Súťaž: Babské rady s Biodermou

bioderma_lucia
23. apr 2012

Milé snažilky, tehuľky, mamičky aj oteckovia,
Bioderma pripravila pre vás poslednú súťaž. Aby sa mohli zapojiť všetci, vymysleli sme jednoduchú úlohu. Napíšte nám užitočnú „babskú radu“, ktorú ste zdedili po svojej mame, babke, svokre a pomôže nám všetkým. Hráme o päť balíčkov Bioderma. Každý balíček obsahuje Photoderm Bronz SPF 50+ sprej na telo a tvár a Photoderm Afrer Sun mlieko po opaľovaní.

Podmienky súťaže:
1. Súťaž prebieha od 23.4.2012 do 29.4. do polnoci.
2. Svoje rady píšte pod tému Babské rady s Biodermou.
3. Každý sa môže zapojiť maximálne s dvomi príspevkami (s dvomi radami).
4. O výhercoch rozhodneme formou losovania, ktoré prebehne v spoločnosti Bioderma.
5. Výhercov zverejníme dňa 30.4. do 15:00hod.
6. Výhercov budeme kontaktovať cez IP a výhry budú zaslané poštou do 10 dní od vyhlásenia výsledkov.

Tešíme sa vaše rady 🙂

diabambulka
24. apr 2012

Proti kašľu prekrojiť očistenú cibuľu, nahrubo natrieť medom, priložiť vrchnú časť cibule a nechať minimálne cez noc na teplom mieste ( starká nechávala na kachľach ) ja nechávam na teplom radiátore. A po lyžičkách pijeme cibuľovo medovú šťavu.
Pri vysokých teplotách nám dávali na ruky plátky citróna, na zápästie a na členky, a na to ponožky, alebo rukavička namočené v bielom víne, ktoré malo teplotu znížiť.

maja21041989
24. apr 2012

Proti kašľu nakvapkať Alpu na kocku cukru a cmúľať 🙂 Pomáha to keď vás veľmi dráždi v hrdle.

majushkab
24. apr 2012

Kefír je výborny na mastne vlasy.Stači ho jemne votrieť do vlasov chvilu nechame vlasy zabalene v osuške a potom už iba umyjeme

a kedže sa súťaže od vas točili hlavne o slnku a slnení tak tu je par rad ktore vieme od našej babky a teraz nam ich pripomína moja mamina: na spalenu pokožku pomaha kysle mlieko,ale velmi účinné su aj obklady z nechtíka lekárskeho....a v jednej starej knihe som čítala o aloe ale to nemáme vyskúšane

a teraz som si spomenula len neviem či aj take rady sem patria no ale na prechladnutie pomaha cibuľovy sirup s medom alebo cibuľovo majorankovy čaj ten si pripravíme tak že si dame skaramelizovať cukor zalejeme teplou vodou pridame cibuľu a ked začne vrieť pridame lyžičku majoranky asi minutu ešte povaríme a precedíme

lussies
24. apr 2012

moja dcérka mi občas vie bez príčiny večer plakať a sem tam aj zvracať. No ked mi poradili aby som jej vždy na večer uvarila čistec (taká bilinka čo rastie na poliach a lúkach) bolo po probléme. Teraz ked na nej vidím žejej nieje dobre navarím čistca, dám jej pár lyžíc vypiť, a v ostatnom jej umyjem tvár a zápestie. Už si ani nepamätám , kedy naposledy večer plakala či zvracala. 🙂

jja
24. apr 2012

NAM POMAHA PRI KASLI, na vatu alebo nejaku handricku dame domacu mast - bravcovu, kacaciu, husaciu, kto aku ma..., pokvapkame alkoholom a prikladame na hrudnicek. zvyknem na to dat sacok aby nebolo mastne vsetko oblecenie. do troch dni je po kasli.

susy29
24. apr 2012

Proti nádche - na uvolnenie nosa je dobrá inhalácia pary harmančeka alebo pary zo slanej vody.

erika160669822
24. apr 2012

Na spaleny chrbat mi moja babka davala na nejaku handricku propolis a ten mi chrbat vzdy cez noc zahojil.

erika160669822
24. apr 2012

na bolave hrdielko sme museli doma kloktavat riedeny vodou propolis.U nas bol propolis vseliek.Skratka na vsetko.Na odrete kolena na spaleny chrbat na bolave zuby alebo po vytrhnuti zuba.Ked sme sa obarili horucou vodou na rany na vsetko.

