Koľko vážia vaše 4,5 ročné deti?

kabaga
2. jan 2013

prosim vas,kolko vazia vase deticky v tomto veku????moja Ninuska ma 109 cm a vazi 15,3 kila.......nechce vobec papat,beham za nou s lyzickou....z kazdeho jedla spapa minimum........dakujem za vase prispevky.......

blumka
2. jan 2013

@kabaga moja dcera bude mat vo februari 5 rokov a vazi 16kg a meria 103 cm.

anjelicek26
2. jan 2013

@kabaga - Saska mala v tom veku 13,5 kila a 94cm 😝 Fakt neries 😅 😅 Dieta zje, kolko potrebuje. Doslova.

rebroza
2. jan 2013

ahoj. ja mam syna, ma skoro 4,5 roka a cm okolo 100 a vahu cca 14kg 🙂 . s jedenim to uz mame lepsie, i ked klasicke obedy sa treba jemne dost hrozit, aby zjedol a rad sa necha krmit. ale od roka do 3,5 som si "uzila"...
ja sa utesujem s tym, ze kym beha, hra sa, vymysla, v noci spi... tak je to fajn. a svokra mi hovori, ze akoby jeho tatu videla, ze ten bol taky isty a v 6. rokoch chodil do "vykrmovacich" taborov, resp. lieceni a co tam pribral, doma zase zhodil... a aky sikovny chlap z neho vyrastol 🙂. drzim palce.

kabaga
autor
2. jan 2013

no Ninka mala pred sviatkami 16,8 kg a za necely mesiac schudal na tych 15,3.......to ma trapi.....

anjelicek26
2. jan 2013

@kabaga - aha no tak schudnut je vec druha... bola chora? Ono aj mesiac trva, kym sa dietatu vrati apetit... Saska ma poruchu stitnej zlazy a odkedy ma lieky, tak rastie a pribera... slava to nie je a velka nejako nikdy nebude, ale zvysila sa jej chut k jedlu, rozdiel to je...

kabaga
autor
2. jan 2013

nie nebola ani chora.....praveze akosi prestala papat.......a to jej varim len to co mi ona povie🙂neviem,ci je to na doktora....alebo mam este pockat.......

anjelicek26
2. jan 2013

@kabaga - nechutenstvo mozu sposobovat aj crevne parazity, viroza, zabky v puse... Ak dieta schudne vyse kila, podla mna to veru na lekara je. Mozno jej chyba nieco uplne zakladneho ako zelezo, aj vtedy detom nechuti.

bosoriak
2. jan 2013

@kabaga Pokial dieta odmieta jedlo z nicoho nic, urcite by som to riesila u lekara. Minimalne zakladne vysetrenie a sono brucha nikomu neublizi 🙂

kabaga
autor
2. jan 2013

dakujem....este jej dam cas do piatku a ked to bude takto s jedenim pokracovat,poriesim to cez doktorku.........sak za prehliadku nic nedam...dakujem anjelicek26

katmi
2. jan 2013

@kabaga zmizol mi príspevok 😠 písala som, že my sme mali tiež podobný problém, ale u svokry doslova žerie 😅 😀 😀 tak som to prestala riešiť, lebo viem, že keď je hladná, tak zje takmer všetko, čo sa jej dá..
tiež som písala, že ak sa ti niečo nezdá, tak zájdi za lekárkou.. ale stačilo by najskôr vyskúšať nejaký prípravok na podporu chuti do jedla, stačí aj obyčajný Nutrolin B - to je probiotikum spolu s vitamínmy skupiny B... ako píše @anjelicek26 môže mať aj žabky v puse, ty o tom nemusíš ani vedieť.. Nutrolin je na takéto veci skvelý...

katmi
2. jan 2013

@anjelicek26 a Vám ako zistili poruchu štítnej zľazy? prejavovalo sa to nejako? ďakujem ti za odpoveď 🙂

anjelicek26
2. jan 2013

@katmi - slabe jedenie, priberanie a predovsetkym rastove pauzy, ona bola schopna nerast aj 6-7 mesiacov... teraz ma 6,5 roka a 110cm a 17kg...takze asi tak, ale od augusta ma lieky a rastie teraz pekne plynule pol centimetra mesacne, co je pre nas mega uspech... my mame problemy zo stitnou zlazou v rodine, v 4 rokoch to mala este na hranici,, ale teraz uz mimo normy, tak ma lieky. Rovnako mala privysoke zelezo a cukor, takze riesime jedno z druhym, ale to je uz o inom ;)

katmi
2. jan 2013

@anjelicek26 aha.. lebo naša Ninka keď nechcela jedávať (čo sa niekedy stane aj teraz, že vôbec ale vôbec v škôlke nič nezje, čo ale nakoniec doženie doma,takže sa tým už veľmi nezaoberám), tak som tiež už rozmýšlala nad kadečím... už som sa chcela pýtať aj na gastroskopiu,ale keď som zistila, že tak malým deťom sa to robí v narkóze,tak som od toho ustúpila...nechcem ju zbytočne trápiť,kým nemusím... bo ona rastie, ale zdá sa mi, že nepriberá... keby si ju videla.. je chudá ako lata 😨 😅 😀 sa jej smejem, že má tenší obvod bruška ako náš sused, ktorý ma jeden rok 😀 😀

