Deti sa nechcú hrať s mojou dcérkou

10. aug 2022

Mam 4rocnu dcéru ktorá je veľmi spoločenska a ma rada ľudí, deti... Ked sme na ihrisku tak si vždy nájde kamošku alebo stále proste behá za nejakou partiou detí ktoré su jej sympaticke.
Väčšina deti ju prijme a hrajú sa no najdu sa dievčatá, včera napríklad 2x rovnaká situácia za jeden den... dve , ktoré sa spolu hrali a moja sla za nimi. Stále pred ňou utekali a len som počula ako jej hovoria nech ide preč,ze sa snou hrať nechcú...

Poobede to iste s inými dievčatami.vtedy mi to nedalo a Chcela som jej vysvetliť ze sa snou hrať nechcú,ze je to v poriadku, nech sa ide hrať s nami ( ja a jej sestrička mladšia)

Lenže ona furt to svoje,ze sa snimi chce hrať a nedala si povedať.akoby nechápala ,

Bolo.mi hej ľúto, pótom som vymyslela ísť na zmrzlinu,tak šla, Inak by som ju od nich nedostala...

Baby ako by ste reagovali a ako to dieťaťu vysvetliť? Ze nie každý sa snim chce hrať, nechcem aby raz zanevrela na detie

anjelicek26
10. aug 2022

Vysvetlit to treba, lebo je vlezla a otravna (objektivne povedane), toto nerobi dobru krv ani v skolke, ani v skole, ani nikde. Ist sa s niekym pohrat je fajn, ale ked ti ten jasne naznaci - nie - treba to akceptovat. Nie kazdy sa chce hrat s kazdym... poznam take deti a je to pre cele okolie narocne, lebo nevedie akceptovat nie a stale idu svoje "lebo chcem ja"... Co ti poradit, nabuduce zoberte kamosku aj pre nu na to ihrisko, ci sa rovno dohodnite s niekym zo skolky ci s ulice a tam sa stretnite...alebo zacnite nejaky kruzok, kde sa budu dat taketo kamaratstva vytvorit... potom nebude "vlezla", ale prave ona bude ta, co tam tu kamosku mat bude...

autor
10. aug 2022

Ona to berie ako ze ja nechcem aby za nimi chodila,nie ze baby ju nechcú.. je dosť tvrdohlavá.

Tie baby boli take namyslene,uz podľa oblečenia a správania bolo jasné z akej rodiny pochádzajú,ich maminy sú tiež take horenosky a otcovia majstri sveta arogantni... ( Aspoň čo sledujem ked su tam a zapocujem rozhovory)

Takže otázka znie ze ako to vysvetliť co najlepšie dieťaťu?

autor
10. aug 2022

@anjelicek26 presne toto..je to vlezle a mne to je samej nepríjemné... Aj doma nechápe ked jej poviem ze teraz sa hraj sama alebo s tatom..a nechaj ma ona nechápe a je schopná za mnou behať do nekonečna. Nechápe ze teraz nemôžem alebo nechcem skrs niečo... 😔

autor
10. aug 2022

Chápem tomu ze nie každý sa chce hrať, chápem tie dievčatá a aj to ze im ide na nervy.. je to moja dcéra ale tiež by mi sla stymto na nervy. V septembri nastupuje do škôlky..som zvedavá co tam bude

dadis
10. aug 2022

Moja dcera mal taku otravnu spoluziaclu v triede, ako tvoja dcera. Moja sa s nou nikdy nechcela hrat, ani ked sme ich stretli v parku a dievcatko plakalo mame, ze sa s nou nechce hrat. Teraz su spoluziacly na 8r gymnaziu a moja dcera ju stale nemusi. Nemusis si ´sadnut" s kazdym, ani tebe nesadli ani dievcata, ani ich rodicia, kazdy clovek ma pravo toho druheho cloveka odmietnut.

autor
10. aug 2022

@dadis ja tomu chápem,ja chcem aby tomu rozumela aj dcéra a nevtierala sa tam ,kam ju nechcú

anjelicek26
10. aug 2022

@dadis dcera mala tiez a teda dievcatko chodilo aj k psychologovi a zmena ziadna... ziarlivostne vystupy, ked sa moja dcera hrala s niekym inym.... rev, ze sa s nou nehraju... bol to jeden s dovodov, preco sme vymenili skolu uprimne... dcera s toho bola stale na nervy.

Autorka skus sa poradit s nejakym odbornikom, ako spravne toto komunikovat, bez toho, aby si jej ublizila a uskodila jej detskej dusicke, ona len tuzi po kamaratkach, ale robi to tym nespravnym sposobom.

kvetinka75
10. aug 2022

ale chápe, ibaže skúša hranice. Treba jej ich určiť a nie skákať vždy podľa nej. Musí sa naučiť akceptovať aj iných
Keď máš raz inú prácu alebo si niečo potrebuješ dokonciť, musí to akceptovať a nie si vždy vydobiť svoje. Nie všetci budú skákať podľa nej a bude si vytvárať ,,nepriateľov,, ak nebude rešpektovať druhých

autor
10. aug 2022

@kvetinka75 presne toto som jej včera hovorila,, že ju ľudia nebudú mať radi ( deti) keď nebude rešpektovať ich priania...

