Májová súťaž s Bioderma

bioderma_lucia
6. máj 2013

Milé mamičky,skúsim aj ockovia, snažilky a nadšenci modrykonik.sk, pripravili sme pre vás súťaž, do ktorej sa môžete zapojiť kedykoľvek počas Mesiaca s Bioderma(do 23.5.2013) a hrať o hodnotné ceny.

Aké sú podmienky a priebeh súťaže?

1. Začíname teraz!
2. Zapojiť sa môže každý tým, že si vo svojom fotoblogu vytvorí album s názvom „Májová súťaž s BIODERMA“.
3. Do albumu si vložte fotku Photoderm Kid. Nájdete ju v albume v mojom fotoblogu, tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bioderma_luc...
4. Následne do fóra pod tému „Májová súťaž s BIODERMA“ uložte váš link na váš fotoblog. Tým sa zaradíte do súťaže.

5. Do svojho albumu budete počas súťaže vkladať vaše fotky. Maximálny počet fotiek je päť, minimálny počet sú dve fotky.
6. Čo má fotka obsahovať? Akýkoľvek produkt Bioderma na čo najnetradičnejšom (zaujímavom) mieste. Kreativite sa medze nekladú. Na fotke môžete byť aj vy alebo vaši drobci. Používanie rôznych kreatívnych techník je povolené.

7. Zapojiť sa do súťaže môžete kedykoľvek do 23.5.2013. Presne o polnoci súťaž skončí.
8. Následne tím ľudí zo spoločnosti Bioderma vyberie tri výherné fotky. Vyhlásenie výsledkov bude do 26.5.2013 do polnoci.

Odmeníme TRI najzaujímavejšie fotky, ktoré získajú nasledovné ceny:

1.miesto: Starostlivosť o pokožku celej rodiny v hodnote 800€
2.miesto: Starostlivosť o pokožku celej rodiny v hodnote 400€
3.miesto: Balíček na leto s ochranou proti slniečku pre mamičku a dieťatko v hodnote 100€

Veľa šťastia všetkým 🙂

rora
27. máj 2013

@mery333 suhlasim s tebou 🙂

huxy
27. máj 2013

@bioderma_lucia už len na záver,a končím. v bode 5 máte napísané toto: 5. Do svojho albumu budete počas súťaže vkladať vaše fotky. ..
takže zo súťaže by mali byť vylúčené stiahnuté obrázky z internetu. čiže aj výherca 1.miesta a obidve na 3.mieste /lebo majú len posťahované a upravené obrázky z netu/,keď majú byť vkladané "VAŠE FOTKY"

rora
27. máj 2013

@huxy inak mna toto tiez zarazilo... ja uz mam album zmazany, ale mala som tam fotky seba a dcerky s kremom, potom 2x dcerku s kremom a potom 1x krem na netradicnom mieste. ja som to "vase fotky" pochopila ako fotky odfotene "s nami" - ludmi.

huxy
27. máj 2013

@rora myslím,že väčšina mamičiek to pochopilo tak,že majú mať vlastné fotky,či už upravené,alebo nie.ale akurát vyhrali také albumy,kde boli porušené pravidlá dané na začiatku súťaže

mery333
27. máj 2013

@huxy
@rora Berme to ako ponaučenie pre budúci raz. Stačí si posťahovať fotky z netu, za pár minút upraviť v grafickom editore a hotovo. Na čo vyvinúť viac úsilia. 😒 Tiež som maximálne demotivovaná.... (a teraz mi vôbec nejde o to, že som nevyhrala).

rora
27. máj 2013

@mery333 no ja to tak urcite urobim, lebo svoje a dcerine fotky tu v albumoch nemam zverejnene (kvoli osobam ktore tu z casu na cas fotky kradnu), a len kvoli tejto sutazi som to urobila a zverejnila. takze nabuduce sa to zaobide bez strachu, staci pouzit google a vybrat si zaujimavy obrazok a zohnat photoshop.

