Neviem si dať rady s 2-ročnou dcérkou

19. apr 2024

ahojte mam dcerku ktora bude mat v july 2 roky, je to moja prve dieta a zacinam mat pocit ze si neviem dat s nou rady 🥹 snazim sa jej pekne trpezlivo vysvetlovat ked nieco nemoze ale ona si ide svoje neposlucha a urobi si svoje, priznam sa dala som jej uz aj vareskou a hned potom ju objala a povedala jej ze ju lubim ale ze to nesmie proste ale aj tak nepomohlo…ako reagujete v takych situaciach vy? nema ziaden respekt voci mne a nie, nesnazim sa nic nasilu proste pekne ticho jej vysvetlujem ale nula bodov tak proste uz rozmyslam ze ako trestat alebo co vlastne robit aby som ju vychovala spravne a aby pochopil ze Nie je proste nie…

januska12323
19. apr 2024

Prestaň jej dohovárať milučko. Pri nebezpečných veciach nediskutovať, nie a hotovo. Ponúknuť alternatívu, keď nechce a bude sa radšej hádzať o zem je to jej vec. To je taký vek, že už chápe ale nie úplne.

pribinak
19. apr 2024

Najskôr jej das varechou a potom sa ospravedlňujes ? To je veľmi zlá kombinácia.

Začína sa obdobie vzdoru, treba trpezlivosť

bellaa3007
19. apr 2024

Moja mala je hrozne ťažka povaha. Je neskutočne tvrdohlavá. V 2r to bol extrem, mala som "strach" ísť snou na ihrisko, že bude vyvádzať.
Teraz ma 4r a stále to nie je ideálne. Niekedy chytí take nervy pre maličkosti a či už sa snažím snou jemne v dobrom alebo jednoducho aj zvyšim hlas bez efektu.
Niekedy som z nej zúfala, ale nezabera na nu nič. Ani otec, ani starí rodicia ani po dobrom ani po zlom.

minenkak
19. apr 2024

Ach táto milá ,vysvetľujúca výchova a potom vám decká skáču po hlavách

wanduska327
19. apr 2024

Ja to riešim takto a zatiaľ sa mi to osvedčilo...
Ak nieco chce , čo je nebezpečné pre jej zdravie alebo tak , ponúknem inú alternatívu ak sa začne hádzať o zem ignorujem to absolútne nevšímam si ju robím si svoje ..a prejde to

bellaa3007
19. apr 2024

@minenkak no napríklad nás rodičia bili varechou, podrážkou a myslím, že lepšie by bolo dohovoriť a jemne vysvetliť ako nás s bratom bit. Obaja nemáme 2x pekne spomienky

januska12323
19. apr 2024

@bellaa3007 medzi dohovaranim a bitkou je kopec možností

minenkak
19. apr 2024

@bellaa3007 ja som svoje decko napríklad nebila,ale teda bola som tvrdá a rázna a taká som aj pri deťoch z rodiny a známych ak som s nimi a nedovolia si pri mne toľko ako pri rodičoch a nemajú somnou problém

autor
19. apr 2024

@minenkak ja som nikde nepisala ale ze jedine co robim je pekne vysvetlovat…ked nezabero to tak som aj ja razna ale toez nebudem no stop po nej kricat, hladam nejake zltu strednu cestu lenze to je ten problem ze na nu nezaberie ani ked zvysim hlas proste nic ona to aj tak urobi 🤷🏻‍♀️

minenkak
19. apr 2024

Kto píše o kricani a kde,však buď rázna a stoj si za svojím

januska12323
19. apr 2024

Nedovoľ jej to spraviť, chyť za ruku nie, nemôžeš, spraví znova, odveď z miesta činu.

minenkak
19. apr 2024

Bože baby, vy nepoznáte nič iné len bitku,krik a milé slovo , to ty musíš byť tá rázna a dodržať čo povieš a budeš to dieťa držať v hraniciach, ak keď to budeš musieť robiť roky ,je tvoja úloha

dagmarovita
19. apr 2024

S dvojrocnou si nevies dat rady? Vsak ma len dva roky, nezrely mozog, nemas ju co trestať.

