Koľko deti je v štátnej škôlke?

liliana8
5. aug 2023

Ahojte, zaujimalo by ma kolko deti je v statnej skolke v jednej triede a kolko je tam s nimi uciteliek. Dakujem.

andrejka1974
5. aug 2023

@liliana8 bežné je 25 deti niekedy viac a je jedna učiteľka ráno jedna poobede tá čo je poobede pomôže už s obedom

lucik194
5. aug 2023

najmensich byva 22

suzitok
5. aug 2023

záleží kde, u nás mali problém naplniť triedu 15 deťmi, ale je to dedina, vozili sem deti aj z mesta, jedna ucitelka rano, druha poobede, pocas obeda boli spolu, zhruba 2hodiny sa im prekrývali

sasitimi17
5. aug 2023

22, 1 učitelka doobeda a 2 učitelka poobede

klarissa25
5. aug 2023

tak podla mna je to ako kde. Ked syn chodil do školky bolo ich max 16 🙂

rakywanda
5. aug 2023

Od septembra 23 predškolákov - vrátane autistu, vozičkára, nemca čo nevie ani slovo po slovensky, jedno "náročné" dieťa bez presnej diagnózy. Ráno cca 4 hodiny sama, potom príde kolegyňa na pobyt vonku a obed. Ťažký rok bude.

rakywanda
5. aug 2023

@lucik194 u nás najmenších max 16, metre štvorcové triedy nepripustia viac detí.

mamina7070
5. aug 2023

@rakywanda a nedaju do triedy aj asistenta ? moj takto mal uz v skolke

poopsie
5. aug 2023

Počet detí sa odvíja aj od m2 priestoru v triede tento rok sme mali max 18

rakywanda
5. aug 2023

@mamina7070 autista má asistenta, ale ostatné deti sú mimo neho. Nie je asistent učiteľa. Stále je tam tá "rôznorodosť" a nedá sa uplatniť individuálny prístup. Človek aj keď veľmi chce, nedá sa to.

jesenzima
5. aug 2023

V dcérinej triede 20, reálne ich býva tak +-15, lebo furt je niekto chorý ... 1ucitelka ráno, 1 poobede ..

lienka9
5. aug 2023

@liliana8 u nas v skolke (BA) je 20-22 v triede

dankabetka
5. aug 2023

Ahoj, v nasej je 24 ale ked som sa rozpravala s ucitelkami, tak viac ako 20 ich dokopy nikdy nemali, vzdy niekto chybal. Ucitelka jedna doobeda, cez obed dve naraz, po obede ranna ucitelka odchadza. Deti mozeme vybrat od 15, realne o 16 tam uz ziadne dieta neni... ja neviem kde vsetci pracujeme 😅, ze to tak vychadza. Ale co viem, tak chodia pomahat s obliekanim ( hlavne malickym a v zime - upratovavky aj kuchárky), moj mal v triede jedneho chlapceka s diagnozou.

hortenziaj
5. aug 2023

no u nas v dedine je asi 20deti, ale teda, ked ich vidim na prechadzkach tak su tam s nimi az tri ucitelky, ci doobeda,poobede. tri stale rovnake,

wiccawicca
5. aug 2023

@liliana8 U nás bolo okolo 25 v každej triede ale v najmenšej mini bolo okolo 10-12, to boli deti ešte menšie ako tri roky

evkamotka
5. aug 2023

Upresnim ti odpoved. Pocet deti zavisi od velkosti priestorov, su na to normy. Ak ma skolka male triedy, malo zachodov a umyvadiel, povolia xy deti, ak ma viac m2 a vacsie socialnd zariadenia, urci hygiena viac deti povolenych v triede. Od toho sa to odvija

liliana8
autor
5. aug 2023

Dakujem za odpovede 🙂

euka210
5. aug 2023

@liliana8 25 deti, rano a poobede 1 ucitelka, medzi cca 10h az spankom su obe a potom zase jedna.

shaola
6. aug 2023

@andrejka1974 viac ako 25 detí byť na triede nemôže. ak je, tak porušujú zákon a koledujú si o riadne problémy.

počet detí na triede sa odvíja od toho, aká je to veková kategória a od počtu metrov štvorcových, počtu záchodov na dieťa a iných vecí, ale podľa zákona je to takto:
a) 18 v triede pre deti vo veku dva roky až tri roky,
b) 20 v triede pre deti vo veku tri roky až štyri roky,
c) 21 v triede pre deti vo veku štyri roky až päť rokov,
d) 22 v triede pre deti vo veku päť rokov až šesť rokov,
e) 21 v triede pre deti vo veku dva roky až šesť rokov.

Počet detí sa môže navýšiť max o 3, ale to má byť výnimka, nie pravidlo.

Tieto počty detí sú inak na jednu učiteľku celkom masaker, z hľadiska bezpečnosti aj vzdelávania, o nejakom individuálnom prístupe sa dá potom ozaj hovoriť len ťažko.