Nevychovaný spratek v škôlke

ishkaa
5. dec 2013

musim sa s vami podelit, lebo uz mi prasknu asi nervy. syn ma v skole spoluziaka, ktory je prilis surovy. ostatne deti bije, ide okolo nich tak len tak si kopne a podobne. Syncek neni vynimka, kazdu chvilku pride domov s kusancom alebo skrabancom. sama som bola svedkom, ako sa jeho podarena mater vybavovala s ucitelkou, my sme boli na odchode. moj maly mu nic neukazal ani sa nanho nepozrel skratka vychadzal z dveri, ked sa tento za nim rozbehol s uplne nepricetnym vyrazom v tvari. samozrejme som ho zachytila a zacal ma bit do noh, poviem vam to decko ma silu! jeho matka total hippie krizena s reholnou sestrou pribehla a jemnym hlaskom ho prosila aby prestal. ostala som v nemom uzase, jedine na co som sa zmohla ze som jej povedala nech si spravi s deckom poriadok. u ucitelky na moju otazku ci to povazuju za normalne...ze su to chlapci...moj syn neni trasoritka, ked ho biju tak vrati, ale som si ista a viem aj od uciteliek ze neprovokuje sam od seba. uz som tak nasr..ze premyslam ze pojdem za riaditelkou a budem zidat riesenie...alebo co robit???? 😠

billam
5. dec 2013

@ishkaa určite choď za riaditeľkou...toto nesmies nechať len tak...ten chalan má nejake psychické problémy a vybija si to na druhých. Z vlastnej skúsenosti viem, že rozhovor s matkou nepomôže...nastvala som sa a decko som chytila v šatni pod krk a rázne som mu povedala, že ešte raz sa stane, že mi buchne, kopne...dceru /ktora je absolútne nekonfliktna/, tak ho tak zrubem, že ho matka nespozna....a mam pokoj.

cinkatko
5. dec 2013

kdyz to ucitelka schopna neni schopna resit - sla bych za reditetelkou a stezovala se i na ucitelku 😒 Ono to je nekterym ucitelkam jedno, ze se jim pred ocima deti perou apod. Potom jak se ale neco stane, snazi se z toho co nejdriv vysekat a svalit to na "deti si hrali" 😔
Normalne bych rekla reditelce, ze jestli to je normalni, kdyz jedno nevychovane dite kouse a kope ostatni?
Tohle muze byt jen zacatek, avsak se muzou prihodit i horsi veci a pak co?
Vzhledem k tomu, ze ho nejspis nikdo prisne nenapomenul, si nejspis bude stale vic a vic dovolovat 😒

ishkaa
autor
5. dec 2013

ved som uz uvazovala ze siho odchytim v satni, raz som mala uz take nervy. ono , mrzi ma to, lebo inak je ta skolka perfektna a syn ma ucitelky strasne rad, jediny problem je tento nevychovanec...a ked navyse vidim jeho matku tak sa mi peni krv, vyzera to byt taky ten naturalny typ matky, dlha sukna, ziaden make up, vlasy v cope, hippies tasticka a tak sa s nim aj bavila...keby toto spravi moj v momente mu capnem na zadok a ma minimalne do konca tyzdna zatrhnute hracky...ale ona ho PROSILA ze nech ma necha tak...no myslela som ze odpadnem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diorka
5. dec 2013

Baby, my mame takyto isty problem, len horsie je to v tom, ze ten chlapec je vnukom ucitelky ☹ a nepomahaju staznosti, druha ucitelka je riaditelka a obidve si ho zastavaju ... tiez som si uz toho chlapca odchytila, ale nepomohlo a uz som sa aj stazovala, vyledok je ten, ze ucitelka je protivna k decerka a aj ku mne a je mi to nesmierne luto, kvoli dcerke ...

ishkaa
autor
5. dec 2013

@fidka79 sak prave to..ja niesom ziadna matka tyranka, ked mu capnem to neznamena, ze ho zbijem, ked kricim to neznamena ze ho nelubim...sice u nas nanho platia skor zakazy, ako ze mu vezmeme auticko, zakazeme telku a podobne, to capnutie som povedala ako priklad, ale tomuto by sa to riadne hodilo...no nic uvidime akych bude najblizsich par dni a pri prvom skrabanci to uz beriem do vlastnych ruk a narobim tam cirkus. aj teraz ma skrabanec cez licko...ja chapem ze chlapci sa pochytia a pobiju, aj sa pousmejem ked sa mi chvali modrinou, ale aby ho hryzol, kopal atd tak to uz je moc...ci tie ucitelky nevedia kde je hranica medzi chlapcenskym klbcenim a kde to uz je vyslovene sikana???

