Ako nestratiť nervy pri 5 ročnej dcérke a ročných dvojčatách?

guaya
8. okt 2014

Dnes to bol horor,niesla som starsiu na balet aj s dvojkami,starsia dostala zachvat placu a dvojky robili vsetko len,aby to zhorsili ☹no bolo to strašne az do placu,niekedy zavidim mamickam co maju len po jednom babatku.

adeala
8. okt 2014

@guaya čo takto najať si aspoň na pár hodín denne (2-3) nejakú študentku na výpomoc? 🙂 Pomože ti s domácimi prácami, s deťmi keď ich budeš rozvážať a ona sa bude tešiť, že si niečo privyrobila. 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meusicka
8. okt 2014

@guaya velmi dobre chapem o com pises. ja mam medzi detmi 3 rocny rozdiel. mam starsiu a dvojky. a som na ne sama, v cudzom state, s manzelom, ktory chodi skoro rano do prace a neskoro.domov.
mozem ta len povzbudzovat a napisat len jedno, trpezlivost a trpezlivost. ono sa to spravi jedine casom. mensie budu vacsie a aj rozumnejsie. bude to stale lahsie.
ak ti ma kto pomoct, je to fajn, netreba sa hanbit a niekoho si zavolat na pomoc.
ja osobne som max. rada ked pride muz domov a aspon troska odbremeni. aby som sa totalne nescvokla tak si davam sumive magnezium. pretoze je to dost casto na nervy.
bud rada ze su deticky zdrave, a vsetko ostatne bude casom lepsie. ja si to tiez casto opakujem. kludne mi napis, pokial sa budes potrebovat postazovat, aspon si navzajom vylejeme srdcia 😀 😀

sophie32
8. okt 2014

Dievcata, ked uz takto o dvojkach...ako ste riesili chodenie von? Moje dvojky maju 20 mesiacov a ked chcem ist mimo zahradu, tak sa mi to zda nerealne...iba s manzelom...sama si to neviem predstavit...zvazujem nejake popruhy 🙂 Dajte nejake rady a tipy...inak...obdivujem vsetky, ktore mate popri dvojkach este ine deticky 😉 Mne staci moje dvojky a tiez je to na prasky 🙂

meusicka
8. okt 2014

@sophie32 ahoj, ja som mala donedavna baby na popruhoch. najprv som im davala len na chvilocku niekde na takej ulici kde nechodia auta, vybrala som ich z kocika a dala. asi 3x to bolo dost stresujuce pre ne, ale potom same zistili, ze sa takto mozu lepsie prechadzat, maju dve ruky volne a zvykli si. je to super vec i ked ta niekedy ludia odsudzuje, ze nosis deti ako psov. ale uznajme, je to pre ich bezpecnost. jedna z mojich napr. vobec nechcela drzat za rucku, takze sme to museli riesit takto. teraz uz maju takmer 3 rocky a uz s nimi mozem aj bez popruhov. ale este ich stale mam pre pripad nudze. 😝
na detske ihriska som chodila tiez len tam, kde som to povazovala za najbezpecnejsie, 😀

hanka_april
8. okt 2014

ak dostala zachvat placu, lebo musi ist na balet, tak je to jednoduche 😉

pribinak
8. okt 2014

Ja ti poradiť neviem, ale kúsok od nas býva baba, ktorá 2,5 ročne dievčatko a 13 mesačne dvojičky, vždy ked ich stretnem su všetci Vysmiaty od ucha k uchu, ťažká pohoda a kľud
Obdivujem ju, skúsim sa jej spýtať načom fici cela rodina ;)

guaya
autor
8. okt 2014

Adeala staviame dom takze peniaze na zvys velmi niesu,aby som si niekoho zaplatila

sophie32
8. okt 2014

@meusicka No budem to musiet aj ja vyskusat...aj ked...neviem si to predstavit, lebo moji idu zasadne kazdy opacnym smerom 🙂

bonaqa2013
8. okt 2014

Viem o čom hovoríš. Keď som prišla z porodnice s poslednou dcérou, čakali ma deti vo veku 18 mes, 4roky a syn 15 rokov. Odvtedy sú už 4 roky, ale je to stále hroza. najma ak má posledné dieťa zdravotné problémy - DMO.

