Aktuálne info o škôlkach v Bratislave - Staré mesto

randrea
23. jan 2014

Ahojte maminky buducich skolkarov v septermbri 2014, chcela by som sa popytat na Vase referencie a uz pripadne skusenosti s tymito skolkami:
- Feriencikova,
- Grosslingova,
- Spitalska,
- Karadzicova,
- 29. augusta,
- Vazovova,
- Heydukova,
- Tabakova
Dakujem za kazdy nazor

mirus321
3. feb 2014

Dobrý deň, ja mám syna v prvej triede v MŠ Grosslingova a sme spokojni, jemu sa v škôlke páči, učiteľky sú super. Ja som v rámci možností "štátnej" škôlky spokojná (syn predtým chodil do súkromnej škôlky, tak som bola zvyknutá na maximálne individuálny prístup k deťom, to ale v "normálnej" škôlke tak úplne nejde). Je fajn, že deti chodia von každý deň, ak neprší, majú kopec aktivít aj vo vnútri. Zatiaľ sme sa nestretli s väčším problémom.

meluela
17. feb 2014

@randrea mna by zasa zaujimali skolky Podjavorinskej, Javorinska, Myjavska, Sulekova, Budkova, Mala, Gorazdova, Timravina, Kuzmanyho ... pripadne dalsie staromeske statne skolky ak by mal niekto aktualne info. bola by som velmi rada. A neviete nahodou co myslia tym cestym prehlasenim na prihlaske - je velmi divne formulovane - to sa fakt da prihlasit iba do jednej skolky ? Prijali vam niekomu dieta 3-4 rocne minuly rok "normalne" - teda ze to nebolo bud velke stastie (novootvorena trieda a pod.) alebo "sponzoring vopred"? Ja teda stale dufam ze normalne podame prihlasku a budeme prijati a neviem co je pravdy na vselijakych reciach ...

rebecca2006
30. apr 2014

ahojte, má niekto dieťatko na šulekovej?m Aké máte skúsenosti? Prijali ki tam predškoláka, ale keďžemi ho prijlai ešte aj k mojej práci na Kramároch, mám dilemu... ďakujem za každý postreh

vanesska
10. jún 2015

@meluela my sme v druhej triede na kuzmanyho, skolka je to prijemna, panie ucitelky aj kucharky su velmi mile, myslim ze deturence su tam spokojne. maju vlastny dvorcek s preliezkami takze deti sa vysantia. pri skolke funguje obcianske zdruzenie do ktoreho rodicia prispievaju a z toho sa financuju rozne aktivitky pre deti takze kazdy mesiac maju nieco - navsteva galerie, kniznice, vylety, zmrzlinka v meste, divadielka a pod. funguje tam tradicia rodicovskych brigad spravidla na jar a na jesen spojenych s grilovackou pri ktorych rodicia poupratuju zahradku, namaluju ploty, vysadia kvietky a deti tie brigady miluju 😉 takze my sme spokojni 😉

sunshine5
17. aug 2015

@vanesska Ahoj, chcela som sa ta opytta, ak sa mozem navtirkat 🙂
Je problem sa tam dostat.. tuto skolku mam uplne najblzsie a by mi to vyhovovalo... planujem samozrejme az buduci rok, ale neviem ze ci je tam naval deti alebo nie... ci nahodou nevies alebo ako si to ty vnimala.. mame trvaly pobyt v starom meste..
Dakujem ti, budes velmi mila ak by si si nasla cas na odpoved..

