Poznáte dobrú škôlku v Starom meste v Bratislave?

alicka1113
31. jan 2010

Maminky, prosím, poraďte mi dobrú škôlku v Starom meste Ba. Máte napr. niektorá skúsenosti s Beskydskou alebo s Myjavskou?

lolka
16. jan 2012

@skybaby @filomena no, ono by to bola vlastne prihlaska na najblizsi skolsky rok 2012/2013 len s tym, ze by mala nenastupila v septembri, ale o 5 mesiacov neskor.....ci?
ved pozistujem a uvidim

filomena
16. jan 2012

@lolka ano, prepac, ja som Ta najprv zle pochopila, teraz to citam este raz a je to tak OK. Teraz davas prihlasku na sk. rok 2012/2013. Ak budu mat volne miesto, moze nastupit aj inokedy ako v septembri, len o tie skolky je tak velky zaujem, ze v septembri sa vsetko zaplni...... Ale vyskusat to v kazdom pripade treba 🙂

potulka
7. feb 2012

aj my uvazujeme, ktora skolka by bola dobra pre nasho drobca. v hre je kuzmanyho, podjavorinskej, timravina a sulekova. poposielala som maily riaditelkam, ci by sme sa mohli prist este pred zapisom pozriet - z kuzmanyho a podjavorinskej zareagovali ustretovo, timravina a sulekova nas odporucila na svoje webky. ale tam sa moze predsa popisat vselico a ja by som rada videla najma ucitelky v akcii. 😎 kto ma nejake osobne skusenosti, sem sa, budem velmi vdacna.
@lindda ty si vlani pisala, ze tvoj syn pojde na podjavorinskej. ako ste spokojni?

lolka
10. feb 2012

@potulka ja som tiez pisala na sulekovu a odkazali na na ich stranku 😅 pytala som sa aj na termin zapisu, no vtedy este nemali info od zriadovatela. uz vies do kedy je potrebne dat prihlasku ? boli sme pre, tak som si to este nepozerala....

potulka
10. feb 2012

@lolka ja som sa dnes bola pozriet na podjavorinskej a vravela mi riaditelka, ze po jarnych prazdninach, teda zaciatkom marca. ale k nim si veru nepodame. 😝

lolka
10. feb 2012

@potulka a preco ? nezaposobila dobre ? tam som sa este nebola pozriet.
uprimne, v mojom okoli nepoznam nikoho kto ma dieta v MS v BA I., vobec neviem kam malu dat, tak len zhanam referencie a nazory 😅 mame sice za domom skolku (na Medenej ul.), tam ju nechcem dat....

potulka
10. feb 2012

@lolka nuz, bola to prva, v ktorej sme sa boli pozriet, tak este nemam s cim porovnavat... ale nemam z toho dobry dojem. take hodne socikovske mi to pripadalo, ten rezim, jedalny listok atd. na druhej strane relativne malo deti v triede - 13 a 18, co tiez nie je na zahodenie.
este mam v plane pozriet sa na kuzmanyho.
a ty si bola kde?

skybaby
11. feb 2012

My sme boli tento týždeň na javorinskej a povedali nám že prihlášky dávajú az od 15.2., takze ešte ani prihlasku nemáme

bubinko83
11. feb 2012

Prepačte trošku som k vam zabludila do temy a neda mi nereagovat. Ja som toto riešila pred rokom a poviem vam že maly chodi do štatnej " socikovskej" školky a vobec nebyva pocikany a nikdy nebol špinavy. Naopak mame v meste sukromnu školku s vyučbou španielčiny a angličtiny a deti su tam precikane,špinave ,ušmudlane a čo sa tyka pedagogiky učiteliek nula bodov,Skor su zamerane na jazyky.Mamičky byvaju často naivne a myslia si že ked viiac zaplatia bude o ich deti viac postarane ale vobec to nieje pravda,deti rovnako byvaju chore .Moj syn ma učitelky ktore maju cca 50 rokov ale su super a vidiet že maju kopec skusenosti a v každej situacii vedia zareagovat. A čo sa tyka jedalneho listka tak nikdy nieje jednotvrny a a myslim že strava je v pohode.Ja nechcem nikoho od ničoho odhovarat ani nutit len aby si každy urobil obraz čo a ako.