zahradka76
5. dec 2013

ja byt Tebou, tak ked by som vyzdvihovala svoje dieta, tak by som si toho chlapca normalne zavolala aj pred ucitelkou a spytala by som sa ho, preco bije moje dieta. Povedala by som nieco v zmysle, ze to vobec nie je pekne a spytala by som sa este, ci by sa to jemu pacilo, keby ho niekto bil? Je to predsa len male dieta, takze by som ho slusnou formou postrasila, popripade mu pohrozila a mozno budes prekvapena, ako ostane vystraseny. Ja som to tak uz raz urobila v podobnom pripade a pomohlo to.

danim
5. dec 2013

@ishkaa taky pre mna zvlastny typ bol aj u nas v skolke.. chodil do skolky a ucitelkam zo satne krical caaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuu...a usmev od ucha k uchu.. a jeho mama tiez.... ja som len cumela.... taka neriadena strela.. dcera mi hovorila, ze sa na neho ucitelky stazovali ( proste stale bol s nim nejaky problem- neposluchal, bol bitkar.. co nevychovala mama, museli ucitelky 😝 🙄 ) a na vianocnej besiedke som sama bola svedkom , ako si rozbalovali hracky pod stromcekom deti.. a on si vzal tiez do ruky auticko.. a ucitelka povedala.. ty ( meno ) to poloz, ty nam hadzes hracky o zem ! a s pokorou a aj smutny posluchol a polozil... ucky ho dali do pozoru hned.. aj inokedy v satni- cosi ucitelky mu povedali. a on taka reakcia... a dedo mu este vravi v tom zmysle, ze nic si z toho nerob, kasli na to... ( tie posledne slova aj presne povedal - tak tiez som len nemo cumela.. lebo to sa nedalo nepocut, ked bol od nas mozno meter ) tento sk. rok uz nie je nas spoluziak nastastie...je vo vedlajsej triede..
jeho mamu som min rok videla na vian trhoch capovat- takze nejaka krcmarka.. tak som si len povedala, no ani sa vlastne necudujem.. ( ale cela chodi v adidasoch... to je pre nu asi klucove- a syn samorast 🙄 )

sulaiovamaja
5. dec 2013

u nas v skolke je tiez taky, učitelky mozu robit čo chcu a nič na neho nezabera, mojmu synovi ked zaspal, rozbil nos, všetko mal krvave, učitelky sa stazovali jeho mame a ja som si ju tiez odchytila a ta este zacala na mna kričat ze si nemame všetci vymyšlat, ze jej syn jej povedal ze nič take sa nestalo a ze ona mu verí, tak som si ho odchytila sama v šatni, pritlačila o skrinku a od vtedy je pokoj

