Naša poradkyňa Lucka vám odpovie na vaše otázky o Nutrilone

nutrilon_lucia
6. aug 2013

Máte otázky ohľadne Nutrilonu? Ktorý výrobok je vhodný pre vaše dieťatko, ako mlieko pripravovať, koľko by vaše dieťatko malo vypiť, alebo prečo si vybrať práve Nutrilon? Pýtajte sa na čokoľvek, rada vám odpoviem. 🙂

kikina84
7. aug 2013

@nutrilon_lucia pekny den,moja dcerka ma v oktobri 3 roky a strasne lubi pit mlieko..rozmyslala som ze by som jej skusala davat pit nutrilon,citala som kadejake prispevky ze obsahuje vacsie mnozstvo potrebnych latok pre rozvoj deti..ak je to pravda...je normalne aj v tomto veku deti,aby pili Nutrilon,?dakujem

prdkoo
7. aug 2013

prisim vas ake velke mliecko by malo papat babo 3tyz4 dni a ma 3910 g.mali papa tak 60-80.mozno sem tam da 100.zarabame mu z 90 ml vodicky.pribera len sa mi zda ze to je malo na take babo.papa cca kazde 3 hod.
dakujem

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@kikina84 Pekny den. vek 3 rokov je uz ten, kedy je mozne podavat dietatku aj kravske mlieko. Ale je pravda, ze Nutrilon 5 obsahuje LCP mastne kyseliny, ktore kravske mlieko neobsahuje, a ktore su dolezite pre rozvoj a podporu aj imunity aj pre cinnost mozgu. Dospelí prijimaju LCP mastne kyseliny ako 3 a 6 omega. Rozhodnutie je na vas, ci date este dietatku Nutrilon, alebo prejdete na kravske mlieko. Ako ste sama urcite citala nazory su rozne a my nechceme nikoho nutit , aby davali Nutrilon do dospelosti, ako sa mnohe mamicky poburovali. Je to len moznost, ktoru sme im dali. 🙂

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@prdkoo Pekny den. Denna davka pre dietako v 3 tyzdnoch a pri hmotnosti 3910 gr. je orientacne 670 ml. Ale pokial prospieva a pribera a papa kazde 3 hodiny, s najväcsou pravdepodobnostou mu to staci, pretoze by vam tolko nevydrzal, nie je nutne mu davat viac. Akonahle by prestal priberat, je nutne dennu davku zvysit, samozrejme po konzultacii s lekarom a pokial by nevypil na jednu davku 100-120 ml, ale len tych 80ml tak mu potom davajte castejsie. Alebo podla ordinacie lekarky. Okolo 3-6 tyzdna prichadza k rastovemu spurtu a deti si zo dna na den zacnu pytat viac mliecka. Kazde dietatko ma ine potreby a tabulky treba brat naozaj orienatcne. Niektore deti v 3 tyzdnoch papaju tak ako vase a ine by si pokojne dali aj 150 ml , keby im mamaicka ponukla 🙂

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

Milé mamicky. Dakujeme za vsetky vase otazky. Pre dnes sa s vami lucim a pokojne piste aj nadalej, rada vam odpoviem . Prajem krasny zvysok dalsieho letneho dna . 🙂

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

Prajem vam krasny letny den . Mile mamicky, podelte sa s nami s vasimi skusenostami, ako zvladaju vase ratolesti tieto horucavy ?

bamo
9. aug 2013

@nutrilon_lucia Pekný dník aj Vám prajeme 🙂) nuž, vidieť na drobcovi, že horúčavy ho unavujú, ale dodržiava pitný režim, snažíme sa vyhýbať priamemu a silnému slniečku, ovlažujeme sa v sprche, čľapkáme sa v bazéniku a doma chodíme v plienočke, nakoľko v byte máme "príjemných" 30,5 stupňov 🙂). Jediný problém je papanie :( mliečko ráno,na obed a večer bez problémov, ovocie, jogurtík a raňajky tak isto, ale obed 0 bodov :(( zúbky už máme vonku skoro kompletne, takže to pripisujem jedine teplu.