guaya
autor
9. okt 2014

@meusicka No mne priebezne vzdy niekto pride pomoct,tak to ta obdivujem,tak toto by mna uz asi polozilo,a ake stare su tvoje dvojcatka?Tak budem ma teba mysliet,a kedykoľvek mi mozrs napisat,ja mam niekedy pocot ze mna dokaze pochopit len ten kto ma dvojcata,ake me to náročné,uz ked mo je na nic tak myslim na to,ze je to lepsi osud ako mat jedno babo a chore,nic len musia vyrast,aby sa to utriaslo,pekny len

guaya
autor
9. okt 2014

@meusicka No mne priebezne vzdy niekto pride pomoct,tak to ta obdivujem,tak toto by mna uz asi polozilo,a ake stare su tvoje dvojcatka?Tak budem ma teba mysliet,a kedykoľvek mi mozrs napisat,ja mam niekedy pocot ze mna dokaze pochopit len ten kto ma dvojcata,ake me to náročné,uz ked mo je na nic tak myslim na to,ze je to lepsi osud ako mat jedno babo a chore,nic len musia vyrast,aby sa to utriaslo,pekny len
@hanka_april uz som ju z baletu odhlasila🙂

cenculinka
9. okt 2014

@guaya klobuk dole mamina,ze este nie si.na neurole 😉 uff...aj ked z mojho pohladu matky jedneho dietata je predstava dievcatko a dvojicky ako zo zurnalu-mala pomaha odusu,ma zive "babiky"a maminka je stastna vo svojej rodinke 😀 spoluziak.mal prve trojicky (pocate prirodzenou cestou bez liecby 😕 )a nabrali odvahu na "druhe"dieta 😀 nastastie maju uz len jedno. Drzim velmi silno paste,ono to snad casom prejde...aj ja sa tym utesujem a to.mam zatial certika len jedneho

meusicka
9. okt 2014

@sophie32 ved to bol u nas problem, kazda inym smerom. dokonca sa nasiel starsi pan srandista, ktory nas sledoval z okna a sa na tom zabaval. onoho casu mal totiz sam dvojicky 😀

meusicka
9. okt 2014

@guaya moje dvojicky budu mat koncom roka 3 a starsia dcerka mesiac po nich bude mat 6. takze veselo , ale mas uplnu pravdu. hlavne nech su zdrave, lebo uz le ked maju obycajne sople a sa to strieda u nich zaradom, tak je to na prasky. pre nas boli nase dvojky najvacsim prekvapenim, nikto v rodine nema. som rada ze ich mam aj ked niekedy si hovorim, ze Boh na nas kukol a povedal si, nech je sranda a tak nam poslal naraz dve 😀 😀 😀

@cenculinka po 3ickach mat jedno dieta, to bola pre nich asi len ako taka ceresnicka na torte 😀 😀

beeee
5. nov 2014

@meusicka
@guaya Baby ja Mam podobne Ako vy 4rocne dievcatko a 3mesacne dvojicky. Zatial mi to nepride take hrozne, narodili sa v 38tyzdni, su plne kojene, takze s nimi nemam nejake piplacky.ale predpokladam,ze to Casom Bude horsie,Co? Dnes som s nimi bola v posilke Kde maju strazenie deti, uzasne..... Som v zahranici, Mam tu Narok na pomocnicu do domacnosti ked mi potvrdi obvodna, je to o drzku. A to Co su tie popruhy, Co ste tu pisali???

