4 ročný syn sa v noci pocikáva. Ako to riešiť?

janicka75
21. sep 2012

Pokiaľ nosil plienky tak sa niekedy aj nepocikal odkedy mu plienky nedávam tak sa pocikáva skoro stále.Nechcem už znovu z plienkami začať,keď som už vydržala skoro mesiac.Nepomáhajú ani keď mu sľúbim hračky keď sa nepocikáva.Bitkou to riešiť nebudem,aj keď ho naplaším večer,že keď sa pociká dostane varechou,ale nikdy to neurobím.Myslím si,že už by sa nemal pocikávať.stres nemá žiaden.Žijeme v harmonickej rodine.Má dvoch starších súrodencov.Tým to toľko netrvalo.

andrea1201
21. sep 2012

skús ho v noci budit na cikanie

marika6
21. sep 2012

Ahoj, my ked sme dali plienky preč cez noc tak som ho dala ešte vycikať ked som išla ja spať, takého spiaceho, alebo ked som vedela že veľa vypil. Ale zase kamoška má 5 ročnu dcéru a aj večer nepije aj ju dá vycikať a pociká sa vždy, takže už ju to prestalo baviť a dala znova plienky, lebo sušiť každý den a prať. Doktorka jej povedala že ešte niečo nie je možno dozreté v hlavičke - nejaký hormon - ktorý máme dospelý a deti ešte nie.

sissy27
21. sep 2012

nesľubuj, nehreš, nevyhrážaj sa - tým si nepomôžeš, skrátka má tvrdý spánok a nezobudí sa na cikanie... počas spánku v noci sa vytvára hormón, ktorý vlastne spomaľuje tvorbu moču a preto počas spánku nám len zriedka treba ísť na wc (tak nejak mi to bolo vysvetlené dr.) a pravdepodobne u malého ešte niečo v tomto smere nedozrelo, plus ak má ozaj dobrý spánok, tak sa jednoducho nezobudí... nechávaj mu na noc plienku, aj malý pôjde spať kľudný s vedomím, že ak by sa aj pocikal, tak sa nič nedeje a jednoducho to prejde samé...

minnie55
21. sep 2012

Skús mu nedať aspoň hodinku pred spaním piť, alebo len veľmi málo a daj ho vycikať tesne pred tým, ako pôjde spinkať. U nás to funguje 😉 A nevyhrážaj sa mu bitkou ani ničím iným, len to zhoršíš.

inffinity
21. sep 2012

Presne jako pise sissy v noci se vytvari hormon co zpusobuje ze se moc tolik pocas noci netvori a detem se tusim vyvyji az do 6let. takze je to uplbe normaalni i my sme uz zkouseli bez plinky ale vratila jsem ji plinku. v noci sem ji budila a tim narusovala spanek a nevyspaly sme se obe. vratila sem plinku a je to ok. nijak nam to neprekazi takze netreba deti nutit. ja sem se pocuravala az do druhe tridy 😉

lucia20
21. sep 2012

ja som toto riesila pri strednej dcerke. bez pitia nevedela ist spat. aj teraz to ma. musi sa napit. a kedze velmi tvrdo spala, tak sa vzdy pocikala a ani sa na to nezobudila. vtedy som sa radila s kym sa dalo a dopracovala som sa k tejto teorii. pokial dieta das v noci cikat, ked spi, tak ho musis zobudit tak, aby si to uvedomovalo, lebo ked spi a vycika sa, tak to nema ziadny efekt. ale ked ho zase zobudis tak, aby si to uvedomoval, tak potom mu narusas spankovy cyklus. cize zacarovany kruh. nasa sa pocikavala len v noci. skoncilo to az pred piatymi narodeninami. ja som pod plachtu natiahla nepremokavu plachtu, teplo som ju obliekala, cize vzdy mala nohy v teple, lebo som si vsimla, ze reaguje na chlad. ked sa pocikala, tak som ju prezliekla a bolo. a nic ineho ako chvalenie za neprecikanu noc a cas nam nepomohlo. nekarhala som ju, neporovnavala ani nic v podobne. ked bol cyklus, ze cikala kazdu noc, tak som jej dala plienku. potom si ona sama povedala, ze plienku nechce a snazila sa. ked sa nepodarilo, tak som ju povzbudila. ziadne hresenie, bitie, vycitky. len cas a pochvala. drzim palce.

