Aktivity v škôlke. Majú ich deti dosť?

jananana5
22. mar 2015
Používateľ jananana5 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jananana5.

Ahojte maminy a panie učiteľky, chcem sa opytat aké aktivity robia deti vo vasej skolke. Ja mam pocit, ze v tej, do ktorej chodia moje deti, sa s nimi robi strasne malo, ze ich nerozvíjaju dostatocne, nezapajaju ich do sutazi a malo chodia na vylety. Podelte sa prosím so svojimi skusenostami. Ďakujem 🙂

jasminet
22. mar 2015

neviem ake aktivity myslis konkretne, ale v nasej skolke malicke deti, prvaci, nemaju ziadne kruzky, maximalne sa zucastnia divadielka co chodi do skolky, pripadne pride pani a ukazuje im zvieratka, raz za mesiac pridu koniky na povozenie (kone iba pre deti ktore zaplatili).
druhaci a predskolaci maju okrem spomenuteho anglictinu a zumbu, pripadne predskolaci kurz korculovania (v zime), v lete je planovany kurz plavania.
minuly rok bol 1x vylet do okolia bratislavy (nasa akurat vtedy nebola), inak 2-3x za rok besiedka. jaj a myslim ze mali raz miniolympionadu.

timea7
22. mar 2015

@jananana5 neviem, aké aktivity myslíš, som učiteľkou v materskej škole. asi ti nešlo o denné edukačné aktivity, ale napr. o krúžky, výlety, exkurzie a pod. Dnes je tendencia posudzovať materskú školu podľa množstva aktivít. Nie vždy tá MŠ, ktorá ponúka viac záujmových krúžkov,musí byť aj lepšia. Často sa totiž napr. vo výtvarnom krúžku robia také výtvarné činnosti, ktoré bežne robí každá učiteľka, podobne napr. v tanečnom krúžku sa deťom často zapne CD, bez nejakého cieľa, zámeru, chlapci sa tam nudia....naopak, ak sú krúžky vedené odborníkom v danej oblasti, učiteľkou nadšenou pre vec, je to pre deti veľkým prínosom. Máš právo vedieť, čo deti v rámci týchto krúžkov robia, ak si myslela súťaže, nie som veľmi ich zástancom, často vedú u detí k frustrácii, že niekto je lepší, čo deti v dnešnej dobe ťažko nesú, lebo sú od rodičov denne uisťované o svojej výnimočnosti 😉 , ale osobne sa roky zapájam do výtvarných a speváckych súťaží, spevácke sú dve, tri v roku, výtvarných asi sedem, osem, zúčastňujem sa s deťmi tanečných vystúpení, myslím mimo MŠ, asi tak päť krát ročne, divadelných vystúpení dva, tri krát ročne - mám na mysli divadlo, ktoré nacvičia deti a potom s ním vystúpia. Ťažko povedať, čo je veľa a čo málo, nepovažujem za vhodné, aby príprava na súťaže bola na úkor hry, poznávania, skúmania....Čo sa týka výletov a exkurzií, bežne sa robí jeden výlet na konci šk. roka, exkurzia napr. do knižnice, hvezdárne, napr. pekárne, na nejakú farmu, podľa podmienok a financií,myslím,že päť, šesť krát počas roka. Asi tak 😉

anuska74
22. mar 2015

Nepíšeš vek dieťaťa , aké aktivity majú a čo ti chýba.
Ja by som na tom extra nebazírovala, my sme mali rozpis aké aktivity dopoludnia, aké poobede.
Aj im chodili zahrať do školky divadielko. krúžky to je už na tebe, aké chceš, koľko ponúka školka, mylím, že jeden bohate stačí, no ešte angličtina to je štandar. Bohužiaľ, deti prídu do školy a častokrát im chýba napr. čítanie s porozumením . Ale hlavne , že vedia po anglicky básničku 😒

janinah
22. mar 2015

Aktivity som nikdy neposudzovala,len učiteľky,ak je učiteľká láskavá a má k deťom dobrý prístup,tak som spokojná. Dnes lákajú škôlky,školy deti ale hlavne rodičov na milion aktivít,krúžkov,činností.....a zabúda sa,že dieťa treba nechať aj žiť,obyčajne sa hrať,behať,skákať,nechať mu voľnosť a nie dirigovať každú minútu ....

