3,5 ročný syn má na noc plienku

danteska
21. aug 2013

Ahojte,maly ma 3,5 roka a stale ma v noci plienku..ked chce cikat tak sa vobec neprebudi a rano je plienka mokra..stalo sa ze mal aj 10 dni suchu ale zas sa pocikava,do rana proste nevydrzi a to obmedzujem pitie,nepije uz ani mlieko vecer..ked ho v noci zobudim ze idmee cikat tak je z toho 5 minutovy cirkus s tym ze sa mu nechce.cakame druhe dieta takze ho ani nemozem vzait na ruky aodniest na WC aj nasilu..nechcem to nejak zatial riesit s doktorkou..cez den je bez plienky od 2 rokov..

digysa
21. aug 2013

@billam wow...Dalsia rada na zlato od lekarky.......rozmyslam, ktorej mamicke pomoze, co si sem doteraz napisala.
(neviem, kto z nas je tu na smiech....ale dakujem za radu)

k_a_j_k_a
21. aug 2013

@danteska nechaj ho tak, on sa nauci. Je v norme, aby dieta do 5.rokov malo na noc plienku. Az potom riesia aj lekari. Nema nahodou problemy s oblickami? Pripadne, nemal niekedy zapalene mocove cesty? Lebo to moze mat tiez vplyv na pocikavanie sa v noci.

inffinity
21. aug 2013

@danteska neres to do 6ti ma na to cas nasa mala ma 4 roky a ma na noc plinku neresim to. Jedna maminka tu na mk mi napsala ze detem se do 6 ti let vytvori nejaky hormon ktery vlastne zbaranuje tvorbe moci v noci...do te doby maji deti cas urychlit se to neda je to zbytecny stres pro vsechny. 🙂 takze my neresime a kupujeme plinky 🙂 neomezuju ji ani piti pije jak chce.. 😉

sorciera24
21. aug 2013

@digysa tentokrat budem suhlasit s tebou (lebo aj ansi urologovia odporucaju pockat do 4-5 rokov pri nocnom pomocovani).....je jasne, ze deti po 3 rokoch su cez den bez plienky, ale nocne pomocovanie nie je o pohodlnosti 😒 (a ja len dufam, ze billam v skutocnosti lekarka nie je..... 😖 )

snnam
21. aug 2013

moj syn mal na noc plienku aj ked mal 5 tak som mu kupila nove slipky povedal ze v nich chce spavat tak sa 2 krat v noci zobudil isiel sa vycikat a o tyzden sa uz nepocikaval

dazdovka
21. aug 2013

@danteska suhlasim s nazorom @billam - dat na postel nepremokavu podlozku a zvyknut dietatko na nocne vyprazdnovanie do nocnika, ja som takto odplienkovala 2 rocnu, zobudila som ju zo zaciatku o jednej v noci, potom o stvrtej a rano.. O dalsich par noci som ju budila uz len raz a do tyzdna ju uz nebolo treba budit v noci na curanie... Aj ked robila trosku randal, aj ked bola niekedy mrzuta, alebo prispata, asi treba vymysliet sposob ako zobudzat to dietatko, aby ho co najmenej rozobral. Nasa mala bola obcas ako handrova baba, vycurkala a spala dalej, inokedy sa nastvata rozcertila a chcela ma bit, ale vycurala do nocnika a spala dalej...
U druheho dietatka praktizujeme BEZPLIENKOVU KOMUNIKACNU METODU a dietatko dokaze par minut aj zadrzat moc, kym ho nedame na nocnik, stolicu ma od narodenia vzdy iba do nocnicka, v noci sa budi na curanie a neni s tym ziadny problem... Uvedomuje si potrebu vyprazdnit a dava nam to vopred vediet (od narodenia!), nazory lekarov o nezrelosti nervoveho systemu su zastarale.

digysa
21. aug 2013

@sorciera24 Samozrejme, ze to nie je o pohodlnosti...ved som tym sama presla ako dieta, tiez tym prechadam, ako matka a uz som to pisomne aj osobne diskutovala aspon s 5-timi lekarmi.