drobnytrupik
21. sep 2012

Ahoj možno ti mojou radou ktorú mám na 100% vyskúšanú pomôžem. Moja dcérka má 4roky 5mesiacov. do 4 rokov sa mi stále v noci pocikávala preto som jej dávala vždy plienku. najprv som skúsila plienku nedávať a budiť ju ale keďže má tvrdý spánok tak sa v noci v spánku vycikala a spala ďalej, ale do rána sa pocikala aj 2 krát. prestalo ma to baviť a vrátila som sa k plienkam. potom som skúšala jej nedávať piť 2 hodiny pred spaním ale márne. stále to boli mokré noci či s plienkou či bez nej. Potom som našla radu na nete a predstav si zabrala na 100% percent. Odstránili sme plienku a začali sme bojovať s pocikávaním. Každý deň hodinu pred spaním som jej dávala 2dcl letného čaju z ľubovníka bodkovaného s lyžičkou medu. A zabralo to. Tesne pre uložením do postele sa ide vycikať.( chodí spať okolo 8), potom okolo pol 12 ju dávame cikať( nemusí to byť o pol noci ) ale tak najmenej po 2-2,5 hodine po zaspatí) a vydrží až do rána. Ide o to, že ten ľubovník je protizápalový, je proti vnútornej nervozite a strese a deti potom tak tvrdo nespia čiže sa zobudia na to že majú plný močový mechúr. Už sa nám stalo, že keď jej trebalo skôr cikať ako sme ju mi zobudili tak sa sama na to zobudila a kričala že jej treba cikať. V izbe má nočník a keď jej treba tak vstane a ide sa sama vycikať a ľahne naspäť. Prvý mesiac bol taký všelijaký aj sucho aj mokro a musím poklopkať už 3,5mesiaca neciká v noci. Ja som sa pýtala doktorky najprv na to ale povedala mi že do 5 rokov s tým nič nerobia, lebo ten hormón ktorý má za následok zhusťovanie moču počas noci sa vyvíja do 5 roka veku diaťaťa. Dala nám takú knižočku, kde sme si značili slniečko keď bola suchá noc a mráčik keď molo mokro. A zvládli sme to za tých 5 mesiacov. Asi po mesiaci používania čaju som si našla na nete stránku ( adresu dám IP), kde som si ten ľubovník objednala ako tinktúru a teraz jej stále pred spaním dám len tie kvapky v troške vody a hotovo. A sucho máme stále.
Tak asi toľko, dúfam že nie dlho ale snažila som sa vysvetliť ten postup. Ak chceš tak vyskúšaj a uvidíš. Daj prosím vedieť do IP.

sintra
21. sep 2012

Jednoznacne obmedzit vecer pitie (nie uplne, ale trochu redukovat mnozstvo) a hlavne v noci budit na cikanie! Chce to trochu sebazaprenia, ale netrva to dlho a prinesie to vysledky.

pectore
21. sep 2012

fuu 4 roky ..to uz by veru nemal... my mame 19. mesiacov a pocika sa len sem tam, plienku pouzivam len ked ideme von,ale spinkat...ale cez den doma sme bez plienky a pekne sa vypyta pripadne ked beha na ostro tak aj sama najde nocnik ked ho potrebuje...no pametam sa ze brachovi to tiez trvalo dlhsie...asi do 2...a u neho pomohlo ze mu mama dala kelimok od jogurtu a jeho to bavilo cikat do neho...a nie do gati....tak namiesto na nocnik chodil na kelimok ale aspon sa nepocuraval.

erikasadek
21. sep 2012

@janicka75;; mam ten isty problem mas pravdu. bitkou a krikom nic nepomoze...

tazke naneskor dat pit do 18 hodiny!! potom uz nie.. ak je dieta smadne hlavne vecer znamena ze malo pilo pacas dna!!!!
tazke pravidelne pit pocas dna...... a po 18 uz nedavat.. 😉 😉 normalne dieta do 5 roku je to povazovane ako normal az po 5 roku to moze byt porucha.. tazke drzim palce u nas zabralo.. 😉 staci ze porusim toto pravidlo a jedna z dvoch ze sa v noci pocura.. tazke zaklad je z eto nie porucha.. 😉

evickapooh
21. sep 2012

aj moja vacsia sa pocikala do 4 a pol roka.. plienky som dala prec ked mala cca 4 roky.... na zaciatku cca 2 mesiace som ju budila 2 krat v noci najprv cca o 1 nej potom tak o 4ej 5 tej.vycikala sa na nocnik...ktory sme mali prichystany lebo sa jej nechcelo v polospanku na wc-ko,stalo sa ze o 1 nej se nechcela vycikat a o pol druhej uz bola cela precikana, viac krat som sa zobula v noci a kontrolovala som ju ci sa nepocikala leb keby bola hodinu ci dve v mokrych pyzamach tak .. potom ..nech sa necudujem ze sa pocika....potom nasledujuce mesiace ccaa tiez tak mesiace som ju budila uz len1 krat ...potom sa zobudila sama ...a isla na wc,alebo ma zobudila aby som priniesla nocnik.a potom uz prespala celu noc... vecer mu nedaj pit cca 1 hodinou pred spanim,alebo len minimum.

