5 ročná je ako čert. Čo s ňou máme robiť?

rozala111
24. okt 2010

Ahojte, už sme fakt zúfalí z dcérky. V decembri ide mať 5 rokov a už od konca školského roka sa s ňou nedá vydržať. čokoľvek povieme na to vždy niečo povie, keď ju o niečo poprosíme a má svoju náladu, tak len sa tvári, že nepočuje, stále provokuje svojho 3 ročného brata. Bijú sa spolu. Nepomáhajú tresty, dobré slovo nič. Stále sľubuje, že už bude dobrá. Keď jej vezmeme hračku, ona na to povie NO A ČO. Fakt nevieme, čo s tým, ja som z nej veľmi smutná, predtým bola super baba, pomáhala, bola zlatá usmiata, šikovná a zrazu akoby mávnutím prútika sa s ňou nedá vydržať. Čakáme, kedy pôjde spať, celý čas, čo je hore je dobrá cca 3 hodiny a ostatné buď vreští, huláka, bije sa s bratom trucuje a podobne.
Čo s tým, ideme skúsiť psychologičku, lebo v škôlke je vraj super, poslúcha, pracuje, nebije sa. ale doma?

mimikuku
24. okt 2010

my maaaaaaame to iste len v chlapcenskom vydaniiiii a tiez si nevieme rady 😒

tinasc
24. okt 2010

@rozala111 my máme niečo podobné v dievčenskom vydaní 🙂 tvrdohlavá, papuľnatá, drzá, hluchá keď po nej niečo chceme☹ a tiež si niekedy nevieme rady... ale ona je sama, tak je to možno aj tým ☹

mamavera
26. okt 2010

odporúčam knihu Malý tyran ☹

30mamina3
29. okt 2010

ahoj aj ja mam to iste doma ale tiez chlapca bude mat 4roky a cviči s nami všetkymi.Je z dvojčiat a mam aj 7ročnu dcerku,a v školke je tiež dobry a doma strašne provokuje,nevydrži sa s ničim dlhšie hrat a dievčatam robi zle.Boli sme aj u psychologičky ale zbytočne nič mudre nam nepovedala.Ale zase musim povedat že na druhej strane je strašny maznak a dava city najviac najavo.Ja si myslim že proste len žiarli a vie že ked bude zlostit tak si ho budeme najviac všimat.Skus brat dcerku niekde samu a tak.Moj maly sa drži hesla KED NIESOM DOBRY TAK BUDEM ASPON ZLY.Prajem pevne nervy. 🙂