Kedy skončí to neustále striehnutie po 2,5-ročnom synovi?

29. apr 2024

Ahojte , pise už zo mna asi psychická unava … ale mamičky povecte prosím kedy skončí to neustále striehnutie . Som tehotna v 7m a moj syn je totálne tornádo … večer už padam na ústa . On je zlate dieta ! Citlivý chápavý múdry . Ale pridu dni keď totálne prepne . A cely deň nerobí nic len naschval . Ja si nemozem ani na 1 m. Sadnut aby som už za nik nestekala že vypúšťa vodu , rozlieha vodu , vyťahuje noziky (kt. Obcas zabudneme na linke ) , pusta pracku , rozhadzuje vsetko všade . Ťahá zrkadlo zo steny dole , pise po stene . No naozaj si nemozem sadnut a vklade vydýchnuť s tým ťažkým bruchom . Nevie čo so sebou keď sa zatne nedostanem do neho jedlo ! Inak je papac . Ale pride mi že len trucuje . Potom má dni že mu vadí keď len na neho pozeram už po mne kričí . Alebo nieco urobím a začne revat že on zo chcem spraviť sám …. No niekdy sa zapotime 2 pri nom …
Nie to ešte ja tehotna ak je manžel cely deň v robote .. niekedy už plačem od zúfalstva , keďže naozaj kazdy pohyb mi už robí problem . Nejdem ani hovorit koľko sa nedviham veci ži zeme a koľko stále vsetko utieram umývam za nim … už mam svalovku na slabinách a niekdy pocit že ešte keď raz po nieco cupnem tak aj porodim .
Viem že deti majú kadejake obdobia .. atd . Ale povecte že už to nebude dlho trvať 🙈😭😭😭😭

babovka2321
29. apr 2024

Nechcem ta strasit, ale pockaj, ked uz budu 2 🙂

ada12345
29. apr 2024

Nuz, tiez som mala 3 deti, vzdy s ca 2r odstupom. Treba ho skusit nejak zamestnat nech nema cas vymyslat hluposti. Vymysli mu aktivity, zadaj mu ulohy, hraj sa s nim chod s nim von.... Ale realne tak od ca 5r. su uz tie deti take fakt samostatnejsie a clovek si aj vydychne.

zuzuliennka1
29. apr 2024

vela zavisi od povahy dietata, su deti ze “kam ich das tam ostanu” a potom aj take, na ktore treba striehnut este aj v 5 rokoch

kiki68
29. apr 2024

No dat vsetko co ide dole a mat holobyt 😂 Nas toto nerobil, ale kolegyna v jasliach naozaj dala prec hadam vsetko 😂 tam mala len velke kusy nabytku, nakolko ju nechali samu vtedy dva mesiace s 18 detmi ( 6 mes-2,5 roka ), ked som prisla, tak kukam, ze ved tam nic nemaju 😂 Potom uz sme to dali viac dokopy. Takze chapem aj take riesenie. Hlavne vsetko naozaj krehke z dosahu a tato nech spravi taku th stenu z praktickych veci a zaujimavych ( kolieska, rozne zapadky), aby to dieta bavilo.

marianarem
29. apr 2024

Jaaaj, moj ma uz 4.5r a tiez uz cakam, kedy to prejde 🙂 Tiez presne mudry, zlaty, milucky, ale niekedy mu prepne a vymysla loptosiny alebo si prestane na seba davat pozor a kaskaderci, pripadne sa totalne zabudne pri nejakej myslienke a vtedy kludne vojde na cestu, napali to s odrazadlom do kandelabra a podobne.

katka700
29. apr 2024

Okrem toho čo už bolo napísané v skorších príspevkoch ho zapájaj do "dospeláckych" aktivít, napríklad mu dovoľ pustiť tú pracku keď ideš prať - deti väčšinou nerobia zle umyselne často chcú pomôcť, napodobuju dospelých. Mozno tie veci čo robí majú nejakú (detskú) logiku len treba prísť prečo to robí a vysvetliť že ti nepomáha a čo môže spraviť inak.

hederamonstera
29. apr 2024

Aku tu uz napisali, prisposobit mu domacnost, ja ked potrebujem chvilu kludu, necham ho rozhadzat veci, upratanie trva kratsie ako cas co si oddychnem, popripade to upratujeme spolu. Netrapit sa bordelom.
Pri telke neobsedi? Kym si odfuknes?

