Záchvaty plaču štvormesačného bábätka pri obliekaní

lapoupe
27. mar 2015

Maminky, máme doma problém s našou 4 mesačnou bábikou..keď sa obliekame von, dostáva strašné záchvaty plaču až nervov. A dosť ťažko sa dá potom utíšiť. Pár dní dozadu sme skoro ani neodišli z domu co tak srdcervúco plakala. Oblečenie jej nieje tesné alebo malé, všetko ma primerane svojej veľkosti.. Môže mať panický strach z obliekania? Ja už neviem... Ak máte nejaké skúsenosti, sem s nimi 🙂 Ďakujem.

cherset
27. mar 2015

Mávali sme na začiatku, ale potom to akoby samé od seba prešlo. Tiež máme štvormesačnú. Nemôže byť unavená? Naša je mrzutá keď ju obliekame do kočíka, ale keď vyjdeme von, po chvíľke vždy zaspinká.

lapoupe
autor
27. mar 2015

@cherset únavu chápem. Ale keď je vyspinkana, prebalena, napapana a ideme von aj vtedy sa to deje.

slavka1307
27. mar 2015

Skúste sa poradiť s dr. Kamarátkina dcérka mala zlomené rebro.

lapoupe
autor
27. mar 2015

@slavka1307 čože?? Beda nestraste ma. Veď ju máme ako v bavlnke 🙂

cherset
27. mar 2015

A vonku sa ukľudní? Možno tiež blbá otázka - je odgrgnutá? Naša zvykla niekedy pri obliekaní mať taký záchvat plaču (to už potom ako tie prvé novorodenecké záchvaty pominuli), v kočíku zaspala, no po polhodine alebo trištvrtehodine sa zobudila a spustila taký vreskot, že som sa cez celé mesto hnala jak fitipaldi. Dlho mi trvalo kým som zistila čo je vo veci a odvtedy ju nechám odgrgnúť viackrát pred odchodom a do kočíka ju ukladam na bok.

natalym
27. mar 2015

@lapoupe Možno nemá rada tie pohyby pri obliekaní. Že s ňou manipulujete. Sú také deti. Len čo najjednoduchšie a najrýchlejšie obliecť.

@slavka1307 To ti je teda iná pecka. A to môže byť.

martina833
27. mar 2015

dcerka sa nerada obliekala, ale bola vacsia, dala som jej nieco zaujimave do ruky alebo nieco do ust a bola kludna

wolfie
27. mar 2015

@lapoupe moje obidve to robili, ked boli babatka a ked tak sledujem na poradniach u lekarky, tak obliekanie neznasaju vsetky malinke deticky 🙂 ja sa uz len smejem na tom, ze aha, aj toto babo tak lubi obliekanie...ja som sa casom naucila baby obliekat v takych casoch, ze by som vyhrala olympiadu a postupne sa aj jedovat prestali, podla mna z toho iba musia vyrast, jednoducho sa im asi nepaci, ze sa s nimi cvici ako s opickami, chcu mat svaty klud a hotovo 🙂

lapoupe
autor
27. mar 2015

@cherset vonku áno. Chvíľu sa hnevá keď ju položím do kocika lebo nevidí svet okolo seba ale potom sa ukľudni. A cca do 15min od oblečenia ide až do kocika, kým ho donesiem z pivnice atd...To by stihla grgnut, či?

domak2
27. mar 2015

@lapoupe odpoved najdes hned v prvej vete svojej otazky 😅 Nie je to babika, ale dieta so svojimi nazormi, ktore vam dorazne vysvetluje. 😀

lapoupe
autor
27. mar 2015

@domak2 bábika bolo myslené v zmysle ze je malá v pomere k staršej dcére kt je už prvacka 🙂

cherset
27. mar 2015

@lapoupe myslím že hej. Aj keď ja tú moju malú bambulu asi 20 minút nosím na rukách kým si poriadne poodgrgáva, potom sa idem obliecť ja, potom oblečiem ju a ide hneď do kočíka. Ale tak keď tvoja princezná v kočíku vydrží a nie je nepokojná, tak si myslím že bruško to asi nebude. No každé bábo je iné 🙂

slavka1307
27. mar 2015

@lapoupe
@natalym
Jejda, ja nehovorím, že ste jej vy ublížili !!! Kamarátkinej dcérke to zistili 4 mesiace po pôrode - stále dieťa revalo a revalo a potom zistili, že má zlomené rebierko, ktoré sa zle zrástlo. Od pôrodu chúďa !!!!!!!!!! To je starostlivosť ! 😠

lapoupe
autor
27. mar 2015

@slavka1307 tí doktori stoja niekedy za backoru...fakt..

