5 ročný syn v škôlke plače

olinka1986
10. okt 2016

Ahojte rada by som sa spytala ci ste si tym niektori presli a ako ste riesili.syn bude mat 5 rokov a pred tym chodil v pohode do skolky no teraz uz druhy tyzden place ze tam nechce ist a nechce tam spat on chce maminku.aj ked ho necham doobeda poplace si i tak pritom ucitelky ma tie iste u nas sa tiez nic nezmenilo netvrdim mozno som si urobila chybu ze ked mam volno v praci tak si ho necham raz do tyzdna doma ale malo by to takyto dopat alebo si prechadzame nejakou fazou ze je teraz taky maminkovsky☺

natalym
10. okt 2016

A čo Ti povie, keď sa o tom bavíte?

janickacrazy
10. okt 2016

@olinka1986 V školke si sa nepýtala učiteliek, či sa tam niečo nestalo? Neublížil mu niekto alebo tak? Ja tiež nášho niekedy nechám doma, lebo som s druhým na MD, ale nič takéto sa u nás nedeje, chodí do školky normálne, jasné občas pofrfle, že tam nejde, lebo toto a tamto, ale nakoniec ide. No neplakal nikdy, že nejde do školky.

julinkaz
10. okt 2016

aj môj je strašne zamamkaný a bude mať o chvíľu 6 rokov 😀 ale ak ste predtým nemali problém, skús z neho vytiahnuť pravý dôvod. Možno mu tam nejaké nové dieťa robí zle ...

bosoriak
10. okt 2016

@olinka1986 Co je to "predtym"? Chodil uz minuly rok alebo zacal chodit od septembra a teraz zacal plakat? To je tiez dost dolezite vediet.

martina_uk
10. okt 2016

aj u nas boli u starsej protesty. minuli rok ked mala 5. v skolke neplakala ale vobec sa netesila a pritom skolku mala vzdy rada. nakoniec som z nej vytiahla ze jej najlepsia kamoska sa skamaratila s inou spoluziackou a ta bola proti tomu aby sa kamaratili s mojou. trvalo to tak tri tyzdne. vzdy som jej hovorila nech si najde aj inu kamosku v triede, teraz sa kamaratia vsetky 3

olinka1986
autor
10. okt 2016

@natalym ze mu je smutno za mnou

olinka1986
autor
10. okt 2016

@janickacrazy pytala som sa jeho najprv povedal ze mu je za mnou smutno potom ze ho jeden chlapcek bije do brucha ked som to riesila s ucitelkou povedala ze ich bude drzat od seba ten chlapcek vsak aj led v skolke nieje nas si tam poplace netvrdim ze neustale tak etapovo

natalym
10. okt 2016

@olinka1986 Tak možno je. S 5 ročným sa dá už porozprávať. Asi by som mu vysvetlila, že aj mne predsa, ale proste takto to + pozitívne veci v škôlke, prísľub niečoho lákavého čo budeme potom spolu robiť, príp. že však raz do týždňa sme doma a pod. Proste sa s ním dohodnúť. Poriadne povyzvedať či sa niečo v škôlke nestalo, nezmenilo a pod.

olinka1986
autor
10. okt 2016

@bosoriak hej chodil do tej istej aj minuly rok

olinka1986
autor
10. okt 2016

@natalym no skusala som odmenu aj ze si potom urobime spolu vylet ked nebude plakat som mu vysvetlila ze musime chodit aj do prace aby sme mu potom mohli nieco kupit on tomu rozumie ale ked sa ide do skolky uz po ceste vyraz placu a tam hotovy tak prosi aspon o 12 domov spomenul ze mu je za mnou smytno a potom ze mu jeden chlapcek robi zle ale ten viac v skolke noeje ako je a nas place i tak mozno ma take obdobie alebo skusa clovek nikdy nevie

janickacrazy
10. okt 2016

@olinka1986 u nás v školke majú tiež takého bitkára, ja som mojho naučila, aby sa bránil a hotovo, proste učiteľky to moc neriešia, lebo všetko ani nevidia, ja som mu povedala, ked ta bije, tak aj ty mu jednu zaves a hotovo, nechcem aby z neho bola bábovka, vysvetlila som mu to, že sa len bráni, nech sa biť nezačína, nechcem aby ho ktosi v školke otlkal

smitjan
10. okt 2016

@olinka1986 len najhorsie na tom je ze to ze ich bude ucitelka drzat od seba, ze to nie je riesenim primarneho problemu. Ze to je len docasne riesenie, mozno by bolo fajn sa porozpravat aj s rodicmi toho dietata

olinka1986
autor
10. okt 2016

@janickacrazy ja som mu to tiez povedala mozno ma tu niektore maminky budu za to riesit ale tiez som synovi povedala ked ta udrie vrat a ak by stale robil zle povedz aj pani ucitelke len nas je skor taka povaha ze nechce zalovat ale tiez sa nevie moc branit

janickacrazy
10. okt 2016

@olinka1986 možno keby si ho prihlásila na nejaké karate alebo niečo také, aby sa naučil brániť a trošku bojovať

terezka1947
10. okt 2016

@olinka1986 ja mam doma to iste...akurat,ze moj chodi do skolky uz treti rok,dala som ho skor a az teraz poplakava,ze mu je za mnou smutno,ze nechce tam ist a dovod vzdy iny.....a nic sa tam nezmenilo...asi je teraz citlivejsi alebo si mozno az teraz uvedomuje,ze mu chybam...neviem
ale co uz,musim to vydrzat....snazim sa ho viac mojkat teraz
ale napadlo mi,ma mladsieho brata a neviem,ci to nebude tym,ze on do skolky este nechodi a on "musi",hoci ked som to tak diplomaticky zistovala,pricina to nebude,resp.apon nie uvedomela,mozno skor niekde vo vnutri.....ale musime to zvladnut,lebo skola caka...a tam to bude horsie 😒

olinka1986
autor
10. okt 2016

@terezka1947 ved toto my chodime uz dryhy rok a teraz zacal z nicoho nic netvrdim tiez tam pred tym nechcel ist ale siel a nemal problem dufam ze to je nejakym obdobim

julinkaz
10. okt 2016

@janickacrazy karate mu nepomôže, ver mi, z vlastnej skúsenosti 🙂

timea7
10. okt 2016

@olinka1986 nemyslím si, že je to tým, že mu niekto robí zle, v jeho veku sa to objavuje dosť často a rodičia sú tým zaskočení, lebo to nepoznali. Na predškolákov sú už kladené vyššie nároky, či už v sebaobsluhe, správaní, v plnení si povinností, už mu učiteľka nepovie - nevadí, ak sa ti nechce, urobíš si to inokedy, alebo vôbec nie. Je to aj tým, že je starší, rozumnejší, veľa vecí si dokáže dať do súvislostí. Dcérka mojej kolegyne robí presne to isté - má ju v inej škôlke, ako pracuje, tiež nebol doteraz problém. Netreba tomu dávať nejakú veľkú pozornosť, jednoducho - ja idem do práce a ty do škôlky. Bolo by fajn, keby si si ho nenechávala doma, skrátka päť krát ide, dva dni má voľno. Deti, ktoré občas ostávajú doma, to robia častejšie. Robí to aj otcovi, babke? Niekedy je lepšie, ak dieťa prinesie do škôlky iný člen rodiny, alebo sused, krstný, vyskúšaj. Ale pozor, vždy dieťa vypočuj, niekedy môže mať s niečím naozaj problém, bolo by chybou, ak by malo pocit že sa nemá komu zveriť so svojím problémom.Držím palce, nech čím skôr na to len spomínate.