autor
29. apr 2024

Nie žienky nic ho dlho nezabavi 🤷‍♀️ Ani telka ani hračky . Jasne že sa s nim hrám a vymylsam aktivity . Necakam že ja budem cely deň sedieť robit si svoje a on sa sám zabaví . Čo sa týka toho zapájania aj ho zapájam vždy ho volam hodit veci do pračky alebo keď chcem veci ukladať ho volam 🙈 ale pri práčke to skončí tak že mi trha z ruky prášok a chce ho rozlievať . Pri veciach kým ja 3 poskladam on mi skriňu výhadze . Čiže každá aktivita kde ho chcem zapojiť mi narobí ešte viac prace . Aj von s nim chodím . Ale momentalne je chorý a celu zimu stale nieco tak sme vela dni a to je dobre psycho ! Ja už som si viac menej na to ak zvykla .. len tým tehotenstvom je vsetko take náročnejšie😭 keďže ja som hneď aj veľká , tazka 🙈😭 tak kazdy pohyb je zaberak … preto ti už asi tak prežívam 🤦‍♀️

zoja1234
29. apr 2024

@autorka no bohuzial, aj pre toto viacere zeny ostavaju pri 1 dietati. Syn je prave v obdobi vzdoru, jedno z najhorsich obdobi, do ktoreho obdivujem ak sa nejaka mamicka rozhodne porodit dieta dalsie.. Fuh. Vela stastia a sorry ale budes to mat este horsie, na druhe dieta v bruchu budes v dobrom spominat..

lubkovaandrejka
30. apr 2024

@zoja1234 presne to iste co si napisala mi minule bezalo hlavou :D veru,klobuk dole, ktore sa rozhodnu ist do toho opat.

lubkovaandrejka
30. apr 2024

Jooj, normalne mi Ta prislo luto. Musi to byt fakt velmi narocne. Snad toto obdobie prejde cim skor. Drzim palce, nech to zvladnes v co najvacsej psychickej pohode.🍀

autor
30. apr 2024

@lubkovaandrejka @zoja1234 popravde aj ja to že sme sli do druhého dieťaťa beriem ako najodvážnejšie rozhodnutie v mojom živote 🙈. A to som vždy chcela 3 . Ale viete čo ? bolo by mi luto mat len jedno . Hadam to zvládneme . Viem že to bude ešte náročnejšie keď budú 2 . Snažím sa to zvládať čo s najväčším kľudom ale nieked už doľahne aj na mna ! Ale poviem vám ked toto zvLadnem tak ja budem mat tak vytrénovanu trpezlivosť že somnou hádam nic nepohne už 🙈

majlo1234
30. apr 2024

To musi byt ozaj hrozne, mam rovnako stareho syna ale uplne ina povaha, toto nerobil nikdy. Druhe hadam bude ine, ja som teraz 38 tyzden a tiez som zvedava, ake bude, urcite to budes zvladat lepsie, ako teraz s bruchom.

Ak mate priestor, nam je najlepsie vonku, bud na dvore, alebo na ihrisku, vteey je doma menej bordelu a netreba tak striehnut

lasona
30. apr 2024

Preto ostávam pri jednom dieťati...inak by som osedivela...viac deti, tak ostávam na psychiatrii...obdivujem ženy co majú dve deti...švagriná na 3, večne nervózna, upachtena...no načo je to dobre, ja si chcem život aj užiť...

hederamonstera
30. apr 2024

@lasona mam dve a suhlasim😂 ale tak ja som za bud 0 alebo 2. Ale cim su starsie tym je to lahsie

hederamonstera
30. apr 2024

Autorka, drzim palce, ono to prejde, naozaj

cali2016
1. máj 2024

Dcérka je vo veľa veciach podobná momentálne.Má 27 mesiacov. Veľa vecí je momentálne boj. Oddychuj ak má ešte poobedný spánok a hádam sa to čoskoro zlepší aj u vás aj u nás .

taga
1. máj 2024

Tak, cakas, ze to bude lepsie, ale ja budem k tebe uprimna, ked sa narodi druhe, bude to este ovela horsie! Pride ziarlivost, dve deti naraz so svojimi poziadavkami, dve deti naraz ,ktore ta budu pptrebovat v tej istej sekunde, neustriehnes, je to bez sance...
Nastav sa tak, ze toto je este super a uzivaj si maleho, kym je sam... a ver, ze viem o com hovorim, mam 2 chlapcov, 18 mes po sebe...
Kedy to bude lepsie? Ked bude mat starsi tak 6 rokov..
Drz sa!