Zbierate kartičky Disney?

mata_tesco
3. apr 2014

V čom je pre vás zaujímavé zbierať kartičky Disney v Tescu, ktoré dostanete za každých 10 eur nákupu? Koľko ich už máte? Jednu z vás za príspevok odmením zajtra 4.apríla 2014 troma balíčkami Disney kartičiek a ovsenou kašou. 🙂

luba28
3. apr 2014

@mata_tesco zbiera to moja dcera,....a je to super,ze sa aj nieco naviac priuci,.... 🙂 mame ich cca 50,....

zuzana030
3. apr 2014

najzaujímavejšie je na tom to, že sa teší najviac moja staršia 17r. a 5 ročná dcérka sa pripojila... 😀 😀
je super, že ako málo stačí, aby sa doma deti z niečoho vytešovali a spoločne niečo tvorili aj napriek vekovému rozdielu, kartičiek už máme dosť, takže ideme kúpiť už konečne aj knižku....🙂
prekvapila ma veľmi radosť mojich detí
krásny deň prajem

keziah
3. apr 2014

@mata_tesco karticky zbierame so synom, rozpravky ho sice az tak neberu, ale z ciselok je cely hin a karticky zoraduje podla poradia 😀 mame ich sice iba 12 ks, ale verim, ze postupne pribudne este par

masinka
3. apr 2014

u nas pomahaju zbierat aj babky a kamosky co maju mensie deti, takze karticiek uz mame okolo 300, zial mnohe aj 5x to iste cislo (raz sa nam "postastilo" za po otvoreni dvoch balickov sme mali 4+4 rovnake ). este ze je tu konik, takze co sa dcerke nepodari povymienat v skole, vymenime tu 🙂
Dobre ste to s tymi kartickymi vymysleli, snad sa par slovicok priuci, len ta kniha mohla byt aj nejako lepsie zviazana, po par prelistovaniach sa rozpadla, tak asi budeme musiet po dozbierani kupit novu.

titkovamiriam
3. apr 2014

zbierame a hrame sa snimi,hlavne domino a spoločensku hru,samozrejme precvičujeme slovíčka 🙂 ,tiež je to zaujímavejšie pre starších synov a ich kamarátov-preto ma kartičkami zasobuju ked chodia nakupovať do tesca 😀 a inak dve Michalove spolužiačky ich zbieraju do almumu a to su v maturitnom ročníku 😀
A hoci ich meníme krížom kražom tak nám vyše 30 kusov stále chýba 😉 😉 a knihu mame tiež kupenu novu,tiež sa nam rozpadla a cd tiež casto pocuvame to mame uz nahrate v PC 🙂

lusulko
3. apr 2014

ja zbieram a kedze pracujem na zakladnej skole tak s deckami aj vymiename:D momentalne mi chyba 8 ☹ a akurat su to tie trblietave a tie sa fakt tazko ziskavaju:D

syslica
3. apr 2014

@mata_tesco Zbierame, zbierame... v živote som v Tescu nenakupovala toľko ako teraz, keď je kartičková mánia. Mne sa na kartičkách páči, že sa s nimi dá hrať rôznymi spôsobmi, ale vyžaduje si to mať jednu kompletnú sadu v knižke (povedzme "na učenie" a jednu hraciu nepozakladanú. Do oboch nám ešte dosť kartičiek chýba... Ale naši chlapci a ich kamoši by radi vyhrali ten športový deň. (Lenže to by sme asi museli mať "svojho človeka" priamo v Tescu, že by nám odkladal balíčky, o ktoré iní kupujúci nemajú záujem... to nie je ohováranie, mám to z overeného zdroja.) Teda toto konkrétne ma dosť hnevá. Naša škola je na bratislavské pomery malá a naše Tesco Expres v Záhorskej Bystrici také "nepodstatné", že ani na webstránke sa nedostalo do možností Vyber si svoje obľúbené Tesco 😒 . Veľmi ste tým Ondríka sklamali, bol totiž toto Tesco otvárať, má k nemu srdcový vzťah 😉, hrdo nosí cestou zo školy reflexnú vestu Tesco.. a teraz takéto čosi.... Myslím, že decká nemajú v takej konkurencii šancu, ale držím im palce a urobím všetko preto, aby som im pomohla. Podobne ako naša p. riaditeľka, zástupkyňa a mnohí iní priatelia.

