Zvuky zvierat - kôň

15. máj 2023

Ked ucite dieta zvuky zvierat, tak ako robite kona? Ja som robila mihihi, na googli som nasla, ze robi ihaha.

kitycat
15. máj 2023

Aj, aj 👍

simik22
15. máj 2023

No našťastie mi nikdy na materskej takto neprepinalo aby som toto riešila.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micusa2222
15. máj 2023

@simik22 je to s maminkou asi dosť blbé...

miadi
15. máj 2023

U nas robi kon neigh 🐴

michellemary
15. máj 2023

Presne pre toto kupoval môj priateľ svojmu synovcovi zvukovú knižku. 😀 Púšťame zvuky, a nemusíme riešiť. 😂

autor
15. máj 2023

@simik22 Tak niekto ma tolko volneho casu s dietatom, ze aj zvuky zvieratiek mu robi. Aj sa to odporuca na rozvoj reci.

petamich
15. máj 2023

to by zasa nebol modry konik, ked by niekto nemal sproste komentare 🤷‍♀️ ucit dieta zvuky zvierat je uplne bezne a odporucane pre rozvoj reci, vedome rozpoznavanie zvierat atd., takze ano my sme to nase dieta ucili a nie preto, ze by sme sa s manzelom nudili

u nas len robime zvuk jazykom o podnebie, ako ked kluse kon 😂 snad si to vies predstavit

sheila121
15. máj 2023

Zaujímava diskusia 🤣🤣🤣🤣 iiiiihaaaaaa robí kôň 🤣

dusankomoj
15. máj 2023

@petamich presne! Ktorá mamka sa nepýtala deti: ako robí kravička,ovečka,sliepočk,KONÍK? To len tu vždy musí byť niekto múdry!

dskjhfdlkdjhl
15. máj 2023

Presne tak, ako pise @petamich - jazykom klopkat o podnebie, ono to potom neskor pomoze aj pri vyslovnosti niektorych hlasok. Len teda nechapem, ze toto sa niekto musi pytat, som si myslela, ze ked sa to male dieta raz nauci, tak si to potom aj pamata😉

galganka
15. máj 2023

...čo koník... ale ako robí líška napr. My sme uz všelijaké zvieratá googlili. Obdobie otázok a otázok... 😂🙈 ...alebo vtákopysk, žirafa... 💪🏻😂

martul
15. máj 2023

@simik22 učiť dieťa aké zvuky robia zvieratá je absolútne v poriadku, dokonca to odporúčajú a aj robia logopedovia.

anavixy
15. máj 2023

Ja myslim, ze pani myslela riesit to, ako robi konik, ci tak alebo tak, nie celkovo napodobnovat zvieratka 😄 to samozrejme robi kazdy, ved to je zakladna vec… ja napr ale som az tak prepnuta, ze tiez som sa kamaratky pytala ako ucila napodobnit kona, podla mna moje erdzanie nie je adekvatne 😂 samozrejme zvukove knizky su super, mame ich tiez niekolko, ale to je o inom pre mna 🙂

miadi
15. máj 2023

Mne sa viac paci ked sa mamka snazi ako ked som videla na letisku sa pytal chlapec nieco otca a on nanho Zhukol ze nevie nech neotravuje s blbostami a nech si googli . Aj ked som si myslela ze po slovensky kon robi mihihi 😃to je jedno . Najlepsie je ked si clovek mysli ze veverica nerobi zvuky a potom jednu clovek opalujuci sa na dvore vydesi ( nevidela mà) a tak mi vynadala 😂neskutocne zvuky a slovnik ako namornik .

andreatytler
15. máj 2023

@miadi 😀
A prasa robi - Oink
Ovca/koza - Ba
Ked tu bol brat na navsteve. dobehol nas volat nech sa ideme pozriet ako veverica brese.😀