sasa2
24. apr 2012

Náš osvedčený liek na poštípanie včelou ,osou je skorocelový list .V ruke jemne rozmrviť a priložiť na uštipnuté miesto.Je to dobré , ak sa to stane v prírode hlavne hneď poruke.

miracle
24. apr 2012

Na afty je skvely cajovnikovy olej - pre silne natury, ale skvele zabera.
Pri kasli natriet hrudnik kacacou mastou, na to igelit a stara plienka.
Na zapareniny, ale aj pri probleme s pletou je dobry silny odvar z cierneho caju.

tin007
24. apr 2012

Na lamave nechty pomoze potieranie rozrezanou cibulou. Ak si predtym natriete ruky olivovym olejom, nebudu prijimat pachy od cibule.

nancy1974
24. apr 2012

Prerezávajú sa vášmu bábätku zúbky. Skúste masáž so zmesou šafranu a medu.
Konček prsta namočte do zmesi a dieťaťu jemne masírujte ďasná 3 - krát denne.

lienkaxy
24. apr 2012

Ked boli zub, tak pomoze klincek, co sa pridava do vareneho vina. Zlomit ho alebo rozhryznut a prilozit na bolave miesto.

sykorka84
24. apr 2012

Na horúčku sú účinné octové zábaly. Do pollitra studenej vody pridám 6 lyžíc octu.Do roztoku si namočím vlnené ponožky, vyžmýkam a natiahnem na nohy. Na ne si dám suché ponožky a ľahnem si. Po 20 minútach zábal vymením.

nancy1974
24. apr 2012

Cukor zahojí popálený jazyk.

katka3012
24. apr 2012

Asi najznamejsi recept je cibulovy caj a sirup na kasel,ako aj kloktanie slanou vodou.Cibula proti hlienu: Ak mate v hrdle plno hlienu,pomaha cibula.Postruhajte ju a zmiesajte s medom.Treba uzivat viackrat za den polievkovu lyzicku.

sykorka84
24. apr 2012

Na lupiny pomáha roztok z tymianu, ktorý si pripravíte tak, že v 0,4 litra vody varte 10 minút 4 kopcovité lyžice sušeného tymianu. Odvar nechajte vychladnúť, polovicu scedte a naneste na čerstvo umyté vlhké vlasy. Potom jemne premasírujte pokožku.Vlasy neoplachujte.

desszi
24. apr 2012

Vacsina radi recepty na plet, vlasy, kasel, ale casto nas bolievaju aj klby, krize, kosti.
Osvedceny recept na zapaly klbov, kosti a zapalenych krizov je sice trochu pracnejsi, ale na 100% pomaha. Robi sa vecer a nechava sa posobit cez noc. Postup je nasledovny:
1. pripravime si bravcovu mast alebo stolovy rastlinny olej, hlavku kapusty (hlavkovej alebo cinskej), zehlicku, zehliacu dosku, igelitovy sacok a uterak
2. oberieme zopar zdravych listov kapusty - velkost a pocet zavisi od bolavej plochy
3. na zehliacu dosku polozime najlepsie kuchynsku utierku, nan poukladame listy kapusty, prekryjeme druhou kuchynskou utierkou a na najvyssom stupni prezehlime az kym nie su listy poddajne, makke
4. bolave miesto natrieme primerane mastou alebo olejom
5. na natrete miesto prilozime este teply kapustny list primeranej velkosti, prekryjeme igelitom a nakoniec postihnute miesto prikryjeme uterakom alebo utierkou, plienkou, jednoducho niecim, co nam udrzi pod igelitom teplo
6. nechame posobit cez noc, opakujeme aj 2-3 dni za sebou

Teplom (zehlickou) sa z kapusty uvolnuju latky, ktore stahuju zapal. Ich posobenie je zosilnene igelitovym obkladom. Tento recept mame v celej rodine vyskusany a funguje. Bolesti ustupuju. Pozor: Kapusa pri zehleni moze farbit, preto treba pouzivat radsej starsie utierky.