michaela789
19. apr 2024

Ako píšu baby: navrhnúť inú možnosť, možno dve. Ak len slepo a tvrdohlavo presadzuje svoje, nechať vyzúriť. Ja mám tiež dvojročného riadneho ozembucha. Úplne pri všetkom, pri obliekaní, vyzliekaní, keď ideme von, keď ideme domov. Všetko je NIE a ostane hluchý-slepý, nenechá ma dohovoriť, nič. Tak proste odidem s tým, že "keď sa upokojíš, prídi". A ver tomu, že príde, možno o minútu, možno o desať. Ale príde. A potom rázne vysvetliť, že toto robiť nebude ani keby sa o zem hodila 8x za deň lebo je to nebezpečné, nevhodné, blablabla. Daj si záležať, aby ťa vnímala, sledovala očami, počúvala. Potom objať a skamarátiť sa. Tej bitky sa vyvaruj. A ešte varechou 🤦🏻‍♀️

tinqua
19. apr 2024

2 ročne dieťa je kamikadze s minimalnym pudom sebazachovy...konecne moze, tak beha, skace, objavuje. Ja neviem ako rozprávaš na to svoje, ale pochybujem, ze ti rozumie...to ze ti prikyvne neznamena, ze to chape v kontexte v akom to myslis. Vsetci sa učíme cez skúsenosti...nebez lebo spadnes, neznamena pre nu nic kym naozaj nespadne...ja uz potom nekricim, len poviem spomen si co bolo naposledy a hned je pokoj. Moja mladsia tiez je tvrdohlavá a poviem ti tak...nie je nie a moze sa aj do kocky poskladať, tiez nie som taky ten "pokrytecky" rodic, co na verejnosti ňuňu a doma to lieta...konzistentne, trpezlivo, rovnake zlociny = rovnake tresty a ona pochopi na com je, len do vnímavosti a empatie ma este dlhu cestu

gladys_07
19. apr 2024

Zlepsi sa to. Pravdepodobne 😀 moj bol tiez v tom veku ako z divych vajec. Amoky. Teraz ma takmer 4 a je to poklad. Vacsinou. Ale to obdobie od 1,5 roka do 2 bolo celkom peklo.

Bit take male dieta varechou je uplne mimo, prepac. Za mna teda celkovo bit dieta je mimo ale to je uz na inu temu. V tej chvili reve, pripadne revete obe, tam mozes vysvetlovat co chces. Nulovy efekt. Celkovo by som sa a vysvetlovanim netrapila. Povedala som ze to nemas robit a bodka. A odstranit zo situacie. Si vacsia, vyuzi to 😀 mozno by pomohlo napisat priklad situacie.

majlo1234
19. apr 2024

A bude hur😂 ale nie, u nas pomaha konzistentnost a neustupcivost. Snazim sa byt vzdy ferova, ale ked nieco poviem, tak to plati. A nie znamena nie. Aj ked syn zvykne aj pol hodinu revat. S kludom to treba vydrzat, byt pri tom dietati, ale nepopustit. Aspon mne sa to osvedcilo lepsie, lebo led som mu ustupila obcas, tak sa u nas amoky stupnovali a predlzovali.

jesenzima
19. apr 2024

...a bude aj horšie 😬

andreatytler
19. apr 2024

Capnut vareskou je dost extrem a poriadne nefer. Ak uz musis, pouzi vlastnu ruku, aby to aj teba zabolelo ked ju udries. Ale najlepsie nebit vobec. Tvoje svedomie ti to vravi a preto mas vycitky a objimas ju ked vychladnes. To ze ju bijes, tak tym si iba vybijas svoju zlost z vlastnej neschopnosti. Strach ze nevies ako to riesit. Je dobre ze sa tu pytas a hladas ine sposoby.
Su deti, ktore su povolne a tym staci povedat nie a budu robit co im rodic povie (take deti Kde ma posadis, tam budem) a potom su deti tvrdohlave ktore musia robit vsetko po svojom. Deti su individualne bytosti. Nemali by pocuvat na slovo ako otrok, alebo pes.
Na taketo deti treba but poriadne pritvrdit kedy ich silnu volu zlomis. Budu sa bat a budu posluchat. Ale vzdy je moznost ze to dieta bude silnejsie a svoj boj vzdas.
Druha moznost je od zakladov zmenit svoj pristup. Naucit sa ako s dietatom komunikovat (napriklad nestaci len povedat NIE). Ako dietatu doverovat. Ako mat pre neho pochopenie (ze neplace pre blbosti, ale dolezite veci). Je tam toho velmi vela ale v kocke ide o to ze s dietatom uzavries dohodu a najdete kompromis vzdy ked sa dostanete do konfliktu. Predstav si ako riesis konflikt so svojou dobrou kamoskou. Tak to rob aj s dietatom.
Ak su v ohrozeni zivota alebo zdravia samozrejme nie je cas na hladanie kompromisu, ale takych situacii je velmi malo.
Mne pomohol internetovy kurz Nevychova.
Alebo si pozri irena kubantova - Ma velmi vela informacii ako si poradit s vychovou deti
https://www.youtube.com/channel/UCYQ43n5p-aTJNE...
Alebo kniha: Respektovat a byt respektovany