guaya
autor
6. nov 2014

Ja som ich nepouzivala

meusicka
10. nov 2014

@beeee ahoj, mne sa zacai piplacky s dvojkami hlavne ked mi pre ne z nestacilo mlieko a neboli ochotne prijat flasku na dokrmenie 😝 vlastne oni flasku neprijali vobec, nakoniec sme lyzickovali a len co sa dalo davala som im kasicky a pod.
tie popruhy to su take voditka, zakapcas to ako vesticku a ma to lanko takze vies s nimi ist a nemusis sa bat ze sa ti rozutekaju opacnym smerom.

neviem ci to sem mozem dat ale tu mas link http://www.slune-cz.cz/farlin-voditko-na-dite/

akurat ja mam od chipolino a je to take krajsie vzadu s netopierimi kridelkami. teraz ich uz nenosia lebo sa naucili uz pekne chodit za ruky tam kde treba. ale mi sme vyuzivali casto nakolko som aj ja v zahranici a nemam tu nikoho kto by mi pomohol a ked som musela ist sama von s troma detmi tak to mi niekedy vlasy dupkom stali 😝

beeee
10. nov 2014

@meusicka no, nechcem si radsej predstavit, ako to bude, ked ich budem dokrmovat. keby im dam tie voditka tu, tak asi na mna zavolaju nejaky urad na dozor pre neplnoletych, ci ako sa to vola. uvidim, mozno si to zozeniem, dik za link

beeee
11. nov 2014

toto vyzera super, ani nie je moc vidiet, ze je to voditko:

https://m.globetrotter.de/globetrotter-portal/s...

meusicka
12. nov 2014

@beeee no je to krasne tie lienky,
inac mne tu v AT niekto povedal ze ich nosim ako psov, a tak som sa teda ohradila, ze radsej na voditkach ako by som ich mala lovit z Bodensee. stretla som sa roznymi reakciami, niekedy sa mi stalo ze ma mamina zastavila, ze kde sa to da kupit, ze by aj ona chcela. a zase bolo aj take za sa mi neskutocne smiali, ale ja to beriem ako znak hluposti, ze si to niekto nevie dat dokopy a uznat, ze to je pre dobro a bezpecnost dietata. minuly rok sa tu stalo, ze jedno dievcatko vybehlo zo skolky zo zahrady lebo videlo prichadzat svoju mamu, iny rodic, ktori cuval von autom z parkoviska ju zrazil a ono zomrelo. ja denne chodim s dvojickami pre starsiu do skolky a teda kym sa nechceli drzat za rucky a neboli dost disciplinovane , co teraz nastastie uz su, tak som ich nosila na voditkach. ani si neviem predstavit, ze by sa mi jedno vytrhla sa spalda niekomu pod auto. jedno dieta ustrazis este, ale ked mas dve a jedno ti ujde tak druhe nemozes nechat stat na kraji cesty aby si ratovala druhe.

beeee
12. nov 2014

@meusicka presne toto je pri nasej skolke, vela aut a deti vybehnu rovno na cestu. pisala som v jednom nemeckom fore a tam samozrejme tie reakcie, ze je to ako pre psa, ale dost mamiciek pisalo, ze to ma. ja som to este nikdy nevidela na zivo. a to mas uplnu pravdu s tym lovenim z bodensee. moja starsia dcera je velmi dobra a drzi ma vzdy za ruku, ale ked budem mat 3 deti a budu behat kazde na inu stranu, urcite si to kupim.

