Problémy v škôlke

maminka1988
8. dec 2021

Ahojte píšem sem za kamarátku nakoľko ju tu poznajú iné mamičky. Má 4 ročného chlapca a včera bol preňho v školke malého dedko. (kamoškin otec) Včera učiteľka (nie jeho učiteľka) ktorá pozná osobne aj kamošku aj jej otca povedala vraj malý je agresívny a bije deti. (predvčerom bola pre malého kamarátka a dávala jej ho tá istá učiteľka ale kamoške nepovedala nič). Dnes sa jej otec takže malého dedko stretol so známym a ten mu povedal že počul že malý bije deti a je agresívny. (ten pán pracuje pre tú učiteľku nakoľko vlastnia pohostinstvo takže to má určite od nej). Chcem sa spýtať nepatria tieto veci medzi interné veci škôlky? Kamarátka sa malého nezastáva, rieši to no tiež vie že predtým tej učiteľky syn bil iné deti. Takže sa jej nepáči že tá učiteľka roztrubuje po známym že malý je agresívne decko.

nelca84
8. dec 2021

@maminka1988 takze teba netrapi, ze dieta je agresivne, ale ze to ucitelka povedala dedkovi 🙈 no a pochybujem, ze existuje nieco ako "interne skolkarske tajomstvo"

elizabet173
8. dec 2021

@maminka1988 to fakt už niekto rieši takéto capoviny? A keď to vysloví pred ôsmymi rodičmi iné dieťa a ešte ďalšie mu to potvrdia, to sa už nikto nedozvie? Riešila by som, či je dieťa skutočne agresívne, ako sa jeho agresivita prejavuje a zaujímalo by ma, z čoho pramení a nie či to vie pol dediny alebo nie.

klejkaez
8. dec 2021

@maminka1988 ja kukam, ze same zátvorky vysvetlivky. Prestala som čítať v polovici. Lebo neriesis skutočný problem agresivitu maleho, ale zas kva kva kva 😄😄😄 žvasty

karhu
8. dec 2021

prečo riešiš cudzí problém na internete, keď to patrí medzi "interné veci škôlky"🙄

elizabet173
8. dec 2021

@klejkaez presne, či sa to dozvie krstného tatu koňa brat cez tretiu susedku švagrininej sestry 😂

maminka1988
autor
8. dec 2021

Kamoska to riesi ci je dieta agresivne. A ano trapi ju to lebo ona o decku tej ucitelky nevykrikovala po celej dedine ze bije ine deti.

anjelicek26
8. dec 2021

Tak ucitelka sa asi postazovala, ked rodicia nic neriesia dalsej osobe, ktora po dieta chodi a ma mozno na neho pozitivny vplyv. Boze inak fakt bratoveho syna kona brat... rieste dieta, nech sa sprava poriadne, ci uz cez terapie, ci uz cez zmenu skolky, kolektivu, my sme "agresivnu" dcerku ked hryzla deti zo skolky vzali po dvoch mesiacoch (proste pre mna nepripustne toto robit inym detom) a sla k opatrovatelke (tam ich bolo len 5), sice to stalo dost penazi, ale po troch mesiacoch sa rozrozpravala a hryzenie prestalo (problem bol teda skor v chybajucej komunikacii s detmi) .. miesto v skolke sme "uspali", takze sa vratila a mile zlate pokojne dievcatko... hlavne to treba riesit.

annm81
8. dec 2021

@maminka1988 Máš pravdu, že riešiť správanie konkrétne menovaného dieťaťa s nezainteresovanou osobou je neprofesionálne. Ale ak je naozaj agresívny, vôbec to ten známy nemusí mať od učiteľky. Ako popisuješ kto koho navzájom pozná, asi ide o nejakú obec, nie veľké anonymné mesto. Takže chlapec ublíži inému dieťaťu. Učiteľka to samozrejme zreferuje rodičom oboch zapojených detí. Ďalší deň udrie chlapec iné dieťa, informáciu dostanú ďalší rodičia. Rodičia sa potom zhovárajú so svojou širšou rodinou. Babka sa opýta vnučky, odkiaľ má modrinu na tvári. To isté sa dieťaťa opýta suseda. Dieťa menuje chlapca a ešte dodá, že on je taký stále. Ak je naozaj pravidelne agresívny, vie o tom veľká skupina ľudí aj bez toho, aby sa učiteľka zhovárala s kýmkoľvek okrem rodičov.

