Čo kúpiť do škôlky?

20. júl 2022

Ahojte maminy,
Možno je ešte skoro, ale už teraz si chcem prichystať postupne veci (oblečenie a iné) pre deti, hlavne pre drobca. Od septembra nastupuje do škôlky a ja uprimne už nepamätám čo je potrebne pokupit. Ano viem, že aj škôlka dá zoznam, ale ja som rada pripravená. Takže maminy, ktoré ste mali detičky v škôlke čo mi odporúčate kúpiť? Vopred ďakujem za každý podnet

janage
20. júl 2022

každá škôlka to má inak. Odporúčam kontaktovať maminky detí, ktoré chodia do tej vašej školky😉

zooeynka
20. júl 2022

Co okrem papuciek take vynimocne potrebuje? Ved klasika co aj doma - teplaky, tricka, mikiny....

autor
20. júl 2022

@janage Nepoznám tam nikoho 😐 a ja mám starších už stredoškolákov tak taký "zoznam" by mi pomohol

autor
20. júl 2022

@zooeynka áno papučky asi až v septembri, aby mu boli dobré, a teplakov koľko? Dvoje troje?

saxana000
20. júl 2022

Ak mas chlapca tak teplaciky pancusky bez nozicky alebo baby aj leginy jednofarebne davali je to jednoduchsie ako pancusky..
Klasika papucky gumaky prsiplast ciapka nakrcnik.ubor biele tricko biele ponozky a kratasy.
Do skolky hygienicke sme davali toaletny tekute mydlo vreckovky vlhceny toaletny a cajik ovocny jednu krabicku.a jedny utierky do zasobnika jednorazove. kefka pasta a peracnik az od strednakov.

mariska1989
20. júl 2022

Tak u nás to bolo jednoduché keďže mám baby . Kopu legíny . Vždy išli oblečené v iných veciach takže každý deň iné legíny a tričká ( samozrejme spodné prádlo) čo treba 2 x pyžamo ak by sa stala nehoda zoberieš čisté a papučky . Do skrinky si dáš náhradné veci . U nás je zvyk potom na začiatku roka doniesť hygienické veci

evinqua
20. júl 2022

Zalezi od skolky, u nás trebalo priniesť iba klasika - papuce, pyzamo, uterak. Takže papuce kupujem dvojmo odkedy je skolkar a kupila som navyse nejake pyzamo, male uteraky. Niekde chcú pre 3rocakov napr.nepremokavu plachtu ak by mali nehodu, príp.kefka pasta, u nás toto az predskolaci. V skrinke ma každý fľašu s vodou, mimo covid si tak každý priniesol pohar. Do skrinky davam este vzdy podla sezóny náhradné oblecenie, určite je treba mat gumaky, prsiplast/bundu a nohavice do dazda, viac teplakov a tričiek, resp.topanok ak máš taky typ ako ja, ze blato je jeho a každý den ho môžem celého oprat 🙂. Namiesto pančúch nosi moj leginsy a ponozky, je to praktickejšie, aj na obliekanie, aj to vyzerá lepšie ak nebesá v skolke v pančuchách. Hygienické potreby sa u nás nenosia, mame vyšší poplatok mesačný.

vamajka
20. júl 2022

Ja neviem co robite okolo toho take caviky. Ved papuce, pyzamo su zamozrejmost preboha a zbytok kupis za pochodu

petka552
20. júl 2022

Postelne pradlo, pyzamo, papuce, pohodlne oblecenie, prsiplast, neskor gumaky, nosila som stare botasky na znicenie ked isli do pieskoviska, poharik, flasa na vodu… mydlo vreckovky a ostatne veci zabezpecila skolka. Kefku a uteracik netrebalo.

autor
20. júl 2022

@evinqua Ďakujem krásne hneď mám lepšiu predstavu 😊

janage
20. júl 2022

Škôlky zvyknú mať také zoznamy aj priamo na svojich stránkach

slniecko66
20. júl 2022

@vamajka preboha ved sa len pytala 🙈🤦‍♀️

slniecko66
20. júl 2022

V nasej skolke ziadali: papucky, veci na prezlecenie podla pocasia, pre najmensie deti nepremokavu plachtu do postielky. Navliecky, vankus, hreben, poharik, vrecusko alebo batoh kde das veci.

sella38
20. júl 2022

dvoje teplaky urcite nie. Moji mali na kazdy den ciste + v skrinke vzdy dvoje na prezlecenie.