kikusa8
3. apr 2014

zbierame, chyba nam ich este 30, ale verim ze to dame. Je to velmi pekna myslienka... 😉

marhe
3. apr 2014

Dobrý deň, ešte pred začatím tejto akcie som bola proti - "zasa nejaká tesco-mánia!". Keď sa akcia spustila, dcérka si reklamný pultík chodila obzerať a sama si zistila informácie, čo to všetko obsahuje, obnáša a deťom prinesie. Mňa to vôbec neoslovilo. Ona tam chodievala zakaždým už aj preto, lebo sa v škole začali učiť angličtinu. Jednoducho ju to lákalo. Keď som ju v tom nepodporovala ja, nebola som ochotná kúpiť jej iné artikle, ktoré sa museli len kúpiť, podporila ju v tom babka, ktorá jej kúpila album. Tých pár kartičiek, čo sme dostali za nákup si tam dcérka uložila a nadšene mi odprezentovala obsah albumu. Poviem vám, že je to celkom, možno aj dosť zaujímavé a pre deti učiace sa angličtinu, aj prínosné. Je to písané zaujímavou formou, rozprávky deti milujú. Odvtedy som jej podporovateľom aj ja, vymieňame aj cez Modrého koníka. Už nám treba len pár kartičiek. Zmenila som názor: už nie som "proti", už som "za".

papko
3. apr 2014

@mata_tesco
My sme sa rozhodli, že sa tejto zberateľskej mánií nezúčastníme. No netrvalo dlho a aj my sme podľahli a zodpovedne zhŕňame🙂
Mám skoro 4-ročného chlapčeka a chodí v rámci škôlky na angličtinu, skúšame v knižke hľadať slovíčka, ktoré už vie a čítame nové, a ako niekedy povie: " je to zábava maminka" tak to stačí na to, aby sme knižku doplnili kartičkami.
Chýba nám cca 60ks a čím ich mám viac, tým je to ťažšie, ale verím, že budeme mať doma všetky kartičky 😉

titkovamiriam
3. apr 2014

@syslica vieš čo to asi nieje o veľkosti školy ale aj ochoty rodičov ,naša škola ma okolo700 deti a sme stale okolo 100-110 miesta s niakymi 1300 kodmi/sama som poslala 200-ako som pisala vyššie mam veľa pomocníkov/

tatianka.g
3. apr 2014

aj my sme zacali zbierat karticky, paci sa nam to, len sa bojim aby to neskoncilo prilis skoro a my ich nestihneme nazbierat

syslica
3. apr 2014

@titkovamiriam Presne, Miriam... naša škola má detí menej ako 300, lenže takí ôsmaci, deviataci majú celú mániu na háku. Všetko ťahá zopár nadšencov z prvého stupňa a učiteľský zbor... a sme stabilne okolo 120 miesta. Možno by nezaškodilo trochu osvety, už som normálne rozmýšľala, že sa pôjdem postaviť s transparentom pred to naše mini Tesco... akurát že tam ľudia robia len mini nákupy... no mne to nedá, rada by som deckám pomohla.

zuzkaamiska
3. apr 2014

@mata_tesco
mam 5r. dievcatko a stale chodi po dome a rozmysla, co by sme este mohli ist kupit do tesca,aby sme dostali karticky. ked pride novy akciovy letak, je prva, ktora ho cita...
uz zaukolovala vsetky babky, tetky, nech zbieraju. tak zbiera cela rodina 🙂 mame ich asi 100.
vymiename a darujeme, skratka zase zijeme tescom. ako ked boli smolkovia. museli se mat vsetkych! na karnevale bola Miška Šmolinka 🙂

lienkasop
3. apr 2014

Aj my musime povinne nakupovat v Tescu, hoci mame iny obchod takmer pred domom, dcerka sa spyta: "A to nemozeme ist radsej do Tesca?" no preco asi?!? 🙂 Moja kamoska jej poslala 12 balickov karticiek a som si myslela ze moja mala ma zastavu srdca, ani nedychala od radosti. Najskor porozbalovala a potom jej cinkla ze je ta najuzasnejsia tetuska na svete...
😅

katarinka26
3. apr 2014

"Akože" ich zbieram pre syna 🙂 , ale najväčšiu mániu mám na ne určite Ja, prvá rozbaľujem, balíčky keď sa vrátime z Tesca 🙂 a pozerám či máme 🙂, minule som aj nákup zabudla vyložiť do chladničky, muž ma na to až upozornil 🙂.
Aj môj muž si číta knižku s kartičkami a dokonca si kontroluje správne odpovede 🙂 . Dcéra ma 3 roky , takže tá si prezerá knižku so záujmom, či rozprávky pozná alebo nie a syn sa má pýta na anglické slovíčka, máme aj CD s pesničkami , tak z toho mi už aj švitorí lebo si ich pospevujem v práci 🙂.
Dnes ideme na pravidelný štvrtkový nákup do tesca, tak sa teším na kartičky 🙂 🙂 a na nové DVD Ľadové kráľovstvo 🙂

