Poplatok za škôlku cez letné prázdniny

jagatko
2. sep 2015

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci bolo potrebne platit poplatok za skolku, ktory sa odvzadza mestu pocas letných prazdnin, ak dcera do skolky nechodila. Odo mna to vyzadovali, neuhradila som to a teraz pri nastupe mi zas dali sek na 30 eur , aby som ich uhradila , lebo budem neplatic. Dcera teraz nastupuje ako predskolacka, t.z. ze uz tento rok platit poplatky nemusim. Ale za letne prázdniny mam zaplatit i ked tam nechodila, podat si ziadost o vratenie a potom cakat kedy mi to vratia 🙂 Je to normalne? Dcera aj syn chodili do skolky 4 roky a za cely cas som sa s tym nestretala a nepoznam nikoho, kto ten poplatok platit musel

katy1979
2. sep 2015

Nie ak cez prazdniny nechodili do skolky tak sme neplatili

libka1
2. sep 2015

@jagatko jasne ze nie... to som este ani nepocula takuto hlupost 😅 u nas sa platilo za prazdniny zaciatkom juna, ale samozrejme len tie deti ktore tam pocas prazdnin chodili.

simca06022011
2. sep 2015

My sme platili za tu dobu co skolka fungovala, ak niekto nechodil do skolky, lebo skolka mala prazdniny a nevyuzivala sa nahradna skolka tak sa neplatilo.

miku1
2. sep 2015

@jagatko Preto, aby sme cez prázdniny za škôlku neplatili, nám dali podpísať tlačivo na odhlásenie dieťaťa zo škôlky počas letných prázdnin. Kto toto tlačivo nevypísal, tak musel za škôlku počas leta normálne zaplatiť. V tom prípade sa to bralo tak, že tomu dieťaťu v škôlke počas prázdnin držali voľné miesto, a je len vecou rodiča, prečo dieťa do škôlky neprišlo.

duun
2. sep 2015

Miku, to platí, ak škôlka normálne funguje si myslím.

Ak nefunguje = nemám šancu dostávať službu, nevyužívam ju = neplatím. Ak dám dieťa do prázdninovej škôlky, tam sa platila u nás strava, poplatok mestu (delený po dňoch - 0,80€ na deň, nie naraz mesiac doplatok 17€) a sponzorský príspevok cca 12€ týždenne. To by som sa pozrela na to, aby som platila za niečo, čo som reálne nemala šancu využívať.

evittam
3. sep 2015

@miku1 Prepáč, ale dovolím si tvrdiť, že to nenájdeš nikde v zákone alebo v nariadení,nakoľko ak je škôlka zavretá, tak je zavretá. Aj u nás máme problémy s miestami, ale ak tam už raz dieťa chodí tak o miesto nepríde. Cez leto je väčšina škôlok zavretá a sú vždy v 2-3 týždňových intervaloch otvorené 1-2-3 - podľa detičiek - tam sa treba prihlásiť ešte cca do konca mája a zaplatiť poplatky-ktoré sú vyššie. Nikdy som žiadne tlačivo nepodpisovala. 😉

miku1
3. sep 2015

@duun
@evittam
Ja som len písala, ako to bolo u nás, v našej škôlke, tá bola mesiac cez prázdniny otvorená a mesiac deti chodili do vedľajšej škôlky. Nakoľko som malú do škôlky cez prázdniny nedávala, takýto postup mi učiteľka povedala a tak som to urobila. Neviem ako to chodí inde. Napísala som len vlastnú skúsenosť s našou škôlkou 🙂

evittam
3. sep 2015

@miku1 Veď v poriadku, len si platila podľa mňa zbytočne - by som sa informovala u zriaďovateľa. Ja netvrdím, že sú to katastrofálne peniaze, ale na zemi ich nenájdeš.....By som sa minimálne spýtala riaditeľky nech mi ukáže doklad alebo vyhlášku alebo hocičo na základe čoho to tak je. To je všetko. Ako, že nech mi vysvetlí za čo mám platiť?! Tu nejde o to "ako to chodí inde" - hovoríme o štátnych škôlkách. Súkromné majú svoje pravidlá.

