Som mama a chcem, aby moja pleť vyzerala zdravo a pekne

bioderma_lucia
6. máj 2013

Na materskej „dovolenke“ je času naozaj málo. Všetok čas rozdeľujeme medzi drobcov, domácnosť, rodinu ... a na nás nám niekedy nezostane žiadny čas. Stíhate sa starať o svoju pokožku dostatočne? Beriete starostlivosť ako nutnosť alebo si ju vychutnávate a máte z nej relax? Je starostlivosť o svoju pokožku iná ako predtým, ako ste sa stali mamičkami? Zmenila sa vám pleť a vyžaduje si zmenu starostlivosti? Alebo vás trápia problémy s pokožkou? Porozprávajme sa aj o nás ...

turistka
15. máj 2013

@delilah1 mam taky dojem ze original bioderma s tymto e-shopom nema nic spolocne, ale aj ja som si to vsimla

alenka777
15. máj 2013

@bioderma_lucia Lucka chcem sa ešte opýtať, ako vrstviť krémy...dám najprv Photoderm SPF50+ultra fluid, potom pore refiner a potom make up? nezotrie sa mi takto ten photoderm? make up musím dať, kvôli pig. škvrnam...

bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@luly13 ahoj, verim, ze tato sezona ta poriadne potrapila. Je to tym, ze zima bola dlha a prehupli sme hned do letneho pocasia. Priroda sa z toho "zblaznila" a kvitne vsetko naraz (co inokedy kvitlo postupne) a preto je riziko pre alergikov omnoho vyssie.
Nepises, co pouzivas na odlicovanie. Ja bysom ti doporucila Sensibio H2O - micelarnu vodu. Je setrna aj k najcitlivejsej pokozke. Co je pre teba vyhoda, ze ju nemusis oplachovat (vyhnes sa kontaktu s vodou, ktora ta viac vysusuje). Na liecbu atopie je najlepsi Atoderm PO zinc. Na cistu plet nanasaj na postihnute miesta. Pokozku ti ukludni, úremasti, zhydratuje a tiez ta zbavi svrbenia a mozneho zapalu.
Kozmetiku si vyberaj podla zlozenia. Musi byt bez parfumu, bez parabenov a urcena na citlivu, najlepsie atopicku pokozku. Drzim palce, nech sa pokozka ukludni a dostane do dobreho stavu, papa 😉

bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@delilah1 toto nie je nas e-shop. My nemame nas oficialny e-shop. Spolupracujeme s dermatologmi/pediatrami, lekarnami a e-shopmi, ktore su priamo napojene na lekaren alebo dermatologa. S inymi e-shopmi nespolupracujeme. Ani s tym co spominas ... papa

delilah1
15. máj 2013

@bioderma_lucia dakujem. ja len že boli mic. vody 1+1 zdarma - platí to aj v lekárňach teraz ? dakujem

kvietok173
15. máj 2013

@bioderma_lucia Ahoj chcem sa opýtať, ostali mi po tehu, pigmentové škrvny a chcela som niečo na nich buď na zsovetlenie, alebo aj nato aby sa nerobili ďalej, t.j. asi krem s vysokým ochranným faktorom. Ale mám problém, lebo moja pleť je vysoko citlivá na hocaké prípravky. Stávalo sa mi že som cca mesiac, dva používala krém a potom buch štípanie, čšupinatenie a zle, aj keď do vtedy bol super. Po umytí si musím okamžite niečím natrieť tvár, lebo ju mám extrémne suchú a zároveň ako papierik jemnučkú. Chcela som sa opýtať na nejaké vzorky z Biodermy pre môj problé, lebo nechce sa mi kupovať celý krém a potom zistím, že ho neznesiem na tvári. Zvyknem používať Excipial, ten je ako tak pre mňa neškodný krém. Ďakujem.

bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@turistka ahoj, super, hydratacia je velmi dolezita 😉
Sebium Pore Refiner je urceny na stahovanie otvorenych porov a zmatnovanie pokozky. Neriesi cierne bodky. Zbavit sa ciernych bodiek ti pomoze Sebium peelingovy gel, ktory odporucam pouzivat 2-3x tyzdnne. Pokozku treba dat vycistit kozmeticke a nasledne pravidelne pouzivat Sebium peelingovy gel. Cierne bodky su zoxidovane necistoty zmiesane s nadbytocnym koznym mazom.
Co sa tyka vzoriek, obsahuju to iste ako skutocny krem.
Sensibio H2O je zakladna micelarna voda obohatena o uhorkovy extrakt. Ostatne micelarne vody z Biodermy, taktiez aj Hydrabio, vychadzaju zo zakladnej sensibio micelarnej vody a su obohatene o dalsie latky, ktore posobia na to, k akemu radu je voda urcena, napr Hydrabio k hydratacii koze.
Ak by cokolvek, pis 😉 papa a pekny vecer 🙂

bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@alenka777 ahoj, zaklad vrstvenia je v tom, ze kazdy krem potrebuje cas na to, aby sa dostatocne vpil do pokozky. Ten popis ako si napisala je spravny. Este mi napadlo, ze pre teba, kedze pouzivas make upy, by bola vhodna varianta Photoderm Make up SPF 50+. Mas to make up spolu s najvyssou ochranou. Vtedy by som dala len Pore Refiner ako podklad a na to tento make up. Je v dvoch odtienoch. Lekaren maju z neho testre. papa 😉

bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@delilah1 akcia 1+1 bola v lekarnach, a najdes ju este v tych lekarnach, kde sa im nevypredali. My ked mame nejaku akciu (akukolvek), resp akciove balenie, vsetky sa ihned distribuuju do lekarni. papa 😉

delilah1
15. máj 2013
bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@delilah1 rada 😉

googlinqa
15. máj 2013

tak ja ked som otehotnela s malou, cela som sa vyhadzala ako pubertacka, vsade, tvar, chrbat, plecia, dekolt a cuduj sa svete po 4 mesiacoch mi to samo od seba zmizlo, asi sa napravili hormony, ale predtym, ked som cakala chlapceka, tak som mala neskutocne nadhernu plet, ovela krajsiu ako pred tehotenstvom, ani jedna jedina vyrazka, nikde, super to bolo, tym si chcem povedat, ako velmi tehotenstvo vplyva na plet, aha a ziadnu chemiu si nedavaj, pouzivaj klasicku detsku kozmetiku, ziadne deodoranty, parfemy, to vsetko su jedy

bioderma_lucia
autor
15. máj 2013

@kvietok173 ahoj, presne ako pises, v tomto letnom obdobi sa potrebujes chranit pred slnecnym ziarenim a zabranit tomu, aby sa ti netvorili nove PS. Photoderm Spot je urceny na tuto ochranu a prevenciu. Je vhodny aj pre citlivu pokozku. Neviem, ci ti bude vyhovovat na suchost koze. Ale to sa da napravit vrstvenim. Pri suchosti a neznasanlivosti kozmetiky by som volila Atoderm Nutritive. Je hypoalregenny, bez parfumu a obsahuje latky, ktore dostatocne premastia kozu. Najskor nanes na pokozku Nutritive, nechaj vpit. Pokozka sa premasti. Nasledne nanes krem Spot. Potom mozes nanasat make up ak ho zvyknes pouzivat.
Bielenie odporucam robit az v zimnom obdobi. Na bielenie je urceni White Objective Nocne serum. Pouziva sa len na noc, na vycistenu pokozku. Nechas posobit az do rana. Rano plet vycisti a nanes krem. idealny je v tom obdobi White Objective Denny krem, ktory obsahuje SPF 15, co je na zimne obdobie postacujuce. Samozrejme, ak by si isla do hor na lyzovacku, je potrebne pouzivat ochranu 50+. pekny vecer 🙂 ak by cokolvek, pis 😉 papa

callex
16. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj..mam 33rokov a plet ako pubertiackaa a ako zacali tieto tepla a ja som viac s dcerkou vonku vyzeram priam katastrofalne.na cele sa mi porobili vyrazky su viacmenej telovej farby take vystupene miesta a sem tam sa da z nich coto vytlacit, sem tam su zapalene.na nose brade a sem tam licach mam otvorenejsie pory najde sa i cierna bodka.miesta nie su na dotyk mastne ani sa nelesknu.jedine co pouzivam je gel s peelingovymi ciastockami.ostatne si nejako neviem najst co by mi pasovalo.kedysi to bolo garnier ale uz to nie je ono.nikdy som nemala dokonalu plet ani viem ze uplne nebude ale toto som fakt nemala ani v puberte.co na to?dokonca sa mi zapalene vyrazky rozsiruju i na krk.a tie ani nejdu vytlacit.

