Miesta vhodné pre maličké deti v Budapešti

baska311
2. mar 2023

Dobrý deň, poraďte prosím vhodne miesta kam ísť s deťmi (7mes. a 2 r.) v centre Budapešti - reštaurácie, kaviarne, detské kútiky, parky a pod 😊

markusrasford
2. mar 2023

@baska311 navštívte Budapeštiansky ZOO, Tropikarium, Budapeštianske oko tzv. kolotoč alebo maďarské železničné múzeum

deninka233
2. mar 2023

@baska311 hocikam. Moja dcéra dojde na prvé ihrisko a máme po výlete, odtrhnú ju odtiaľ až pri záverečnej. A v Budapešti sú veľké parádne ihriská na každom druhom kroku, dokonca aj s verejnými toaletami. S tak malými deťmi by som to nejak nehrotila, že musíte obehať atrakcie. Rozložiť si deku na Margitszigete a hrať sa. Alebo vo Városligete je veľký pekný park aj s dvoma ihriskami (a tam je aj Zoo). Syn zas keď bol menší, tak len metrom sme museli jazdiť, hore, dole…

lorilla
2. mar 2023

Neviete prosim odporucit nejake ubytovanie v Budapesti? Vhodne pre rodinu s detmi? Aby nebolo prilis vzdialene od centra.

deninka233
2. mar 2023

@lorilla my si vždy zoberieme byt cez airbnb. Ja si väčšinou veľkostne beriem také, že obývačka zvlášť aj spálňa zvlášť, lebo v noci doháňam prácu a dcéru to ruší ale mali sme už aj len garzónku a stačí to. Hlavne ale dbám na to, aby tam bola zariadená kuchyňa, aj rúra, aj mikrovlnka a najlepšie aj umývačka a v kúpeľni pračka. Aj akurát včera sme sa vrátili z BP, mali sme krásny byt s výhľadom na Parlament blízko stanice metra a Spar-u, ideálna poloha. Treba sa pohrabať na tom airbnb, sú tam fakt dobré ponuky… ale vždy si treba poriadne pozrieť recenzie ostatných.

lorilla
3. mar 2023

@deninka233 dakujem za odporucanie, skusim popozerat

ckatka
1. aug 2023

@deninka233 absolútne súhlasím....žiadna hotelová izba sa nevyrovná bytu s prackou a sušičkou....keď máš malé deti 😂