3,5 ročný syn má na noc plienku

danteska
21. aug 2013

Ahojte,maly ma 3,5 roka a stale ma v noci plienku..ked chce cikat tak sa vobec neprebudi a rano je plienka mokra..stalo sa ze mal aj 10 dni suchu ale zas sa pocikava,do rana proste nevydrzi a to obmedzujem pitie,nepije uz ani mlieko vecer..ked ho v noci zobudim ze idmee cikat tak je z toho 5 minutovy cirkus s tym ze sa mu nechce.cakame druhe dieta takze ho ani nemozem vzait na ruky aodniest na WC aj nasilu..nechcem to nejak zatial riesit s doktorkou..cez den je bez plienky od 2 rokov..

danteska
autor
1. sep 2013

@dadika5 tak ked bol moj ako tvoj tak este len sa odnaucil bez plienky cez den..jemu ako rocnemu vooobec nevadilo ze beha mokr..ale vobec..

hameeda
1. sep 2013

@dadika5: moji ako dvojročný by chodili pocikaný aj celý deň a vôbec im to nevadilo 😀

danteska
autor
1. sep 2013

@hameeda mojmho omnechala ako 1,5 rocneho behat bez plienky na skusku a ani a len nepzrel co mu tece po nozkach ked cikal..ale jako to sa odnaucil..este ta noc a bude 🙂 ale "zlozvykov" ma viac len tento ma tak hneva-l najviac..

hameeda
1. sep 2013

@danteska: ja to niejako moc neriešim pretože moji synovia sa odnaučili bez plienky na deň až v troch rokoch, na noc ešte majú plienku, tak uvidíme, ale ja to budem riešiť až keď budú pripravený, čo ešte určite nie sú, keďže sa ním ešte nikdy nestalo aby bola plienka ráno čo i pen polosuchá, zato dcera sa mi odnaučila od plienky na deň keď mala rok a dva mesiace a v zápätí na to omesiac už aj na noc, ale to proste každé dieťa je iné....

urbanovapatricia
1. sep 2013

Ahoj,Mám 9 ročného syna a 2,5 ročnú dcérku.Ja som deti odúčala od plienky v lete,behali v nohavičkách po vonku a tak sa pomali naučili cez deň a v noci som im plienku prestávala dávať,až keď bola plienka pár dní po sebe suchá.Nezobúdzala by som ich.Lekárka mi povedala,že deti majú teraz najlepšie "držiaky",a mali by pekne vydržať celú noc.A že keď ich budem budiť na cikanie napr. o 11.00hod,tak si na to zvyknú a budú sa tak budiť.A pocikávať sa , je vraj normálne až do 4 rokov..Malá ešte plienku má aj poobede aj v noci a má ju riadne precikanú.Tak tiež čakám,kedy začne mávať suchú.A potom ju budem chváliť tancovať a zase chváliť a jašiť sa pri tom,že sa jej to bude tak páčiť,že to skúsi nepocikať sa znovu.Nie je ti ho ľúto,keď ho budíš a on ta plače?

dendy1
1. sep 2013

Nočné pocikávanie sa po 5.roku treba konzultovať s lekárom. Dovtedy to je zatiaľ ok, niekto potrebuje viac času 🙂

rosienka
1. sep 2013

@danteska ked tu nejake kvazi lekarky rozdavaju rozumy o nutnosti odplienkovat deti v noci po dvoch rokoch, tak to potom s vystresovanymi a zneistenymi mamickami tak vyzera. Nenechaj sa znepokojit, je uplne v poriadku, ked sa 3.5-rocny syn v noci pocikava, netreba nic riesit s lekarmi, lebo ti maju hned problem a diagnozy a odporucania do nemocnice a podobne chobotiny. Celkovo sa z toho na SK robi obrovsky stres. Ja zijem vo Svajciarsku, kde je uplne bezne, ze 3-4-rocne deti nosia aj cez den plienky. Ked som ja zacala odlienkovavat od 22 mesiacov, tak som bola za blazna. Uplne sa to podarilo aj tak az v 2.5-roku v zime. Teraz ma tri roky a v noci plienku ma, lebo je rano dost mokra a ja ju nemienim vytahovat z postele, ked tvrdo spi! Hovorime o tom, vie, ze bude raz v noci bez plienky a niekedy ju ani nechce, ale ja jej ju radej dam, ako ju nechat spat v mokrej posteli. Proste neriesim, su ine dôlezitejsie zalezitosti ako stresovat dieta nedanim plienky a vysmievani sa, ze "aka hanba, tak velke dievca a ma plienku" a podobne ubohe komentare. Nastastie som sa tu ale s tym nestretla, nikto tu nadava ultimata...