Pohodlnost sa tyka skor denneho pomocovania. Nocne pomocovanie sa trenovat neda....treba dozriet.

Tak isto 5- rocne dieta sa do plienko "nebali".... Predsa existuju ergonomicke plienky v podobe nohaviciek.

katarinava
21. aug 2013

my sme boli bez plienok cez deň od 2 rokov a v noci od 3,5 - teda sme sa ich zbavili teraz na začiatku leta. najskôr sme začali na ostro bez plienok na celú noc a úspešnosť tak 40 %. tak sme zvolili variant budenia v noci - podotýkam len raz, pretože dieť anozaj má v noci spať a nie chodiť cikať.
tiež to bolo zo začiatku s protestom, že nie je treba, niekedy sa navicikala- lebo jednoducho "na povel" sa nevyckiká, ale pokračovali sme ( a samozrejme prali ) čoskoro protesty prestali, aj sa naučila podvedome že keď ju posadíme, tak ciká, postupne sme posúvali ča, kedy išla cikať a nakoniec sme skúsili a odvtedy sucho. a v noci keď treba, už zakričí, že treba cikať.
a ako sme ju budili na cikanie - nebudili - prišla som k postielke, zobrala na ruky, prehodila cez plece a odniesla na WC, poveda cikáme a čakala. potom si vybudovala zvyk a išlo to.

digysa
21. aug 2013

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pr_clanok/cl...

Viac informácií nájdete aj na stránke www.suchapostielka.sk, kde vám v poradni anonymne poradí odborník na detskú nefrológiu.

To pre tych, ktori nepovazuju tieto informacie lekarov za zastarale....ostatni sa mozu obratit o pomoc u uzivatelky o 2 prispevky vyssie.

saza007
21. aug 2013

Nuz tak prihodim svojich par drobnych. 😀
Syn cez den odplienkovany od 24 mesiacov, cca od 2.5 roka aj ez denny spanok.
Nocne odplienkovanie - skusala som, ked mal cca 3.4r, bez uspechu, pocikal sa 3 krat za noc. Onedlho prisiel na svet surodenec, takze sme to nechali tak. Teraz pred mesiacom sa mi minuli plienky, skusila som opat - ostal suchy. Odvtedy sa v noci pocikal len 1-2 krat. Evidentne za tych poslednych 5 mesiacov na to dozrel.
Nocne pomocovanie suvisi s hormonon vasopressin, ktory zadrzuje tvorbu mocu v noci. Niektore dieta ho ma dost v 2 rokoch, ine v piatich. Nocne 'dvihanie'' na zachod problem nevyriesi, naopak skor predlzi ( dieta nutite cikat predtym, nez mu da mozog signal na vyprazdnenie)

lleniak
21. aug 2013

@danteska moj starsi ma pomaly 5 a pol a tiez ma este na noc plienku. z nasich znamych zdaleka nie je jediny. a vyzera to tak, ze ju mat bude, az kym to nepojdeme poriesit s lekarom, pretoze sa proste nezobudi a je uplne jedno, ci bol alebo nebol cikat pred spanim a kolko toho vypil. dokonca aj ked sa v noci z akejkolvek priciny zobudi a poslem ho na wcko, aj tak je rano plienka mokra. podporujem nazor @digysa a ostatnych, ktore hovoria, ze treba vyckat a netreba dieta trapit. a seba tiez nie.

k plienkam vseobecne - vyzera, ze nas mladsi bude bez plienok v noci skor ako starsi. a ano, mladsi ma este cez den plienky a nik tu z toho vedu nerobi. rovnako ako z toho nerobia okrem Slovenska vedu takmer nikde inde.

emily_666
21. aug 2013

@danteska aj náš mal donedávna plienku, 3,5 ročný, až sa hambím to niekde povedať :((( presne, ked sa pocikal, ani sa na to nezobudil. Tak mu plienku na noc nedávam a v noci ho budím na cikanie, jeden alebo dvakrát podľa toho ako sa ešte večer napije tekutín. Vyciká sa a spí dalej, ani o tom nevie. Vyskúšaj takto. Snád sa to časom aj u nás znormalizuje.