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

@bamo Pekny den. Dakujeme za vase skusenosti. Zvladate to vyborne 🙂 je to tazke, pretoze deti znasaju horucavy podstatne horsie ako dospeláci....to jedenie je v poriadku, nemusite sa trapit, a ako spravne pisete je to z tepla. Ak chcete, mozete skusit zeleninku ponuknut vo vecernych hodinach,ale ked dietako nepapa par dni komplet "menu" nic sa nedeje 🙂 drzte sa a dufajme , ze a ochladi 🙂

mamainprogress
9. aug 2013

@nutrilon_lucia dobry den. Mam otazku- z vyzivoveho hladiska, preco je podla vas nutne aby deti, ktore uz maju pestry jedalnicek, dajme tomu okolo 1,5 roka, pili mlieko inych zivocichov- ci uz je to adaptovane dojcenske kravske ako Nutrilon alebo obycajne kravske mlieko. Mam skusenost tu z MK ze mamicky sa trapia ako podat dietatu mlieko ked ho nechce pit. Tak sa pytam vas ako fachmana v oblasti vyzivy deti, k comu to je dobre? Moj laicky nazor na zaklade samostudia je, ze my ludia kravske mlieko nepotrebujeme- ani dospeli ani deti s pestrou stravou. Samozrejme je podstatne prijimat vapnik z rastlinnych zdrojov - zelena zelenina, strukoviny, orechy, semiacka, mak. Osobne nepijem mlieko, nejem syry, natierky, z mliecnych vyrobkov jem maslo a sem tam biely jogurt, v priemere asi raz za mesiac. Moj syn ma 13m a nepozna mliecne vyrobky, teda pozna- 3x jedol biely jogurt. Je pravda ze je este dojceny, avsak po odstaveni sa mu nechystam davat ziadne ine zivocisne mlieka. Netrapia ma ziadne problemy z nejedenia mlieka, dala som si urobit aj rozbor krvi, vsetko ok, viac nez dostatocny mineralogram.
To ze deti musia pit nejake mlieko a reklamy okolo toho mi pripada ako brainwashing a mliecna lobby. Spokojne dietatko na fotke s flasou cohosi bieleho tepleho. Pricom by bolo tak isto spokojne a podla mna aj zdrave pri tuhej strave bez kravskeho mlieka. Zaujima ma, kolko mg vapnika doda dietatu pitie 200ml Nutrilonu 3x denne, popripade aky je podla vas rozdiel v prijme vapnika zo zivocisnych a rastlinnych zdrojov. Vdaka.

bobo1983
9. aug 2013

@nutrilon_lucia Dobry den Lucka, prajem...Nas syncek ma 1mesiac, cez den ho kojim normalne, bez prikrmovania priblizne hodinku, hodinku a pol s mensimi prestavockami...no vecer byva hladovejsi, tak ho prikrmujem Nutrilonom...jeho doterajsie maximum bolo 60ml...zo zaciatku som pouzivala klasicky, modry Nutrilon 1...potom mi kamaratky odporucili Nutrilon HA, ze je kvalitnejsi..no po jeho vypity sa mi zda, ze prespi menej (max 2 - 2,5hodinky) ako pri tom klasickom (3-4hodinky)...Preto sa chcem spytat, ktory Nutrilon by bol prenho najvhodnejsi???
Dakujem vopred za odpoved a prajem pekny horuci den 🙂

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

@mamainprogress Pekny den. Ja osobne s vami suhlasim. Mlieko odporucam v pripade, ze deti nemaju pestru stravu, odmietaju pevnu stravu, odmietaju urcite druhy potravin a nemaju odkial dostat patricne mnozstvo nutrientov, V tom pripade ale odporucam batoliace mlieka, ktore vsetky tieto nutrienty obsahuju. Su deti, ktore uderom 1 roku zacnu mlieko apriori odmietat, nechcu absolutne ziadne a preto v tom priapde nema zmysel do dietata nasilu nieco tlacit. Vapniku v priblizne 600 ml ( ako pisete 200ml 3x denne ) je okolo 600 mg ( v pripade ze dieta pije Nutrilon 3) Prijem vapniku v rastlinnom zdroji nepopieram, naopak ja som zastancom napriklad prijmu zo strukovin. Ale problem vznika vtedy , ked deti nejedia dostatocne mnozstvo pestrej stravy a navyse piju kravske mlieko. Pretoze aj ked sa mozno niekto bude na mna hnevat, kravske mliko naozaj neobsahuje dostatocne mnozstvo vapniku pre deti. Nazory na konzumaciu mlieka aj v odbornych kruhoch su rozne.