janamama
21. sep 2012

mám kamošku, u ktorej pocikávanie chlapčeka vo vyššom veku spôsobovala veľká nosná mandľa. Skúste ísť aj touto cestou a dať vyšetriť mandle. Po ich odstránení problém zmizol a mandľa "potvora" dorástla a problém sa objavil znovu - a to vo veku okolo 7-mich rokov. Mandle znova odstrínili a pocikávanie prestalo. Neviem vysvetliť s čím to má súvis, ale jednoznačne za to dieťa nemohlo, nebolo pohodlné alebo lenivé ísť sa vypišať.

majka35
21. sep 2012

mala som rovnaký problém so staršou dcérou, dávala som jej plienky, nevedela nutkanie na moč ovládnuť, neriešila som, plienkovala som, detská lekárka mi povedala, že mám počkať, kým už sama plienku neodmietne ... a stalo sa, keď som jej išla dať plienku, dcéra povedala, že ju už nechce, na moju otázku a čo bude, keď sa v noci popišká mi povedala, že sa nepopišká, že vstane a sadne na nočník a tak aj bolo ... zo dňa na deň

ifkael
21. sep 2012

Davat v noci cikat? My davame okolo polnoci a do rana vydrzi

salma22
21. sep 2012

riesila by som to doktorkou moze to byt kludne aj nejaky zapal o ktorom nevies, ktory to sposobuje

nalla
21. sep 2012

hlavne sa nevyhrážať a byť trošičku trpezlivá..

Keby malo tvoje dietko nie 4 ale 14 rokov, tak pochopím, to by bol fakt dôvod na paniku, ale v 4 rokoch to nejako dramatizovať a vyhrážať sa dieťaťu varechou, to je vážne trošku moc

nerieš to zatiaľ
nechaj dieťaťu viacej slobody vo vlastnom vývine a snaž sa to rešpektovať

nič závažné sa u vás nedeje

svetllana
21. sep 2012

@pectore Tak Tvoja "rada" skutocne povzbudila mamicku! Hlavne prva veta! 😠 Ty skutocne musis vsade excelovat 🙄

dejnas
21. sep 2012

@pectore gratulujem, máš šikovnú dcérku, odplienkovala sa skoro 😉 ... btw. odplienkovanie je v norme do veku 3 rokov... ALE... čítala si vôbec otázku ??? ten chlapček sa pocikáva len v noci.. a to vo veku 4 roky nie je vôbec "fuu... to už by nemal" 🙄

@janicka75 k tvojej otázke: mám rovnaký názor ako inffinity a sissy27... a tak by som to - na tvojom mieste aj riešila 😉

atrami
22. sep 2012

Hlavne ho nestraš ☹ . Moj bude mať 4 roky a občas sa mu stane. Vždy to je keď zaspí večer skor. Stačí ak ho dáme v noci vycikať a nestane sa mu to.

janaalzbeta
22. sep 2012

napíšem ti popis mojej švagrinej u nej a pár mamičiek to funguje.no najprv prestań so sľubmi, vždy pred spinkaním ho daj vycikať, a ešte nejako v noci ho zobuď na cikanie.....ono to bude fungovať no nesľubujem zázraky
tu v mojom okolí to robí asi 10 mamičiek....ono sa to stane....

1234lubka
22. sep 2012

moj bratranec sa pocikaval do siestich rokov v noci....teta z nim zasla k lekarovy a ten zistil ze ma jednu oblicku na urovni jednomesacneho dietata...ona s nim totiz nesla na kontrolu ked ju prepustili z porodnice...ale to mu dorastlo to nieje ziadna veda....alebo skus ho v noci budit na zachod....v rovnakom case

kamaska501
2. okt 2012

necitala som vsetky rady co ti tu baby pisali no len jedno ti poviem na vsetko treba cas moja dcera sa pytala od 1a pol roka no ked mala 3 zacala sa v noci pocikavat bola som z toho nestastna no nepomahalo nic cim viac som na nu tlacila bolo to horsie vsetko chce len cas u nas to trvalo 1 rok potom z nicoho nic zo dna na den sa prestala pocikavat no myslim ze u nas to bolo spojene zo stresom zo skolky ☹

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
3. okt 2012

Dcerka mala viackrat v noci suchu plenku ako 23 mesacna, ale potom zas nehody. Teraz ma 3 roky, 3 mesiace, na cikanie sa velmi nebudi, pretoze konecne od 3 rokov ma tvrdy spanok, ak nie je chora. Kvili cikaniu by som ju nikdy nebudila, nech simysli kto chce co chce. U nas je spanok posvatny. Ked sa clovek nevyspi 3 roky, kasle na mokru plienku. A potom co som citala o tom hormone, nemam co riesit. Len cakat.