bioderma_lucia
autor
16. máj 2013

@callex ahoj, v prvom rade prestan pouzivat gel s peelingovymi ciastockami. Ked je zapal, zapalene vyrazky, peeling a vsetko co sa tomu podoba je zakazane. Nim si robis zle, roznasas si zapal. Na umyvanie je vhodny Sebium Moussant. Je antibakterialny a antimykoticky. Umyvaj si s nim tvar aj krk rano a vecer. Odporucam dva kremy: Sebium Global a Photoderm AKN SPF 30. Photoderm AKN pouzivaj na den. Kazde rano sa nim natri, aj krk. Na noc nanasaj Sebium Global. Oba kremy su liecive, takze v celej faze dna a noci budes liecit pokozku.
Predpokladam, ze pouzivas nieco na krytie. Vies co, Bioderma ma novy korektor Sebium AI korektor. Je liecivy, ma zelenu a hnedu cast. Zelenou neutralizujes na cerven a hnede pouzivas ako make up. Mozes ho pouzivat na prekrytie. Pokial mas make up - neviem aku znacku pouzivas a na aky typ pleti je urceny. Mozno by som zvazila, ze teraz v lete a vo faze, kedy sa pustis do "boja" ze by si cez den nepouzivala make up, len nieco liecive.
Este par rad: Vyrazky nevytlacaj. Viem, je to tazke ale skus si dat zavazok ;) Vyhybaj sa vsetkemu s obsahom alkoholu. Alkohol plet vysusuje a drazdi a ma opacny efekt ako si myslime. Pokozka s vyrazkami je dost zatazena tymto ochorenim a potrebuje setrnu starostlivost. Taktiez plati, nedotykame sa tvare rukami pocas dna.
Ak by cokolvek, pis, rada poradim, papa 😉

callex
16. máj 2013

@bioderma_lucia dakujem za radu.make up ani ine krytie nepouzivam,neznesiem to na sebe.po chvilke mam pocit spinavosti na tvari a mam chut sa umyt.a tie vystupujuce vyrazky by ani nic nezakrylo.ja viem ze vyrazky nevytlacat ale pokusenie je velke obcas.hm no doteraz som pouzivala plet.vody s alkoholom lebo som mala pocit pokym nestipe tak nieje dobre.teraz ju pouzijem len obcas ked si nieco vytlacim.vyskusam co si poradila a som zvedava.ono je toho na trhu neurekom a clovek nema sancu sa zorientovat.kde su casy ked bola indulona a nivea? 😀

dia123
19. máj 2013

@bioderma_lucia Ahoj Lucka, chcem sa spytat, ze ktoru miceralnu vodu by si odporucila na suchu a dehoyrovanu pokozku - ci Sensibio H2O alebo je lepsia Hydrabio H2O? Ja mam velmi dehydrovanu a suchu pokozku a doteraz som ziadnu miceralnu vodu nepouzivala, pouzivam krem Hydrabio Riche. Chcem si kupit aj krem Matriciane Rides a chcem sa spytat, ci je vhodny na vsetky typy pleti a ako by som ho mala pouzivat, ci ho nejako striedat s Hydrabio Riche alebo len samostatne, kedze moja pokozka je velmi dehydrovana. Velmi pekne dakujem.