@cherset teraz ako mala spí a popukava si ma napadlo, že vetry?? Ale to by bolo inokedy aj nielen obliekanie..

monka338
27. mar 2015

My sme mali zo zaciatku to iste, ale na moju platilo to, ze som jej zacla robit vselijake srandicky 🙂 a zacala som sa s nou srandovne rozpravat. Musela som vzdy nieco vymysliet, co nepoznala a tak sa naucila obliekat. My sme mali ale vacsi boj pri strihani nechtikov na rukach a to nehovorim na nohách, ale potom som nasla jeden trik a teraz si to sama pyta 🙂 . Treba len skusat a skusat....ale cakat oblecena 15 minut, kedy pojde von taka malicka je na nu vela. Viem, ze sa Ti to asi neda skor zmanazovat, ale podla mna jej moze byt teplo... Ja som mala a mam kocik v jej detskej izbicke a ked som ju obliekal tak som ju hned supla do kocika, obula som sa a sup von)

cherset
27. mar 2015

@lapoupe no to by bolo asi aj inokedy. A plačká aj keď ju prezliekaš doma - napr. z bodynka alebo z dupačiek? Myslím keď sa pogrcká - alebo len keď ju vrstvíš a idete von. Lebo ma ešte napadlo že by jej možno mohlo byť teplo kým sa dostanete na vzduch.

cherset
27. mar 2015

@lapoupe ja totižto obliekam najprv seba a až potom vo vetrovke a čiapke ju a poriadne ju zababuším a pozapínam až vo výťahu. Za ten čas je mi samej dosť teplo.

lapoupe
autor
27. mar 2015

Trvá to toľko, lebo kým zidem do pivnice, cez 4 dverí sa dostanem ku kociku, vynesiem ho po schodoch.. 😖 .

Raz plakala aj pri bodynku včera napr nie. Možno jej vadí práve to vrstvenie a keď sa otepli tak to odznie

cherset
27. mar 2015

@lapoupe skús najpr vyniesť kočík, obleč sa, potom obliekaj malú a šup do kočíka a von a uvidíš čo to spraví, za pokus nič nedáš 🙂

lapoupe
autor
27. mar 2015

@cherset nemám kam dať kočík. Máme malú chodbu a v byte nieje miesto, jak to spraviť?

cherset
27. mar 2015

@lapoupe malú máš vo fusaku alebo v overale? Tak ju skús zniesť oblečenú do pivnice a rovno odtiaľ už choďte von. To by sa dalo, či? ;)

cherset
27. mar 2015

@lapoupe prípadne ju doobliekaj resp. dozapínaj až v pivnici, podľa toho akú tam máte zimu/teplo.

lapoupe
autor
27. mar 2015

@cherset fuška je v kociku 🙂 robím teraz aspoň tak že jej bundicku nechám odopnutu a zapiname sa až vonku.

cherset
27. mar 2015

@lapoupe no skús ju zniesť so sebou alebo nejako minimalizovať ten čas čo je oblečená a nie je vonku - a uvidíš 🙂 možno to nepomôže. Možno je to niečo úplne iné a možno fakt len nemá rada obliekanie. Nič iné nám nezostáva, len to robiť to ako všetky ostatné mamičky - systémom pokus/omyl 🙂

janina112
27. mar 2015

môj malý to robí tiež, že plače pri obliekaní vonku..vytuší že už ideme a podľa mńa sa tak nemôže dočkať že až plače 🙂 🙂, keď ho položím do kočíka okamžite prestane

donaninqa
27. mar 2015

@lapoupe :D :D :D my to mame aj po kupani. . proste sa nerada oblieka.. teraz kym su malinke tak by najradšej boli hole a ked budu väčšie tak šatník nebude stačiť :D ale.mozno si casom zvykne ze ked sa oblieka pôjde vonku a bude spinkat ... 🙂

kofoluska
27. mar 2015

@lapoupe Vies co pomohlo u nas? Obliekala som na etapy. Trvalo to sice dlhsie, ale bolo to v klude. Dala som jednu vrstvu, dala som nieco aj na seba. Pomalicky som poobliekala nas oboch a ked som jemu davala poslednu vrstvu, ja uz som musela byt aj obuta, aby sme rovno sli von. Ako pocul vytah, uz bola pohoda. Jo a ked sme sa zacali chystat, otvorila som okno. Niekolko razy som s malym k nemu isla, schladil sa (samozrejme treba dat pozor, aby ju neofuklo), nespotil sa, nebolo mu v obleceni prilis teplo a tym padom bol pokojny.
Dodnes je to u nas tak, ze bunda, ciapka a rukavice sa davaju az dole vo vchode. 🙂

lapoupe
autor
27. mar 2015

@kofoluska dobrý nápad ja dávam malej tiež kabatik až na koniec keď behám obuta už...skúsime aj tak 🙂ďakujem za tip

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
27. mar 2015

u nas bolo to iste, ale akonahle sme vysli z dveri, tak bolo ticho 🙂 a preslo to samo, potom ked bol vacsi tak zase sa mu to nepacilo, a teraz sa v pohode oblieka, aj spolupracuje 🙂