Som mama a chcem, aby moja pleť vyzerala zdravo a pekne

bioderma_lucia
6. máj 2013

Na materskej „dovolenke“ je času naozaj málo. Všetok čas rozdeľujeme medzi drobcov, domácnosť, rodinu ... a na nás nám niekedy nezostane žiadny čas. Stíhate sa starať o svoju pokožku dostatočne? Beriete starostlivosť ako nutnosť alebo si ju vychutnávate a máte z nej relax? Je starostlivosť o svoju pokožku iná ako predtým, ako ste sa stali mamičkami? Zmenila sa vám pleť a vyžaduje si zmenu starostlivosti? Alebo vás trápia problémy s pokožkou? Porozprávajme sa aj o nás ...

jajamalka
6. máj 2013

Jáááj, ja som to starostlivosťou o pleť nepreháňala ani ako bezdetná, ale čo mám malú, tak som rada, keď si stihnem ráno umyť tvár čistou vodou. 😀 Ale snažím sa postupne zlepšovať a na Hydrabio Riche nedám dopustiť 😉

kattrin5
6. máj 2013

Nie ja sa staram o pokozku tak ako aj pred tym...a nemam s pletou ziadne problemy

sisaha
6. máj 2013

@bioderma_lucia ano, rozdiel v pleti medzi prvym porodom a druhym s odstupom 11 rokov badam.., ale je to fyziologickeho razu, kedze starne kazdy.. 🙂

graceful9
6. máj 2013

@bioderma_lucia času je málo a keďže mám sklon k akné tak starostlivosť je nutná, aj keď nie vždy dostatočná :( ale vyskúšala som vzorky sebium a som spokojná...hoci sú dosť drah( za kvalitu sa platí ), snáď si ich časom budem môcť dopriať ;)

vivian27
6. máj 2013

Ja som nikdy extra problem s pletou nemala no aj napriek tomu uz 3 roky pouzivam micrlarnu pletovu vodu sebium. Spm s nou velmi spokojna, hoci teraz ako tehotnej sa mi neskutocne zhorsila plet a mam plnu akne,zvazujem aj nad niecim inym....

trish31
6. máj 2013

Teraz v tehotenstve mam krasnu plet,nalicena nejdem do perin nikdy a urcite to nebudem robit ani po tehotenstve,Pouzivam okrem inych aj cistiacu vodu od Bioderma

huhusestra
6. máj 2013

Ja sa musim postazovat lebo od kedy som tehotna tak sa mi plet zhorsila v tom zmysle ze ju mam velmi suchcu a drsnu uz som na sebe aj spozorovala vrasky :( neviem co tie hormony vymyslaju. Na bruchu som zasa vysypana suchymi svrbivymi loziskam ako keby to bol ekzem no neviem chystam sa k dr.tak som zvedava co na to povie. Biodermu som este neskusala a mohli by ste mi odporucit nejaky krem na terasi moj typ pleti.
No a co sa tyka mojej starostlivosti o plet, pokial sa nenamalujem tak ju necistim ale kremujem sa pravidelne.

ferihegy
6. máj 2013

Nikdy som nemala peknú pleť, počas tehu sa mi pleť tiež zhoršila a času o jej staroslivosť veľa nemám. Takže rýchlo umyť, nejaký ten krémik a spať 🙂

anjelik0907
6. máj 2013

ja som mala ešte pred mesiacom veĺmi suchú pleť. Robili sa mi až také suché miesta v niektorých oblastiach tváre. Vyskúšala som krém od Bioderma a už po pár dňoch sa mi fakt pleť napravila. Určite odporúčam 🙂

saska.t
6. máj 2013

nikdy som nejake vazne problemy s pletou nemala,typ pleti mam suchy az velmi suchy,ale poslednu dobu badam,ze ma sklony pri podrazdeni zareagovat cervenymi flakmi, opalujem sa dobre do hneda,mam 35 r.rada by som vas poprosila o navrh celej rady kremov +cistenie pre moj typ pleti 😉 @bioderma_lucia

