Vianočné trhy v Budapešti

23. nov 2023

Ahojte, tento rok ideme prvý krát do Budapešti na vianočné trhy, chcem sa spýtať, tých, ktorí máte skúsenosť s platením. Koľko a je vôbec potrebné mať zamenené peniaze alebo vystačí platobná karta? Ďakujem Vám za info 🙂

markusrasford
23. nov 2023

Vianočné trhy sú v Maďarsku veľmi pekne a dá sa tam veľmi dobre najesť. Maďari majú svoje špeciality. Tento rok musí každý predajca zaradiť do svojho menu zaradiť jedlo ktoré nebude drahšie ako 1500 forintov cca 4 eura na naše. Môžeš platiť kartou není to problém ale je dobré mať aj forint. 100 eur je okolo 37000 forintov.

zabka1124
23. nov 2023

Kolegyňa bola pred týždňom v Budapešti na vianočných trhoch -povedala nikdy viac.Vela ľudí,veľmi drahé jedlo,pitie.Takze si zober velaaaaa peňazí -platila všade len kartou.

markusrasford
23. nov 2023

@zabka1124 v Bratislave vo Viedni v Prahe je to lacné? Primerané svojej peňaženke by sme to mali hodnotiť. Čo je pre niekoho veľa iný to zvládne bez problémov. A zas vianočné trhy nie sú len o peniazoch ale aj o zážitkový spoznávanie iných ľudí kultúr a zvyklosti. Určite autorku vianočné. trhy nezrujnuju. To zas je pravda že ceny nie sú pre človeka ktorý zarába minimálnu mzdu

autor
23. nov 2023

@markusrasford keď mi bude draho, nekúpim si, ideme sa tam pozrieť a urobiť si zážitok, nie sa prejesť a prepiť... len som chcela vedieť, aspoň približné info ohľadom peňazí, aby som si zbytočne nezamenila veľkú sumu

zabka1124
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabka1124
23. nov 2023

@markusrasford ver tomu,nezarabame minimalku.
Aké zvyklosti majú Maďari, Česi a iné národy na vianočných trhoch 🤦🤣?
Prejsť sa a obdivovať mesto to áno,to sa dá..

markusrasford
23. nov 2023

@zabka1124 neviem čo ti je tak smiešne. Treba sa ísť pozrieť alebo sa opýtaj kolegyni. Sú ľudia čo len počujú a už to berú ako zberný mincu a ty zjavne patris medzí tie osoby čo počula.

zabka1124
23. nov 2023

@markusrasford ja som bola na vianočných trhoch v Budapešti,Viedni,Dubline,ale hovorím ako je to tento rok_2023.
Smejem sa na tom,ako chces spoznávať ľudí na vianočných trhoch?99,9%ludi na vianočne trhy už s niekým ide,alebo sa tam už zo známymi stretne.
No ty asi tam chodíš sa ukazovať a hľadať ......😁.
Tak sa do mňa neobuvaj,zas nejaký trol,čo si tu honi ego🤦🤣

markusrasford
23. nov 2023

@zabka1124 vieš že som nečakal viac že ty dokážeš napísať. Som nesmierne rád že som dokázal rozosmiať človeka ako si ty. Človeku môžeme dať peniaze aj chlieb aj pitie ale sú veci ktoré sa nedajú darovať. Buď to máš alebo nie a potom píšeš tak ako pišes.

zabka1124
23. nov 2023

@markusrasford 🤦🤣

dagmarka12345
7. dec 2023

Ahoj. Chcem sa opytať či si už bola v tej Budapešti. Chystame sa teraz v sobotu a potrebovala by som nejake info. 🙂