damincek
3. apr 2014

Ahojte vospolok, takže aj my sme podľahli tejto disney tesco mániia, neľutujeme 🙂 , chýbajú posledné dve kartičky, ale určite sa nám to podarí, tak ak aj Vám ostatným. Normálne je doma "boj" kto prví otvorí balíček 😉 Veru je to tak, najväčšie nákupy sa momentálne konajú v TESCO. Želám veľa úspechov všetkým nadšencom, aby sme to dotiahli do zdarného konca.

horana
3. apr 2014

Myslim ze v dnesnej dobe kedy uz nefrcia C-cka ako za nasej generacie ani hlinene nafarbene gulocky, ktore frcali este v generacii starych rodicov, znamky ci servitky su prilis okukane, sa len posuva stale aktualny a nadcasovy trend obluby zbierania niecoho co si mozme vymienat. Je posunuty do modernej formy.
Bavi to jednak deti, ale pre (vacsinu) tych ktorym to je primarne urcene, je to este viac nez im - atraktivnejsie pre ich mamicky 🙂 . Vid ako sa to aj tu na Modrom koniku vymiena, ako to frci. Nerobia to uz ani tak deti deti medzi sebou, resp. len v mensine, co sa tyka toho vzrusenia zo zhanania a vymeny, na tom frcia strazkyne rodinnych kas - mamicky.
Dobre zvolena strategia, ktoru uz nejaky cas pouziva Billa (magnetky Lesnych strazcov, nalepky Pravek...), teraz najnovsie prebrata Tescom.
Tu jednoduchu anglictinu na kartickach uz mamicky nepotrebuju, ich same to neinspiruje, su to slovka ktore ovlada vacsina populacie, snad aj ti ktori okolo anglictiny len presli, uplne zaklady. Zaroven deti vo veku kedy sa prave na toto chytaju ako na nieco co je prave na hranici ich vedomosti a preto ich to moze inspirovat, si to, ako vidim naokolo este prilis nevymienaju, spoliehaju na uz spominane svoje maminy.
Takze je to taka dobre premyslena strategia, maminy zbieraju akoze pre svoje deti, a zaroven naplnia sebe ten pud zhanania a vymeny, ktory vnesie vzrusenie do inak stereotypnych a rutinnych dni, a zaroven nemusia mat pocit ze to robia pre seba - ved je to predsa pre deti. Zaroven je tam ta motivacia vyhrat pre dieta akrativne statusove veci ako tablet a pod. tie veci co tam su. Zaroven pre ziakov ZS je tam navyse este zapojenie skolskeho kolektivu ako takeho, vyhrat moze aj skola ako taka - najlepsie je zapojit a previazat do toho viac "okruhov", tym je poistenejsia uspesnost, moze sa to zbierat v viacerych dovodov a na nejaky z nich sa uz len clovek chyti.

Takze je to momentalne vyhodna vec ako podporit predaj v danom retazci, v situacii kedy je nezriedka bud uplne vedla seba alebo relativne blizko obchodaky roznych retazcov, pojdu radsej mamicky nakupit do Tesca - lebo karticky. A tak sa zvysi obrat.

Ja osobne si vzdy hovorim ked zacne takato nejaka nova zberacka, po skusenostiach z predoslych ze tohoto sa uz zucastnovat nebudem ani za nic...a nakoniec dostanem par balickov za nakup zdarma, tak vraj nukaju drogy prve zdarma...zacne to byt pomaly take ze - ved teda ked davaju zdarma neber to...a potom postupne zacne nabiehat ta zavislost na hrach zberatelstve typu ...a vsak co keby som to skusila skompletizovat, take by to bolo pekne...aspon vacsinu...a potom uz rovno cele...a zase v tom lietam, beham na postu, zhanam kontakty, dostavujem sa osobne na miesta stretnutia vramci mesta ako nejaky tajny diler...venujem tomu cas...zase som prepadla zavislosti.
Na postovnom, palive auta na miesta stretnuti, casu tomu venovanemu uz x krat preplatim cenu takej kartickovej knihy ako takej keby sa dala rovno kupit hovova v obchode, ale to by nebolo take zaujimave dostat ju hotovu, v dnesnej dobe kedy uz vsetko kupujeme hotove je toto pre ludi akoby navrat do minulosti, snaha o nieco ako to vytvorit aj za namahu da viac uspokojenia a viac si to clovek potom vazi...
A ako vzdy si opat hovorim toto bude ale uz fakt posledna zberacka ktorej sa zucasnujem, za tie nervy mi to nestoji... 😀