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@jajamalka ano ano, poznam to 🙂 pri drobcoch toho casu naozaj nie je vela ... a tesim sa, ze Hydrabio Riche vyhovuje 😉 papa

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kattrin5 to mas super, bezproblemova plet je snom kazdej z nas 😉

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@sisaha 😀 ano, veru, kazdy z nas starne ale dolezite je, na aky vek sa citime ... 😉

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@graceful9 hmmm, akne v poslednom case trapi vela vela zien aj muzov vo veku nad 20, 30 ale aj 40 rokov ... Naozaj si vyzaduje doslednu starostlivost. Sebium je dobry rad a pokial si bola spokojna, to je fajn. Vies co, Bioderma robi casto mnoho akcii, kedy sa oplati kupovat. Teraz ide leto, budu akcie skor na "opalovaky" ale niekedy na jesen, myslim si, ze pridu na rad aj akcie na sebium. Skus sledovat nasu facebookovu stranku a/alebo nas web www.bioderma.com/sk 😉

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@vivian27 blahozelam k tehotenstvu 🙂 Moja mala sa narodila 10.10. - podobny termin ;)
Tehotenstvo je plne hormonalnych zmien a to moze sposobit zmeny na pokozke. Plet sa bude ste menit porodom a v prvych mesiacoch po porode. Treba to ustat, starat sa o pokozku. Vyskusala si Sebium Global? Je to novinka, krem na akne a zatial nan pocuvam velke chvali.
Drzim palce, aby ste boli zdravi, papa

kitty88
6. máj 2013

ja som sa nikdy nejak zvlast o plet nestarala a teraz takisto nie, nemavam s nou problemy, obcas nejaka ta vyrazka, ale da sa prezit 😉 akurat co som mala po porode problemy, tak to boli suche ruky, ale strasne, az ma palili a praskali, skusala som vsetko mozne, ale jedine, co mi pomohlo, bol Atoderm PO Zinc krem, robi zazraky, uz po troch dnoch po suchych miestach nebolo ani stopy, odporucam vsetkymi desiatimi a urcite po nom opat siahnem, ked sa vyskytnu podobne problemy 😉

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@trish31 ahoj, blahozelam k tehotenstvu a drzim palce 🙂 odlicovanie a cistenie pokozky je zaklad uspechu. Micelarka je vyborna. Hlavne odlicovanie je jednoduche 😉

trish31
6. máj 2013

@bioderma_lucia hlavne z nej nemam ziadne alergicke reakcie 😉

kokorunecka
6. máj 2013

Mňa z Biodermy svrbí pleť... ☹ 😠

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@huhusestra jeeej blahozelam, dalsia oktobrovka ;) moja mala sa tiez narodila v oktobri ale pred rokom a pol. Blahozelam a uzivaj si krasne obdobie 🙂
Ano, hormony robia s nasim telom "zazraky" ... niekoho trapia vyrazky, niekto ma plet ako babika a niekto naopak suchu az extremne suchu pokozku. Na takyto problem, co mas ty je vyborny Atoderm PO zinc. Nim sa natieraj bud cela alebo len lokalne, tam kde mas suchu kozu. Po zinc zabera a mozu ho pouzivat aj miminka takze je velmi setrny. Teraz som nim natierala mojej male chrbatik, lebo sa jej urobili suche mapy. Po 4 dnoch natierania mame pokozku hladku a zdravu.
Pokozku je dobre vzdy pred nakremovanim vycistit. Na tvar jevybornaSensibio H2O a nemusi sa ani oplachovat. Vycisti, odlici, aj vodeodolny make up. Hned na to mozes nanasat krem. Ten PO Zinc si mozes dat aj na tvar, pokial ju mas vysusenu. Drzim palce, papa

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@ferihegy ahoj, veru, casu nie je vela ... hygiena je zaklad uspechu. Pokozku by sme mali vyistit rano a vecer a po vycisteni naniest krem podla typu pleti. Ak stihas toto, je to super 😉 papa