zuzka1008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesska
17. aug 2015

@sunshine5 no ano tak ako vsade v BA aj tu mali plno teda prihlasok viac ako mohli zobrat ale to je teraz standard asi vsade v BA... a pravdu povediac ja som bola prekvapena ze nas zobrali skor som pocitala ze sa nedostaneme a kam umiestnim malu a nakoniec sme boli milo prekvapeni 🙂

veve10
3. nov 2015

@sunshine5 ahoj. Tak co, odpisali Ti, ktora skolka je dobra? Ja tiez hladam - pre mna je vsak poloha dost dolezita a dufam, ze si mozem vyberat, kedze mame TP v Starom meste a navyse maly ma 5 rokov. Ja som ako dieta chodila na Gorazdovu - vraj je stale velmi dobra...ale bohuzial troska od ruky a ziadna MHD. Tiez mam blizko Kuzmanyho, ale ja som praveze na nu pocula velmi zle. Udajne neprijemne postarsie ucitelky, extremne zanedbany a stary areal. Osobne som tam vsak nebola a ani ist nemozem, zijem mimo SR. Daj vediet, co Ti odporucili najviac (ak ti teda niekto odporucil 😉 , budem Ti velmi povdacna. Dik.

sunshine5
3. nov 2015

@veve10
Ahoj. Kamoskin maly chodi na Kuzmanyho a ona je personalistka vystudovana a povedala, ze nic lepsie nepozna. Ze velmi prijemne ucitelky a pristup.
Kedze vy mate 5 rokov, tak moc by som sa nebala, ze by ho nezobrali, lebo cim starsie dieta, tym ho uprednostnuju, pokial nebudu mat vela uz deticiek, ktore tam chodia.
Zial o inej som sa k nicomu nedosyala... Gorazdovu mam tiez na zozname, ale nic som o nej nepocula. Aj ja mam TP v starom meste a len dve ulice od Kuzmanyho ale neratm s tym, ze mi ho tam vezmu od 3 rokov :(

dudu
10. máj 2016

@zuzka1008

🙂 🙂

prepáč no nesúhlasím s tvojim názorom o pýtaní si referencií.

https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/skolka-beskydska-7-v-bratislave-referencie/

dudu
10. máj 2016

skús si niečo prečítať v tej téme a pokial chceš mať normálne vychované dieťa, ktoré sa nebude báť ti niečo povedať, aj tajomstvo tak si ho tam nedávaj...

dudu
10. máj 2016

@zuzka1008

keby mi niekto povedal že v školke Beskydská -
- musia predškoláci krmiť prvákov, pretože jedlo sa nevyhadzuje až dovtedy kým sa jedlo zo žalúdka nedostane na zem....
- nesmú sa vypýtať na WC mimo toho ako pedagog vysvetluje, alebo ked deti akože oddychuju, až kým sa niektoré nepociká.....predškoláci len ležkajú na karimatke, nemôžu byť ani prikryté, lebo by zaspali....
- pedagog nezvládne situáciu a dá detatu facku, alebo po riti a nie raz....
- je besiedka ku dnu matiek a dieta matku nemá / zomrela/ otecko nemohol na besiedku, lebo je otecko.....taktiež tam nemohla isť matka s bábetkom v šatke, lebo to by vyrušovalo.... tieto deti nemohli blízkemu ukázať čo sa na besiedku naučili
- nakoniec .... hračky ktoré sa kupovali k vianociam pre deti z peňazí rodičov sa nerozbalili 22 mesiacov.... len preto aby sa potom o rok mohlo deklarovať že sa vlastne kúpili len teraz na vianoce..., no kto si to bude pamatať aké hračky sa vtedy kúpili....., no nase dieťa , pretože vytúžene čakalo kedy už sa konečne rozbalí ten chlapček Baby Born čo papá kašičku...., dočkala sa , nie... prečo? lebo sme ju konečne mohli prehlásiť do inej školky aj keď len na posledné dva mesiace....

dudu
10. máj 2016

názor si uprav ako chceš, no ja si myslím a určite nebudem sama že pýtať sa na referencie aj keď je školok málo, je asi správne.
Nakoľko nechcem mať šikanujúce dieťa ani šikanované, chcem aby moje dieťa vedelo za každých okolnosti povedať čo chce, aby sa nebálo vyjadriť svoju potrebu, aby sa nenechalo otlkať učitelkou a povedalo mi to, aby nebolo moje dieta smutné pre vrtochy učitelky pretože mu nemožem prejavovať podporu z hladiska ked recituje básnicku
a financovanie??? je plne manipulovane vedením škôlky, tak aby nikdy neboli peniaze na nič, max na divadielko v skolke...