meusicka
14. nov 2014

@beeee teda ja som mala aj pri starsej casto vlasy dupkom, tlacila som kocik s dvojkami a ona sa mi naraz rozbehla ako diva a nie a nie zastat, no a ty bez za nou s dvojocikom, ci ako`? niekedy by sa mi bolo aj na nu zislo voditko 😀 dnes je uz v pohode. aj dvojicky. my tu v skolke mame uzasne pedagogicky, klobuk dole pred nimi, a nikdy som nemala pocit, ze by ma odsudzovali za tie voditka, oni same uznali, ze to je pre bezpecnost dietata. a hlavn ked mas dve. inac poznam jednu pani s ktorou som sa na tu temu bavila mi vravela, ze ona vnuka z bodensee lovila, takze uplne chape moje obavy 😀 😀 😀

beeee
14. nov 2014

@meusicka A Ako si to Robila, ked boli dvojicky ca 1 Rok? Ked uz sa nezmestia do Maxi Cosi, ale Este nevedia chodit? 2 deti na ruky zobrat nemozes... To Budem musiet aj na 50 metrov z auta do skolky zobrat buggy do kufra, uz sa tesim

ivca88
14. nov 2014

Ahoj...obdivujem ta... ja este deti nemam... mam zdravotne problemi..,, no hadam to uz pride 🙂

No vyse 2 mesiacov som sa starala s muzom o moju neter.... ktora mala 2,5 roka.... a uz vtedy to bolo pre nas tazke,,, ze nejaky cas pre nas by fajn 😀
Taktiez ked sme s malou sesternicou - cele vykendy... tak to je ozivot 😀 a ked boli spolu.... tak som nevedela ktoru zachranit skor...

A tym sa snazim povedat.... ze ked si myslis ze viac nezvladnes,.., tak sa mylis,.,, zvladnes omnoho viac 🙂 len si treba chvylku hystericky porevat 😉 ja viem ze nemam co moc o tom veiet,..., no u nas to bolo tak... ze muzova teta mala dost vazne zdravotne problemi... a tak kazd ly vykend od 1 roku ju davali k dedkovi a babke.,,,, a tam sme chodili i my...ako vypomoc aby sa nezblaznili 😀

A nieco take by sa siklo i vam. .. dvojky nechaj aspin na 2-3 hodinky babke,.. ktora ich bude strazit ked spi.... a muz nech kresli ci kuka tv s 5 rocnou 🙂

A i ked to vzdy kazdy radi...no nik to nespravi... ozaj treba napustit vanu.... pustit hudbu... zapalit sviecky,... a nachvylku sa uvolnit 🙂

tova
15. nov 2014

@guaya ja sice mam len dvojicky ale pouzivala som okolo 3r. tieto ruksaky s voditkom, vyrabaju ich ako rozne zvierata a na vrchu je mensia kapsa, da sa tam dzus alebo ja som tam strkla voditko ked sme presli cez cestu cize ked sme isli do obchodu som im s tym drzala a hned v obchode som to jednoducho supla do vnutra a vyzeralo akoby mali ruksaky. Ani raz sa nikto nesial a aj by mi uplne bolo na haku dieta som si ustrazila su zive. Ja som ich vozila cim najdlhsie v kociari do 3r. aj viac chceli alebo nie, museli. Stale nos so sebou nejake tycinky keks, aby v hektickej situacii sa zabavili 5 minut, pozeram maju len 1.5r. to musia byt stale v kociari paci sa alebo nie, hracku, tycinku a ticho! Kamaratka ma 1.5 dvojicky a a coskoro caka tretie, hah to este nevie co bude okolo 3r. https://images.search.yahoo.com/images/view;_yl...