Vsetkym maminam zelam vela zdravia !!!! 🙂 😉

katka3012
24. apr 2012

Na hrdlo a zaroven aj na potenie: Horuce mlieko s medom a kuskom masla.
Na znizenie teploty : sprcha -najprv horuca voda pomaly pridavate na studenu az na ladovu .Alebo este overeny receptik mojej starkej nastruhat surovy zemiak ,prilozit na chodidla a zabalit.S tym zemiakom to funguje,teda ocistite zemiak,pokrajate na kolieska a tiez prilozite na zapestie a chodidla previazete vreckovkou.

bastilly
24. apr 2012

Zapach z ust po cesnaku prekryjeme, ked pozujeme kusok petrzlena,alebo kavove zrna.
Na bolave hrdlo- nakrajat cibulu a zaliat medom, nechat odstat potom co pusti cibula stavu pijeme lyzicku 3x denne
Pri ochoreni dychacich ciest pomaha teople mlieko s pretlacenym cesnakom.
Palenie zahy ukludni kusok suroveho zemiaku, ktory dokladne rozhryzjeme a prehltneme.
Pokojne spanie-pred spanim vypit pohar vody s medom.
Na spaleny chrbat pomoze rozkrojena paradajka , ktorou chrbat natrieme.
Na jazvy je dobra bravcova mast, ale nie slana!
Skrabance treba potriet kvapkou medu, med ma protizapalove ucinky, skrabance sa skor zahoja.
Pri horucke treba namocit ponozky do octu a obliest, Za 2 hodiny by mala klesnut teplota o 1 stupen Celsia.

luna22
24. apr 2012

Raz som si robila zabál z oleja na vlasy. Vlasy boli z toho strašne mastné, žiaden šampón nepomohol. Potom som vyskúšala mydlo a vlasy sa hneď odmastnili.

kvetinka45
24. apr 2012

Popálenú pokožku po opaľovaní príjemne schladí dužina z marhúľ, potrebné vitamíny dodá unavenej pleti čerstvá marhuľová šťava. Mix čerešňovej a marhuľovej šťavy zmierni bolesť hlavy.

macik45
24. apr 2012

Pri tmavých kruhoch pod očami a napuchnutých viečkach pomôžu tieto tipy: Skladuj v chladničke 2 čajové lyžičky, ktoré si môžeš v prípade nutnosti priložiť na 5 minút na viečka. Šok z chladu podporí tok lymfy a opuchy sa zmiernia. Alebo: použi plátky jablka, ktoré svojimi ovocnými kyselinami zjemňujú tmavé tiene.

bika10
24. apr 2012

Viackrát tu už bola spomínaná kyslá smotana na slnkom spálenú pokožku, perfektne zaberá aj obyčajný neochutený biely jogurt 😉

zuzana111213
24. apr 2012

nezabudnúť po 20 minutách otočiť dieťa, aby sa upieklo aj z druhej strany 😀

ludka140281
24. apr 2012

..bielizrn bude biela,ked spolu s nou vyperieme lanove,alebo bavlnene vrecuško plne vaječných škrupín 🙂
zašednutu kojenecku flašku vyčistíme ak do nej nasypeme prašok do pečiva,trošku vody a ryže.Nechame chvílku posobit,pretrepeme ,vysypeme a oplachneme horucou vodou 🙂

reunka
24. apr 2012

mušky z ovocia z mysy odplašíme ak k nim pridame 2 až 3 paličky škorice 🙂
ak sa neviete zbavit kašla,uvarte celu cibulu vo vode do makka a osladte medom,takto pijeme ako čajík 🙂 ,je to aj pre deti

mojkamirka
24. apr 2012

nam na kasel velmi zabera tymianový sirup
200 ml vody variť s 2 polievkovými lyžicami cukru, variť 20min. potom odstavit a vsypat sáčok tymianu, ked to cele vychladne scedit a odložit do chladnicky. po lyzičke užívať 4 x denne. v chladničke to môze postat týžden.

kukucino
24. apr 2012

..babska rada odomna je : laska je liek na vsetko 🙂 zienky tak sa toho drzte..no a dalsia rada pre velkych, malych mužov, ženy aj deti :pred spanim pohar tepleho mliecka s medom a hned sa dobre spinka 🙂

fifitko25
24. apr 2012

Zihadlo po pichnutí vcelou alebo osou pekne vytiahne bahenny zabal - trosku hliny zmiešanej s vodou prilozit na postihnuté miesto na pár minút a Zihadlo z koze vylezie samo 😉 navyše chladí a upkojuje postihnuté miesto 🙂