hanahana7
6. okt 2012

janicka 75 tiez riesim tento problemik. maly maval uz suchu plienku-resp.spaval bez plienky. bude mat 4 roky o 2 mes. aby bolo sucho musim v noci vstat urcite 3-4 krat.
su tu rady ze dat vycikat vecer. ale verim ze to predsa robis 😉 u niekoho to staci u niekoho nie. neporovnavaj. tiez sledujem aby nepil neskoro a pod. moze to inak napr.suvisiet aj so zvacsenou nosnou mandlou.moze aj nemusi. ja uz sa snazim nestresovat..snad to raz pominie.ber to tak ze su naozaj aj ine "problemy" 😉 drzim palce. v kazdom pripade skusim ten caj ako radi mamicka v prvom prispevku.

alficka
4. dec 2012

Trošku s odstupom, ale zapojím sa aj ja. Mám 5,5 ročné dvojičky a u oboch problém s nočným pocikávaním. Ešte nemali suché obdobie, málokedy sa stalo, že sa v noci niektorý z nich nepocikal. Skôr je to pravidelne, niekedy 2x za noc, niekedy 3x. S chlapcom som bola u nefrologičky - orgány sú v poriadku, predpísala hormonálnu liečbu s upozornením, že ak to nepomôže do 1 mesiaca, treba to vysadiť. Navštívila som homeopatičku, možno som tomu začala veriť, ale bohužiaľ som nemala na ďalšiu liečbu, takže aj táto možnosť stroskotala. Na jar tohto roky vybrali obom nosné mandle (podľa detskej doktorky ak je zväčšená dieťa ťažko dýcha, dostáva sa mu do mozgu menej kyslíka, spí tvrdšie a preto sa nezobudí), ale aj to sa minulo účinku. Navštívila som psychologičku s týmto problémom, odporučila mi kineziológiu na ktorej som zatiaľ nebola.
Obmedzovať večerné pitie sme takisto skúšali - nepomohlo. A vstávanie v noci? Áno 2 hodiny po zaspaní (cca do 23-tej), potom o 1-nej. Som z toho naozaj vyčerpaná nosiť 20 kíl noc čo noc na vécko. A nie vždy sa aj ja preberiem. Ničí to aj mňa a o deťoch ani nevravím. A keď sa pocikaní odkopú a potom sú studený ako žaby. Nehovoriac o tom, že aj kalendár so suchými a mokrými nocami je pre nich stresujúci. Ak tam bude mať samú černotu, tak ho to určite nepovzbudí. Ja osobne som s týmto problémom úplne v koncoch. A utešovať sa, že to prejde? To môže ten kto nevysvetľuje dieťaťu prečo nemôže ísť do škôlky v prírode a veci podobné.

milka1978
4. dec 2012

@janicka75 ahoj ... ja mám 3 ročného syna a tiež sme mali trocha problémy na začiatku s pocikávaním sa v noci ..... zo začiatku sa zobúdzal s čistou a suchou plienkou tak sme skúsili plienky vysadiť .... večer sa pekne vycikal a išiel spinkať ... samozrejme si sem-tam cvrkol ale nejako sme to prežili ... teraz sme nabehli na taký režim, že večer pred spaním ho nútim ísť na WC-ko aj každú polhodinku ..... aj keď sa vyciká len trošku ale predsa, a potom v noci sa vždy začne budiť okolo jednej - druhej ráno ..... vtedy ho len vezmem z postielky stiahnem spilky a nechám ho nech sa vyciká ..... potom ho len položím naspäť do postielky a spinká ďalej ..... do rána je vždy suchý a má pokojný spánok ..... takto to robíme asi 2 mesiace a už si drobec zvykol ... ešte si myslím, že môj syn je malý na to aby sa v noci sám prebudil na to, že potrebuje cikať, vstal, vycikal sa a ľahol si naspäť ..... preto ho vezmem ja alebo manžel a tak vstane ráno zaručene suchý .... skúste to aj vy takto .... je to zo začiatku ťažké odhadnúť kedy potrebuje v noci na WC-ko, ale keď to už odhadneš tak sa na to budeš dokonca budiť aj sama 😀 ..... držím palčeky aby Vám to vyšlo ..... a nezúfaj on sa to raz určite naučí 😉

nikola1110
23. nov 2020

Náš dxm ma 4 a pol roka, pred prázdninami mával ešte na noc plienku, veľmi tvrdo spal, nedalo sa ho zobudiť, potom sme mu cez deň viac krát opakovali že ho v noci zo budime na cikanie, začiatky boli ťažké bez plienky, hlavne to hľadanie času kedy ho dat v noci cikat, z troch bude i, sme sa postupne dopracovali na čas 1 hodina po polnoci US mínus, pekne sa výcika na serblik a spi v suchu do rana