77daniela77
15. máj 2023

Konika sme ucili ako ked klope podkovickami.....taky ten zvuk jazykom......😉

miadi
15. máj 2023

@andreatytler U nas mà najvacsi uspech Delfin a jeho škrekot . 😂

domak2
15. máj 2023

Náš ma zvukové knizky tak už viem aj ako robí hroch a panda, ale napísať to neviem 😅

tarrra
15. máj 2023

U nas dcérka keď bola malá tak pri hre kone robili Niiiihoho,jej to tak sedelo a bolo to veľmi zlaté,doteraz miluje kone,občas sa ešte aj zahrá s nimi...

andreatytler
15. máj 2023

@domak2 Zaujimalo by ma ci sa deti v Afrike ucia ako robi hroch s tym ze to vedia aj napisat. Alebo deti v cine ci maju zvuk na pandu.
U nas napriklad nie je zvuk na lisku aj ked liska je bezne zviera. Tiez az pri synovi som zistila ze zavyjaju.

zuzinka888
15. máj 2023

@miadi ako fakt som sa zamyslala. Pocula si realneho kona dat takyto zvuk? Povodne som si myslela,ze je to blba cinska nahravka.🤣 ale celkovo som myslela, ze zvieratka robia vsade rovnako a nie nie- co jazyk to ine zvuky- pazvuky- asi maju na to jazykove skoly🤣🤣

sisaka
15. máj 2023

@andreatytler, @miadi
a žaba ribbit 🤣.
Najväčšia haluz je aj tak kohút - cock-a-doodle-do 😂😅 kde tam počujú tento zvuk, je mi záhadou

andreatytler
15. máj 2023

@sisaka Aj ta zaba je na mile vzdialena slovenskemu KVAK.😀
Ja som mala velku dilemu ked som toto zacala ucit syna. Dovtedy som iba po slovensky na neho hovorila ale tu mi doslo ze ak pojde do jasli a tam bude na prasiatko hovorit ze kvik, kvik tak sa na neho budu divat ci spadol z jahody a tak som radsje ostala pri anglickej verzii.

h2
15. máj 2023

Koník robí "míhahaaa"! 😁 Ináč, dievčatá, keď neviete, ako robí nejaké zvieratko, tak u nás sme vždy postupovali podľa vzoru:
Slimák: "slim, slim"
Žirafa: "žir, žir"
Korytnačka (pozor, zmena!): "kory, kory". 😄

andreatytler
15. máj 2023

@h2 ste sa vynasli.🙂

miadi
15. máj 2023

@sisaka Podla mna je to len zvyk ked sa moc snazim tak to ozaj znie viac ribbit ako kvak . Ono tiez zvery kvakaju ako im zobak narastol vsade rovnako len ludia to inak vnimaju .. najinternacionalnejsie zvuky robi macka . 😂a ked zaba aj kacka robia kvak tak by si mali vediet dobre pokecat.

andreatytler
15. máj 2023

@miadi Ano ta macka je velmi podobna.
Ja som bola v tom ze to kazdy jazyk ma rovnake. Fascinovalo ma to ked som sa na anglictine dozvedela tie rozdiely... este nepoviem rozdiel medzi ba a be, ale niekto re su velmi odlisne.
moriak - hudri, hudri - gobble, gobble
A tiez vyrazy na citoslovcia su zaujimavo dolisne
au - ouch (ked ta nieco boli) - toto je celkom podobne vo vela jazykoch
fuj-ew/yuck (ked sa ti nieco hnusi)
cmuk - mwah😀

sisaka
15. máj 2023

@miadi ja žabu počujem ribbit, myslím, že to je zvuko bližšie k skutočnému zvuku žaby, ale ten kohút 🤣….

@andreatytler aj ja som mala dilemu, ako to syna učiť, obidve moje deti vedia teraz obe verzie, nejak sa to na nich nalepilo, aj keď som ich učila slovenské verzie, aj dcera, ktorá sem prišla ako skoro päťročná sa časom prehodila na anglickú verziu, ale v tých začiatkoch sme sa na tých zvukoch nasmiali, vrátane aj tých iných citosloviec….

miadi
15. máj 2023

@andreatytler Mne sa paci v mexiku hovoria wakala que rico znamena fuj ake dobre 🤣