skybaby
11. feb 2012

@bubinko83 neviem kde to je vo vašom meste, ale my sa tu aktuálne bavíme a štátnych skolkach a teda pokial som čítala posledné príspevky nikto tu nepisal o pocikanych alebo špinavých deťoch. A aj ja idem dávať dcéru do statnej škôlky, takze si trosku mimo s tvojim prispevkom

potulka
11. feb 2012

@bubinko83 asi si nerozumieme - tema sa vola Dobra skolka, nie sukromna ci statna. podla mna je uplne jedno, kto je zriadovatelom, hlavne aby tam boli mile a starostlive ucitelky, ktore po detoch neziapu, hraju sa s nimi (a neklebetia v hluciku v kute dvora, kym si deti navzajom odhryzaju hlavy), maju o nich prehlad, snazia sa najst v kazdom dietati nieco pozitivne a neskatulkuju ich na "grazlov" a "poslusnych". pre mna je tiez dost dolezite, co tam moje decko bude cele dni jest. dost ma sokovalo, ze za pestru stravu vypracovanu podla oficialnych smernic sa povazuje striedanie sunkovych a nivovych pomazanok s nutelou a vianockou, jediny bezmasity den do tyzdna (a vtedy nieco mucne), ovocie ci zelenina kde nic tu nic atd. 🙄 to mi teda pride dost socikovske, ako aj napriklad fakt, ze rano treba prist do pol osmej (?!) a nove dieta tam je hned v prvy den styri hodiny + rodic musi ist prec. pozitivne som naopak hodnotila fakt, ze v malej triede (3-4 rocni) nemavaju ziadne extra kruzky. mne je osobne proti srsti, ked sa decka uz v skolke zavaluju cudzimi jazykmi, kadejakymi hudobnymi vydobytkami a podobnymi vymozenostami.
ty si ocividne s vasou skolkou spokojna - mozes nam prosim ta dat tip, ktora to je? lebo prave o to sa tu snazime - najst pre nase deti prave take zariadenie, o ktorom niekto vie podat z osobnej skusenosti dobre referencie. na webstranke moze vsetko vyzerat fantasticky, no osobna skusenost je urcite vypovednejsia.

potulka
11. feb 2012

tiez som este chcela dodat, ze mne teda absolutne nevadi, ked je dieta usmudlane. no a co? pri hre alebo pri jedeni sa predsa zafula, najma co sa tyka oblecenia. ved su to deti. vsetko chcu preskumat, chcu byt samostatne... ze sa popritom zaspinia, to je detail, ktory sa casom doladi. 🙂

skybaby
5. máj 2012

ahojte, ako ide riesit situaciu ked vam dieta nezobrali do skolky?

miskatn
12. máj 2012

@filomena ak mozem, do ktore sukromnej ?

miskatn
12. máj 2012

ahojte, prosim vas podla coho zavisi, ci vam dieta zoberu do statnej skolky alebo nie, podla poradia v poradovniku alebo? zapis byva raz za rok na jar alebo?

k tomuto mi chvilku trvalo, kym som sa dopatrala, mozno niekomu pomoze:
STATNE MAT. SKOLKY STARE MESTO BRATISLAVA:
http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?id_o...
SUKROMNE:
http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?id_o...
/priznam sa, na prvy pohlad ich nie je malo, keby som ich chcela vsetky osobne navstivit/

evickaadamova
13. máj 2012

ahoj, zavisi to hlavne od veku dietata, najskor idu 5.rocny, ich musia zobrat lebo je to povinne (1 rok pred skolou) potom uprednostnuju tych co tam maju uz surodenca a potom tych ktori su z tej mestskej cast. Nas tento rok nezobrali do 4. skolok, maly bude mat 3.roky az v decembri :(

evickaadamova
13. máj 2012

no a zapis bol tento rok tusim v marci, treba si to odsledovat, kazda skolka si to vyvesi na dvere aj kedy si mozes prijst po prihlasku a aj kedy ich beru, tam potrebujes akurat potvrdenie od lekara ze dieta je schopne navstevovat skolku

miskatn
13. máj 2012

@evickaadamova dakujem, moj je septembrovy, takze o fuz mame asi smolu :(

verinka100
29. nov 2012

Ahojteee, ozivujem temu, ak hladate dobru skolku v Starom Meste, tak kuknite na MS Tabakova v Starom Meste, je statna 🙂 🙂 🙂 🙂

vanesska
18. jan 2013

@potulka ahojky citala som tvoj prispevok a presne tieto skolky sme vybrali aj my pre malu... mali by sme podavat prihlasku niekedy teraz na jar aby nastupila od septembra 2013... tak ako ste nakoniec dopadli ak sa smiem spytat? ktoru skolku ste vybrali a ako ste spokojni??

