Unudené 6 ročné dieťa

evelina86
23. júl 2014

Neviem do akej kategorie mam zaradiť tento "problém" . Moj 6-ročný syn- predškolák (teraz ide v septembri do školy) sa stale nudí. Od začiatku prázdnin sa snažím detom vymýšlať rozny program, chodiť s nimi na výlety, do mesta, na detské ihriská, bol na prazdninach u babky... a on mi dnes ráno povedal,že ved celé prazdniny len sedím doma...Tak ma to nahnevalo a sklamalo...Za pár dní ide na tábor, má mladšiu sestru s ktorou sa vedia aj pekne zahrať......ale deno-denná otázka: mama aký mame program..Ešte sa len vraciame z výletu a uz padne otázka: "mama a teraz kde ideme" ?? Je to normálne u takychto detí?? ako mu to mám vysvetliť...alebo ako ho zabaviť,aby nemal pocit že sa nudí??

katka1981
25. júl 2014

@evelina86, niekde si tu pisala, ze vsetko ho bavi 20 minut..... ja som bola na zac. prazdnin u psycholicky s malou, vlastne som sa s psychologickou bavila len ja, co ma trapi. A povedala mi, ze mame na malu enormne naroky, ze v jej veku je normalne, ked sa na nejaku cinnost (hru, zabavu, cinnost...) dokaze sustredit 15 minut (a to moja dokaze kreslit aj 2 hodiny), detim plynie inak cas. Zial vela ludi toto vobec netusi, nevnimajuc mna. A potom mame pocit, ze nas dieta len otravuje, narocky si vyzaduje pozornost a podobne. Ale toto je vsetko prirodzene pre ich vek. Netrap sa tym, je to tak, ako ma byt. Cas rychlo plynie a ani sa nenazdas a privedie ti domov ukazat frajerku 🙂

mamavera
26. júl 2014

@mawka no vieš, možno to bude aj tým, že minimálne polovici rodičov idú ich vlastné deti po pár minútach na nervy. Inak by sa totiž nemohlo stať, že pre deti prídu päť minút pred zatvorením škôlky rodičia z kúpaliska. Keby to bol ojedinelý prípad, nejdem to sem písať. Nie je žiadnou výnimkou, že idú rodičia na dovolenku a deti šupnú k babke, ktorá ich vodí do škôlky a ešte ich oklamú. že idú na služobnú cestu, alebo dokonca do nemocnice....takýchto príkladov by som tu mohla dať oveľa viac. Takýto rodičia sú šťastní, že OC sú a že deti môžu niekam odložiť. Keď nebudú, budú sedieť niekde na terase, popíjať kávičku a okrikovať deti, ktoré sa budú bezcieľne pohybovať okolo. Veľa zo súčasných rodičov nie je pripravená na záťaž, ktorú deti prinášajú a vyhľadávajú akúkoľvek možnosť, ako sa ich aspoň na chvíľu striasť. Ak nebude OC, nájde sa iná možnosť, ale takýto rodičia sa s deťmi jednoducho hrať nebudú. Je to hrozné, ale je to tak. Nič na to nezmení to, že budú OC zatvorené. Osobne by som tam s malými išla len výnimočne, ale sú ľudia, ktorí inú možnosť nemajú a môžem ti povedať, že keď som pred nejakým časom poletovala medzi prácou a nemocnicou, tak som bola rada, že si môžem v nedeľu nakúpiť.
A k tomu unudenému dieťaťu - zrušiť TV, PC - šup von, výborný nápad je chata a nezobrať na ňu žiadne hračky, ak sa bude chcieť hrať musí zapojiť svoju fantáziu. Po pár dňoch sa už bude hrať sám s kamienkami, drievkami a pod. Deti sú zlenivené tým, že im rodičia stále vymýšľajú program a tak ako tu už písali predo mnou prepodnetované.

sunflower201280
12. aug 2014

Ahojte! No aj môj malý má 6. A to je tiež samé: nudím sa, mama poď sa so mnou hrať ... a dosť ma vytáčajú jeho odpovede... neviem, netuším..... a tiež sa snaží rozkazovať. Myslím si, že si vynucuje pozornosť kvôli mladšej sestre. ☹

prasiatko30
12. aug 2014

Chybaju im kamarati