huxy
27. máj 2013

@mery333 rozumiem,však presne o to ide.na začiatku boli dané určité pravidlá,a potom za pochodu,alebo vlastne na konci sa zmenili.nepáči sa mi to,a preto som sa ozvala.a tiež nabudúce súťažiť nebudem,keď to takto dopadlo ☹

rora
27. máj 2013

@huxy podla vyhernych obrazkov mi to prislo ako sutaz kto vie spravit bioderme lepsi reklamny obrazok dajme tomu na bilboard.... hlavne ziadne tvare deti...

melesmeles
27. máj 2013

@huxy spravne si podotkal, ze "vase fotky"...a nie "vase kolaze z fotiek z netu"....

vejinka
27. máj 2013

Vyhercom gratulujem ale tiez som maximalne Sklamana

vejinka
27. máj 2013

Ja blazon vymyslam nieco..a stacilo len stiahnut fotky

rora
27. máj 2013

@vejinka myslim ze viacere sme sklamane... (nie z toho ze sme nevyhrali,to mne osobne je jedno,ale z vyberu fotiek,bolo tu mnozstvo kreativnych peknych foteciek s detmi). vyhralo to, co im v konecnom dosledku moze asi pomoct v reklame... o nejake rodinné,nedajboze detské fotky s kremom tu asi neslo.

huxy
27. máj 2013

@rora no ale to potom mali povedať hneď na začiatku,a nie že po vyhlásení výsledkov to sami zistíme.mali to dať do podmienok súťaže.v tom prípade by som sa ani nezapojila a strávila ten čas,čo som trávila vymýšľaním a fotením,radšej inak.

boise
27. máj 2013

Dievcata, normalne niektore viete pokazit radost z vyhry...nehnevajte sa na mna, ale kde je napisane ze to musia byt rodinne fotky? aj upravena fotka je fotka, neslovickarme zase...precitajte si prispevok na predoslej strane, tam som opisala ako album vznikol a preco je taky aky je...mne osobne sa pacia aj tie flasky s mliekom, podla mna dobry napad...Skuste sa vzit teraz do koze vyhercov, pre nich bol ich album ten najkrajsi, najnapaditejsi, s tym sa do sutaze prihlasili. Tak doprajte radost vyhercom a zachovajte si cest porazenych prosim...

rora
27. máj 2013

@huxy tu sa uz nedoriesi nic aj tak nie som zvedava na ich vyhovorky. stacilo mi zapojit sa este do tej dennej sutaze o tu lampicku... tam vyhrala jedna osoba po dva razy.... tam boli tiez take pravidla ze neviem kto to vymyslel, ze niekto moze vyhrat aj viackrat (ale s inou fotkou), to uz co je... niekto nema cas spamovat tam svojimi fotkami a posle len jednu. tym padom si moze ist pískat....

rora
27. máj 2013

@boise vyhercom kazda jedna srdecne blahozela 😉 tak nas nehadz prosim medzi nejakych zavistlivcov ked sa tu bavime uplne o niecom inom a nie o tom ze vam vyhra nepatri. ale celkovo o pravidlach, ze to malo byt asi zrozumitelnejsie vysvetlene. keby som presnejsie vedela o "co" tu ide, tak by som nezverejnovala svoje osobne fotky a spravila tiez nejaky zaujimavy reklamny pútač 😉

boise
27. máj 2013

@rora zbytocna debata toto...uz je to uzavrete, fakt len kazite radost vyhercom, potom sa citia ako ti, ktori si to nezasluzili...tak isto mohli byt pridavane nase fotky ako aj vase, to je riziko vyberu vyhercu na zaklade subjektivneho dojmu, s tym treba pocitat. Mna ani nenapadlo napadnut akykolvek album, nezda sa mi ze by bol co len jeden proti pravidlam, a to som si ich opatovne pozrela na zaklade tejto diskusie.