sonia1712
20. júl 2022

Ja mam aj dievčatko aj chlapcov, mne sa osvedčili obyčajne papučky rak, také na suchý zips co si vie obuť každé dieťa, do skrinky sme stále dávali vrecúško a v ňom náhradné slipy/gatky, náhradné tepláky resp leginky pri dcérke, hygienické vreckovky, náhradné ponožky a tričko plus som stále strčila nejakú mikinu keď bolo chladnejšie (dcérka je riadna zamrzlinka tak aby mala komfort keď bola staršia dala si sama od seba) my sme každý pondelok doniesli obliecky na vankúšik a perinku plus plachtu na malú posteľ a na konci druhého týždňa nám to dali domov na víkend na pranie, jasne ze pyzamko podľa ročného obdobia. Musíme nosiť aj perinku a vankúšik ale to len na začiatok roka. Inak ma nič nenapadá, keby nieco napíšte kľudne, tiez som z toho mala stres pri prvom, pri treťom už to riešiť extra nebudem☺️fakt za pochodu všetko ☺️

lenka2710
20. júl 2022

Papuče, čižmy, náhradné oblečenie do skrinky, hrebeň, hygienické vreckovky, fľašu na vodu, cez covid sa u nás zúbky neumyvali, tak nebolo treba a tie najmenšie detičky si zúbky u nás ešte neumyvaju! Ale oblečenie zo skrinky minimálne používala, max tričko keď sa obliala čajom!
A koľko ks? No minimálne na každý deň iné plus do skrinky! Ešte som malej keď nastúpila, nemala ešte 3 roky, tak som jej dala do skrinky aj podbradník, taky uterákovy, aby sa moc nedokypala! Ale ako čítam, všade je to iné ☺️

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
20. júl 2022

Samozrejme pyžamo ešte som zabudla napísať 😉

autor
20. júl 2022

Ďakujem krásne, napísala som si taký súhrn z vašich odpovedi, viem, že možno pre niekoho banalna vec, ale ja naozaj už premýšľam teraz nech potom niesom v strese, ešteraz vám ďakujem🤗

ukulela
20. júl 2022

Teplacky, take, co ti ich nebude luto. Aj 5x, na kazdy den, to sa zaspini, okyda,.. natelniky/ tricka. Pyzamko. Do skolky gumaky, dobre su tie gumene nohavice ( mava lidl)... isti si, ci sa ku vam nosia perinky, ci nie. Kup menovky na teicka, resp napis meno. Ja som nazehlovala menovku. Aj na topanky treba.

luccija
20. júl 2022

@ukulela ano, tie menovky su vyborna vec a na vsetko nazehlit aj na capice, sal..citam, ze viacere pisete postelne pradlo to je zvykom v statnej skolke?
Pogumovane nohavice do piesku ci dazda su vyborna vec.

mikadooo
20. júl 2022

Kúpiť? No tak ja som vzala oblečenie z domu, nemala som potrebu kupovať nejak speciálne do škôlky...🤷Kupovala som akurát papučky. Potom ešte potreboval pyžamko, náhradné vecičky na prezlečenie a nerozbitný pohárik, to bolo všetko v našej škôlke. Niekde ešte chcú aj, aby si deti doniesli vlastný uteráčik.

ukulela
20. júl 2022

@luccija u nas sme prvy rok nosili aj perinky a vankus. Potom sme kupili z 2 percent tusim a nosime len obliecky. Ja som spoko, ze spi vo svojich .. mam dve rovnake sady, co menim. Kazde dva tyzdne posielaju domov oprat. .a ano, menovky aj na ciapky. Pyzamo aj na kazde tricko davam, ucky si nemusia pamatat.... Na topanky nalepky.... ja som davala aj pogumovanu plachtu, ak bybola nehoda. Pochybujem, ze by matrac tepovali....

eeffka
20. júl 2022

Specialne do skolky len papuce, ved nechodi dieta hole a bose.

autor
20. júl 2022

@ukulela A tie nálepky, to si dávala aj na oblečenie?

mogaa
20. júl 2022

do škôlky len pyžamo, papučky a veci na prezlečenie....čiže ostáva ti v tom v čom ráno príde a v skrinke má 1náhradné veci keď za zašpiní, obleje, pociká.....a už záleží ako často budeš prať...nemusí mať zvlášť veci len do škôlky, sama vieš ako často dieťa prezliekaš a čo nosí, čiže koľko má vecí....ak má doma len 2-3ks teplákov tak budeš častejšie prať ako keby ich mal 10....obliekaš klasika tričko, tepláky, mikinka v zime pančušky,legíny,spodky....ešte nechávaš v skrinke aj náhradné slipky/nohavičky-ak by sa pocikal....tie náhradné veci v skrinke sú pre prípad že sa obleje alebo pociká, či na seba napr.vykydne obed...veci kludne aj staršie, naša chodí pravidelne zo škôlky ako prasiatko.....

ukulela
20. júl 2022

Objednala som nazehlovacky. A nazehlila som.

mooonika1975
20. júl 2022

papučky, podložky na spanie, ak sa zvykne pocikať a oblečenie, ale to je normálne. Nič iné v skrinkách nemajú.

oblečenie podpisať, ale nerobi to nik

autor
20. júl 2022

@ukulela Možno hlúpa otázka to si nazehlila z vnútornej strany?

ukulela
20. júl 2022

Vobec nie. Ja som objenala pwkne farebne, so zvietatkom, na par teiciek som dala na prsia, na pyzamo napr. Aby si poznall. Ma jednofarwbne gate a biely natelnik. Tak to aj pekne vyzera.