Čaj - dojčenská voda v lete pre novorodeniatko

nikolia99
15. feb 2024

Ahojte maminky prosim potrebujem sa poradit narodi sa mi v lete babatko a nvm ci sa mi podari kojit, mam zdrav. problemy ale uvidíme. Moja otazka je pre novorodeniatko v horucavach davat caj alebo vodu? ak je krmene UM ? alebo ak je kojene snad sa podari uvidme? moja babka stale ze musia pit
caje kvoli kolikam atd ako to je vlastne? dakujem pekne za odpovede

natall113
15. feb 2024

Dcéra sa narodila na začiatku mája, bola kojena a žiadnu vodu v lete nepila, ani čaje, prvé tekutiny začala piť až keď začala jesť prikrmy a aj to len čistú vodu
Mlieko obsahuje vodu takže nie nemusí piť. Tiež sa má staršia generácia snažila presvedčiť že musí piť lebo niekedy to tak bolo
Ako je to v prípade UM netuším

viestta
15. feb 2024

Caje na koliky nezaberaju, ak je dieta kojene nepotrebuje ziadne dalsie tekutiny a ak je na umelom mlieku, tak staci cista voda, nemusi byt ani kojenecka. Ak mate dobru vodu v kohutiku staci ju prevarit

lucia13022023
15. feb 2024

Malý bol na UM a vodu som dávala až s prvými prikrmami, dojčensku.

lubkovaandrejka
15. feb 2024

@nikolia99 Ahoj 🙂 malemu dietatu sa do cca pol roka okrem mlieka nemaju podavat ine tekutiny, to mlieko ho dostatocne hydratuje. Ide o to,ze tym,ze mu das vodu zaplnis mu ten malicky zaludok a on potom nemusi pirijat dostatocne mnozstvo zivin z mlieka. Nehovoriac o tom,ze voda riedi normalnu hodnotu sodika, ktora sa znizi, to zatazi oblicky a moze dost az k intoxikacii organizmu. Taky maly organizmus fakt nepotrevuje okrem mlieka vodu, kedze mlieko tvori takmer z 90% voda.

simona92101
15. feb 2024

@nikolia99 ak je dieta na UM,niektore zvyknu zapekat,preto sa odporuca kojenecka voda na zriedenie stolice.
Ak pije len MM,vodu netreba