rora
27. máj 2013

@boise je mi to jasne ze zbytocna debata. nech clovek napise hocico hned napada albumy 😕 hned kazi radost vyhercom... 😕 hned je zle. koncim. nepotrebujem aby ma tu niekto este aj obvinoval skrz to ze som si vobec dovolila komentovat menej zretelne pravidla. nenechaj si tym znechutit nedajboze cely den,nechcela by som mat este aj to na svedomi 😀

boise
27. máj 2013

@rora ty sama sa hadzes do jedneho vreca, nemozes popriet, ze sa tu riesili konkretne albumy, ktore akoze nesplnili pravidla...pravidla boli dane, nikto nebol diskvalifikovany, a teda kazdy mal rovnaku sancu na vyhru, ja nerozumiem tvojej reakcii, prepac. Si podrazdena a preto tak reagujes, ja na nikoho neutocim, slusne vysvetlujem..." vyhralo to, co im v konecnom dosledku moze asi pomoct v reklame... " je pre mna napadanie albumov, prepac..aj kazenie radosti vyhercom...ale mozno som podrazdena ja, cez vikend mi kompletne krup znicil celu zahradu, som z toho stale mimo...Ak som sa ta akokolvek dotkla prepac, len na mna to posobi velmi zle...

mery333
27. máj 2013

@boise Celé si to nepochopila o čom sa tu bavíme, tak neprekrúcaj. Tu nejde o to, že človek nedopraje ... nepoznáš ma. Mám dve malé deti a závisť je teda tá vlastnosť, ktorú nepestujem. Ba naopak, s manželom zastávame: dopraj a bude Ti dopriate. A k tomuto vedieme aj svoje deti. 🙂

Ešte raz napíšem to isté, čo o pár príspevkov vyššie: takisto som si mohla sadnúť za PC, posťahovať z netu fotky od výmyslu sveta a pohrať sa vo Photoshope. Ja si za každou svojou fotkou stojím... každú som si fyzicky pripravila, naaranžovala a okato v tejto súťaži o toto nešlo ... pokiaľ viem, nikto Ťa tu nespomínal a keď len tak v dobrom. 😉
Tu ide v prvom rade o PRINCÍP, NIE O ZÁVISŤ. Ja nie som odkázaná na túto súťaž, chcela som iba prezentovať svoje nápady, takisto ako aj Ty.

sotka
27. máj 2013

@boise tiež si myslím že tvoj album vyhral právom, naozaj originálny a pekný...ostatné sa mne osobne nie veľmi páčili...ale tvoj teda áno 😎

boise
27. máj 2013

@mery333 ja velmi dobre chapem, ale snazim sa vysvetlit princip sutaze, kde sa subjektivne posudzuje. Rovnako ste splnili pravidla vy, ako aj ostatne baby..ak nebolo nieco jasne, bol priestor pytat sa tak, ako to spravilo par dievcat...preto mi je luto ze sa to tu rozobera v podstate uplne zbytocne, k nicomu to nevedie, a len to robi zlu naladu...ak niekto napise ze je sklamany z vyhercov, z vyhernych albumov atd, tak to nie je uz o rieseni pravidiel, ale o komentovani konkretneho vitaza a aj ked ma nikto nespominal, dotyka sa ma to a preto som vysvetlila vznik albumu aj to, preco na nom nie je ani jedno moje dieta...

huxy
27. máj 2013

@boise skús si ešte raz prečítať pravidlá súťaže úplne na začiatku,kde je písané,že budete vkladať VAŠE FOTKY.fotky stiahnuté z netu a upravené,nie sú vaše fotky,o to celé tu ide.

boise
27. máj 2013

@huxy ja pod pojmom vasa fotka rozumiem fotku, ktora je moja, cize akakolvek mnou upravena...ak stiahnem fotku z netu a upravim ju, uz je to nova fotka, moj novy original...hlavne ked sa pise ze povolene su akekolvek upravovacie techniky ci ako to tam bolo...uz som pisala ze prve co ma napadlo ked som si precitala pravidla bolo, ze vela albumov bude "fotomontaz", prave preto, ze to je dovolene...