Nechápala,ona mi na po tvrdohlavo povie ,,ale ja chcem,ale ja budem.. a vo mne to vrie, koľkokrát uz vybuchnem aj ja co mi ide na nervy a potom ma to mrzí..a to som jej mama...

autor
10. aug 2022

Vôbec neviem,ako jej to vysvetliť. pôjde do škôlky , tam ju možno usmernia,ci ?

anjelicek26
10. aug 2022

V skolke moze mat stastie, ze narazi na niekoho, kto sa s nou bude chciet hrat a budu ako dva cecky 😂 Ale bohuzial nemusi no. Nikdy neodhadnes dopredu, ako bude vyskladany kolektiv. Ucitelka tazko bude preucat povahove crty myslim, ano usmerni ju na styl "daj im pokoj" a "chod sa hrat inam", ale ci to je pekne pre detsku dusicku?

kvetinka75
10. aug 2022

tak potom možno pomôže ak v budúcnosti ako sa hovorí ,,padne na hubu,, a možno pochopí. A k nie, tak bude pre niekoho otravná, niekto ju bude neznášať a možno nájde aj niekoho s kým si padne do oka. UVidíš časom. Doma by som určite neustupovala lebo bude cvičiť s vami všetkými.

autor
10. aug 2022

Ono akože častejšie sa stane ze si nájde spriaznenú dušu ,ze sa hra.. ale su tie situácie,kedy beha aj za tými ktorí ju odmietajú a to ma štve.. , samozrejme vascinou si nájde jednodňovú kamku a hrajú sa pekne..

Mate pravdu, uvidim ako bude. Nerada by som bola keby jej nejak úberu na sebavedomí alebo ublížia

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
10. aug 2022

Dieta musi zazivat vo svojom zivote aj frustraciu. Treba pozornost zamerat inam. Ta dcerkina spoluziacka v skolke to bez mojej dcery prezila - je to taky ten uhucany typ dietata - vzdy si nasla kamaratky, aj s dospelymi sa pustala do reci. Nemyslim si, ze by ju ignoracia zo strany mojej dcery poznacila..

sense
10. aug 2022

Keď ti dieťa povie ze ono chce a bude tak ju nechaj nech zbiera skúsenosti. To nie ze nechápe. Myslim ze chápe co jej hovoríš ale chce si spraviť tak ako ona chce. Ja by som moc ne zasahovala, pokiaľ by nedošlo k fyzickému kontaktu.

kvetinka75
10. aug 2022

@mamula20 lenže ono to tak nefunguje. Nikdy sa deti nehrajú všetky spolu. Ani ty si s každým nesadneš. jednoducho treba deťom vysvetľovať že sme rôzni. Občas sa treba prispôsobiť a občas si trvať na svojom. A postupne hľadať tú rovnováhu. Vždy to tak fungovalo. A okrem toho, takéto malé deti si ešte nevytvárajú nejaké kamarátstva. 1 deň sa hrajú s jedným, druhý deň s druhým. Netreba ich pred všetkým chrániť lebo v živote ich to dobehne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nykkushka
10. aug 2022

Ja mam z tohoto take zmiešané pocity. máme doma podobný problém. Krpino ma 2.5 roka, ma rád deti a spoločnosť a je mi trochu smutno, keď prídeme niekde na ihrisko a 8 z 10 detiod neho uteká, lebo sa nechcú s nim hrať 🤷‍♀️. Ja rozumiem tomu, že deti sú rôzne a nie všetky majú chuť /náladu sa kamošiť s každým. Ale ako sa majú deti naučiť "správať", deliť o hračky poprípade vedieť zareagovať na situácie s inými deťmi, keď väčšinou zostane náš chalaň na ihrisku sám?

nykkushka
10. aug 2022

A to náš nie je nejaký otravný, vtierkoš, ze dolieza. Stačí mu 1-2x povedať, že sa s ním detičky nechcú hrať, držať za ruku... A pochopí, len vidím na ňom, že je smutný 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
10. aug 2022

@nykkushka ani mnoho dospelých sa nevie správať a ,,podeliť sa,,. Prečo to automaticky čakáme od detí? Svet nie je ideálny. Deti to časom zistia a prispôsobia sa.

autor
10. aug 2022

Ďakujem, dufam že časom pochopí a uvedomí si to. Nechcem aby bola taka ta ,, vtierka,, , tiež som ich nemala rada ako dieťa a ani v dospelosti. Také
su potom vascinou šikanovane alebo si z nich deti robia srandu a to nechcem aby moja dcéra tak dopadla.

Je to inteligentný dievčatko,na svoj vek krásne rozpráva
.len je taká ťažšia povaha 😔 a neviem ani po kom by bola takáto

beata_k
10. aug 2022

@sense Nesuhlasim s tebou, ze nechat tak. Su deti, ktore sa nevedia takym vtierkam branit. Rozplacu sa a starost ma jedine mama tej obete. Lebo vtierka sa zdvihne a ide otravovat dalej niekoho ineho.

autor
10. aug 2022

@beata_k tak toto ale nieje nas prípad, včera boli na ihrisku deti,mojej sa páčili konkrétne tie dve,ja som jej navrhla ze či sa nejde spýtať radšej iného dievčatka co tam bolo samé a v jej veku,ze sa pohraju ale just nie, chcela sa hrať len s tými babami...

Po mojom vysvetlení uz ku nim nešla, ale stále ma stým otravovala,ze by chcela za nimi... Tak sme šli na zmrzlinu a bol pokoj.

Potom mi je jej velmi ľúto,ked niektoré tie dievčatá su také ,, úprimne,, a nepríjemné .. ze si dovolím tvrdiť ze sú namyslene a na vine su aj rodičia levo ich neučia k slušnosti

beata_k
10. aug 2022

To iste by mohli povedat matky tych dievcatiek. Ze dceru neucis k slusnosti, ze nie znamena nie.

autor
10. aug 2022

@beata_k to je pravda.

autor
10. aug 2022

@beata_k ale to by museli svoje deti aj sledovať

beata_k
10. aug 2022

Tak ano, na deti treba dohliadat. Sama take matky nemam rada. Vypustia deti na ihrisko a cumia do mobilov.