6-mesačná dcérka prestala piť umelé mlieko

sandricka11
2. sep 2023

Ahojte.prosim neviete mi poradit, malá mi uplne prstala pit UM.mame 6 mesiacov, prikrmy velmi pekne papa, zje vsetko co jej dam. Ale mlieko ani za nic. Vyskusali sme inu flasu, nic. Vodu pije pekne z flasky, len to mlieko odmieta. Z coho moze odmietat to mlieko? Nic sme nemenili. Co robit aby opát papala mlieko?

veruska00
2. sep 2023

@sandricka11 ahoj aj mi sme to mali keď mal malý cca 6 mes. aj ja som skúšala všetko ale nechcel ani tak ale to prejde za pár dní je to štrajk aj nám to trvalo cca 3-4dni potom to presko

sandricka11
autor
2. sep 2023

@veruska00 a co si mu davala papat? Iba prikrmy? Co je toto za strajk 🤦‍♀️

zuzanockamt
2. sep 2023

@sandricka11 Dávala som mlieko v spánku, hneď ako zaspal alebo ráno tesne pred zobudením. U mladšieho dieťaťa toto obdobie trvalo cca od 4.mesiaca do asi roka.

marianarem
2. sep 2023

@sandricka11 Tak mohlo mu prestat chutit, prikrmy su mozno aktraktivnejsie prenho. Ak sa bojis o vyzivu tak mozes zamontovat mlieko do nich.

katka708
2. sep 2023

Môj sa odstavil od prsníka v 5m. Tak som začala odsavat a dávať aj um ale ani z fľašky nechcel. Len keď zaspával alebo bol pred zobudenim tak si trochu potiahol... A neprešlo to, mlieko nedá do úst ani obyčajne jogurty.... 😩 a to mame aj kravu a čerstvé mlieko denne

peter0123
2. sep 2023

@sandricka11 Moja mala 8,5mes keď začala odmietať akékoľvek mlieko, pediater sa vyjadril asi v tom zmysle, že sa jej prechodne zhnusilo mlieko. To prechodné trvá cez desaťročie. Vraj kým dieťa priberá napreduje nie je sa čoho báť. Jedlo s obsahom mlieka , ovocie a zeleninu jedla, nikdy nebola velký jedák.

sandricka11
autor
2. sep 2023

@zuzanockamt tak pomohlo, akurat som jej dala mliecko ked zaspavala a vsetko vypila 😳 dakujem za radu

kacena4
2. sep 2023

aj moj je cca od 6m bez mlieka, odvtedy nedal do ust ani hlt. nahradili sme to tvarohom, maslom, kase, narierkami, jogurtmi, acidkom, mliecne polievky.. ale casom vysadil aj to a je uplne bezmliecny

sandricka11
autor
2. sep 2023

@kacena4 to vazne? 😳 celkom som z toho zufala ale pozeram ze nie sme ojedinely pripad ze prestala pit mlieko.

nikpa
2. sep 2023

@sandricka11 občas sa to stáva. Kamoška tak malého kŕmila od 4.mesiaca len s príkrmami a to aj v noci. Mlieko jej proste odmietal. A zostalo to tak dodnes, už je škôlkar.

veruska00
2. sep 2023

@sandricka11 aj ja som ho krmila v polospanku u nás to trvalo par dni