zdenus11
21. aug 2013

@danteska mala som ten istý problém s malým, tiež som si vypočula o známych, že dlho čakám. Plienka bola stále ráno mokrá a tak sa to nejako stále naťahovalo. Malý mal presne 3,5 keď som si povedala dosť. Jednoducho som mu raz večer nedala plienku a bolo. Pripravila som sa na to, že budem mať prezliekaciu noc... 🙂 A ráno prekvapenie, syn suchý. Vstal a išiel sa pokojne vycikať na záchod. Odvtedy prešlo pol roka a mokrý sme boli asi 3x. Zozačiatku sme sa v noci pýtali či mi "netreba", teraz sa zobudí. Som toho názoru, že to dieťa si určí kedy je ten správny čas.

iwonita
21. aug 2013

radsej plienku ako psychicky problem. ked pride jeho cas, tak da plienku aj sam prec. neries. myslim ze jeho nocna plienka nikoho neobmedzuje 🙂

renata5
21. aug 2013

@billam syn ma dva roky a je komplet odplienkovany nedala som a hotovo keby som davala pocikava sa stale myslim ze treba trosku raznejsie zakrocit suhlasim s tebou

iwonita
21. aug 2013

@renata5 raznejsie zakrocit ano, v pripade plienky na den, ked si to dieta vie uvedomit. ale ked spi ? ved chuda ani o sebe nevie... ako to ma ovplyvnit ? moj bol odplienkovany cez den v 14 mesiacoch a zhruba o pol roka aj v noci. denne som riesila, vedel ze musi na nocnik. ale nocne, to som cakala. a ked sa 2 tyzden nepocikaval, zrusila som plienky uplne. v noci ho predsa netreba stresovat. aby sa bal ist spat len preto ze bude mokra postel ?

renata5
21. aug 2013

@iwonita tak kazda mamina si pozna dietatko najlepsie ako je pripravene ale moja doktorka mi povedala pokial dam plienku plienku bude mat vyskusala som nedat a bolo par krat nehoda opralo sa naucil sa ja som ho davala od pol roka na serblik mozno aj preto

koniarova
21. aug 2013

@billam A aké máš prosím zameranie? Píšeš, že si lekárka, tak som veľmi zvedavá, lebo od lekára by som teda takýto názor nečakala. 😒

iwonita
21. aug 2013

@renata5 ja som tiez tak davala a mal latkove, takze to bolo riadne rychle odplienkovanie, ale v noci to korigovat nikto nevie. na to dieta musi dozriet samo

renata5
21. aug 2013

@iwonita si vezmi ze ja mam 28r a chodim 5 krat za noc na WC tiez som sa potesila ked to syn zvlada ja keby som sa nezobudila som pocikana az az 😀 😀 😀 😀

billam
21. aug 2013

@koniarova genetika....a co za strasny názor som napísala? Že od 2 rokov by sa malo začínať s odplienkovanim?

bastika
21. aug 2013

@billam ono to môže byt aj zdravotný problém tak prosím ťa si to uz nechaj s tým desom pre seba. Ide o nedostatočne prepojenie medzi mozgom a mocovym mechurom ked ten neda mozgu signál ze sa ide vyprazdnit a dieťa sa nezobudi a pocika sa. Tak laskavo uz skús inú diskusiu alebo si o tom prečítaj odborný článok nájdes na internete

billam
21. aug 2013

@bastika zdravotný problem je to az vtedy, ked to zdiagnostikuje lekár...pokial matka neskusa odlienkovat a napíše, že pre pokojný spánok /5rocneho dieťaťa/ a svoj!!! dá plienku, tak to dieťa bude mat plienku aj do 10rokov...pretože vie, že moze cikat....

dari
21. aug 2013

@billam co je zle na tom ked si kludne doprajem pokojny spanok?