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bombulka
5. dec 2013

@ishkaa, chyba a povod spravania je podla toho co pises jednoznacne v matke, resp. v rodicoch, prosit syna v takejto situacii...nehoraznost 😠 mala by sa spamatat cim skor, lebo inak budeme o par rokov o ich rodine pocut v kriminovinach, ked sa obrati proti nim, ked mu nieco nebude po chuti a darmo ho budu prosit... zjavne ho vychovava v style prirodzenosti, len to pani asi celkom dobre nepochopila, resp. to ponala velmi extremne, pretoze dietatu sa musia stanovit hranice, kedze ono nevie co sa ma a co nie, co je spravne, slusne a pod., nema to odkial vediet a ked mu rodicia dovolia doslova vsetko, ved nech sa sprava prirodzene, tak to potom tak vyzera, vlastne jeho asi nenapadne, co je zle na takom kopanci. suhlasim s @fidka79 v tom, ze to je dnesne ponatie demokratickej vychovy, ktore vela rodicov chape velmi siroko a mne osobne sa to vobec nepaci, nie som zastanca bitky, to urcite nie, aj ked na druhej strane capnutie po zadku tiez nepovazujem za ziadnu katastrofu ani tyranie 😉, ale povedat doraznejsie, aby dieta vnimalo, ze to a to uz nie, to uz je vela, povazujem za uplne normalnu sucast vychovy, nehovoriac o takejto situacii. najprv by som sa ja osobne citila trapne a hanbila by som sa, dala by som svojmu dietatu dorazne najavo co si o tom myslim a urcite by sa to nezaobislo bez trestu ako pisala @ishkaa a bez ospravedlnenia sa matke, samozrejme. ale nesuhlasim absolutne s @fidka79 v tom, ze s tym nemas sancu nic urobit a ze ti neostava nic ine ako naucit svojho syna rovnakemu spravaniu... to v ziadnom priapade! to, ze je nejake dieta nevychovane neznamena, ze budem ucit svoje dieta, z ktoreho sa snazim vychovat slusneho cloveka, aby sa bilo a hryzlo a aby z neho vyrastol rovnaky nevychovanec, ktoreho nebude mat nikto rad. preco by sa mal on "znizit" na jeho uroven a vlastne sa mu prisposobovat? on sa nesprava normalne, tak nech sa laskavo spamata on a jeho prirodni rodicia. jednoznacne, ak ucitelka nebude mat zaujem, by som isla za riaditelkou, ak je normalna a naozaj jej zalezi na skolke, bude sa snazit to riesit a nenecha to tak. tiez by som, ak by teda bola moznost, zistila aj u inych rodicov, ci aj ich deti bije a hryzie a skusila sa s nimi porozpravat, ak by boli viaceri, malo by to vacsi efekt, mozno by sa teoreticky mohla aj matka trochu prebrat do reality. moja sestra mala maleho v skolke, robil nieco podobne, akurat ze sestra nie je tento typ a prvy syn bol absolutne bezproblemovy, nevedeli si to vysvetlit preco to robi, rodicia sa stazovali a to bol ovela miernejsi a isla za psychologickou, ku ktorej aj nejaky cas chodili a zlepsilo sa to. takze v ziadnom pripade by som to nenechala tak s tym, ze co uz, neostava nam nic ine, musime to vydrzat. preco by ostatne deti mali byt otlkane a stresovane...

aniko82
5. dec 2013

Mali sme celkom podobny pripad v kolke, ten chlapcek mal negat. vplyv aj na ostatne deti....ucitelky ho niekedy cely dn drzali za ruku, aby nikomu (ani sam sebe) neublizil...moj syn ml v tom obdobi tazke sny, znovu prezival ich hadky a tiez sa stal agresivnym... Skrabance a modriny boli kazdodenne... My rodicia sme sa stale vypytovali, ci by sa nieco nedalo robit, mamicka ale ignorovala ucitelky aj riaditelku, vraj je vsetko ok....nakoniec ho dali do skupiny s vacsimi detmi, ktore sa uz vedeli ako-tak obranit, uz nebol najsilnejsi v skupine...v druhom polroku sa ho podarilo dostat k psychologovi ( bol nutny suhlas matky, preto to tak lahko neslo)...nakoniec sa to vyriesilo tak, ze sa z rodinnych dovodov odstahovali a V sept. uz do skolky nenastupil....priznam sa, kazdemu -aj ucitelkam- sa ulavilo...vtedy mal 4r a navstevoval uz 2. skolku...

ishkaa
autor
5. dec 2013

ja svojho syna ucim,ze sa bit samozrejme nema.ale ze ked mu tento jednu uvali, tak nech mu pekne vrati, je to obrana, on nezacala a nevidim dovod preco by sa mal nechat otlkat alebo hned zalovat ucitelke. on je aj velmi citliva dusicka a velakrat mi povedal ze do skolky nechce ist lebo tam je ON a nie je jeho kamarat a sa len bije. s matkou nema vyznam rozpravat nakolko je evidentne zastankynou vychovy-nech dieta rastie ako vie a nebudem ho v nicom obmedzovat. a zas toho maleho pritlacat o skrinku....to nie, predsa to ma len 4 roky a nemoze za to akej vychovy sa mu to dostalo...uz uvazujem ze priatel -policajt-ho pojde raz vyzdvihnut pekne v uniforme tak aby to ten druhy videl a nech nanho hodi nejaky nepekny pohlad, mozno toto pomoze :D ja uz ozaj neviem, ale dieta si otlkat nenecham!!!

