Koľko fliaš na UM potrebujem, keď nebudem dojčiť?

20. aug 2023
sara07
20. aug 2023

jednu , aj tak ju musíš hned umyť , jednu na vodu

autor
20. aug 2023

@sara07 a hneď po vypití mliečka ju mám dať do sterilizatora ?

jj298
20. aug 2023

Aspon dve. Pre pohodlie.

jj298
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulkomale
20. aug 2023

Ja som mala sest, davala som do sterilizatora do mikrovlnky po umyti a mala k dispo potom ciste naraz.

sara07
20. aug 2023

ano .mne stačili dve proste , cumliky bude meniť priebežne

autor
20. aug 2023

@babulkomale a oplatí sa kupovať tie Philips Avent fľaše že si ich môžem nakúpiť do zásoby ?

cakanka22
20. aug 2023

Tiež som mala 2 najprv do 125 ml. Teraz mám 2 do 260 ml. Úplne mi to stači. Nakŕmim a Hned umyjem. Sterilizujem raz denne večer 🙂

galganka
20. aug 2023

Pri prvom dieťati sme nakúpili asi 8, lebo však radšej viac... ...pri druhom, to už boli tuším 4 kusy a pri poslednej 2. Vždy MAM, tie, čo sa samé sterilizujú v mokrovlnke. Z jednej dopila, rovno sme ju očistli a šup na odkvapkávač k druhej. V noci, keď sme mali mikrospánok, mohla počkať na pucovanie do rána, bola druhá v zálohe.

jj298
20. aug 2023

Mame presne tieto avent. Dve velke a jednu malu, sklenene a potom jednu malu plastovu na cistu vodu. Nesterilizovala som kazdy den. Proste umyjem a hotovo. Nezijeme v sterilnom prostredi netreba to prehanat. O tom tu tiez najdes temy.

autor
20. aug 2023

@jj298 a aký je rozdiel medzi sklenenou a plastovou ?

hennyinnsbruck
20. aug 2023

Mala som 1- sklenenu .Neskor 1 na vodu umelu
Po vypiti mlieka som ju umyla a kazdu nedelu vyvarala.
Netrebalo mi 20 flias🫣

babulkomale
20. aug 2023

@jj298 je rozdiel sterilizovat nieco z coho priamo pije párdňové dieťa a rozdiel denne chodit so Sanytolom po byte a striekat a pucovat vsetko.

jj298
20. aug 2023

Pre mna ten ze som nechcela plast zohrievat. A plastova je samozrejme lahsia takze sa skor naucil drzat si flasku sam. A ked som skusala dat caj plastova by zasla. Sklenenu umyjem raz dva. Ma tie iste flase od narodenia, menime len cumle.

lilope
20. aug 2023

Zatiaľ mám 3. Dve Philips Avent, prvú 125ml a druhú teraz 260ml, úplne to stačí, veď pije len z jednej fľaše. Po vypití umývam prostriedkom určeným na umývanie detských potrieb, šetrnejšie ako jar. Tú tretiu som kúpila v Tescu, pretože som si zabudla vziať fľašu k rodičom, ale z tej mi nevedela piť aj napriek tomu, že mala na ten cumeľ už vek. Je odložená na neskôr, možno bude raz na vodu.

judit47
20. aug 2023

Plastova flasa ti aj pri sterilizovano casom zajde z toho UM,sklenena nikdy. Kup dve ti budu stacit, napr pre pripad ze mu das a bude si znova pytat🙂

zuzanka.zuzu
20. aug 2023

od narodenia jednu, hodiť do vody vyvariť na pár minút novorodencovi je popri celej starostlivosti nič 😀 neskôr ťa to aj tak prestane baviť a ešte neskôr už len prepláchnes vodou 😉

monika553
20. aug 2023

Na začiatok by som nekupovala moc veľkú zásobu. Ja som kúpila jednu značku, už si presne nepamätám, a malý z toho nechcel piť. Tak svokra rýchlo zbehlo do lekárne a kúpila avent. Pritom v porodnici pil z také obyčajnej. Takže najskôr vyskúšať, a potom aspoň 2 ks. Mne sa jednu podarilo rozbiť, tak som mala náhradu.

bluemoon24
20. aug 2023

Ja jsem mela 4 suavinex zero zero a 2 velke sklenene avent, ktere vesly do ohrivace. Nekupuj na zacatek hodne. Uplne na zacatku jsem koupila 2 male sklenene avent a maly z toho vubec neumel pit, vsechno pak vyzvracel. Takze kup si 2 a uvidis jak to pujde, kdykoliv pak muzes prikoupit 🙂

betulinka1
20. aug 2023

Mala som 4 + jednu na vodu, ked sme isli aj na vylet alebo niekam cestovali na dlhsiu cestu, tak aby som mala pripravene. S jednou ci dvoma si to neviem predstavit.

x_mery_x
20. aug 2023

Ja som mala jednu, aj teraz kupim len jednu.

mamusa123456789
20. aug 2023

Ja mam fliaš asi 6-7, mala síce už 19 mesiacov, ale, keď ideme na výlet tak pije len mlieko a nemám problém s tým, kde budem umývať fľaše, len prepláchneme čistou vodou a doma sa potom riadne umyju

banalu
20. aug 2023

U nas na zaciatok 2 tie male a potom ked bola plne na UM 4 velke - dost dlho mala 5 flias medzi 19.00-07.00 tu jednu vecernu clovek umyl, ale neviem si predstavit o 22.00, 02.00 a 5.00 ist umyvat flasu aby som mala na dalsiu davku. Tak som si polozila 4 flase na stolik, termosku s 40 stupnovou vodou a mliekom v davkovacoch a ked sa zobudila, len som zarobila a vybavene. Rano vsetky umyt, vysterilizovat na den aby bolo a parada.

vkatush
20. aug 2023

Úplne prvú mal malú sklenenú.

Teraz (8m) má dve 260ml na mlieko a jednu 330ml na čaj/vodu počas dňa. Plastové, ľahšie sa mu držia a dokáže sám jesť.

danny173
9. sep 2023

Ja mam 10. Na deň akurát a vždy na večer idú všetky do umývačky. Je to o pohodlnosti. Ale mame mlieko Baby Smilk, z neho ostávajú fľašky strašne mastné, tam iba kvôli tomu. Inak by stačili 2-3.

gabym
9. sep 2023

Ja mám tiež philips avent fľaše.. Mám 2ks a úplne stačia.. Cumlíky som kupovala na ne potom podľa mesiacov

krrisstina
23. sep 2023

Jednu sklenenú, potom mal dve sklenené. Malú a väčšiu. Keď sa už jedna rozbila už si sám držal fľašu, tak mal umelú. Potom už boli 2 umelé, jedna na vodu a jedna na mlieko. A stačilo to. Každý podľa svojho pohodlia.

nyphadora
23. sep 2023

Mali sme 4, nie vzdy sa stihli umyt, hlavne v noci, boli pripravene s vodou a len sa davali do ohrievaca.

taktotedanie
2. nov 2023

Mali sme lansinoh 7ks, sterelizovala som kazdy vecer