gretocka
22. mar 2015

@jananana5 kazda z nas sme asi ina, kazda mamina asi od skolky ocakava nieco ine.... nasa skolka robi aj kruzky, aj na plaveckom boli - moj synator je ale taky utiahnutejsi, takze sa aj tak nicoho nechce zucastnovat. To ze nema taketo vyzitie v skolke mi ale neprekaza nakolko s detmi podnikame dost vyletov a maju rozne podnety, takze som to od skolky ani neocakavala. Skolku sme si vybrali na zaklade toho, ze je najblizsie nasmu bytu a kamaratke tam chodili dve dcerky, povedala, ze su spokojni. Co je u nas mozno trochu nadstandart, ktory vitam a tesim sa z neho je, ze maju saunu pri telocvicni, takze v zime chodia raz do tyzdna do sauny.

sorciera24
22. mar 2015

u nas uplne najmensie deti vlastne vylety, kurzy, aktivity este nemaju....v ramci skolky akurat divadielka, besedy, dopravne ihrisko (hned vedla skolky), starsie deti a anjma predskolaci maju toho dost....napr. vylety (Habakuky, Bojnice...), navstevy kniznice, vylety do prirody (salas, doliny...atd. aj ekd len k rieke), k MDD Tyzden detskych radosti (cely tyzden nafukovacie hrady, besedy, aktivity rpe deti...), divadielka, besedy, sportove podujatia....predkolaci: lyziarsky kurz, plavecky kurz, skola v prirode, nocna skolka, navsteva hvezdarne napr., navstevy roznych podujati.....
+kruzky: vytvarny, tanecny, anglictina (bola aj grafomotorika...)
a to sme mestska skolka....myslim, ze maju toho dost...ale naozaj ako anjmensi 3rocny nic.....tie deti su radi ak prejdu prechadzku....teraz ako predskolak, stale nieco....ja som spokojna🙂

adka455
22. mar 2015
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

ahoj @jananana5, dcerku sme dali do školkz v Kezmarku, s ktorou som velmi spokojna. Detom sa maximalne venuju, robia s nimi aktivity, mavaju anglictinu, chodia na spoznevacie vylety a kazdy den na prechadzku, kde spoznavaju mesto a prirodu. Dcerka je vzdy nadsena, ked sa vrati domov a rozprava mi o vsetkom co zazila. 🙂 Teraz sa MŠ zapojila do sutaze Hrajte s mackom Linom. Zapojili sa ucitelky, rodicia, aj deti. Vystrihujeme obrazky macka lina a lepime ich na hraciu kartu. Daju sa vyhrat skvele ceny a paci sa mi, ze ucitelky vedia deti skvelo nadchnut. Skuste zapojit aj svoju skolku 😉 http://www.podravka.sk/news/hrajte-sa-s-mackom-linom-a-ziskajte-skvele-vyhry

siska53
22. mar 2015

@jananana5 my to mame tak ako u @jasminet.
Nas napr.na zumbu ci koniky nechcel chodit. Ale on je "strednak" a zacal chodit len tento sk. rok.
Ucia sa basnicky,pesnicky,mavaju rozcvicku,mali karneval..besiedku (boli sme chori), gratuluji si navzajom k narodeninam..
Zas tie deti netreba pretazovat. Este sa nedokazu tak dlho sustredit a dolezite je aby ich pripravili pani ucitelky na vstup do skoly.

katrinka8
23. mar 2015

U nás deti majú aktivity napr. divadielka z dielne pani učiteliek, návšteva knižnice, návšteva domova dôchodcov (tam vystupujú pre babičky a deduškov), návšteva policajtov, chodievajú ku potoku pozorovať vodu (bol svetový deň vody), v rámci ekológie chodili pozerať odpad - či ľudia triedia a aký je poriadok na sídlisku), v rámci poznávania okolia chodia pozerať, kdeje škola, kde potraviny, kde pošta, polícia atď. Potom mávajú raz do roka výlet,menšie deti len tuto, do okolia na pol dňa, máme blízko les a pri ňom je taká lúka s lavičkami, prameňom, potok, tam sa chodieva na pikniky, sú tam aj preliezky, tak tam chodia, zoberú si jedlo z domu a idú 😀 Predškoláci boli v Bojniciach. Minulý rok mali požičanú rikšu, tak ich pani riaditeľka na striedačku s tým pánom, čo to požičiava, vozila - celú škôlku 😀 To bola sranda, sme sa na nich z okna dívali, to bolo radosti. Potom mávajú tvorivé dielne popoludní občas, pre rodičov, so starými rodičmi, raz ročne ochutnávku pomazánok a súťaž o najlepšiu (pre rodičov a starých rodičov), samozrejme karneval, vianočná besiedka, rozlúčkový deň pre predškolákov a tiež majú zábavu v posledný deň pred letnými prázdninami. Raz do roka majú tiež maškrtný týždeň - jedeň deň šli na pizzu, jeden na zmrzlinu...
Čo sa krúžkov týka, tak prváčikovia nemajú, druháci a tretiaci si môžu vybrať tanečný, výtvarný alebo angličtinu. No a predškoláci môžu na plavecký a lyžiarsky.
Nič iné mi nenapadá, ale aktivít majú podľa mňa dosť - majú zaujímavý program, vždy na mesiac dopredu máme vypísané, čo sa bude robiť 🙂 Ale väčšinou to majú také hravé všetko.