mariuskaa
1. sep 2013

@danteska je to ok. Kamosky maju aj 4 ročne deti cez noc s plienkou dve dokonca aj cez deň! 😀
Vôbec sa nestresuj. Každé dieťa je ine. A inak dozrieva. Môj začal chodit ked mal 18 mesiacov (posledný zo skupinky) a odplienkoval sa za 2 dni ako 3 ročný. Naučili som sa neporovnavat.
Kamosky už učia čítať mne je to jedno. Nech robí čo ho zaujíma. Veď ma len 4.

miika
2. sep 2013

Ahoj, nemam čas čítať všetky príspevky, ale my sme mali podobný problém, malý 3-ročný zaspal tak tvrdo, že sa nezobudil na cikanie a stávalo sa to tak v postielke, tak v autosedačke, v noci či cez deň, proste tiež sme z toho mali nočnú moru. Aj bol mesiac na ostro, každý deň som prala celú postielku, nepomohlo. Tak som na rady kamarátiek zašla k homeopatičke, a tá mu nasadila dva rôzne prípravky. Prvý zabral tak že sa pocikával každý druhý deň (Sephia), ale bol to pokrok. Keď sme ho dobrali, začali sme brať ten druhý (Calcarea homeokomplex z Homeo Nitra) a pri ňom to skončilo okamžite a už sa to nevrátilo - ak nerátam nejaké tie nehody, ktoré sa stávajú aj iným deťom. Aj ked mnohí tvrdia že homeopatiká sú placebo a že pri deťoch nezaberajú, nám to zafungovalo perfektne.

charluc
2. sep 2013

@danteska ahoj tak to je super a ak ideete na wc tak ho nerusi svetlo ? skus nocnicek dat k posteli a povedat mu ze v noci sa pojde cikat na neho a len nejaku lampu zasviet alebo jak ja baterku 🙂 aj mala ma psikou dvoch co chodime vsade s nimi a ties si ich hlada ! 😀 tak viem,ze to je cirkus ja byvam ties s mamou a ties sme budili cely dom ale to treba vydzat a chvalit a vysvetlovat,aby si to stihla kym sa narodi malicke a mozno uz dokonca nebude v noci potrebovat a vydrzi do rana aby si toho potom nemala vela ,potom zacne ine !!drzim ti palce a prajem aby vas daleko obchadzala surodenecka ziarlivost !!

charluc
12. okt 2013

@danteska ahojky, no ako postupujete ?nastala nejaka zmena ? 🙂

danteska
autor
13. okt 2013

@charluc jeej ahoj,no musim povedat ze uz asi 7 tyzdnov sa zobudi na cikanie-sice tam ide s revom,ale je si vedomy toho ze ma plny mechur i a zobudi sa.niekedy ide v pohode a niekedy s placom..ale za tych 7 tyzdnov boli 2 nehody iba..tak je to dufam na dobrej ceste..

charluc
13. okt 2013

@danteska ahoj,tak to som rada,mne pre zmenu dcerka sa zacal pocuravat do plienkovych gatiek 😒 a stava sa jej to aspon 2 krat do tyzdna,tak neviemco sa deje!!!.........hej a zacala byt strasne trucovita,dobre ,ze nezbije ma ak jej nieco hovorim 😀

danteska
autor
15. okt 2013

@charluc tak trucovitost a hluchota su u nas dost casto..myslela som ze je to nejake prechodne obdobie,ale nie..stale opakujem vsetko aj 10x az kym neskriknem-resp.poriadne nezrevem aby sa prebral a vobec pocuval..som z toho dost unavnea.a este k tomu ked ideme v noci s revom na WC a brani sa tak sa uplne vnutorne rozculim a nemozem uz spat,takze bezne nespim aj od 3:30-ako dnes.. no uz to nejak vdrzim...

