Agresivita a vybuchy štvorročnej dcérky

dejna077
11. jan 2018

Dcérka v apríli bude mať 4 je strasne výbušná každý deň počúvam v škôlke ako niekoho buchla sotila ako pre niečo vrieskala. Včera hodila po učiteľky stoličkou lebo jej niečo nedovolila... Čo s tým ďalej máte niekto skúsenosť? Doma ju držíme skrátka tiež máva záchvaty hnevu.

pribinak
11. jan 2018

psycholog? toto mi pride dost, aby si 4 rocna slecna nieco taketo dovolila.

phulakova
11. jan 2018

Dieta takto reaguje na nejake zmeny, na nieco, co sa deje v jeho okoli. 4-rocnej sa mozete opytat, preco to robi, ci ju nieco trapi atd. A su rozne cvicenia, ktorymi sa da hnev regulovat, usmernit..
Pamatajte - hnev je prirodzeny, kazdy sa hneva. Deti treba naucit ovladat ho, vhodne prejavit.

deti95060810
11. jan 2018

isto by som sa poroprávala s pediatrom, popr. psychológom, psychiatrom....ak to nebudeš riešiť, tak sa môže stať, že dcéru odmietnu prijať na bežnú ZŠ....

jana_eyre
11. jan 2018

aprilova, asi baran, vsak? aj ja som,. tiez som mavala. zachvaty hnevu, sama si ich pamatam.. nevravim, ze to. je znamenim, ale hodi sa to..

no ale teda hodenie stolicky do ucitelky je uz trocha moc, to by mozno naozaj mohol riesit psycholog, pretoze to. nie je len taky bezny hnev, ale aj dovolenie si voci autorite.. psycholog by vedel poradit ako. sa zachovat v podobnej situacii spravne..

kammik
11. jan 2018

jednoznačne psychológ, toto nie je normálne, aby niečo takéto dieťa robilo a duplom nie také malé

dejna077
autor
11. jan 2018

Ona zrejme stoličku nehodia po nej len ku zrejmé odsotila od hnevu. Áno malý baran tvrdohlavý vzdorovity. Ona je teraz vskolke takmer po dvoch mesiacoch. Brali jej mandle. Btw nemôže byť chyba aj v učiteľke? Ako je možné že dieťa nemá prirodzenú autoritu k nej keď u nás ju má takisto aj u Kamarátky mojej. Vsak učiteľka by mala byť skolena na zvládanie takýchto situácii a predchádzanie ich nie?

dejna077
autor
11. jan 2018

Odporúčanie k psychológovi mam zatiaľ som to ešte neriešila a neviem manžel to nevidí až tak čierne ako ja.

evitka83
11. jan 2018

@dejna077 ja to mam doma, dcera ma 3,5. Tiez chyta zachvaty, pri mne, ale v skolke si to nedovoli. Ani voci muzovi, resp. v obmedzenej miere. Nema voci mne taku autoritu, lebo maminka bola ta co vzdy povolila, ale my sme zas riesili ine zdravotne problemy, tak som bola benevoletnejsia. Najvacsi cirkus je, ked ide po dlhej dobe do skolky. Mozno fakt len frustrovana zo zmeny po 2 mesiacoch. Este by som to asi chvilu pozorovala, ale toho psychologa by som asi predsa riesila, keby to robila v skolke. resp. co ti povie ked sa jej na to spytas? a znamenie robi svoje, obzvlast baran 🙂

mirkita
11. jan 2018

@dejna077 neriesila by som okolie, ucitelku a pod ... tam by som nehladala chybu, ma tam dost vela deti, nie aby sa individualne venovala...ani psychologa by som neriesila, skor sa doma porozpravajte a suhlasim ze je normalne ze sa hneva, len musi vediet co s tym hnevom ma spravit. Aj nasa 4 rocna sa rozculuje doma, ale v skolke si to nedovoli...doma aj hadze vecami, ale to ju razne uzemnime ze to si nesmie nikde dovolovat. Zas je pravda ze ak je to na dennom poriadku a je to v skolke, nieco ju tam podnecuje....nie je jedinacik, nema problem s tym ze sa nevie prisosobit kolektivu? ma ucitelka pripadne nejaky nazor na to alebo vie povedat co to spusta a co v tej chvili ona spravi, dostane nejaky trest?

slimstar
11. jan 2018

Teda aj ja som baran, ale také niečo by som si nikdy nedovolila. Ja by som obmedzila tv, pozerá rozprávky ?