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@anjelik0907 jeeej tesim sa 🙂 a nepamatas si presny nazov kremu? Nebol to nahodou Atoderm PO zinc? dakujem, papa

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kitty88 tesim sa, ze PO Zinc pomohol 🙂 ja ho tiez na taketo stavy doporucujem.
Akurat som pisala @huhusestra, ze by som jej ho doporucila ;)

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kokorunecka ahoj, a skusala si viac produktov alebo to bola reakcia na jeden? Moze byt, ze ti nejaka zlozka nesadla ... a aky typ pleti mas?

katum
6. máj 2013

ahojte, ja sice zatial nie som mama, napriek tomu by som vas chcela poprosit o radu na leto - hladam nejaky pletovy krem s UV faktorom, po ktorom sa mi vsak nebude plet lesknut ako po beznom opalovacom pripravku... rozmyslala som nad sebium mat fluid tonovacim, ale neviem zistit, aku ma UV ochranu... pripadne je nieco, co by ste mi poradili? dakujem

kokorunecka
6. máj 2013

@bioderma_lucia Mám zmiešaný typ pleti so sklonom k akné a skúšala som Sébium.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@saska.t ahoj, na hygienu doporucujem Sensibio H2O, micelarnu vodu. Odlici, vycisti a nemusi sa oplachovat. staci tato voda a vatovytampon a hygienu rano a vecer mas zabezpecenu. Hlavne pokial mas suchu plet so sklonom k zacervenaniu, radsej sa vyhybaj oplachovaniu cistou vodou z vodovodu. Ta ta bude este viac vysusovat. Zameraj sa skor na sprchovanie vlaznou vodou a vyhyvaj sa kupelom.
Krem na den a aj na noc mozes pouzivat Sensibio Riche. Je pre citlivu pokozku a bude ti eliminovat zacervenanie. Cez den v lete mozes nan nanasat krem s SPF, bud Photoderm Anti age SPF 30 alebo aj s najvyssim SPF 50+ a to Photoderm Max krem. Je vhodny na suchy typ pleti. Na ocne okolie je vhodny rano aj vecer Sensibio ocny gla-krem (aj pod make up). Na cele telo je pre extremne suchy typ pleti vhodny Atoderm PP Baume.
No a este by som 4x do roka odporucila mesacne kury Matricium. Su to ampule, jedna obsahuje 20 kvapiek. Desat nanes rano adesat vecer na vycistenu pokozku a na to nanes krem, ktory pouzivas. Matricium je unikatne v regeneracii kozi v hlbke. Pokozku ti skludni a vyhladi. Neviem, ci som dostatocne odpovedala. Kludne mi prosim este napis, rada odpoviem, papa

lenka852
6. máj 2013

@bioderma_lucia, mám presne ten istý problém ako opisovala @saska.t ... skúšala som už rôzne krémy, ale najhoršie je na tom to, že ten krém, po ktorom nezčervenejem ako paradajka tak do pol hodiny ho zlúpem z tváre, urobia sa mi žmolky a "zošúcham" zo z tváre ... je možné niekde požiadať o vzorky na vyskúšanie?

kvojtanikova
6. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj ja by som sa chcela spytat ci su vyrobky bioderma vhodne aj na pokozku s akne, ale nemyslim plet (tvar) ale skor dekolt/ramena. Mam velky problem s vyrazkami v tychto oblastiach a rada by som nasla nejake optimalne riesenie. Potrebujem nieco na zjemnenie viditelnosti jaziev a zamedzenie tvorby novych vyrazok. Dufala som ze po porodoch sa mi pokozka zlepsi ale marne. Plet ako taku na tvari nemam az taku zlu no v tom dekolte je to hroza. Mohla by si mi poradit ako postupovat ako ju osetrovat?

iv01
6. máj 2013

Sensibio h2o je uplne super, teda ja to tak pocitujem.