evelynm
6. dec 2013

citam reakcie dievcat nado mnou a pridavam moj pohlad.
Problem je niekde vo vychove toho chlapca. Nieco nie je ok, mozno ma aj nejaky iny problem, o ktorom sa zatial nevie. Rozhodne by mala situaciu riesit pani ucitelka, pokial nie je ochotna, treba zajst za pani riaditelkou. Mozno by bolo dobre, keby sa vyjadrili aj ini rodicia z tiriedy, ak maju s tym chlapcom problem. Poziadaj pani riaditelku, aby zorganizovala stretnutie ona, p. ucitelka, ty, mama toho chlapca a mozno este nejaky ochotny rodic. Porozprávajte sa a hladajte riesenie. Vybavovat si to s chlapcom bez jeho mamy sa moze obratit proti tebe. Mne sa to stalo, ked bol moj syn prvak. Tiez sa nieco v skole stalo, ja som sa prisla na druhy den rano informovat, pytala som sa - v pritomnosti pani ucitelky, druhého chlapca, ktory v tom bol tiez zainteresovany - nic zle som mu nepovedala, napriek tomu mi to jeho mama na rodicovskom vytkla a pridali sa k nej aj ine mamicky. Ono sa to casom utriaslo a dnes mame pohodove vztahy v triede, ale pre mna to bola neprijemna skusenost.
Svojho syna ved k tomu, aby sa nedal, aby neustupoval agresorovi. Agresor skusa, pokial moze. A ak zisti, ze druha strana nepovoli, dostava tym informaciu, ze nie u kazdeho si tym vybuduje "respekt", ze su ludia, ktori sa ho neboja a postavia sa mu. Nie je to lahke, verim, ale pokial budes svojho syna podporovat, budes mu pomahat pestovat sebavedomie, urcite urobis dobre. Lebo zial, s roznymi ludmi sa bude tvoj syn v zivote stretavat a je dolezite, aby sa dokazat branit. Drzim palce.

maznacik007
6. dec 2013

dievcata taketo vytahovat na modrom koni ... sak tu budete za chvilu vsetky za tyranky a este pani alica napise aky trestny cin pachate.... 😝 😅 😀
vid tema o devatrocnom a lekarke co jej vytrhol ihlu z ruk...

podla mna je to aboslutne nepochopenie vychovy .... len rodic ma vychovavat a nie ospravedlnovat ja mam narocne dieta ... s vela problemami v oblasti spravania /genetika, ADHD, traumy z tehotnestva a prveho roka zivota/ ale hranice dieta musi mat ...
osobne by som si pockala na mamicku v satni a ukazala jej co jej maly spravil mojmu a pred nim jej slusne ale razne povedala nech sa to viac krat neopakuje ... a ze svojmu synovi dovolim aby mu to vracal...

mamanikus
6. dec 2013

Dnes je zvlastna doba plna extremov. Poznam maminky velmi citlive na svoje ratolesti - vybehnu na Vas aj preto ze Vase dieta sa skaredo pozrelo na to jej 🙂, maminky ignorantky - ved deti si to vyriesia medzi sebou alebo maminky agresorky ktore ktritiku na svoju ratolest neznesu. Moja blizka priatelka mi rozpravala prihodu z pred panelaka kde sa hrala skupinka chlapcov (medzi nimi aj jej syn) Prisiel strasi chlapec a zacal do chlapcov kopat svoju loptu ako do steny. Samozrejme ze mu loptu vzala a poziadala ho este slusne nech zavola svoju mamu ze jej vrati loptu a hodi s nou rec. Mila mamicka pribehla ako raketa a zacala na kamosku vrieskat - kritiku na syna samozrejme nezobrala. Este sa vyhrazala priatelke ze na nu zavola policiu 🙂 Tak takyto je dnesny svet. Moj syn zacalo to pred rokom - si zacal dovolovat na deti (chodim s nim na rozne kurzy). Isiel okolo svojej malej kamosky a sotil ju alebo kamarata v tuneli capol po hlave. Nebila som ho, lebo nebolo treba. Razne som ho chytila za obe ruky o otocila na seba aby mi videl do tvare a zvysenym hlasom som mu dala najavo ze tadeto cesta nevedie. Vzala ho za ruky a z aktivity v polke diana odviedla prec. Velmi rychlo mu doslo ze ked chce byt s druhymi detmi musi zmenit pristup. Aj sa stalo. Rok mam pokoj a ostatnych deti sa ani nedotkne - maximalne pohladi 🙂 🙂 Deti skusaju a ano rodic je tu od toho aby urcil hranice.