adelakralova
2. jan 2013

Moj syn mal v oktobry 4 rocky a vazi 21,4 kg a vyska 115 cm. Rad papka nastastie, no obcas ma aj on dni ked nechce. Ale je stihlunky 🙂

mummy01
2. jan 2013

@kabaga moja mala v tom veku asi 110cm a 14,5-15kg.Ale ak ti chudne tak treba ist urcite k dr.
@anjelicek26 my sme boli s malou dnes na odberoch na stitnu zlazu ☹ strasne slabo papa,pomaly rastie ale pribera vpodstate dobre.Momentalne ma 114cm a asi 21kg.Mala Saska aj nejake ine problemy? Moja Lara sa stazuje aj na tlak v krku ☹

anjelicek26
2. jan 2013

@mummy01 - tlak v krku moze byt zväcsena stitna zlaza, Saska sa nestazovala, ale mala ju tiez zväcsenu, nahmatala jej to to endokrinologicka hned... inak problemy velmi nie, vyssi cukor a privela zeleza, ale to uz zacalo teraz klesat. Kvoli tomu cukru a stitke sa jej dost tvori plak na zubkoch, vraj to s tym tiez suvisi. Hlavne, nech sa to riesi, ked uz teda problem je, Saska si da kazde rano miniaturnu tabletku a funguje normalne. Len doplnas to, co prirodzene chyba.

mummy01
2. jan 2013

@anjelicek26 pohmatom ju mala tiez zväcsenu ale boli sme len u pediatricky a ta jej hned urobila odber.Ja mam totiz autoimunitny zapal a hypothyreozu...stitka v dezolatnom stave.Bojim sa ze tiez to mala bude mat,ja to mam tiez od detstva,skoro 20rokov lieky beriem...a je pravda ze aj ja mam malo slin,zuby tym trpia 😒

anjelicek26
2. jan 2013

@mummy01 - ono stitka je dedicna az na 80%, ze sa problemy u dietata tiez objavia, bohuzial :( Ja som mala stitku nefunkcnu len v detstve, velmi dufam, ze Saska z toho vyrastie po puberte. Daj vediet, ako ste dopadli.

mummy01
2. jan 2013

@anjelicek26 no,viem ze je tam vysoke riziko ☹ mne sa to neupravilo a pravidelne sa to zhorsuje,pribudli uzly,poskodena struktura...ale za to uz moze zapal.Zajtra by mali byt vysledky,vdaka zatial...

andrejka1974
3. jan 2013

Ahoj tak moje vsetky deti si držia líniu moja sindy mala v septembri 4 roky a ,95 cm a má 14 kg a to pápaya krásne len má súper spaľovanie vsetky moje deti sú chude

slunce3
3. jan 2013

Moja bude mať teraz začiatkom februára 4 roky, máme 16 kg a 112 cm :D

tulka3
3. jan 2013

dievcatko: 16kg, je drobulinka po babke 🙂

j.a.n.e.7
3. jan 2013

Na dievča je to podľa mňa ok, keď sa môj syn narodil, mal 4380g, v 1 roku vážil 13,5 kg a teraz 5 mesiacov pred dovŕšením 5 rokov váži 20 kg jje v pohode, meria 110 cm, je z neho pekný zdravý chlapček....

stardust
3. jan 2013

aku ma hmotnost a vysku priemerny 3,5 rocny chlapec?

kingstonka
3. jan 2013

moja dcera je v rovnakom veku a ma 16kg- pred mesiacom bola chora , schudla na 15 a opat to dotiahla, ale ak tvoja chora nebola , tek by som zasla za dr, nech je spravi testy... moja mala vyse 3 rokov a vazila len 12kg.. ale inak bola zdrava- uplne ok... Dr, ju pre istotu vysetrila- parazity- odber krvi- z neho okrem zakladnych veci, zeleza, d-vit, aj stitnu zlazu, álergiu na kravske mlieko, celiakiu, ... vsetko bolo ok, tak som spokojna- jednoducho je drobnejsia...

zuzana8
12. feb 2013

moja dcéra má 4,5r - 107cm a 17kg. nie je tučná,ani chudulinká, akurát🙂

yukki
12. feb 2013

15, a druhá, skoro 7 ročná má 17kíl. Ta čo, jedia, spia, lyžujú, kreslia...ja nejdem nič riešiť či to veľa či to málo....

sevi
14. feb 2013

dcérka 4roky a jeden mesiac a váha 14, 2kg výška 97cm

demartka
14. feb 2013

Moja mala koncom decembra 5 rokov,má 23 kg a 118cm,kupujem jej oblečenie na 7 rokov,vypadli jej už dva zúbky-do školy pôjde až o rok,nie je tučná,je veľká celkovo,asi bude mať takú kostru-na rozdiel od chlapcov-tí sú štíhli,vysokí,tenkí-čo už,hlavne nech sú detičky zdravé...

111mrkva111
19. feb 2013

a ja som v strese že mam krpate dieťa naša ma dva roky a 7mesiacov a ma 12 kilo a 90 cm...