horana
3. sep 2015

@miku1 My sme vzdy podpisovali pred prazdninami ci bude chodit alebo nie. Ucitelky si to ustriehli a kazdy rodic sa musel rozhodnut a podpisat ci ano alebo nie. Neexistuje ze by niekto sa nevyjadril a potom od neho vyzadovali. Robit to stylom kto neodhlasil, musi platit, je uplne sialene a vasa skolka je teda riadne neferova, nicmenej takto to urobila na drzovku, keby to slo na sud, nema sancu uspiet.

simca06022011
3. sep 2015

Lenze to ze skolaci maju 2 mesiace prazdnin jejedna vec. Ked skolka funguje je to rovnake ako cez rok.. Cize bud je dieta odhlasene alebo nie je. U nas aj odhlasene dieta skolku pocas roka plati a pred leto sme mali moznost zariadit si letne prazdniny, neplatila sa iba strava, lebobo miesto tam ma a nevezmu miesto neho na mesiac niekoho ineho.

eeffka
3. sep 2015

@jagatko ak ste dceru NAHLASILI ( u nas sa podpisoval papier) na letnu skolku, boli ste povinni to zaplatit, ak nechodila mate narok na vratenie
ano je to ako v kocurkove ale taky je uradny postup...

duun
3. sep 2015

U nás - Škôlka cez prazdniny nefungovala, boli letné, náhradné. Podpísal si papier, že prihlasuješ do letnej - platíš škôlku, stravu, poplatok, sponzorské - zapisovalo sa po týždňoch, čiže sa dalo vybrať koľko. Podpísal si, že neprihlasuješ do letnej škôlky - neplatíš nič, lebo žiadnu službu nedostávaš. Ten podpis, že neprihlasujem na letnú škôlku by sa dal chápať prenesene aj ako "odhlasujem zo škôlky na dva letné mesiace".

miku1
3. sep 2015

@evittam Ja som za škôlku cez leto neplatila. Svoju správu si asi chcela adresovať zakladateľke a nie mne 🙂

miku1
3. sep 2015

@horana Asi tu dochádza k omylu. 🙂 Adresujete mi niečo, čo si myslím, že nie je premňa. V našej škôlke, pokiaľ rodičia nechceli dať dieťa do škôlky cez prázdniny, podpísali papier o prerušení dochádzky dieťaťa z dôvodu letných prázdnin a bolo vyriešené. Nikto nič platiť nemusel. Problém s platením za škôlku má zakladateľka, nie ja...

evittam
3. sep 2015

@miku1 Nie, napísala si, že si musela podpísať tlačivo, že tvoje dieťa nebude chodiť cez leto do škôlky,inak by si to musela zaplatiť. Reagovala som na to 😉

cecil36
3. sep 2015

Ak dieta nechodilo ani jeden den za dva mesiace, tak neplati nic. Staci jeden den a poplatok sa platit musi.

simca06022011
3. sep 2015

@cecil36 dovolim si povedat, ze toto sa lisi v kazdej skolke... lebo u nas sa platit za skolku musi, ak nie je riadne odhlasena a nie je to dohodnute na leto aj tak, mimo leta sa neplati IBA ak je potrvdenie od lekara a dieta tam nie je ani jeden den z mesiaca.
Treba si precitat podmienky v kazdej jednej skolke... a bude to kazdemu jasne 🙂

miku1
3. sep 2015

@evittam Aha, tak to som potom zle pochopila. A čo sa týka toho tlačiva ešte čo sme podpisovali, spomenula som si, že na ňom boli uvedené 2 dôvody, pre ktoré dieťa navštevovať škôlku nebude - buď zo zdravotných dôvodov (v tom prípade trebalo papier od lekárky) alebo z rodinných dôvodov. ..... Ale to už len tak na okraj ma ešte napadlo.

mitrova80
29. sep 2015

my sme poplatok platili a vraj mame cakat, kedy nam bude vrateny. Vraj to nariadilo mestoze sa ma platit aj pocas prazdnin, ak dieta nechodi