Je možný zápis dieťaťa do viacerých škôl?

zoeazari
8. apr 2020

Môžem zapísať dieťa do viacerých škôl? Tú,pod ktorú patrí podľa trvalého bydliska máme jednak ďaleko a po druhé,je to otrasná škola,nechcem tam svoje dieťa dať.. Môžem ju prihlásiť tu poblíž do dvoch škôl?A musím aj do spádovej?Alebo ako to funguje?Ak ju neprihlásim do spádovej a náhodou ju nevezmú ani do jednej tu v okolí,potom čo? Mám z toho zmätok akosi.. Ďakujem

pribinak
8. apr 2020

Nemusíš ju prihlásiť do spádovej školy, ale ak ju nezoberú do tej kde ju ty chceš dať, tak potom budeš musieť buď riešiť spádovú, ale hľadať voľne miesto aj ďalej od bydliska

rozovykon
8. apr 2020

Ahoj môžes prihlasiť kam chceš, ale určite aj do spádovej pretože keď ju neveznú inde v spádovej ti ju musia.

pribinak
8. apr 2020

@rozovykon nemusia ani do spádovej, ak sa naplní kapacita

kittykat22
8. apr 2020

@rozovykon nemusia. Teraz u nas spadova oznamila ze otvara len jednu triedu a hlasi sa 48 deti. Takze polovica je cau a mnau - bude to riesit mestka cast co so ostatnymi detmi. Sme vsetci na prasky - pretoze ostatne skoly okolo su preplnene. Ja neviem co budeme robit.

zoeazari
autor
8. apr 2020

@pribinak prosím ťa..A Spádová škola je tá, kde patrí dieťa podľa trvalého bydliska v rodnom liste?Alebo Spádová je podľa občianskeho preukazu jedného z rodičov,ako zákonného zástupcu...Lebo ja a dcéra máme rovnaký trvalý pobyt a manžel už (chválabohu) iný,a práve podľa toho mamzelovho by malá spadala tam,kde potrebujeme

pribinak
8. apr 2020

@zoeazari podľa OP rodiča/rodičov

kulumulu123
9. apr 2020

@zoeazari zo zakona ju do spadovej skoly prihlasit musis a ostatne skoly ako uznas za vhodne. Tiez to riesime dceru zobrsli na sukromnu skolu napriek tomu ju musim prihlasit do spadovej aj ked mam uz inu skolu istu. Pytala som sa riaditelky musim ju prihlasit a nasledne odhlasit logiku v tom nehladaj....

zoeazari
autor
9. apr 2020

@kulumulu123 aha 😅😅 jasné,logika žiadna, klasika..Ale ide o to, že ona patrí podľa OP manžela na jednu, kde aj potrebujeme,aby ju vzali a podľa môjho OP patrí tam,kde ju nechcem dávať..Tak teraz neviem,kam ju prihlásiť 😁 lebo táto, podľa OP môjho muža je jedna z najlepších u nás a hlási sa tam veľa detí, bojím sa, že ju nevezmú..Alebo prihlásiť aj tam,aj tam?😅

kulumulu123
9. apr 2020

@zoeazari spadova je podla trvaleho bydluska dietata... Kedze dieta nema obciansky tak popros muza aby tam isiel s nou na zapis on vypytaju si jeho udaje a kedze je to podla jeho bydluska spadova skola tak ju zoberu tam aspon si myslim... Alebo si prihlasit trvaly pobyt k muzovi...

ibrunova
9. apr 2020

@zoeazari u nás napríklad to vyriešili tak, že naša ulica má dve spádové školy.