maminka1988
autor
8. dec 2021

@anjelicek26 Ale kamaratka to riesi a nie ze nema zaujem o to ako sa dieta sprava. A ucitelky jej aj same stale povedia ci plakal atd tak neverim ze by jej nepovedali tak zavaznu vec.

anjelicek26
8. dec 2021

@maminka1988 podla mna ti kamaratka nepovie vsetko kazdy den, ked ucitelka dokola omiela, ako sa dieta spravalo... a asi to "riesenie", co ma je neefektivne, nedostacujuce...musi skusit ine. Obcas idealne zmenit ten kolektiv, kde uz nebude mat tieto vzorce spravania...

nelca84
8. dec 2021

@maminka1988 ty mas teda velmi dobry prehlad o zivote kamosky, ked dedko len dnes stretol znameho, potom jej asi zavolal a ona hned zavolala tebe aby si sa na to opytala zien na MK...

elizabet173
8. dec 2021

@nelca84 to je taký šport na MK, že napíšeš - píšem za moju kamarátku 😎

nelca84
8. dec 2021

@elizabet173 ved mne to bolo jasne uz z prvej vety prispevku 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
8. dec 2021

tak mozu to sirit aj deti ktore dany chlapec vybije vobec by som toto neriesila ale riesila by som tu agresivitu toho chlapca

ludka1402
8. dec 2021

Ako riesi kamoska agresivitu toho chlapceka?

diusqa761
8. dec 2021

@maminka1988 tak ja by som to pochopila tak že keď to učiteľka povie starému otcovi čo sa deje v škôlke , že malý je teda agresívny že mu to povedala lebo v ten deň sa to stalo a nechcela čakať kým príde nabudúce po neho o pár dní /týždeň mamina a skrátka učiteľka myslela že to dedko s dcérou prekomunikuje keď sú rodina. 🤷 Nevidím v tom problém. Ani dôvod prečo by to mala kvákať každému jednému kto pre dieťa príde. Však poslala upozornenie po starom otcovi a čaká že to dcére odkáže. To teraz keď pre dieťa ide občas aj mama/babka/svokra/svokor/otec to má každému osobitne hovoriť čo sa stalo pred niekoľkými dňami ? Tá učiteľka má viacej veci na riešení ako si škrkať v zozname komu všetkému čo nadiktovala. Však sú rodina , tak hádam vedia spolu komunikovať 🤷 A ak sa to kamoške nepáči tak nech zdvihne rit a slušne povie učiteľkám že si neželá aby takéto sťažnosti hovorili starým rodičom ale len mužovi a jej.

kacena4
8. dec 2021

ty robis presne to iste co ti vadi ohovarat ucitelkynho syna ze aj on bil deti... takze je to 1:1

malapepka
8. dec 2021

Odpoviem priamo na otazku, ostatne nebudem riesit.

Kazda ucitelka podpisuje papier o GDPR, ma skolenie o ochrane osobnych udajov. Ano, jeden z bodov aj je, ze ucitelka nesmie vynasat informacie mimo skolku, cize rozpravat o tom inym ludom.
Ak to povedala dedkovi, je to v pohode, ale nemala to hovorit tomu dalsiemu cloveku, ktory s tym dietatom nema nic spolocne.

maminka1988
autor
8. dec 2021

@malapepka Dakujem na toto som narazala konecne jedina normalna odpoved.