ajdika
21. aug 2013

pridám aj ja svoju skúsenosť...pokiaľ som dávala na noc plienku, vždy bola na komplet precikaná a úplne ťažká. Mama mi poradila, že kým budem dávať dieťaťu plienku, dovtedy sa na ňu bude spoliehať (poradila jej to pani učiteľka v škôlke a aj nás tak odučila od plienok) . A keď som 2 moje susedyvidela, že 3-ročným chlapcom dávajú na spanie ešte plienky, tak som si povedala, že toto ani náhodou... a tak som im proste nedala a obe moje deti (chlapec aj dievča) boli do týždňa v noci bez plienok a suchí. Cikať som dávala tak, že som mala nočník pri posteli a len som dcérku naň posadila a oprela ju o seba a synčeka posadila na posteľ tak, aby mal nohy dolu, tiež ho o seba oprela a dala nočník pred seba a len som im povedala, aby sa vycikali. Najprv som dávala 2x za noc, potom raz (cca. 1 mesiac) a potom už prespali bez cikania (resp. sa sami zobudili na cikanie). Deti boli v pohode vyspané, lebo nemali problém zaspať hneď a ráno mohli spinkať, dokedy chceli.
Isteže to neplatí pri detičkách, ktoré majú nejaké zdravotné problémy, ale za vyskúšanie to stojí, mne sa to osvedčilo a nielen mne, ale mnohým mojím kamarátkam. Dieťaťu treba pri prechádzaní na nočník predsa pomáhať a nie nechať to len na prírodu...pre mňa bolo samozrejme pohodlnejšie dávať plienku, pri odplienkovaní musí ale ísť pohodlnosť nabok...
ak tu niekto začne protestovať, je mi to jedno , ale u nás to takto fungovalo a nezanechalo to žiadnu psychickú traumu pre dieťa (skôr naopak, všade sa chválili, akí sú šikovní) 😝

1ivanka1
21. aug 2013

@dazdovka ja by som sa chcela opytat ze ako ti da dietatko vediet ze sa mu chce ist na wc ked nevie rozpravat,

billam
21. aug 2013

@dari potom táto téma nemá zmysel 🙂...zakladatelka má problem s 3,5 ročným dieťaťom, predpokladám, že s tym nebola u lekára, takze nevie, či ide o fyziologicky problem...ak je dieťa ok, tak naozaj by už 3,5 roku nemalo mat plienky...v opačnom pripade ide o pokojný spánok matky 🙂

uhnakova
21. aug 2013

@dazdovka aj ja som sa snazila o bezplienkovu metodu s vacsimi ci mensimi uspechmi od narodenia maleho a od 9 a pol mesiaca cez den nema plienky, chvilu nemal uz ani v noci, len ja som nevladala ho dvakrat za noc davat na nocnik, takze v noci ma zas plienku, co je ale zase moja chyba 🙂

dazdovka
21. aug 2013

@1ivanka1 nie vzdy je babatko ked zaplace je hladne, nie? Ked venujes pozornost jeho prejavom od narodenia, rozoznas aj tie druhy placu a ked zacnes reagovat davanim na nocnik, bude povazovat sposob na nocniku za ten spravny sposob vylucovania. Ked cestujeme lietadlom, alebo vlakom a dieta potrebuje, ma samozrejme moznost curat do plienky, ale zvycajne pocka, zadrziava kym ju z nej nevyslobodim. Ak sa neda, tak pusti do plienky, ale hned dava najavo, ake je nespokojne (moje dieta teda robi dost rozruch a musim rychlo prebalit do sucha). Je to o zvyku. Ak sa toto do polroka zanedba, dieta zacne povazovat plienku za zachod a odvykanie bude narocnejsie...
@uhnakova 🙂 zvolili ste si sposob, ktory vyhovuje vam obom, neboj nic, krpec to pochopi ked sa odhodlas ho davat aj v noci, pojde to lahsie ako keby mas uplneho plienkáča uvidis 🙂

1ivanka1
21. aug 2013

@dazdovka aha,takze BKM v nasich 14mes uz nebude velmi napomocna, ze?