Ako zvládate tri detičky?

katkavrazelova
31. máj 2013

ahojte mám dve detičky dcérka má bude mať teraz 2 roky a za 3 roky by som chcela ešte jedno bábetko už teraz závidím mamičkám ktoré chodia z bruškomchcela by som počuť neakú skúsenosť od mamičiek ktoré 3 dietka majú ako to zvládajú a aké majú jejich deti medzi sebou vzťahy mám chlapca a dievča a bojím sa že keby sme mali znovu chlapca tak dcérka sa bude cítit mimo hru a naopak .Taktiež sú tu niektoré také ktoré zastávaju názor že tri deti mávajú len romovia takže dopredu poprosím svoje názori si nechajte pre seba romka niesom.

mima4
31. máj 2013

@katkavrazelova aj keby si bola romka a chces tri deticky, je to OK a nemas co mat z toho mindraky 😉

anjelicek26
31. máj 2013

@katkavrazelova - ani ja nie som romka a o par dni sa narodi nase tretie, toto fakt neries 😀 Mame chlapca a dievcatko a pribudne dalsi chlapcek. Mala sa tesi - postavili sme to tak, ze bude vynimocna, jedine mamino dievcatko, tak je hrda. A maly sa tesi na posilu 🙂

Nepozeraj na okolie, ale na seba, ak tuzis po dalsom dietatku, chod do toho. Zvladnut sa to bude dat, aspon ja sa nebojim, Ved je to postupny proces, ako ked prislo druhe, zvykanie, nahodenie rezimu a potom uz fungovanie. My sme tiez boli tri deti a nedala by som sestry za nic na svete ;) Preco sa podriadovat okoliu?

hajajanka
31. máj 2013

@katkavrazelova 🙂 🙂 🙂 Tu poslednu vetu ani neries. Ak chces tretie babatko, tak chod do toho. Ani ja nie som Romka a chcem tretie babatko. Niektori na mna pozeraju, ako keby som spadla z visne, presne tym nechapavym pohladom, ale neriesim. A naopak, poznam vela rodin, ktore maju tri deticky (a vacsina z nich tretie chcela a planovala, nepritrafilo sa nahodou) a tie su mi inspiraciou. Ja som tiez z troch deti a podla mna je to super rodinny model. Takze smelo do toho!

kudrlivka
31. máj 2013

@katkavrazelova Ja mám síce teraz len prvého malého drobčeka ale s manželom sme sa stále rozprávali v tom zmysle že dve je málo 🙂 takže tiež plánujeme 3 detičky ak sa podarí. Ani som sa nestretla s tým že vela detí majú len Rómovia, ale skor sa všetci pýtajú kde na to v dnešnej dobe zoženieme financie. Ale to si myslím, že sa dá vyriešiť. Takže ideme do toho a určite sa neboj ani ty 😉

sirinka
31. máj 2013

@katkavrazelova normalne ich zvladame... Niekedy su lepsie dni, niekedy je to na prasky, napriklad ked dostaneme cela rodina crevnu virozu haha... Zalezi aj ake vekove rozostupy budete mat... My ich mame po sebe a tak maju v podstate este podobne zaujmy. Co sa tyka financnej stranky kym su malinke je to pohoda, horsie je ked sa zacnu rozne poplatky, skolne, kruzky, vylety... Nehovoriac o tom, ze zohnat hotel na dovolenku pre 5 clennu rodinu tiez nie je najlahsie, takisto auto treba mat vhodne...

cerez
31. máj 2013

Mám len dve, tak skúsenosti nemám. Ale čo sa týka tej vety, že rómovia majú 3 deti, tak to vôbec nie je pravda. Počet detí je určite viac. A ak sa s manželom cítite aj na viac detí, je to len dobre. Cítite to tak, vedeli by ste sa o ne postarať, ste zodpovední, tak počet nerieš. Mám kamarátku a má 4 deti a jej super mama.
@katkavrazelova

sammy
31. máj 2013

My mame 3 deti este len kratko, kedze najmladsia ma len 4 mesiace, ale ako som sa toho trosku bala, je to super. Vsetky 3 dievcata, starsie mi vedia malu super zabavit ak maju naladu, uz sme sa ako-tak zladili aj s chodenim na prechadzky a so spanim a tak. Jasne, ze byvaju aj horsie chvilky, ked neviem kde mi hlava stoji a kam skor skocit, ale je to super pocit, ze sme taka vacsia rodina. No a neskor to bude po financnej stranke asi riadna palka, ale tak aj my sme boli traja a nic nam nechybalo, aj ked sme sa niekedy museli uskromnit.