agnesino
3. apr 2014

zbierame určite kôli výučbe jazyka a zaujímavé je aj využitie na hry, môžem ale potvrdiť že to zaujíma hlavne mňa ja otváram a manžel zaraduje do knihy🙂, knižka nie je moc kvalitne urobená, prvá sa nám rozpadla hned po nákupe v aute ked sme ju zvedavo pozerali a tak som ju išla reklamovať a musím naozaj pochváliť pani na info ju okamžite vymenila a ešte skontrolovala, či drží pevne-takže chválim za prístup! 🙂

darina1952
3. apr 2014

Aj my ich zbierame, zapojili sa aj kolegyne a kolegovia v práci - majú už "odrastené deti" a tak ich posunú nám 😀 ...no občas mám pocit, že sa z ich zbierania teším viac ako deti 😉 ale hlavne sa teším že ich syn využije aj pri osvojovaní si ANJ - teraz je druháčik a všetko čo mu pomôže s učením angličtiny v škole alebo doma vítam 🙂

mata_tesco
autor
3. apr 2014

@luba28 Ahoj, sme radi, že využívate aj ten náučný rozmer kartičiek. 🙂 Zdá sa ti, že slovíčka a vety sa z tých kartičiek dajú ľahko naučiť? Možno niektoré sú ľahké, niektoré ťažšie?

mata_tesco
autor
3. apr 2014

@zuzana030 Ďakujeme za tvoj skvelý komentár 🙂

luba28
3. apr 2014

@mata_tesco dcera je sikovna na jazyky,cize ona nema problem,ale ja som ine kafe,... 🙂 🙂 🙂

mata_tesco
autor
3. apr 2014

@masinka Fiha, tak 300 kusov je naozaj slušný počet 🙂
Kartičky sa dajú vymieňať aj vo vybraných dňoch a predajniach Tesco. Na detičky tam budú čakať rozprávkové postavičky, s ktorými sa môžu odfotiť, ochutnávky produktov Vitakids vyvinuté špeciálne pre deti, omaľovánky a, samozrejme, nesmú chýbať balóny zdarma 🙂 Viac o výmenných dňoch - kedy a kde sa konajú nájdeš tu:
http://www.rozpravkovetesco.sk/karticky/

katuska80
3. apr 2014

Asi najviac sa vytešujem ja nakolko moje dvojičky maju 2r, 1 komplet album putoval do turecka, 2 robím mojim dvojičkam a 1 ide neterke do nemecka, len ešte dost kartričiek chýba, takže vymienam ako žerava, a behám pomaly každý deň na poštu. Jedine čo ma sklamalo, že sa mi hned jeden album rozpadol ako som ho otvorila. Tak ho asi pôjdem reklamovat :(

mata_tesco
autor
3. apr 2014

@syslica Ahoj, práve preto, aby mali šancu aj menšie školy, sme jednu výhru dali pre školu s celkovým najväčším počtom kódov a druhú výhru pre školu s najväčším počtom kódov prepočítanú na žiaka. V tom rebríčku vedú naozaj malé školy (teraz sú to Podlužany a Martin nad Žitavou sa na ne doťahuje).

mata_tesco
autor
3. apr 2014

@marhe Ďakujeme, že už si "za" 🙂 Veľmi si to vážime.

mata_tesco
autor
3. apr 2014

@tatianka.g Kartičky, ktoré by vám prípadne chýbali, ak by ste nestihli dozbierať zadarmo, je možné aj zakúpiť za cenu 0,49 € za balíček. Ich obsah však nie je zvonka viditeľný.

lenulka0605
3. apr 2014

Kartičky zbierame kvôli malej, tá sa momentálne vytešuje z krásnej farebnej rozprávkovej knižky, ale už sa aj začneme učiť po anglicky. Myslím, že je to celkom dobrá pomôcka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

masinka
3. apr 2014

@mata_tesco no termin u nas uz zial bol, vtedy sme este toho na vymenu prilis nemali. mohli by ste ale taky vymenny den urobit aj tesne po skonceni akcie s kartickymi, aby si mohli ludia zbierku podoplnat...