bioderma_lucia
autor
19. máj 2013

@dia123 ahoj 🙂, co sa tyka micelarnej vody, v zasade je jedno, pre ktoru sa rozhodnes. Mozno by som to striedala. Najskor by som isla do Hydrabio H2O -je urcena na dehydrovanu pokozku. Musim vsak napisat, ze len pouzivanim odlicovacej vody, nedas svoju plet z hladiska hydratacie do poriadku. Chce to starostlivost formou kremov, mask, ser ...
Neviem, co si na odlicovanie pouzivala doteraz, ale napadla mi este jedna varianta pre teba: aj Sensibio aj Hydrabio ma na odlicovanie aj mlieka, ktore fuguju na podobnom principe ako vody, akurat ze maju inu konzistenciu. Tiez sa nemusia oplachovat a dokonale odlicia. Je to pre ten typ pleti, ktory nema rad vodu ci uz so sobjektivneho alebo objektivneho pocitu suchosti. Sucha plet ma radsej odlicovacie mlieka. Je to dalsia varianta. Opat, aj jedno aj druhe je vhodne pre teba.
Matriaciane Rides je pre vsetky typy pleti, riesi anti ages starostlivost. Mozes ho kludne kombinovat. Najskor Rides a na to Hydrabio Riche, alebo Rides na den a HR na noc. Tych variant je niekolko, vyskusaj a verim, ze najdes tu spravnu pre teba. Neboj sa ich kombinovat, nic nepokazis. Drz sa iba pravidla - nechat vpit a az nasledne nanasat dasli krem.
Na zvysenu hydrataciu by som ti este doporucila 2 produkty: Hydrabio Serum a Hydrabio masku.
Hydrabio Serum je serum, ktore sa nanasa spravidla ako podklad (pre mastny dehydr. typ pleti staci ako varianta kremu, aler pre teba ako podklad) a nan mozes nanasat kludne Rides aj Riche. Teraz v lete je to vhodne, slnko nas bude poriadne vysusovat.
Hydrabio Maska - naaadherne hydratuje plet. Moze sa pouzivat bud ako maska (nanesies na vycistenu pokozku hrubsiu vrstvu, nechas posobit 10 min a nasledne zvysok masky bud zotries alebo rozotries, idealne 2xtyzdenne, reps. podla potreby) alebo ako nocny krem (daj si mesacnu kuru, kedy budes masku pouzivat na noc ako krem - ma kremovu konzistenciu a lahko sa vpije). Na kazdu moju dovolenku pribalujem do kufra tuto masku a povinne si ju (aj manzelovi) kazdy vecer nanasam na plet ako krem. Pokozku krasne ukludni a prehydratuje. Vycerpana pokozka po celodennom vystaveni na slnku si oddychne a zhydratuje sa. papa, peknu nedelu 😉

dia123
19. máj 2013

@bioderma_lucia Ahoj Lucka, vdaka za rychlu odpoved. Ja som doteraz pouzivala odlicovacie mlieko ale nie od Biodermy ale vzdy som mala pocit, ze este potrebujem pokozku umyt aj vodou, tak som si ju umyla vodou z vodovodu. Ja sa licim len prilezitostne, takze bezne dni takmer nepouzivam make up, maskaru ani ocne tiene. V poslednom case sa mi dost zvyraznili vrasky, hlavne vertikalna ryha medzi obocim a preto chcem vyskusat aj Matriaciane Rides. Urcite si kupim ako odporucas bud Hydrabio mlieko alebo Hydrabio H2O (alebo oboje, ale to asi nema zmysel) a budem ich pravidelne pouzivat, plus to Hydrabio Serum aj Masku a uvidim ake bude zlepsenie. No a samozrejme to Matriaciane Rides urcite vyskusam. Velka vdaka za Tvoje rady. Pekny zvysok dna.

maryah
20. máj 2013

ja som zo začiatku používala radu Sensibio, micerálna voda a maska mi veľmi pomohla dať pleť dokopy... mala som strašne citlivú pleť, ktorá reagovala na všetko začervenaním a svrbením... mala som aj krém Light... postupne som prešla na Hydrabio lebo pleť mám stále suchú a používam Hydrabio Sérum a krém Hydrabio Riche. Tvár si umývam s Hydrabio Mousse, sem - tam si dám Hydrabio píling a masku Sensibio no a na oči používam Créaline Yeux a neviem si tieto výrobky vynachváliť, sú proste skvelé a vďaka nim je moja pleť kľudná 🙂

maryah
20. máj 2013

a zabudla som dodať, že na telo používam sprchový gél Atoderm a mlieko Atoderm PP Baume... kôli atopickému egzému a mám pokožku bez šupiniek... 🙂

kornelia
20. máj 2013

Tak doteraz s pouzivanim vody Sensibio H2O naprosta spokojnost, uz je to druhy tyzden a plet mam super cistu, hladku a vyrazky ustupuju a to som liecebny krem este ani nezacala pouzivat.
Ja si myslim, ze az teraz viem, co je uplne vycistena plet. Hoci som pouzivala doteraz mlieko a vodu, stale to nebolo ono, lebo po kreme som vzdy citila, akoby plet nebola uplne cista, hoci vatovy tampon zostal biely. Aj tak tam bol ten pocit, aj po naneseni vody, ze ten krem som len nejak zamaskovala ci potlacila.