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

@bobo1983 Pekny den Vam prajem. Nutrilon HA, je mleicko zvlast urcene pre deti s predispoziciou zdedenia alergie. Nie je pravda, ze je kvalitnejsi, ale moze byt pre niektore deti, hlavne s citlivymi bruslami , lahsie stravitelny. Pokial nema vase dietako probelmy pri klasickom Nutrilone, nema vyznam mu davat Nutrilon HA. Ja by som pokracovala v klasickom Nutrilone. Ale tie intervaly medzi papaniami su uplne v poriadku , je este malicky a navyse su velke horucavy , takze dojcene deticky si zvyknu pytat castejsie aj od smädu. 🙂

kaja81
9. aug 2013

dobry deň,chcem sa opátať:prvý krat som použila pre dcerku nutrilon HA potom som už kupilanutrilon 1.
Z toho hypoal. my ostali asi 2alebo3 odmerky, môžem to dosypať k tomu nutrilonu 1, keď budem zarábať dalšiu davku?Ďakujem za odpoveď.

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

@kaja81 Pekny den. Ano, v tomto pripade je to mozne. 🙂

kaja81
9. aug 2013

@nutrilon_lucia ďakujem🙂

jufi
9. aug 2013

dobry vecer.chcela by som sa vas opytat aky je rozdiel medzi Nutrilonom na Slovensku a Aptamilom v Irsku.ja davam malemu AR.vyskusala som obe, a to zo Slovenska je hustejsie.na Slovensku je dokonca rozdelene na AR1, AR2.tu v Irsku je len jedno.na Slovenku je dokonca vacsi vyber z tejto znacky.ked mu davam AR vydrzi ovela dlhsie,skusala som prejs na klasicy Aptamil 2 ale bol hladny po 2hod.Maly ma 18tyzdnov,ale spravne len 8 lebo bol narodeny skor.tiez este kojim.je velky hlados.teraz vyvracka len obcas.mala by som vysadit AR a zacat s klasickym?tu tak lekari nevedia poradit ved aj to ze existuje AR mlieko som sa dozvedela z SK a dovtedy sme grckali.dakujem za vasu odpoved

boba85
9. aug 2013

dobry den,mna by tiez zaujimal rozdiel medzi nutrinolom na SK a rakuskym Aptamilom. Byvam v Rakusku a chcela by som vediet co je pravda na tom ze je tu kvalitnejsi ako na Sk. Dakujem za odpoved.

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

@jufi Pekny vecer. Nutrilon je znacka vyrabana pre slovensky cesky trh, Aptamil pre viac europskych krajin. Nutrilon AR je nase najhustejsie mlieco, obsahuje karubin, co je vlaknina, ktora robi mliecko hustejsie a odoruca sa detom, ktore viac grckaju. Rozdiely madzi nasim Nutrilonom a Aptamilom moze byt v zlozeni. Kazda krajina ma svoje naroky na recepturu , ta zavisi od legislativy kazdej krajiny. Vas syncek je sytejsi, pretoze Nutrilon AR okrem zahustujucej vlakniny obsahuej 80% kazeinu, co je cast bielkoviny, ktora robi vyssiu sytivost. Pokial syncekovi mliecko vyhovuje, mozete pokojne mliecko davat dalej. 🙂

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

@boba85 Pekny vecer. Ano, tieto nazory tu odozneli, neviem preco. Kvalita dojcenskeho mlieka v EU je rovnaka, hlavne ak sa jedna o rovnaku firmu. Mliecny prasok, ktory je zakladom mliećka Nutrilon alebo Aptamil, pochadza z tej istej irskej organickej farmy. To je zaklad kvality a ta je v tomto pripade rovnaka. Ak mamicky posudzuju kvalitu podla toho, ci je mlieko hustejsie alebo redsie, je to omyl. Vsetko ostatne zalezi na legislative danej krajiny, teda kolko nutrientov obsahuje mlieko, ci su alebo nie su pritomne rastlinne alebo ine tuky, to vsetko ovplyvnuje hustotu mlieka. Preto mozu byt v zlozeni mlieka mierne rozdiely. Ale rozhodne to neovlyvnuje kvalitu 🙂

nutrilon_lucia
autor
9. aug 2013

Mile mamicky, pre dnes sa s vami lucim, dovidenia v pondelok....uzite si krasny vikend so svojimi ratolestami 🙂

prdkoo
10. aug 2013

dobry den
poprosim vas syn ma o 3 dni mesiacik.papa 60-80 ml (cca 1 x dene 100)
a ma 4170 g.
podla tabulky patri uz na zarabanie mliecka zo 120 ml ale jedenia 90.ako mu mam teda pripravovat radsej 120 a vyliat aby sa zasitil lepsie?alebo kombinovat?
dakujem