terezka1947
31. máj 2013

@katkavrazelova my s manzelom mame jedneho synceka...a kedze sme uz iba dvaja 😒 ....chceli by sme mat viac deticiek...zatial mame jedno a hoci sa bojime,co a ako este bude....aspon jedno urcite a ak by sa dalo,urcite aj tretie....ked sa citis na viac deti,preco nie?
urcite sa ozvu niektore,co riesia,ze zla doba,ze ludia chcu deti a potom maju financne problemy,ze je to"staromodne"mat viac deti....nepocuvaj,len vy s manzelom viete ako na tom ste,no a ak uvazujete o dalsom dietatku...je to len a len na vas
tiez sa mi nepaci ked sa ludia niekedy smeju z viacdetnych rodin 😠 ...
ja si velmi vazim zeny,kt. dokazu dobre vychovat aj viac deti...hlboko sa sklanam pred takymi mamickami.

heleninamama
31. máj 2013

@katkavrazelova Je osobná vec každého, koľko má deti... Na Tvojom mieste si odpoviem na základné otázky - či mám vedľa seba manžela, ktorý mi je oporou, či mám zabezpečené vhodné bývanie a dokážem sa o deti postarať - rozumej nielen, či mám výbavičku a kočík pre novorodenca, ale či mu dokážem zabezpečiť aj slušný život a vzdelanie do dospelosti. Ak áno, tak smelo do toho tretieho aj štvrtého. Nepoznám prípad, že by niekto odsúdil slušnú rodinu kvoli počtu detí.
Ak máš oporu a materiálne zabezpečenie, postarať sa o dieťa/deti nie je pre zdravú ženu problém.

betina1984
31. máj 2013

Ja mam tri deti a Romka nie som... Starsia mala v aprili 5 rokov a dvojka bude mat 1,5 roka... No, niekedy je to na Pezinok u mna, ale nedala by som si ich... 🙂

aristka
31. máj 2013

AJ my máme tri deti ,je to už troška náročnejšie aj na financie aj na moje nervy,ale nemenila by som ,sú moje a musíme sa o ne postarať.... 🙂

katkavrazelova
autor
31. máj 2013

@heleninamama
@betina1984
@aristka
@terezka1947
@sammy
@cerez
@sirinka
@kudrlivka
@anjelicek26 ....dakujem za vaše príspevky velmi ste ma potešili ešte si počkám neaký ten rok pokým budeme nasťahovaný v domčeku lebo na byte by to už bolo privela finančne sme zabezpečený velmi dobre vdaka manželovi len dúfam že to víde lebo na dcérku sme čakali velmi dlho po roznych komplikáciach.

jazmina83
31. máj 2013

@katkavrazelova ahoj, tiež nie som Rómka aj ked u nich je minimálny pocet deti 5 😀 ja chcem 4 deti, či už vlastne či jedno adoptovane, čo osud dopraje. Nie každá žena je " rodená" matka a už jedno dieta je pre niektorú záťaž. Aj ja som sa napocuvala, že už dve deti sú v dnešnej dobe luxus, ale tak každá máme svoje priority, niekto mesačne minie 50 eur na mobilné účty, drahu kozmetiku, oblečenie, niekto vidí zmysel života v detoch a veľkej rodine. Obaja s manzelom sme z 3 deti, v detstve boli aj ťažké časy, ale vyrástli sme, a nemyslím si, xe by nám niečo chýbalo, všetko zavisi od výchovy aj ked sú dnešné deti náročné. Ale ak od malička sú ucene ( a nielen oni ale aj ich okolie) že veci si treba vážiť, nemusia mať najdrahšie veci, hracky a neskor mobily notebook 😀
čo sa týka finančnej situácie, aj ked to má veľa rodín ťažšie, da sa aj od malička tým deťom nasetrit, sú starí rodičia, tetky krstný, ktorý miesto hračiek mozu prispievať do prasiatka. Aspoň potom rodičia nemajú nervy s toľkými haraburdami v detskej izbe 😀
Ano, na deti treba mať pevne a železné nervy, ale dieta je dar, a treba ho milovať ako babo, ako papulnateho pubertiaka aby nás potom v starobe nestrcili do domova dôchodcov 😀