miskatn
17. mar 2013

@verinka100 zevraj na tabakovej deti spavaju a hraju sa v tej istej miestnosti, ze im tam rozlozia postielky a potom zbalia, ale nemam to z vlastnej skusenosti, mozno to tu niektor mamina potvrdi ...

dzivi0000
24. júl 2013

Nasa mala chodila od cca 2 rokov do Detskeho centra (skolka) "Plne radosti" na Feriencikovej.Jedna z najvyhodnejsich cien v Bratislava-Stare mesto.Mozno sa dohodnut aj na tyzdennu, poldennu (co je 6h.) dochadzku-podla potreby.Ninka-s detmi uplne zije, Katka aj Kika su genialne, absolutna spokojnost a mnozstvo aktivit.Az ma mrzi,,ze mala od septembra odchadza do statnej skolky...ale druhe pojde od 2 rokov opat tam,kedze statne beru az od 3...

beazpk
25. jan 2015

Mne sa velmi pacila MS Beskydska, kde je adaptacny proces s rodicom tak dlho, ako to dieta potrebuje. Riaditelka skolky mi povedala, ze nema co skryvat. Velmi sympaticke. Nastupili sme bez placu a ani nikdy neplakal.

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrak80
27. feb 2015

ahojte, ja sa rozhodujem medzi feriencikovou, grosslingovou a na ulici 29. augusta. Viete mi poradit, ktoru vybrat a kde je najvacsia sanca, ze dieta prijmu? dakujem

katy1979
27. feb 2015

@petrak80 ahoj viem ze si sa pytala iba dnes ale dozvedela si sa nieco. akosi to zaujima aj mna. Mame ale predskolaka

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrak80
28. feb 2015

@irocka Dobry den, ja mam zaujem len o statne skolky, do sukromnej chodi teraz a platit sukromnu skolku dva roky je predsalen velka zataz na rodinne financie...

veve10
3. nov 2015

@lolka @potulka @katy1979
Ahojte baby. Pisem asi trosku oneskorene, ale aku skolku ste nakoniec vybrali? Ja mam predskolaka, TP v Starom meste, byvame asi cez cestu od MS Beskydska - na par forach som vsak citala, ze riaditelka je strasna sekera - tak neviem, ci prave to ma ma trapit (ved koniec koncov dolezite su ucitelky). Kedze hladam nieco v blizkosti, zvazujem Tabakovu, Vazovovu a Kuzmanyho - mate nejake, co odporucate? Na Kuzmanyho som zase pocula, ze je to tam velmi stare a v zlom stave a su tam neprijmne starsie ucitelky...tak neviem. Bohuzial nemam sancu osobnej navstevy, tak dufam, ze mi tu niekto poradi 😉 VDAKA!

potulka
3. nov 2015

@veve10 my sme chodili na kuzmanyho a boli sme velmi spokojni. triedy sa postupne vymalovali, kupelne vynovili, jedine, co este caka reparacia, je telocvicna a chodba so schodistom, to sa bude robit teraz cez vianocne sviatky. funguje tu uzasny komunitny duch, robievame s rodicmi niekolkokrat do roka brigady v zahrade spojene s grilovackou, vianocne trhy, skolkarsku olympiadu, decka chodia raz do mesiaca do galerie, k nim zasa chodievaju z vsmu aj odinakadial s divadielkami,... maju krasne vlastne ihrisko (vlani v ramci brigad velmi skvalitnene). ucitelky su niektore vyborne, niektore menej, ale to je velmi individualny pohlad na vec, nikdy sa neda vyhoviet kazdemu. a tento rok tam maju dve nove. ja by som teda vôbec nemenila, v juni bol smutny syn aj ja, ze je toto pekne obdobie uz za nami. mladsieho sem tiez prihlasime.