcas citam, co ti lekari vedia narobit kvoli vahe, tak sa mi len oci otvaraju.
Pokial je tvoje dieta inak v poriadku, tak si vobec nerob stres z vahy.

miriell
3. feb 2014

Staršia dcérka bola úplne rovnaká ako tvoje dcérka - bola maličká, pomaly priberala a v priebehu času (v horizonte 1,5-2 rokov). Syn je opak - teraz v 4 mesiacoch má pod 7kg (narodil sa ešte s menšou váhou). Syn by si teraz dokázal obliecť to, čo ona v 10-12 mesiacoch. Pokiaľ nechudne, nechradne, nevyzerá choro, je aktívna a lekár hovorí, že stále je v rámci normy, tak by som to veľmi neriešila. Je to dievčatko a dievčatká bývajú menšie, jemnejšie ako chlapci.

dena567
autor
11. feb 2014

@miriell ahoj takze tvoja dcerka bola tiez vahovo ako nasa aj teraz???nasa ma tych 6300 a 19 bude mat osemmesiacikov 🙂

bejatka22
11. feb 2014

moja malá bude mat teraz 18 mesiacov a váži 8.9 kg a výšku 75 cm..bola som z toho neštastna ale nasa doktorka nam povedala ze je zdrava a ked vidím aká je šikovná..ako sa rýchlo učí tak sa nebojím..stále mám doma také malé bábetko.. 😝

miriell
11. feb 2014

@dena567 Jej váhu si presne už nepamätám, vidím to len podľa vecí, čo som obliekala jej a čo dokážem z toho obliecť synovi - viem, že keď mala 12 mes, tak mala cca 9 kg a všetky veci na ňu (od 3-6 mes, od 6-9 mes atď..) nosila oveľa dlhšie ako iné detičky - zase som aspoň v prvom roku nemusela kupovať veľa oblečenia 🙂 Veľkosť 80 som jej kupovala až v 12-13 mesiacoch.
Teraz bude mať 4 roky a váhou a výškou - je priemer - má 103 cm a kupujem jej veci na 4-5 ročné detičky. Pokiaľ tam nie je vážna choroba - a to by ste videli, tak to detičky časom doženú a netreba sa zbytočne stresovať 😉

typa
11. feb 2014

Ahoj,ono je to strasne roznorode. Napr moj maly mal ako 7 mesacny 7 a pol kg a dr. povedala,ze aky je tazky. Kamaratkyn syn ma 7 mesiacov a 9120g a to mu jej dr.povedala,ze nech zacnu odtucnovaciu dietu. Pokial dieta prosipieva a rastie aspon po troche,tak to podla mna nie je problem.

spoony
11. feb 2014

Nerieš tieto veci, iba zbytočne stresuješ seba a potom aj malú. Každé bábo je iné, jedno priberá rýchlejšie, iné pomalšie. Moje obe deti sú tiež drobnejšie. Starší syn mal super doktorku, ktorá nikdy neriešila jeho váhu - na poradniach ho prezrela, odvážila, odmerala, keďže bol zlatý, reagoval ako mal, bol šikovný ... vedel a zvládal všetko čo v jeho veku mal (niekedy aj viac🙂 ) tak váhu neriešila, vždy niečo podrástol a pribral, a tak mi povedala, že je krásne kojené bábo a to že nieje presne podľa tabuliek je v poriadku a aj na gasto mu to doktorka krásne písala do karty - že priberá a rastie svojim tempom. V roku veru nemal trojnásobok pôrodnej váhy ani omylom (narodil sa s váhou 3,4kg a v roku mal 8,3kg), ale od 7,5 mesiaca chodil okolo nábytku a bol veľmi živí, teraz má 5 rokov, je síce chudý, ale úplne v pohode, meria tak ako má ma svoj vek.
Dcéra mala inú doktorku, keďže sme sa presťahovali, a tá nazačiatku riešila, že nepriberá podľa tabuliek, teraz má dcéra rok a už to nerieši, sama povedala, že na nej vidno, že bude drobnejšia (má drobné rúčky ...) ale je to vraj v poriadku, veď je krásna a šikovná. Akurát teraz mala rok, váži 7,2kg, ale už behá - chodí sama po celom dome, za celý deň sa ani nezastaví ešte aj jedlo dojedá tak, že ju kŕmim kým oná behá okolo mňa.
Ale ja to neriešim, aj keď susedkina malá váži v 6 mesiacoch toľko ako moja v rok. Keď dieťatko papá, rastie, prospieva a aj vyšetrenia sú v poriadku tak podľa mňa nie je žiadny dôvod na riešenie koľko ukazuje ručička váhy.

marcelaaaa
11. feb 2014

@dena567 Ahoj mala mi od malicka pomaly priberala zastupujuca doktorka ked bola mala ma riesila nech ju prikrmuje ale vykasla som sa na to a zavolala som si skor laktacnu.. my sme mali v pol roku 5940 g a v roku 7780g ked pozeram do knizky a teraz ma 18 mesiacov okolo 10 kil .. takze urco neries vahu pokial nemate ziadne problemy 😉

dena567
autor
11. feb 2014

@marcelaaaa ahoj veru ine problemy nemame len teraz posledny tyzden mi malicka neprehlta prikrmy a stale ju napina pri tom ich papala pekne ale kocky co mi tu aj pisali tak vravia ze moze mat aj reflux..na gastre sme boli tri mesiace do zadu mala vsetko oki...a nasa ma teraz 6300 boli sme na poradni ale pediater nic neriesi takze asi je to oki...no neviem ci ta nasa bude mat v roku 7780 ako tvoja 🙂 😉