zuzubb007
8. dec 2021

No moj nazor je takto, ci to povie ucitelka ci nie, ja sa napriklad dozviem tiez vsetko ale od svojho dietata, ze tento reve, tento hryzie a tamto takze velmi by som sa tym na mieste kamosky nezaoberala, skor by som spravila daco s vychovou svojho zleho dietata, prijima sa to tazko, ale ked raz take dieta je rozpovie sa to vsade

nelca84
8. dec 2021

@malapepka osobne udaje a ze dieta bije druhe deti je ale dost rozdiel, nie? Aj ked si tiez myslim, ze to rozniesli skor ostatne deti, povedali rodicom atd...

malapepka
8. dec 2021

@nelca84 naozaj, som ucitelka, tak viem. Absolvovala som skolenie GDPR. Nesmieme menovite hovorit o druhych detoch ludom, ktori so skolkou, resp. S tym dietatom nemaju nic spolocne.
Ak ma ucitelka problem, ma to riesit s rodicmi daneho dietata a nie to sirit po dedine, meste.
Tak ako sestricka nemoze sirit nic o pacientoch, ako ekonomka nemoze hovorit o druhych, nesmie ani ucitelka kvavat kade-tade o detoch.

elizabet173
8. dec 2021

@malapepka ale no tak, nešíriš informácie, ktoré už dávno pred tebou nerozšírili ostatné deti. Školenie je jedna vec, že je to pritiahnuté za vlasy, je druhá vec. Ešte len prichádza rodič do šatne a otvorí dvere, už mu deti hlásia, že Janko treskol autom Zuzku po hlave. Zabudni na to, že by sa rodičia nedozvedeli, čo sa deje v triede, deti čo nevedia, to nepovedia, tiež naopak, čo sa deje doma, vedia v škôlke aj kuchárky. A šíriť niečo o pacientoch, o ich zdravotnom stave, prognózach je predsa len niečo iné, ako šíriť, že je Janko agresívny. Áno, mala by to učiteľka diskrétne preberať len s rodičmi dieťaťa, ale takéto veci v škôlke neutajíš.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
8. dec 2021

@nikolka1986 asi si si nečítala dobre príspevok, rieši tu niečo úplne iné

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malapepka
8. dec 2021

@elizabet173 to ze to siria deti a potom rodicia je ,,prirodzene,,. Ale ucitel nemoze. On ma byt profesional. Pozri, pisem to, co je dane, na com stoji v praxi zakon GDPR. Ze ty s tym nesuhlasis, je tvoj problem.
Ani tebe by sa nepacilo, keby ucitelka sirila o tvojom dietati, trebars, ze sa pocikava, ci nevie sa obliekat a pod. A sirila by to z dovodu, aby boli klepy.
Ak by som mala v triede dieta, ktore je agresivne, zavolam si rodicov, riesim s nimi, pripadne ak chodi pravidelne po dieta trebars dedo, tak jemu povedat, nech odkaze rodicom, pripadne zavolat rodicov ineho dietata, ktore by v tom bolo zainteresovane tiez.
Ale na co by som to hovorila v obchode, znamym, susedom....?
Uz sa stalo, ze ucitelka u kadernicky porozpravala o detoch kadeco, nevadilo jej, ze tam sedeli aj ine zeny. Na co je to potrebne?

eva112014
8. dec 2021

@maminka1988 Tak, keď to kamarátka rieši a vyrieši, aby jej dieťa sa tak agresívne nesprávalo, nebude problém. Nikto nebude nič riešiť okolo jej dieťaťa a ona nebude tiež riešiť učiteľku. Mimochodom tam sú aj rodičia toho dieťaťa, ktorému bolo/je ubližované. Oni môžu tiež toto šíriť ďalej. Zmení sa len meno "šíriteľa" o agresívnom dieťati. Nič iné sa však nemení. Doma sa treba dieťaťu viac povenovať, porozprávať sa s ním a nie riešiť blbosti, kto hovorí, čo hovorí a čo smie vôbec hovoriť.

triomama
8. dec 2021

@elizabet173 presne si mi to vybrala z úst 🙈