Hlásite svoje trojročné dieťa na úrad práce?

paja74
22. júl 2014

Chcem sa opýtať mamičiek trojročných detí, či nahlásili svoje dieťa na UPSR? A k čomu to vlastne je dobré, okrem buzerácie rodičov?

dasamo
3. aug 2014

Tato povinnost nie je na buzeraciu rodicov, ale na to, aby sa nenachadzali deti mrtve v skriniach..... ako to bolo v pripade tyraneho dievcarka z BA, ktora aboslutne nikomu nechybala ani u lekara, ani v skolke a ani v skole. Je to smutne. Radsej sa prejdem na urad, alebo poslem a utesi ma predstava, ze sa aspon trochu chrania tyrane deti, aj ked naozaj iba trosssssicku.

almea
3. aug 2014

@dasamo nic v zlom, ale rodiny, ktore tyraju deti su vascsinou socialne slabsie, maju viac deti za sebou a tak sa ich nahlasovacia povinnost vobec netyka. Cize zakon je na nic. A hlavne ty nahlasis, ze o dieta sa staras, ale fyzicky ho nikto z UPSVR neuvidi. Takze na co je dobry??

cammille
3. aug 2014

@dasamo fakt ze niekto nahlasi svoje dieta neznamena, ze ho netyra...je to blbost cele...

dasamo
3. aug 2014

@almea napisala som trosicku
@cammille

katpetdo
12. aug 2014

a ked nenahlasi rodic, co sa stane?

jana_eyre
12. aug 2014

@katpetdo zrejme ta bude kontaktovat socialka..

vevericka124
12. aug 2014

@katpetdo ak nenahlasis, uradnicka ti bude musiet zastavit vyplatu pridavkov, ty potom aj tak nakluses na urad a vypises tlacivo ak budes chciet pridavky a ona ti to obnovi, samozrejme vyplatit ti to moze az ked bude pravoplatne rozhondutie jedno aj druhe cize sa ti pridavky omeskaju 2-3 mesiace a narobis zbytocne vela roboty uradnicke, cize myslim ze ti to zato nestoji ci?

jana_eyre
12. aug 2014

@dasamo bohuzial, mam pocit, ze tieto papierovacky ani trosicku neochrania tyrane deti..

je dokazane, ze deti tyraju aj vysoko vzdelani ludia, cize ak je niekto tyran, tak to neznamena, ze nepojde na urad nahlasit svoje dieta..

mozno by stacilo, keby tety uradnicky zdvihli svoje zadky a isli by vsetky nahlasene pripady preverit a preverit poriadne..

pretoze pripad o ktorom pises dopadol, tak ako dopadol prave vdaka uradnickam, ktore isli tyranie preverit tak, ze zazvonili pri dverach a ked nikto neotvoril, tak to vzdali.. a to tu rodinu nahlasilo viac susedov.. az potom sa na lucku zabudlo.. je to hanba aj
(alebo hlavne?) statu a tato byrokracia v nahlasovani nikomu nepomoze..

katpetdo
12. aug 2014

@vevericka124 nejde o to ci mi to zato stoji, len ma zaujima, ake su dosledky. Uprimne, najradsej by som to neurobila, lebo to vnimam ako buzeraciu statu, a nahlasovanie problem neriesi. Nerada robim veci, s ktorymi mam problem z presvedcenia.

jana_eyre
12. aug 2014

@vevericka124 to fakt? tak to uz je potom uplna chorost a vobec o ziadne tyrane deti im nejde...

veronikasa
12. aug 2014

mne volali asi 2-3 týždne po malej narodeninách, že som ešte nebola nahlásiť kto sa mi stará o dieťa a aby som čím skôr prišla 😠 . a ked malá nastúpi do škôlky musím tam ísť znova a brať si na to dovolenku pretože platené voľno mi zamestnávateľ na to nedá 🙄 .

anula106
12. aug 2014

Mne prislo predvolanie na urad,ked maly oslavil 3roky a ja som dovtefy nebola nahlasit. Tak som tam sla,vypisala ze je zatial so mnou doma,kedze som doma s mladsim,ale od septembra ide do skolky,tak zase nahlasit...