silkoc78
31. máj 2013

my máme tiež 3 deti, ale s väčšim odstupom (15,10,3) a pekne na striedačku chlapec, dievka, chlapec. 🙂 Toho tretieho šintra som si doslova vydupala, manžel mal trochu obavy, ale možem povedať že vôbec neľutujem. Je to malý zabávač rodiny, aj keď má svoje dni. A prekvapivo má s najstarším krásny vzťah, čoho som sa obávala(predsa puberta). 😀

mica11
31. máj 2013

ja má tiež 3 baby 🙂 Najstaršia 20, potom 17 a 11.Táto najmladšia ja najväčšia tulka prítulná. Kebyže ju nemáme, tak sa nudím a bolo by clivo. MM by chcel ešte jedno, ale už sa nedarí (2 r. ). Asi je to tým vekom a zdravím nezdravím 🙂

gloria7
31. máj 2013

ahoj ja mam tiez 3 deticky a vobec nelutujem dcerku 12 a chlapcov 8 a 2 vsetky boli planovane to neries ked chces tak sa do toho daj drzim palce a daj vediet ci sa podarilo ja by som brala aj 4 ved to je radost 🙂

gloria7
31. máj 2013

@heleninamama presne tak mate pravdu

marduliena
31. máj 2013

Ahoj ja mám tiež 3 detičky dve baby a chlapca . Najstaršia ma 9rokov druhá ma 6 a chlapec ma 4. Tretie sme neplánovali ale stalo sa a zvládnuť sa to dá aj ked to zo začiatku bolo ťažké lebo ked sa my syn narodil tak mladšia dcéra nemala ani 2 roky.Bola aj je stále mamičkárka,aj žiarlila ale zvládli sme to. 🙂

ankalv1
31. máj 2013

@katkavrazelova ahoj ja mám dve deti a pri každom mojom tehotenstve to okolie riešilo. Pri prvom som všade počúvala že som mladá, načo chcem už deti a pri druhej že dve deti na dnešnú dobu je veľa.. Najprv mi to išlo na nervy ale potom som si povedala že normálny človek toto nerieši len magori a už som sa nad tým len zasmiala. O takých 5-7 rokov by som chcela ešte jedno dieťatko. to už asi tých ľudí rozhodí 😀 Moja sesternica má troch chlapcov- 4ročného a 1,5ročné dvojičky a zcláda to ukážkovo... ak chceš tretie tak nerieš ľudí okolo, čo si myslia, oni tvoje deti vychovávať ani živiť nebudú. Počkaj na dom a choď do toho. 😀 držím palce 😀

maminalenka
31. máj 2013

Ja som vzdy tuzila po troch detoch, co by som za to dala...a osud mi to zariadil uplne inac...som vdacna, ze mam aspon to jedno.

kacena4
31. máj 2013

@katkavrazelova 3 deti bezproblemovo mas dve ruky + klokanku ci satku 😀 😀 😀 😀 a dostanes sa vsade 😀 😀 😀 😀 a ked budes mat 5te porovnavaj sa s romami. pozri si tu temy je tu vela mamin s 3 a viac detmi a neodsudzuje ich nik je to krasne mat viac deti odhraju sa ti spolu ak maju podobny vek, rodicak jednym vrzom, skolu detto.... ja som spokojna ked mam viac deti aspon doma nie je taka nuda a ticho. velka rodina je uzasna. ako sa hovori jedno pracuje na otca druhe na mamu a tretie na stat 😀 😀 😀 😀 ak chces dietatko tak dotoho nedaj sa odradit zavistlivcami 😉 😉