Odkedy pouzivam micelarnu vodu, plet je naozaj cista aj pory su viditelne cistejsie zblizka. Ja sa normalne tesim na kazde cistenie, doteraz to bol len ukon navyse, comu som sa netesila, teraz sa vzdy tesim na ten pocit sviezosti po ocisteni. 😀

Neviem ako vy ostatni, ja ked som namalovana, tak pouzijem na uplne vycistenie cca 6 tamponov, ak nemam make up tak su to cca 3 tampony. Vzdy pouzijem novy tampon na urcitu cast tvare, jeden na celo, dva na lica a jeden na bradu a nos. A potom znova este dva na uplne docistenie ked mam make up. Neviem teda ci je to vela ci malo tamponov, ale az takto citim, ze plet znova dycha.

Este napisem jednu skusenost s make upom. Pisali ste tu, ze sa radi chytate tvare, ja tiez. Ked sa mi plet zhorsila zacala som pouzivat make up aj vo vsedne dni a po case som zistila, ze plet je krajsia, aj som sa cudovala, ze by make up nejak liecil, ale neriesila som to. Az neskor som prisla na to, ze ked mam make up, ovela menej sa dotykam tvare, to znamene, ze som mala menej zoskrabanych a vytlacenych vyrazok a tym padom aj plet bola krajsia. Takze make up vam moze pomoct aj takomto smere, len si treb vybrat ten spravny. 😉

maryah
21. máj 2013

@kornelia súhlasím s tebou tá voda robí zázraky... aj ja odkedy používam túto kozmetiku tak mám pokoj, žiadne šupinky a ani začervenanie...

bioderma_lucia
autor
21. máj 2013

@kornelia to je vyborne, tesim sa 🙂 ano, toto je dokonale vycistenie pokozky. tazko sa to opisuje slovami, treba vyskusat 😉 ja pri odlicovani miniem tiez vela tamponov. Bavi ma sledovat ci je uz uplne cisty 🙂 a hlavne som rada, ze ocny makeup ide dole jedna radost a po odliceni nemam oci podrazdene. papa

callex
25. máj 2013

@bioderma_lucia zacala som vcera pouzivat ten gel mousant a mam pocit akoby som bola vysusena.moze byt?

callex
25. máj 2013

@bioderma_lucia cim odlicujes oci?ja mam z dmky a mam po nom take mastne okolie oci a zaroven su akoby vysusene.

lucimatuskova
25. máj 2013

Dobry den,tiez mam problem po tehotenstve s pigmentovymi flakmi a vzdy ked je slnko mam pocit ze su este viditelnejsie,len pre informaciu som oocula ze na tento problem si treba vsimat na opalovacich kremoch aky vysoky je of UVA ziarenia. A opytam sa ten make up tuhy s OF50 je dobry na leto proti flakom? Dakujem

bioderma_lucia
autor
26. máj 2013

@callex ahoj, co sa tyka Sebium Moussant. Mozes mat hned po umyti take jemny pocit pnutia, ktory sa ale po tom ako sa nakremujes musi stratit. Sebium Moussant ma antibakterailne a antimykoticke latky, po umyti mas plet vycistenu, zbavenu vsetkeho nepotrebneho mazu a necistot.
Na odlicovanie oci a celej tvare pouzivam Sensibio H2O micelarnu vodu. Odporucam vsetkymi desiatimi 🙂). Totu vodu pouzivam roky, este davno predtym ako som zacala robit v Bioderme. Nedam na nu dopustit. Nepoznam nikoho, kto by povedal ze mu nevyhovuje. Kazdy, kto ju raz vyskusa, uz nechce nic ine, naozaj.
Micelarna voda je novy sposob odlicovania -micely na seba navazuju vsetky necistoty, aj vodeodolny make up.
Mnohokrat je v lekarni v akcii, vtedy ma bezkonkurencnu cenu (ked prepocitas mnozstvo k cene) Pobije aj lacne drogeriove odlicovadla ...

bioderma_lucia
autor
26. máj 2013

@lucimatuskova ahoj, ja by som na pigmentove skvrny odporucala Photoderm Spot SPF 50+. Je priamo urceny na plet, ktora trpi PS. Obsahuje dalsie latky, ktore zabranuju tvorbe PS. A ma dostatocne vysoku aj UVA ochranu.
Spominany make up ma nizsiu ochranu pred UVA ziarenim ako Spot, pretoze je robeny inou technologiou, ine filtre. Ale ochrana pred UVA a UVB ziarenim je dostatocna, takze moze byt aj ten ;)