sasrnka
6. dec 2013

@ishkaa ak mate problem, kontaktuj ine mamicky a spolocne podajte staznost... Ak nezaberie rozhovor s tym chlapcom. A napjrv by som si asi zistila, ci nema nejaku poruchu spravania...
Citala som len zopar prispevkov a neviem, ci mam plakat, alebo sa hnevat. Akym pravom tu odcudzujete mamicky, ktore nenosia make up???? Ako mozete ludi sudit iba podla vzhladu????????????? No a co, ze ma dlhu suknu a vlasy????
Ja to vazne nechapem, taketo odcudzovanie ☹
No a co, ze niekoho mama capovala na vianocnych trhoch???? To musi byt hned krcmarka? Co ked sa snazi si privyrobit popri zamestani??? A nie je lepsie aspon nejako si zarabat, ake sediet doma a vyplakavat? Alebo ziadat kade-tade o pomoc?
Skuste sa mile mamicky najprv zamysliet nad tym, co napisete!

sisaha
6. dec 2013

@ishkaa zvolat rodičko, vytiahnut tuto temu a trvat na tom, aby dieta navstivilo psychologa.. Inak uplne ti rozumiem.., tam ho zrejme matka absolutne nezvlada, alebo sa niečo deje v ich rodine, čoho je on svedkom a spracovava to tymto spôsobom.. nechcem si predstavit, co bude, ked nastupi do školy.. Ale tam je školsky psycholog, čiže riešenie jeho problemu sa iba odklada.. preto je lepšie, aby to podchytili už teraz.

danim
6. dec 2013

@ishkaa ten napad s policajtom- to by mu spadol hrebienok.. myslim, ze by hned pochopil hranice spravania sa 😀 😀

ishkaa
autor
6. dec 2013

@maznacik007 presne tak som nechcela aby to bolo pochopene 🙂 niesom zastanca fyzickych trestov, ani ja sama maleho netrestam fyzicky a pravdupovediac asi by sa to aj minulo ucinku pri tomto "zlom" chlapcovi...asi by ho to len viac nabudilo k tomu , co robi...

ishkaa
autor
6. dec 2013

@sasrnka neodsudzujem zeny, ktore sa tak obliekaju alebo sa o seba takto "nestaraju", ja som vam len povedala ako vyzera aby som vykreslila aj jej styl zivota, vsetko totalne naturalne, s prirodou a do toho spada aj jej vychova dietata...ten chlapec rastie ako burina a oni do toho vobec nezasahuju lebo on ma slobodnu volu, je to samostatna bytost a nechavaju ho sameho sa vyvyjat...a to je podla mna extrem...

viktoriaria
6. dec 2013

my sme mali to isté, viacero detí v skôlke kvôli jedinému chlapcovi plakalo a bálo sa ísť do škôlky, z dvora sme ho poznali, takže sme vedeli, že je v tom isto aj psychycký problém... riaditeľka veľa nezmôže, nemá kompetencie, kým sa niečo vážne nestane. Ja som to riešila tak, že som sa porozprávala s viacerými mamičkami a po dohode s nimi som šla za mamičkou toho "útočníka" a povedala, že ak to nezačne o na rieši´t aj pomocou psychológa, tak podáme mamičky podnet na konanie (po takom podnete môže riaditeľka zača´t konať), zľakla sa, lebo do toho stupuje aj sociálka a začala to riešiť, chlapcovi diagnostikovali agresivitu, hyperaktivitu a poruchu sústredenia. Pomaly sa to začalo meniť, je to čoraz lepšie, aj keď, samozrejme, nie ideálne.

sasrnka
6. dec 2013

@ishkaa ten prispevok tak dost vyznieval... Mozno sa ta mamina snazi svojim sposobom..Treba sa s nou porozpravat, ale fakt so svedkami. Ak to nebude chciet riesit, tak ako pisala @viktoriaria . Ten chlapec v podstate za to nemoze, ved je fakt malicky.
A ver mi, ze ja by som si svoje dieta tiez otlkat nenechala. Nejake tie popostrkovania medzi detmi vzdy budu...ale nasilie a tyranie inych deti, to nie je len tak. Bud tam bude porucha spravania, alebo to niekde videl, ci zazil ☹
Drzim palce a potom napis, ako ste dopadli.