charluc
15. okt 2013

@danteska ahoj 😀 velmi som sa zasmiala z totho ako pises trucovania !!!ja to mam dva krat a ja si uz pripadam,ze len revem a nie rozpravam 😒 ta moja slecna je horsia ako jej pomaly 6 rocny brat !!!to ta obdivujem,ze tak dokazes nespat uz a este ako som si vsimla aj cakas babetko !!ja som bola taka nervozna jak som cakala malu a aj ona je taka teraz ! 🙂

jerry
15. okt 2013

hlavne nesiliť kočky 🙂 mám vzorku štyroch detí, dve vlastné dve krsnence a skutočne každé je iné. Staršia dcérka potrebovala plienku na noc aj po treťom roku a to bola fakt šikovná (chodiť začala ako 9,5 mes a rozprávať vedela v podstate čisto a dosť plynule ako dvojročná) len to pocikávanie v noci som si myslela hrúza (však do puberty z toho vyrastie) aj lekárka mi povedala, že sa to rieši až po piatom roku. Mladšia mi zasa odmietala plienku na noc už ako 1,5 ročná aj ked cez deň ju ešte zniesla. Keď píšem že odmietala, to bolo slabé 🙂 pred spaním so mnou bojovala a zmietala sa ako hadík, čo si ju nechcela dať založiť 😀 Po výroku môjho manžela, že jej lámem osobnosť sme to vzdali a spávala celú noc bez plienky a pocikania. Staršiu som tiež v noci niekoľkokrát preniesla na WC a aj tak sa ráno zobudila pocikaná. Ja ťava mať tento rozum a skúsenosti vtedy, kľudne som jej mohla dať plienočku na noc ked to potrebovalo jej telíčko. Prajem pekný deň a kľudné noci
a danteska hlavne prosím kľud lebo tvoje bábatko bude uzlíček nervov a už sa ozaj nikdy nevyspíš 🙄

danteska
autor
15. okt 2013

@charluc tak moje dieta druhorodene bude nervak teda..pri malom om bola dot kludna,v pohode,este om do prace chodila,ale teraz sa stale rozculujem...
@jerry no ja viem ze by som mala byt kludna,len to a neda..uz a blizi porod,neda a mi pat-teraz keby a len opriem tak zalomim.. maly i myli ze moze stale skakat,mli si ze sedacka je trampolina,ked ma it do vane-upozornujem 10x aby iiel,ked citit zuby-10x aby uz isiel,proste je toho moc a vsetko nam dlho trva..keby chodim do prace aon do koky a mam byt niekde na urcitu hodinu tak si musim dat budik minimalne 5:00..

charluc
15. okt 2013

@danteska presne to pises co mam ja dvojmo !! 😀 na porazenie,len dufat,ze z toho vyrastu.....dakedy,ale ti sa ukludni,lebo fakt bude babo take ako mam ja malu !!!to som bola v kuse nervozna a vrieskala som a teraz sa mi to vypomstilo !!teda odkedy sa narodila tak dava o sebe vediet,ze je tu a dost hlasno 😀

danteska
autor
15. okt 2013

@charluc nestras ma 😝 mam sa na co tesit a moj muz sa asi odstahuje do prace,iba tam si "oddychne"..
inak som si az teraz vsimla ako som to napisala 🙂 vynechav mi pismeno "s",musim poriadne zatlacit aby ho napisalo tak snad sa to dalo precitat 🙂

charluc
15. okt 2013

@danteska precitala som to neboj 😀 a moj takisto jak pride domou a vidi ten blazinec stale hovori,ze on ide prec a ani nebude domou chodit 😀 😀 😀 😀 a ja len stale,ze potom naco pride ak chce ist prec !!! 😝 mi to musime zvladat kazdy den a stale ,lepsie povedane 🙂 ...uz som povedala,ze pojdem ja prec a uvidi sa ako dlho vydrzia 😀 kto z koho !!!!ci tato ci deti vyhraju 😀

bibina32
17. okt 2013

Ahoj! môj prvý syn sa pocikával do 5,5 roka v noci,bola som tiež z toho zufala, skúšala som večer aby nepil, budila som ho o 23h a o 2h ráno vydržala som to 5 dni on si to v noci nepametal a niekedy sa ani nevycikal a ráno bol pocikaný, pýtala som sa aj doktorky povedala že počkáme do 6 rokov a uvidime potom na testy. Prišla som na to že jednoducho on si to musí uvedomiť v hlavičke ináč s tým mi nič neurobíme. Pri druhom a tretom synovi som to už nechala tak. Druhý syn sa prestal ked mal 3,5 roky a tretí ked mal 3 roky.A tak isto je to aj cez deň, nenútiť a chváliť ,ked sa im podari byť suchý alebo vycikať do šerblíka. 🙂