timea7
23. mar 2015

@janinah píšeš mi z duše, rodičom je často úplne fuk, ako sa dieťa v škôlke cíti, niektorých zjavne obťažuje, keď im chcem povedať ako dieťa strávilo deň, čo zažilo....je pre nich dôležité, aby malo čo najviac krúžkov a aktivít v škôlke aj mimo nej, majú pocit, že im dávajú to najlepšie, prípadne si cez dieťa kompenzujú to, čo im nebolo dopriate, keď boli deťmi - hokej, tenis,krasokorčuľovanie, balet....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
horana
23. mar 2015

Ono aktivit treba tak primerane. V sucasnosti moderne "rozvijanie" casto len rozptyluje a triesti pozornost. Samozrejme nie je dobre ked nerobia nic a nechavaju deti len same na seba rast ako drevo v lese. Ale take obycajne nenapadne venovanie, kedy navonok moze vyzerat ze sa nic extra nedeje moze byt uzitocnejsie pre vyvoj, skor taky laskavy ramec ako mamina niekde v pozadi, nez take ze anglcitina, lyzovanie, exkurzia, edulab a cojaviem co este co skolkarom az tak netreba nutne pre zivot, resp. nic sa nestane ked to budu mat az neskor. Ako nevadi to, oni sa zabavia aj tak, nasi to aj mali, v rozumnej miere OK, ale ja som viac ocenovala proste hry na dvore, kam im v lete povynasali kuchynky, kriedy, formicky, hrat sa a hrat, lebo to rozvija skolkara viac nez co ine.

janinah
23. mar 2015

@timea7 mne vadí resp.s odstupom času viem posúdiť na mojich skúsenostiach......čo najmenšie dieťa už aby malo čo najviac aktivít,ešte ani do škôlky to nechodí a už hľadajú krúžky preň,angličtina pomaly od plienok,lyžovanie od 2r.,dovolenka pri mori od 3mes!....pritom existujú odporúčania odborníkov kedy ktorá aktivita,ktorý šport je vhodný..napr. karate od 8r.až..ale život je rýchly,hr hr všetko hneď a zaraz....chudák poniektoré deti,nestihajú sa hrať,oddýchnuť,poleňošiť...a strašne chýba komunikácia a spätná väzba od detí,deti nevedia vyjadrovať pocity,psychologovia sú zavalení,lebo problemovýc hdetí pribúda...ale to na dlhšiu debatu....je to vec ich rodičov samozrejme,len občas by bolo treba použiť zdravý sedliacky rozum

timea7
23. mar 2015

@janinah je to samozrejme vec ich rodičov, no tie deti sa bohužiaľ nemôžu brániť a rodičia sú autorita. V poslednom čase rapídne pribúda detí, ktoré už na prvom stupni základnej školy potrebujú odbornú pomoc, lebo sú preťažené. Nemajú priestor na to, aby sa pohrali s kamarátmi bez toho, aby im dospelí organizovali program, presne tak, ako si napísala, poleňošiť si. Sú v permanentnom zhone a strese už v materskej škole. Spomínam si na chlapčeka, ktorého som mala ako dvojročného v triede, bol šikovný, veľmi vnímavý, potom som bola dva roky v inej triede a po dvoch rokoch som ho mala opäť a ako predškoláka som ho nespoznávala....v piatich rokoch hral hokej, tenis, karate, chodil na angličtinu....vlastne každý deň mal tréning, niektoré dni aj tréning aj angličtinu. Vyústilo to do veľkých problémov a odkladu nástupu do základnej školy,lebo dieťa malo také psychické problémy, že sa chcelo odsťahovať od rodičov....tí samozrejme hľadali chybu všade, len nie v sebe, vystriedali niekoľko škôlok, psychológov, potom aj škôl....

timea7
23. mar 2015

@fidka79 za krúžky v materskej škole, ak ich nevedú učiteľky, a ich obsah nie sú zodpovedné učiteľky, ale riaditeľka.