Štátne škôlky v Petržalke

helen4
2. mar 2016

Prosim vas ktoru statnu skolku vybrat v petrzalke?S ktorou mate dobre skusenosti?Dakujem 🙂

pribinak
2. mar 2016

Podla mna hľadaj co najbližšie k domu, co budete chodit na druhy koniec Petržalky

loginexistuje
2. mar 2016

@helen4 skusila by som najskor tu kam patrite podla trvaleho pobytu ... aby ste dostali miesto. 😉

helen4
autor
3. mar 2016

@loginexistuje mi byvame na tematinskej a neviem musim kuk niekde kam vlastne patrime pretoze tu sa skolka zrusila

nikam
4. mar 2016

@loginexistuje Teraz uz nie su spadove skolky, nakolko predskolska dochadzka nie je povinna.

siska53
4. mar 2016

@nikam a to plati odkedy?
Co ja viem,sice dieta mozes prihlasit, kde chces,aj na viac skolok,ale budes rada,ak ho vezmu aspon do spadovej..

nikam
4. mar 2016

@siska53 Hm, uz aspon 3 roky. To samozrejme nevylucuje to, co pises, ze dieta ak vezmu, tak vacsinou do najblizsej - a to boli predtým tie spadove.

siska53
4. mar 2016

@nikam hlavne,ze ked som zapisovala deti,tak mi rovno povedali,ze je mala sanca,lebo oni nie su nasa spadova skolka.
Ako viem,ze aj k nam pobrali deti z inych ulic,kam nepatria..
Stale to funguje tak,ze ti zoberu len do spadovej (aj to nie vzdy), ak nezamastis ci nemas tam.znamosti.
Byvala.kolegyna mala velky problem. V jednom obolvode jej maleho nevzali lebo tam.nemali pobyt a tam,kde mali (petrzalka), jej ho nezobrali tiez kvoli miestu (a to bola samozivotelka).

nikam
4. mar 2016

@siska53 Materske centrum Budatko rok aj dva roky dozadu organizovalo stretnutie so zastupcami miestneho uradu - odbor skolstva a boli tam dve panie zodpovene priamo za skolky. Dozvedela som sa tam velmi vela uzitocnych veci, odporucam ist tam, ak budes mat moznost.

siska53
5. mar 2016

@nikam mne je to uz jedno,obe mam do skolky prijate a chodia,len ma to udivilo,lebo riaditelky skolok tvrdili cosi ine. Ze tam nepatrime,preto je mala sanca apod.,ked sme davali prihlasky a je to akurat tie 3roky dozadu,co som davala prvykrat (v2013). My sme sice z inej mestskej casti,ale vediet by o tom mali vsetci.

Este otazka - ale ten posledny rocnik v skolke je povinny,nie? Ci aj to sa zmenilo? Mam totiz kamosku,ktorej syna neprijali a ten dalsi skolsky rok uz bude uplne predskolak a ina teraz nevie,ci sa bude moct vratit do prace,lebo dve sukromne by neutiahli (to hrozilo vlani aj nam,ale uz nam aspon maleho zobrali a malu od tohto septembra tiez)

Ale je to urcite uzitocna informacia pre inych,kde ziadat informacie.

senta_sofia
5. mar 2016

@siska53 povinny nie je,ale riaditel skolky ma povinnost prijat take dieta v zmysle zakona. Ako je to skutocne v praxi, netusim,ci si dovolia risknut to a odmietnut dieta.

nikam
5. mar 2016

@siska53 je to presne tak, ako pise
@senta_sofia