huxy
27. máj 2013

@boise nesúhlasím,ale v poho.to,čo tu píšeme nie je závisť,ale zmysel pre spravodlivosť či nejakú férovosť,ktorú táto súťaž nemá

boise
27. máj 2013

@huxy ja som ani raz nenapisala ze zavidite..napisala som ze dabata kazi radost, lebo sa citia vitazi ako ti, ktori si to nezasluzili...lebo pochopili pravidla inak ako vy...vidis, ja som to pochopila tak, ako to bolo mozno myslene...taktiez X inych ludi...akceptovany bol akykolvek album, to ze ste techniky nevyuzili vas nediskvalifikovalo... Sama Lucia napisala, ze jej sa tiez zdalo kamenom urazu pocet fotiek v albume. Ale skus postavit pravidla subjektivne vyhodnocovanej sutaze tak, aby boli presne vymedzene, aby mali presne mantinely. Nie je to vobec jednoduche, a neviem ci je to vobec mozne...

lalai
27. máj 2013

Mala som to stastie ze som tuto sutaz vyhrala a uprime sa s toho tesim, len mi nejde do hlavy tato debata ktora tu vznikla...
1.
nemyslim si ze by boli pravidla nejako nejasne vysvetlene : Do svojho albumu budete počas súťaže vkladať VAŠE FOTKY nemusi znamenat fotky na ktorych ste vy alebo vasa rodina, hlavne to znamena ze nie fotky "ukradnute" od niekoho ineho ale vas z VASEJ TVORBY
2.
Používanie rôznych kreatívnych techník je POVOLENÉ - co na tomto nie je jasne, kreativna technika moze byt malovanie, strihanie, lepenie, retusovanie a je ich xy dalsich
3.
Na fotke MÔŽETE byť aj vy alebo vaši drobci - slovo mozete neznamena musite
4.
zverejnili albumy ktore vyhrali ale to neznamena ze v tych albumoch sa im kazda jedna fotka pacila na 100% mozno sa im dve pacili a dve nie
5.
co sa tyka mojho albumu z 5 fotiek mam dve robene formou fotoshopu (a preco nie aj to je technika, niekedy narocna niekedy nie ktoru treba ovladat) a tri fotky su realne a niektore mi dali naozaj zabrat takze si myslim ze mam narok sa tesit z vyhry a ze som si ju zasluzila ohodnotil tím Biodermy .
Aj ja som videla ostatne albumy a tiez sa mi pacili, no tajne som dufala ze ten moj je naj tak isto ako kazda jedna mamina co sa zapojila do sutaze. Nech mi tu nikto nehovori ze sa nezapajal preto aby vyhral ..

Je mi luto tejto diskusie aj toho ze som sa do nej musela zapojit pretoze sa mi zda nespravodlive krtizovat @bioderma_lucia a jej tím. Myslim ze bolo jasne stanovene co je potrebne ak sa chce niekto zapojit a ak s tym mal niekto problem preco sa ozval teraz mal mesiac na to aby si pripadne nedostatky a nejasnosti zistil. A to ake fotky resp. albumy vybrali bolo len na nich.

Blahozelam vsetkym vyhercom 🙂 pekny den vsetkym

huxy
27. máj 2013

@boise inak podľa toho potom,čo si napísala,som si mohla kľudne skopírovať tvoje fotky z tvojho súťažného blogu,poupravovať ich a ukazovať ich ako svoj originál.podľa mňa je to hlúposť.originál je vždy len jeden,to keď niekto upraví originál,už je to kópia,a v žiadnom prípade nie vlastná foto

boise
27. máj 2013

@huxy ano mohla 🙂 len neviem ako kreativne by si ich este upravila 😀 akoze je X fotiek chranenych autorskym pravom...ale tie co nie su, resp. pri nich nie je uvedene ze su, mozes slobodne pouzivat a upravovat podla svojich predstav. Niekedy to je pre autora poctou...ako napriklad pri fotke s mliekami, ak je fotka original od biodermy, co asi je, tak je poctou ze sa siri dalej a kreativne upravuje, je to isty druh reklamy ;)

lulusha
27. máj 2013

ahojte! ja tiez blahozelam vyhercom, je mi trosku luto, ze my sme nevyhrali, ale tak mozno nabuduce 😉 vyhru vsetkym prajem, babulky, uzite si ju 😵
myslim, ze by nebolo odveci tuto temu uzamknut, lebo sa tu len zbytocne hecujete 😉
zelam krasny den a slnecne leto 😎