rosnicka17
12. aug 2014

Prosím mamičky, potrebujem poradiť. Môj synček bude mať za týždeň 3 rôčky, ale zostávam s ním na neplatenej rodičovskej dovolenke (staršie dcérka ide do prvej triedy a musí si zvyknúť na cestovanie autobusom, tak preto zostávam zatiaĺ doma). Chcem sa spýtať, či aj ja musí hlásiť úradu, že sa o ňho starám ja, či nie je potreb? Ďakujem.

simca06022011
12. aug 2014

@veronikasa a preco by si si mala brat dovolenku a nebodaj tam ist? Ty nepoznas postu? ;) napises, podpises a posles...

katarinamarkova
12. aug 2014

@anula106 🙂 tete sa len nechcelo hladat - ked si doma s mladsim na matreskej ci rodicovskej nemusis nic nahlasovat 🙂

anula106
12. aug 2014

@katarinamarkova ona by ma nebola predvolavala,ale ja som brala rodicovsky na starsieho.do jehp 3rokov. Keby som presla na mladsieho hned po jeho narodeni,tak by o tom urad vedel a nevolal ma 🙂

katarinamarkova
12. aug 2014

@anula106 🙂)) jaj, takze oficialne si na rodicovskom s mladsim dietatom nebola 🙂 chapem
....a mna volal aj ked vedel....len tete sa nechcelo to kazdy mesiac hladat v papieroch

vevericka124
14. aug 2014

@katpetdo rob ako chces ale bud to nahlasis alebo prides o pridavky ...

happygirl
14. aug 2014

...nechcem sa v žiadnom prípade zastávať byrokracie v štáte, ktorá je evidentná (sama som po mnohých rokoch odrobených v štátnej správe odtiaľ znechutená pred pol rokom odišla do iného sektora, nerobila som ale na ÚPSVR 😀 ) ale treba si uvedomiť, že nie každá úradníčka, ktorá pracuje na Úrade PSVaR je "nepriateľ" a môže s tým niečo robiť... tiež sa nad týmto rozhodnutím aj ony pozastavujú a krútia nad týmto nezmyslom hlavou (myslím nahlasovanie detí od 3r.)... sestra mi robí na ÚPSVaR v NR - vypláca rodinné dávky...a tiež je z tejto byrokracie znechutená, ale tieto pracovníčky za nič nemôžu, sú malí pešiaci v celom súkolesí... len sa im týmto pridala zbytočná robota (a tiež sú si vedomé toho, že to situáciu vôbec nerieši), btw oni nie sú terénne pracovníčky, ktoré si majú konať povinnosť a po podnete situáciu kontrolovať a preverovať a držať v evidencii a pod.... hovorila mi, že ak niekto dieťa nenahlási, musia pozastaviť vyplácanie dávok (ako to už písala aj veverička), tak tam chodia mamičky a aj keď sú s dieťaťom doma, tak len napíšu, že dieťa je doma... no papierovačka navyše... takže tie panie, čo potom na ÚPSVR predvolávajú po nenahlásení dieťaťa na vyjasnenie situácie, kde sa sieťa nachádza, nie sú terénne pracovníčky, oni namajú ako "zdvihnúť zadok" a ísť do terénu kontrolovať situáciu... zas netreba všetko "hádzať" na "unblok" všetky pracovníčky - úradníčky na ÚPSVR 😉 tie za tento nezmysel nemôžu, tiež len musia plniť príkazy zhora... rozhodnutie nahlasovať deti je rozhodnutie pdsúhlasené vládou SR...

vevericka124
14. aug 2014

@happygirl spravne povedane, dakujem :o)

liaka
15. nov 2016

Prosim o radu. Dnes mi prislo domov postou tlacivo - Oznamenie o poskytovani starostlivosti o dieta na ucely pridavku na dieta. Ako to.mam vyplnit ked mi dieta chodi len na styri hodiny do skolky? Cas od kedy do kedy je kde nepytaju. Tak vyplnim, len ze je v skolke? A od 11.30 hod ked bude s babkou to uz nahlasit nemusim?