dejna077
autor
11. jan 2018

@mirkita je jedináčik len neviem čo to má s tým spoločne ona si nežije v bavlnke bez pravidiel. Telku pozerá rozprávky má na teraz zakázané a vždy keď je niečo také tak telku nesmie. Aj hráčky sme jej brali... Tu cesta nie je. Tresty od nás jasné sú. Ona reaguje takto pri zmenách. Keď sa idú trebárs umyť a musia sa prestať hrať alebo upratovať.
Volala som teraz s psychologičkou je to hlavne vzdor len treba to usmerňovať dala mi rady ako. Ale že je viac menej zbytočne nejaké sedenie lebo tam žiadne lieky ani nič nebude treba treba snou pracovať doma zmeniť komunikaciu a viac vymedzovať časy jednotlivých denných etáp by to ľahšie prijimala uvidím

mirkita
11. jan 2018

@dejna077 tym jedinacikom som nemyslela ze to je nejaka vad alebo tak nejak, len ona to moze chapat tak ze sa musi prisposobit kolektivu a na to dieta co zije same podla mna nie je zvyknute, aj ked ma pravidla a nemyslim tym ze by bola rozmaznana, ona moze proste skolku vnimat tak ze to musia robit vsetci naraz a nemoze sa sama rozhodnut, i ked chape ze to je pravidlo... tak drzim palce, ked ma starostlivych rodicov, urcite z toho vyrastie 🙂

dejna077
autor
11. jan 2018

Áno ona moc v kolektíve nebola keď rástla takže je pre ňu ťažké sa prispôsobiť a možno to aj takto kompenzuje pritom ona je tam rada baví ju to len sa nevie asi naladiť na tú vlnu.

evitka83
11. jan 2018

@dejna077 robila to aj predtym ako bola 2 mesiace mimo skolky?

liv1
11. jan 2018

To ti akoze mal stacit jeden telefonat s psychologom? Ehm, dobre. Asi ze nie. Psycholog nepredpisuje lieky, ale psychiater. A pana beka, hadam by nechcel niekto tak malemu dietatu davat lieky pri vybuchu zlosti 😅. Su na to metody, ako zvladat deti v tychto situaciach. Krik, bitka ani tresty nevyriesia nic. Je velmi narocne, ale da sa to. Hlavne treba na tom pracovat, (ak si uz dovoluje tolko co pises), ale nie ze jeden telefonat s psychologom...

dejna077
autor
11. jan 2018

@liv1 dala mi pár tipov ak nezaberú budem to riešiť
@evitka83 nie v takejto miere ale áno

pribinak
11. jan 2018

ako si to s nou riesila? ospravedlnila sa ucitelke? alebo detom, ked niekoho sace? alebo dala nieco na znak toho, ze jej je to luto?

dejna077
autor
11. jan 2018

Áno ospravedlnila sa aj včera čo mi hovorila učiteľka aj dnes ráno. Čo sa deti týka určite sa im ospravedlní len to ja pri tom nie som. A samozrejme som jej to vysvetlila čo sa mohlo stať a že pani učiteľku boli srdiečko z toho čo urobila... Vsak to poznáte dohovaracky malú to mrzelo

slavomira236
22. jan 2018

@dejna077 ak sa mozem opytat ake rady ti dala? Maly ma tiez vubuchy zlosti ak nieje po jeho napr.ucitelka mu nechce dat hracku...ale on skor zlostne place a krici alebo mi povie daj mi cokoladu ja ze nie a on zacne kricat a das mi das mi ja zas zenie a on zacne revat ucitelka vraj je nervozny a tiez mame ist k psychologicke

dejna077
autor
22. jan 2018

@slavomira236 hlavne zachovať kľud veľa vysvetľovať chváliť v správnej chvíli nepoukazovat na zle veci. U nás sa vydiera plačom tak ignorovať plač oznámiť koniec aktivity ale formou o päť minút pôjdeš spať alebo ešte jednu rozprávku a ides spať. Dodržiavať režim dňa. U nás ja keď poviem nie tak nie platí nevyjednava sa ako nom. Ja som pochopila že ona si musí uvedomiť dôsledok svojich konaní. Musí vedieť že robí niečo zle treba s nimi hneď hovoriť či vedia čo sa stalo preco sa na nich hneváme. Skúsiť vysvetliť že nabudúce to skús takto nie musíš. Hlavne pokoj od dospelého nedať sa rozhádzať oni nás len skúšajú koľko povolíte a keď povolíte trúfnu si viac a viac. Ja som malú včera posadila do kúta lebo nechcela upratať po sebe hračky a jednu po mne hodila len malinkú no a bolo jej náramne nepríjemné že tam musí sedieť... Bez kriku bez bitky som ju posadila ona si poplakala upokojila sa ospravedlnila... Neviem na každého zaberie neieco iné. Karin bude mať takú osobnosť veľmi silnú prebojnu ale zároveň citlivú a výbušnú. Bude to mať ťažké...