dana_l
15. nov 2014

@guaya ty mas len o jedno dieta menej nez my. my mame 4 deti. najstrasia mala presne 4 roky a mesiac, druha presne tri roky (su 13 mesiacov po sebe), ked sa nam narodili dvojicky. vzdy bude niekto kto ma "zly" den a nebude posluchat. treba zachovat nervy. ale samozrejme vzdy sa to neda a clovek aj pokrici po nich. deti treba ucit uz od malicka, ze musia posluchat. pri jednom dietati si mozete dovolit, ze ved necham nech si robi po svojom. aj pri dvoch sa este ako tak da - ved mate dve ruky. ale pri troch a viacej uz nemozete ich nechat si robit len co oni chcu. musia posluchat. ako by som mala behat za styrmi ked by neposluchali. no to by som uz bola v blazninci v kazajke. ked su deti male, tak velakrat nechapu ze preco, ale nemozete popustit. musite im stale hovorit nie ked neposluchaju.
mat vela deti nie je koniec sveta. aj ked ak ste same na ne tak to nie je jednoduche. ale baby, oni nam vyrastu, (uz sa nevieme dockat, vsak 😀 ) a potom nam bude luto ze boli len tak kratko na nas zavisle.
este k tym popruhom - nikdy som nepouzivala. deti vedia ze nesmu daleko odo mna. a ked neposluchaju tak ich (male dvojicky) chytim za ruku a "potiahnem" za sebou. nedovolim aby isli tam kde to nie je pre ne bezpecne a "povolene".

meusicka
17. nov 2014

@beeee ja som ked boli take male nastastie mala este pomoc rodicov, to sm este nebola s rodinkou v zahranici, ale ked sme sem prisli mali nieco cez 1,5 roka a nastastie ja mam skolku blizko, takze chodim peso, ale chodili sme stale s kocikom. oni mi casto cestou po starsiu aj zaspali. zial ked su take male bez kocika sa nezaobides. ja som potom ked uz chodili bravala ich na detske ihrisko,nie je od nas daleko, ale sa mi stalo viackrat ze neboli potom ochotne ist peso domov, to radsej sedeli na zemi a vrieskali odusu. bo ked som dvihla jednu tak chcela aj druha a tak som casto sla s dvoma detmi pod pazuchou. no krasny to pohlad. 😝
zrovan dnes rano som mala zase uzasny zaciatok dna, ked mi jedna z dvojok robila cirkus pre oblecenie, nepacili sa nohavice , jasneee ved uz je takmer 0 tak treba zateplene, potom zase sveter, a ciapka a sal, no to uz fakt masaker. potom cestou domov revali obe, lebo jedna nechala v skolke ci kde svojho little pony, nakoniec poobede vysvitlo, ze to starsia zhabala este v skolke a dala do tasky. a mne dve revali pred blokom na parkovisku a nebvoli ochotne nastupit do vytahu. ja by bola najradsej revala tiez 😠 este dobre ze som sa s nimi nevratila hladat toho ponika, lebo mi ani vo sne nenapadlo, ze to ma starsia u seba v skolke 🙄
no a poobede zase rev, lebo nechceli ist domov z jasliciek 😝 takze na prasky, zaliala som si sumive magnezko a Ccko a ides dalej 😝 niekedy uz muzovi vravim, ze ja by som otrebovala to magnezko permanentne do ruky cez infuzku 😀 😀 😀 ale teraz mi vsetky deti spia a ja idem zalahnut skor ako zacne nocne stahovanie narodov z detskej do spalne , kde sa potom rano namiesto dvoch v posteli nachadzame piati 😀 😀

lauricka
19. nov 2014

@guaya no tak niekedy tie nervy stratis a co? to je realny zivot, deti vidia aj to, ze niekedy sa niekto aj hneva (ak nie je priam nasr...) hlavu hore, bude horsie 😉 (ale nie, v niecom tak a v niecom zasa lepsie), ten vek okolo roka dvojciat nebol bohvieco, pamatam

ollski
19. nov 2014

pridavam sa do klubu nasr...denych matiek na pokraji zrutenia 😝 🙄 🤐 mna dnes moje poklady vytocili do nepricetna...mm v pazi, pardon na tyzdnovke...uz aby bol piatok...uff...niezeby sa aspon jedno dieta pridalo na moju stranu, nieeeeee, prave vtedy su nerozlucna dvojka, aj ked sa minutku predtym bili 😖 ...prave si liecim nervy cokoladou a cukrikami...zelam co najpevnejsie nervy a vela sil 😉 😉