traktor
31. máj 2013

mam 4 deti a nie som romka..ale keby som aj bola, nehanbila by som sa za to a budem vzdy hrda na svoj krdlik 😀 😉 ..da sa to zvladnut, obcas ma sice clovek pocit, ze mu s toho preskoci / rozumej, pride puberta a veci podobne.../..ale neboj, naucis sa s tym zit 😀 😉 nepozeraj nikdy na to , co povedia iny..dôlezita si ty + tvoj muz + tvoje deti..ak tuzite po dalsom dietatku, tak smelo do toho.. 🙂

andrejka1974
31. máj 2013

ja mam krasnych 5 deti a som krasna beloska a muz je beloch, sme normalna rodina 🙂 🙂 🙂 🙂 ja mam deti pekne odstupnovane a som na ne hrda, najstarsi jurko ma 19 rokov je to dmo ma postihnutu pravu stranu tela, ale napriek tomu chodil na normalnu skolu , medzi normalne deti a , tento tyzden mi krasne zmaturoval a chce ist na vysoku, simonko ma 15 je to nas hyperaktivny dobrosrdecny chlaspec, ktory je sikovny a teraz spravil prijimacky a prijali ho na obe skoly, matusko ma 13 je to velky pohodak , nic ho nerozhadze ale so simonom su casto v sebe su taky mali rivali, ale da sa to, vsak su obaja v puberte , sinduska ta ma 4 a pol roka je to nasa velka skolkarka, sikovna, rada so vsetkym pomaha a najmensia Rianka ta bude mat o chvilku 14 mesiacikov ta je nase slniecko, najkludnejsie dievcatko, ale najvacsia hryzka, hryzie vsetko okolo seba a je uz aj utocna , a ver mi velka rodina je krasna a nenechaj sa odradit , ak chces mat dalsie deti kludne ich maj deti su radost 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bibina32
17. okt 2013

AHOJ! ja mám tiež 3 deti a vedľa nás daľšie tri domy majú tiež tri deti a nie sme romky. Len sa smejeme , že nie že niektora začne zo štvrtým. 😀 😀 😀 Je nám veselo, ked chceš a vieš že to zvládneš tak nech sa podarí.

r1000
14. nov 2014

ahojte baby vy tu o tom tak krasne rozpravate. aj ja tuzim po tretom babetku. mame dve deturence 5 a 2r. a strasne tak o dva rocky by som chcela este babetko len manzel sa boji. ty chlapy to je hroza. mame vlastne byvanie a da sa to zvladnut. len manzel nechce a sama do toho nechcem ist musia byt na to dvaja. no ja strasne tuzim mam 31r. neda sa mi to ovplivnit,vela krat si hovorim uz to zabalim kaslem na to . ale potom mi ide srdiecko puknut ze nemozem mat este jedneho drobceka,stat sa matkou je to najkrajsie co moze byt pre zenu. nosit drobceka pod srdieckom. drzte mi palce aby sa mi manzela podarilo prehovorit.-))))

mireag
17. nov 2014

Ahojte, nasla som tuto temu, tak sa idem zdoverit. Velmi tuzim po tretom babatku. MM ma samozrejme obavy, ze ich dostatocne nezabezpecime a ze to psychicky nezvladne. 😀 Ale ani to uplne nezamieta. Mam hormonalne problemy, cize obe tehotenstva boli po liecbe. Chcela by som, aby sa nam tretie babatko narodilo, ked bude mat syn 5 rokov a dcerka 3. Cize uz sa musime zacat snazit, resp. musim nasadit liecbu. Nemam pocit, ze by som to s detmi nezvladala. Nebolo to ani narocne, ked sa mi narodilo druhe babo - v pohode. Nemozem napisat ziadny katastroficky scenar, lebo nic take sa nedialo. Krasne sme sa zohrali a moje deticky sa lubia. Samozrejme aj natahuju. Mame krasny velky 4izb. byt, cize detickam vieme dopriat dostatocny priestor. Viem, ze keby sme 3. babatko nemali, dokonca zivota by som si vravela: "Mali sme ho mat. Velmi som ho chcela." Vo feb. budem mat 34 rokov, cize to nemozem a nechcem donekonecna odkladat. Ved predsa nie su tretie deticky len " posmyknutim" ale aj planovanie, ci nie? A brutalne ma vytaca komentar: "V dnesnej dobe?"

