Zoberú dieťa do škôlky aj bez podanej prihlášky?

nanka3
30. júl 2019

zienky, prosim vas, neviete niektora, ako to je s prijatim dietata - predskolaka do skolky, ale bez podanej prihlasky? vec sa ma tak, ze nasa skolka, kam chodila dcera doteraz sa stahuje a nova adresa nam nevyhovuje, ano, povedali nam to teraz, cize samozrejme sme podat prihlasku v stanovenom case nestihli, zoberu mi ju do spadovej skolky aj bez prihlasky?

ivi2891
30. júl 2019

@nanka3 tak bez prihlášky podla mňa nezoberu nikde ale skús ísť v septembri za riaditeľkou danej škôlky a možno vás príjmu a aj ja som vlani nestihla prihlásiť dcéru do termínu a dodatočné mi ju prijali a to mala 4 roky a s predskolaka by mali zobrať bez problémov pokiaľ nemajú plný stav

nanka3
autor
30. júl 2019

@ivi2891 vyskusam, dakujem

s1m.one
31. júl 2019

oslovila by som novu skolku uz teraz

nanka3
autor
31. júl 2019

@s1m.one vsade plnka, nie je miesto

s1m.one
31. júl 2019

@nanka3 to si iba myslis, alebo si ich aj obvolala?

mogaa
31. júl 2019

@nanka3 je to tak ako tu bolo písané, škôlka má limitovaný počet miest, nemôže zobrať dieťa nad rámec povolených miest.....

zontik
31. júl 2019

@mogaa má limity, ale aspoň u nás sa predškolské deti uprednostňujú, pretože je veľa detí, ktoré ešte nemusia v nej byť

mogaa
31. júl 2019

@zontik ano predškoláci sú uprednostňovaní, ale rovnako už majú naplnené počty v triedach🙂jedine že by v septembri niekto nenastúpil.......nemôžu teraz volať niektorej mamičke ktorej prijali dieťa medzi predškolákov a je narodené oktober - november, že ho neberú lebo majú iného predškoláka....

zontik
31. júl 2019

@mogaa to s vami súhlasím, a je tiež dosť možné, že nikde neuspeje, keďže pôvodná škôlka miesto má... jednoducho všetci pri škôlke bývať nemôžu 😁

nanka3
autor
31. júl 2019

@s1m.one obvolala som

nanka3
autor
31. júl 2019

@mogaa ja si to uvedomujem, ze mi mozu zobrat dieta len ked bude miesto, az roku 2021 vstupi do platnosti zakon schvaleny tento rok, cize povinna predskolska dochadzka

s1m.one
1. aug 2019

@nanka3 tak to mi je luto

mogaa
1. aug 2019

@nanka3 aj v tom roku 2021 to bude otázne, lebo jedna vec je že niečo schvália a druhá ak nebudú vytvorené kapacity....romske deti z 95% nechodia do škôlok a zrazu ak bude mať zobrať škôlka 10cigánskych detí tak to bude na úkor tých trojročných, tých budú musieť zobrať emnej a urobiť 2triedy predškolákov - alebo budú tie deti jednoducho miešať mladšie so staršími....rovnako si neviem predstaviť že do triedy kde už deti majú aký taký systém a návyky, prídu deti niekde z osád....podľa mňa je to nedomyslené

nanka3
autor
1. aug 2019

@mogaa to mas uplnu pravdu, nedomyslene to je