drobec87
11. aug 2013

@prdkoo Môj názor je, že tabuľka na mliečku je orientačná. Ak dieťatko vypije o niečo menej, pritom prospieva a vydrží cca 3 hodinky-nieje dôvod mu dávať viac. Mamička najlepšie vie a vidí kedy má dieťatko dosť 🙂 Určite nieje dobré mu dávať na silu viac. Môžeš mu skúsiť urobiť viac a keď vypije len toľko ako stále, tak je to zatiaľ zbytočné.

tisa82
11. aug 2013

@nutrilon_lucia mám otázočku aj ja. Mám 13 mesačného synčeka od 3 mesiacov pije nutrilon HA, momentálne Nutrilon HA 2 (ešte dorážame zásoby). Mám prejsť na normálny nutrilon alebo pokračovať v HA 3? Muž má alergiu, starší syn miernu bez príznakov. Ďakujem

nutrilon_lucia
autor
12. aug 2013

@tisa82 Pekny den prajem. Ci pokracovat v Nutrilone HA aj po 1. roku je na rozhodnuti, alebo lepsi povedane odporucani lekara. Ale ja osobne odporucam skusit prejst na klasicky Nutrilon 3. HA 3 aj lekari odporucaju len vo vynimocnych pripadoch.

nutrilon_lucia
autor
12. aug 2013

@prdkoo Pekny den. Bohuzial, inak sa pripravovat mliecko neda, kedze 1 odmerka je na 30 ml vody. Ale ked vam spapa len 90 ml, tak je zbytocne zarabat vyssiu davku. Ale dolezite je kolko spapa za cely den mliecka, ci spapa odporucanu davku, nie kolko spapa na jednu davku. Niektore deti si svoju dennu davku rozdelia na mensie, ale castejsie. Takze pokojne mu davajte castejsie a len 90 ml. Jeho priblizna denna davka je cca 670 ml.

miskamaj
12. aug 2013

pekny den, prosim o info, ci mozem na noc pomiesat nutrilon good night s normalnym nutrilonom v pomere 50:50, vdaka
@nutrilon_lucia

ellanna
12. aug 2013

Dobry den, na krabici nutrilonu ha1 je napisane,ze sa ma skladovat pri teplote 25°C, no pri tychto horucavach to nebolo mozne....mam 2 krabice neotvorene ,kt. som mala v tomto teple. mozem ich este pouzit? dakujem

nutrilon_lucia
autor
12. aug 2013

@miskamaj Pekny den. Ano, mozete 🙂

nutrilon_lucia
autor
12. aug 2013

@ellanna Pekny den. Ano, mozete, su to odporucania, smozrejme sme si vedomí, ze nie je vzdy mozne to zabezepcit. Ale v pripade, ze boli zatvorene, nehrozi ziadne riziko. Je mozne, ze pod vplyvom väcsej teploty sa mozu uvolnit viac aromy s tukov a preto ked otvortite balenie, mozete citit intenzivnejsiu vonu rastlinnych tukov, pripadne rybieho olje. Nie je to vsak zdravorne riziko a tato aroma po par otvorenieach vyprchne.

zmizik
12. aug 2013

Dobry den, mam 20 mesacnu dcerku, od 4 mesiacov je na nutrilone, mala reflux takze do roka pila Nutrilon AR, teraz uz klasicky, problem je v tom, ze ona mi nechce nic ine papat, max si zobne a konci s jedlom. A samozrejme hlad si vynahradza mliekom, ktore si neustale vyzaduje. Znizila som aj davku, pretoze chcem aby sa rozjedla, no i napriek tomu nic nezje a zase to konci vreskotom a iba meeee. Chcela som prejst na kravske, ale z toho ju napina, dala som mandlove a taktiez nic. Je to kolotoc, nechce nic iba mlieko, ked ponukam ine jedlo, nechce, konci to placom a zase mliekom... Uz jej ho riedim i tak nic. Myslite, ze by bolo dobre na cas uplne vynechat mlieko, vydrzat plac a pockat kym sa rozpapa ? Mam pocit, ze z neho dost pribera, ked si predstavim, ze skoro nic neje a ma 15 kg, sa divim z coho.. Mam jej to mlieko zatrhnut a mozno neskor opat dat? Dakujem