meusicka
17. nov 2014

@mireag ahoj, ja mam 3 deti, sice sme planovali dve, ale na druhy krat sa nam narodili dvojicky a tak mame teraz 3 deticky. urcite je to narocne, ale ja viem pisat len skusenosti ako to funguje ked nas jedno starsie a dve rovnake mensie. kamoska ma tiez 3 deticky a planuje mat este aspon jedno. v dnesnej dobe ako pises, urcite to tazke je, halvne po financnej stranke, ale pokial mate pocit ze to zvaldnete tak preco nie. ja osobne mam pocit, ze keby som nebola male tie moje dve betarky, tak by som teraz urcite uvazovala o tretom dietatku. byvat mate kde, a pokial sluzi zdravie tak to ostatne sa urcite da zvaldnut. ak obaja s partnerom mate pocit, tuzbu po tretom dietatku tak to dietatko zrejme mate mat 😉 a ze to je niekedy na prasky? no ano, je, deti sa aj pohadaju a den ma len 24 hodin, takze rozdelovat musis, venovat s kazdemu, niektore bude mat stale pocit, ze taha za kratsi koniec a pod, ale takto deti vyrastaju. inac ja zijem momentalne v zahranici a tu sa teda s 3 detmi vobec nevymykame , tu maju bezne tri deticky a aj viac.

wewe22
17. nov 2014

Niekedy je to fuška ale mať tri deti nie je rómske je to také normálne ešte pred pár rokmi to boa bežná rodina
Najhoršie je keď sú všetci chorý alebo je jedno v nemocke to je na samovraždu ale tie bozteky a toľká láska na nezaplatenie
Finančné je to o družku ale ked pôjdem do práce zase sa to zlepší
A to auto ako bolo spomenuté je dobre riešiť popredu my mame obyc kombi a je to na dve veci potrebujeme niečo väčšie ale zas tie financie
Suma sumarum je to krásne a zároveň náročné

mireag
17. nov 2014

@meusicka Mas krasny babinec. 🙂 Ja som velmi chcela mat z druheho tehu dvojicky. Teraz neviem, ako by som sa tvarila... 😀 S myslienkou na tretie babo "bojujem" uz presne rok. Raz som velmi chcela, potom som to zvazovala, potom teda, ze pojdem trochu do prace a teraz som si povedala, ze nemame co spekulovat. Obraciam to z kazdej strany a musim povedat, ze velmi beriem do uvahy aj skutocnost, ze keby to bolo po financnej stranke velmi zle, pomozu nam rodicia. Predsatvujem si, ako by som poriesila izby, ako by som s nimi sama vybrala von a vsetky tie bezne "detaily" dennej rutiny kazdej maminy. 🙂 Manzel mi takisto velmi pomaha a o deticky sa stara na 100%. Len uz ma 36 rokov a citi sa stary - on to tvrdi, ja nie. 🙂 Ja vidim, ze aj na slovensku je bezne mat 3 deti, aj 4. Pride mi to normalne. V meste alebo nakupnom centre nie je ziadna rarita mamicka s bruskom a dve male deti. Len na nasej ulici poznam dve maminy so 4. detmi. Ludia, co maju ovela vacsi prijem ako my, tvrdia, ze si nemozu dovolit druhe - v duchu sa vzdy smejem... Peniaze su samozrejme dolezite, ale je mi jasne, ze nebudem lietat kazdy rok k moru - nikdy som po tom netuzila. Ja si myslim, ze je to o prioritach a najma vzdy trvdim: "Ako si urobis, tak mas."

mireag
17. nov 2014

@wewe22 V ziadnom pripade to nie je romske. Je to normalne. Ved si povedzme, kolko mame znamych, co pochadzaju z troch a viac deti. Len dnes su ti ludia schopni poklepat po cele a potom sa citis, akoby si chcela nieco nemozne. ☹ My tiez budeme potrebovat sirsie auto, ale to ma zatial cas. Vieme to poriesit este s tymto, kym by bolo babo vo vajicku. Ja som bola v nemocke 2x so synom, 1x s dcerkou. Uz som myslela aj nato a bez mihnutia oka nam vie pomoct moja mama. Je daleko, ale vie prist. Necakam, ze to bude jednoduche. Co viem na 100%, ze to bude krasne a ze babatko bude vytuzene a ze budem nenormalne hrda mama. 🙂