ishkaa
autor
6. dec 2013

@sasrnka tak to ma mrzi, ja nikdy neodsudzujem aj keby bola fialova, len v tomto pripade sa jej vyzor spaja s jej presvedcenim tak som to len chcela dokreslit... uvidime po dnesku, ak sa to aj v takyto pekny den bude opakovat tak to budem promptne riesit po celej skolke 🙂

rora
6. dec 2013

no neviem ako by sa dotycna pani matka toho zleho chlapciska zatvarila keby okolo nej ides a kopnes ju z nicoho nic napr.do kolena.... asi by predsa len zistila ze cosi na tom nie je vporiadku....

jahodka8
6. dec 2013

Treba to riešiť aj s jeho oteckom, hlavne ak je to chlapec, tu má otec silný vplyv a je vzorom.

ellahop
6. dec 2013

@ishkaa. nemalovat sa neznamena nestarat sa o seba. tiez nechapem, ako spravanie chlapca opisujes na zaklade vyzoru matky. a vyrazy mater, zly chlapec, schytim ho pod krk, asi tiez nie si neagresivny typ. 🙂

zuzkaanicka
6. dec 2013

@ellahop tiez ma ten suvis medzi vzhladom matky a spravanim dietata zaskocil 😕 ... to je velmi povrchny odhad situacie 😝
@ishkaa situaciu treba riesit, ale osobne by som volila rozhovor s ucitelkou, ak by nezabralo, tak s riaditelkou ... len bohuzial je mozne, ze ani to nezaberie, ale vyskusat to treba ... mala dcera chodila minuly rok pravidelne pohryzena ... ucitelky uz striehli, ale chlapec bol vzdy mimoriadne rychly ... ucitelky to potom riesili s matkou chlapca a toto pomohlo, maly jej dokonca doniesol aj odskodne (cokoladu) a dopadlo to uplne idealne ... dcera sa s nim skamaratila 😉 ... ale v nasom pripade evidentne maminka spolupracovala.

marika6
6. dec 2013

u nás tiež jeden chlapce robil z nevysvetlitelných príčin zle deťom, pani učiteľka jedno oko na ňom a druhé na osatných, ale už je v špeciálnej škôlke
chlapec už bol taký outsider v triede lebo ked niečo zlé tak všetky deti nanho ukazali aj ked on za to nemohol, a on chudák len sa tak vždy stiahol do seba
môjmu napr. rozbil hlavu kameňom

simca06022011
6. dec 2013

Toto by mala jednoducho vyriesit ucitelka, podla mna maminka si s nim tiez nevie rady a nechcela pred cudzimi po nom kricat... nie je to totiz nic prijemne dat dietatu po zadku a potom vydrzat somranie okolo iducich, lebo ked je to vzdorovite dieta bude vrieskat ako pavian a nepomoze to nic. Poznam to doverne...
Ucitelka to ma vyriesit razne a nenechat ho ublizovat, oddelit ho od ostatnych, postavit do kuta, vyhresit, alebo cokolvek aby pochopil, ze TOTO sa nerobi inak sa s nim NIK nebude hrat. Ked sa chce hrat, nech sa ospravedlni a nech sa viac nebije Matku doma moze kludne pocuvat, je totiz rozdiel ked je s jednou osobou a ta sa mu venuje/nevenuje (ako su zvyknuti, to je fuk..) a ine je to ked je v kolektive... to ziadna mama dieta nenauci doma. A taktiez to moze mat od ocka, mozno je u nich buchnatovanie a stukanie a strkanie na poriadku dennom, "zo srandy" atd... a teda si to zo sebou berie aj do kolektivu.
Ja mam doma dost tvrdohleve dievca, bilo sa jedna radost v jasliach na zaciatku... bohuzial viem kde to malo zaciatok (ked bola mensia robili jej zle v detskom centre a kade tade, raz sa na nu jeden chlapec v meste zavesil a celu tvar jej v priebehu sekundy doskriabal, atd... cize sa naucila, ze ked sa dakto blizi ku nej tak ho vycape), ale vyriesilo sa to velmi rychlo a veru ja som do toho velmi nezasahovala, len je opakovala, ze pani ucitelka dobre urobila, ze ju vyhresila, lebo zle nemoze robit a ak to nabuduce budem pocut, tak dostane aj od nas po zadku... a bodka.