ozaj má niekto spolocnú koncorocnú fotku zo školky??? alebo nejakú fotku zo školky ??? ja ako malá mám dokonca ja vianocnu aj s mikulášom, moje dieťa nemá jednu jedinúúúúúúúúúúúúúúúúúúú fotku zo školky....

zuzka1008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
24. mar 2018

Ahojte, mate niekto skusenost s MS Heydukova? Dakujem za kazde info

dudu
18. apr 2018

@zooeynka
skolka v pohode aj učitelky....,

zooeynka
19. apr 2018

@dudu dakujem. Uz sa tam len dostat...

1duchess
10. máj 2019

@zooeynka dobry den, rada by som sa Vas opytala, ci ste sa dostali a ak ano, ako ste spokojna. Dakujem pekne

zooeynka
10. máj 2019

@1duchess na Heydukovu dceru neprijali. Vlastne nikam, az na nasledne"doprosovanie sa" na grosslingovu. Tam je to ok.

1duchess
11. máj 2019

@zooeynka dakujem pekne za odpoved. Tento rok uvidime, ako budu kapacity.

denisdenis
12. máj 2019

Mamičky tak pre zaujímavosť do koľkých škôlok ste v Starom meste dávali prihlášky?

1duchess
12. máj 2019

@denisdenis my sme povodne chceli dat len dve, Feriencikovu a Grosslingovu (pricom sme vedeli, ze ony sa vzajomne koordinuju), ale potom co sme videli moznosti a kapacity, tak sme oslovili este dalsie dve na Heydukovej a Karadzicovej.

denisdenis
13. máj 2019

@1duchess My tiež tak. No som zvedavá ako dopadneme 🤔

1duchess
4. feb 2020

@denisdenis ahoj, mozem sa opytat ako ste dopadli a ako ste spokojni? Nas zobrali na Heydukovu a nie som tam spokojna ☹ chcem sa prehlásiť na inu skolku, tak zistujem kto je kde a ako.

j__p
1. júl 2020

@1duchess preco nie si spokojna? (Zaujima ma spatna vazba...uvazujem nad touto skolkou do buducna)

1duchess
1. júl 2020

@j__p dôvodov je viacero. Prvá vec je, že nemajú vlastný dvor. Za to samozrejme škôlka nemôže, ale je to dôvod, prečo deti nie vždy idú von. Stravu si dovážajú, nemajú kuchyňu - s tým som ja osobne OK. Ale mám výhrady voči pedagógom a ich prístupu. K deťom, k rodičom.

j__p
13. júl 2020

@1duchess no tak to je klucove...ked to nie je ok, tak rozumiem. Vdaka za info. Skrtam zo zoznamu ;)

berenika1989
28. sep 2020

@1duchess ahoj, mozem sa opýtať, co je zle na ucitelkach? Chodí mi tam dcérka a začínam mat trosku zlý pocit.Ake mas skúsenosti ? Dakujem

baskac
6. mar 2021

Ahojte mamičky, dovolím si s nadchádzajúcim školským rokom obnoviť diskusiu - môžem poprosiť o aktuálne informácie/vašu spokojnosť so škôlkami v starom meste? Zaujímajú ma predovšetkým Ferienčíková, Grösslingová a Špitálska, ale poteším sa informáciám aj o ostatných, vrátane súkromných v tomto okolí. Ďakujem.

1duchess
6. mar 2021

@baskac ahoj, ja nemam priamu skusenost, kedze sme sa 2 roky po sebe ani do jednej nedostali (Feriencikova a Grosslingova), hoci byvame cca 100m od oboch. Brali vraj len surodencov a predskolakov....a potom niektorych z Ruzinova, ktori si to neviem ako vybavili 😢
Kazdopadne na Feriencikovu som pocula len same chvaly (chodia tam z partie 4 deti)